Asus laptop bataryada çalışıyor, prize takınca kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

protocol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin, asus x550ca laptop aldim 3 ay once, birkaç defa durduk yere çöktü format attim .dün gece yatmadan önce prizden cıkarıp bi saat falan öyle kullandım ve normal bi sekilde kapattım ancak sabah prize taktığımda kapanmaya başladı. Normal sarjda kullanabiliyorum ancak prize taktığımda kapanıyor. Statik elektrikmuhabbetine pilini falan çıkarttım v s ise yaramadı.buarada orjinal sarj aleti de 3 hafta once çalışmamaya başlayınca baska bi asus laptop şarjını kullanmatya başlamıştım, voltaj vs aynı sadece outputta volt ayni amaakım kısmındaki değer farklıydı suanda bataryadayken sorun yok anck prizde direk kapanıyor sorun hakkında fikri olan paylaşabilir mi teşekkürler

protocol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan kendi kendine tekrar düzeldi ne zaman kapanır diye gözleyeceğiz artık demek ki, sorun hakkında bi bilgisi olan vr mı peki

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sıvı teması olması muhtemel.

protocol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sıvı teması olması muhtemel.

sıvı teması derken,çözümü nedir donanım konusunda fazla bilgim yok da, açtım içini fanı falan kontrol ettim pilini çıkarıp geri taktım kasalılarda elektriği boşlatmak için öle ypardık aklıma da ordan geldi dediğim gibi 1 gün sonra kendiliğinden normal bir şekilde çalışmya devam etti ama intel management die bişey yüklemiştim onu kaldırdım düzelmeden önce ondan kaynaklanmış olabilir mi die, şuan açıldı ancak fan eskisine nazaran daha çok ısınıyor ve sanırım harddisk bu sürede zarar gördü yedekleyin harddiskiniz zarar görmüş gibisinden br hata verior.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sıvı teması derken,çözümü nedir donanım konusunda fazla bilgim yok da, açtım içini fanı falan kontrol ettim pilini çıkarıp geri taktım kasalılarda elektriği boşlatmak için öle ypardık aklıma da ordan geldi dediğim gibi 1 gün sonra kendiliğinden normal bir şekilde çalışmya devam etti ama intel management die bişey yüklemiştim onu kaldırdım düzelmeden önce ondan kaynaklanmış olabilir mi die, şuan açıldı ancak fan eskisine nazaran daha çok ısınıyor ve sanırım harddisk bu sürede zarar gördü yedekleyin harddiskiniz zarar görmüş gibisinden br hata verior.

pardon, konu başlığını değiştirdiniz sanırım. ben daha farklı okumuştum sanki daha önce konu başlığını. bu bahsettiğiniz hata güç katından kaynaklanır. iyi bir teknik servis görmesi gerekiyor. yüksek ihtimalle bataryadan önceki 'ön besleme' dediğimiz kısımda bi hata var. işi bilen için basit bir arıza ama bu arızayı siz onaramazsınız.

iyi bir teknik servisten yardım almanızı önerir, iyi günler dilerim.

protocol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardon, konu başlığını değiştirdiniz sanırım. ben daha farklı okumuştum sanki daha önce konu başlığını. bu bahsettiğiniz hata güç katından kaynaklanır. iyi bir teknik servis görmesi gerekiyor. yüksek ihtimalle bataryadan önceki 'ön besleme' dediğimiz kısımda bi hata var. işi bilen için basit bir arıza ama bu arızayı siz onaramazsınız.

iyi bir teknik servisten yardım almanızı önerir, iyi günler dilerim.

tmm tşekkürler dediğim gibi ama batarya da sorunsuz çalıştı o dönemde, bataryayı sonuna kadar bitirdim hatta,bi süre daha bu şekilde kullanmam gerek maaş alana kadar, senin verdiğin fikir de en azından teknik servise gittiğimde kontrol edilmesini isteyeceğim bir nokta olur, yahu daha 3 aylık asus dedik aldık durduk yere çıakrdığı sorunlara bak