ASUS freedosa Ubuntu kurmak istiyorum, teknik hata veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

bluewhite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ASUS X409FB-EKO72 modelinde bir bilgisayarda ubuntu kurarken, bir kaç adım izledim. USB ye yazdırmak için rufus kullandım. Bunları yaptığım bilgisayar 2010 ya da daha önceden. Rufus'un son sürümünü indirdim, ama Idlinux.sys indirmek istediğinde bilgisayar izin vermiyor. İnternetten indirip rufus_files e attım. Tekrar aynı hatayı verdi. Ben daha farklı bir sürüm indirmek istiyorum ama GitHub ve FossHub diye iki başlık açılmış bu sürümlere. 1. Hangisinden indireceğim?
GitHub başlığının altındaki diğer sürümlere gittim. Altlardan birtane seçtim ve yukarıdaki gibi Rufus_files e atarak hallettim. Ama bunu Asusta kuramadım. Direk olarak Ubuntu'ya girdi ve kur ekranı çıktı, arkada ubuntu çalışıyordu bayağı. Kur ekranında dil, klavye, internet, güncelleştirmeler ve diğer yazılımlardan sonra bir sayfa çıktı, tanımlı kök dizini yok hatası verdi ve ilerleyemedim. Devamında Gparted e gittim, kök dizinini tanımlamak için, ama 14Gb'lık alan dışında alanım yoktu. Yani cihazın içindeki alanı görmüyordu. Cihazda alan olduğunu da kontrol ettim.( windows yazılı usb ile kontrol ettim ama windows'u kurmadım.) Bu durumda da takıldım kaldım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bunu kullanabilirsiniz.

bluewhite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bunu kullanabilirsiniz.