Asphalt 7 Heat Karşılaştırması [Xperia Z - Htc One - Galaxy S4 - iPhone 5]

Hangisi iyi Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    46

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
bende yazın sonunda s4 almayı planlıyorum. Bütün oyunları böyle kasmdan oynatır mí? Çünkü bugün bi baktım yaklaşík 16-17 GB lík oyun ve uygulama yükleyeceğim onu dikkate alarak s4 harici telefonda önerebilirsiniz budediklerimi dikkate alarak
Kardeş o oyunu s4 te oynasan 1 gün 1 aylık ömrü gider bataryanın gibime geliyor.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Bataryadada s4 üstün :) birisi bana demişti fiyatı düşünce nasıl satcaksın diye bi işe yaramaz diye ben daha hiç bi telefonumu satmadım Nokıa x6 da duruyor , l920 de s4 te satmayı sevmıyorum motorola c6 bile evde şu anda telefon satmak için alınmaz

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung ne için pişmalık olsun. S4 çok iyi telefon.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Samsung ne için pişmalık olsun. S4 çok iyi telefon.

ya arkadaş demekki daha Çocuk 15-16 yaşındaysa telefonu düşürüyordur kırıyordur , malının kıymetini bilmiyordur ondan htc one alsın herkes s4 almasın dimi

s4 profesyonellerin işi s4 teki yazılımın yarısı htc de yok 2-3 tane eklemişler kurcalayamıyosun bile belli bir süre sonra sıkar

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bataryadada s4 üstün :) birisi bana demişti fiyatı düşünce nasıl satcaksın diye bi işe yaramaz diye ben daha hiç bi telefonumu satmadım Nokıa x6 da duruyor , l920 de s4 te satmayı sevmıyorum motorola c6 bile evde şu anda telefon satmak için alınmaz

aynen bir telefonu alıcaksan sonuna kadar kullanaçaksın benim evde 3310 dan tut nokia 6600 var kullanılıp ömrü biten telefonlar çalışanlar da var ama dediğin gibi satmayı sevmiyorum

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ıphone fark attıgından fılan değil ekranı kucuk oldugundan ppi ve ekran kalitesi daha iyi duruyor , 3.5 inç ekranda full hd mi iyi durur 5 .0 inç full hd ekrandamı tabiki 3.5 inç böyle düşünün

htc one ı övenler nerede ? şimdi en iyisi htc one derler :D :D

@mstfhll2012 ya isterse 50 tl olsun benı ılgılendırmez banane fiyatından ben 2100 tl ye 32 gb aldım aldıktan 1 ay sonra 500tl olsun ben bunlara takılan bir kişi değilim ben performansa donanıma yazılıma bakarım

En iyi android telefon Samsungtur , Htc One ile samsung karşılaştırmasını incele

Senden bir şey rica edebilirmiyim ??? Bir arkadaş bir sdn üyesi olarak ama lütfen şu Linke tıkla

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-I9500-Galaxy-S4-vs-HTC-One inceledikten sonra hangi telefon üstün bana yaz testleri de incele , inceledikten sonra benı alıntıla !! bunada bir kılıf uyduracaksın da neyse

Lokman kardeş, Android'e yeni geçen biri olarak, 2 avuç bilginle bu kadar kesin konuşmanı kınıyorum. Kıyas.la gibi dandik bir siteden örnek vermen çok komik aynı zamanda. PhoneDog.com/Rankings bak bakalım tepede hangi telefon var? Yazılıma bakarım demişsin. Biraz daha bakmanı tavsiye ederim. Kırıcı olmadan bırakayım burada.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube;kL7lKDpLxyE]http://www.youtube.com/watch?v=kL7lKDpLxyE[/video]

Arkadaşın dediği gibi ekranın kısıldığı bariz belli. Ben şimdiye kadar 5-6 tane One gördüm, hiçbirinde kötü ekran görmedim.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Lokman kardeş, Android'e yeni geçen biri olarak, 2 avuç bilginle bu kadar kesin konuşmanı kınıyorum. Kıyas.la gibi dandik bir siteden örnek vermen çok komik aynı zamanda. PhoneDog.com/Rankings bak bakalım tepede hangi telefon var? Yazılıma bakarım demişsin. Biraz daha bakmanı tavsiye ederim. Kırıcı olmadan bırakayım burada.

ne yani kıyasla.com da ki donanım bilgileri yalan mı ??? hangisi yalan söyle tamam galaxy s4 ümü sana vericem evinin adresine kadar yollucam o sitedeki Donanım bazlı 4 tane yalan bul

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ne yani kıyasla.com da ki donanım bilgileri yalan mı ??? hangisi yalan söyle tamam galaxy s4 ümü sana vericem evinin adresine kadar yollucam o sitedeki Donanım bazlı 4 tane yalan bul

Bu adamlar AMOLED ekrana IPS'ten iyi demiş insanlar. Bu konuyla ilgili yöneticisiyle tartıştık "Öyle kabul ediliyor." dedi. Hayatımda hiçbir profesyonel adam da görmedim ki AMOLED, IPS'ten iyi desin. İşin açıkçası S IV'üne ihtiyacım yok, zaten donanım bilgileri de yalan demedim. DANDİK SİTE dedim. Attığın linke bile bakmadım ama o sitede yanlış bilgi bulmak çok kolay. Sadece, uğraşmam bunun için. O kadar dediğimden de sadece bu kadar çıkarım yapman tuhaf.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Bir telefon için mi kavga ediyosunuz ?!
Karizmatik tasarımı ile HTC One Birinci
Donanımı ile de Galaxy S4 Birinci
uzatmaya gerek yok Galaxy S4teki özelliklerin hangi biri HTC Oneda var gözle kaydırma smart durdurma dramatik çekim ?

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bir telefon için mi kavga ediyosunuz ?!
Karizmatik tasarımı ile HTC One Birinci
Donanımı ile de Galaxy S4 Birinci
uzatmaya gerek yok Galaxy S4teki özelliklerin hangi biri HTC Oneda var gözle kaydırma smart durdurma dramatik çekim ?
Yahu basit uygulamalar bunlar. Siz bunları üst seviye özellik olarak görüyorsanız güler geçerim zaten. İsterseniz yarın akşam arar bulurum hepsinin uygulama versiyonunu. Heh o zaman bu özelliklerin hangi biri S IV'te var: Boomsound, Beats Audio, ultrapikselle düşük ışıkta çok iyi çekim. Zoe ile tek tuşla S IV'ün menülerinde kaybolduğunuz her şeyi yapma? Bu tarz basit özellikler sunmak sadece komik olur. AMA S IV donanım birincisidir, o ayrı bir konu. Yazılımı SIFIR, yine söyleyeyim SIFIR.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Akıllı telefonlarınızı överken akılsızlar gibi davranmayalım arkadaşlar alt tarafı telefon bunlar birbirinize girmeye gerek yok.Herkesin kendi telefonu kendine iyidir ihtiyacı ve beğendiği o dur ve o telefonu almıştır.Burada birbirinize samsung veya htc nin 1.olduğunu kanıtlayınca iki şirketten birisi size hisse vermeyecek :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Bu adamlar AMOLED ekrana IPS'ten iyi demiş insanlar. Bu konuyla ilgili yöneticisiyle tartıştık "Öyle kabul ediliyor." dedi. Hayatımda hiçbir profesyonel adam da görmedim ki AMOLED, IPS'ten iyi desin. İşin açıkçası S IV'üne ihtiyacım yok, zaten donanım bilgileri de yalan demedim. DANDİK SİTE dedim. Attığın linke bile bakmadım ama o sitede yanlış bilgi bulmak çok kolay. Sadece, uğraşmam bunun için. O kadar dediğimden de sadece bu kadar çıkarım yapman tuhaf.

ya bana gelmiş adamın yorumunu söylüyosun sen yorumlar özneldir nesnel bişey dıyorum

WxakqYD.png

5HAtbsz.png

Dandik bir site diyosun , SDN nin test incelemelerinde 2 telefonu kıyaslamalarında test sonuçlarında Yine galay s4 geçıyor o zaman sana göre shiftdelete.net de dandik bir site oluyor senın demene göre :)

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Yahu basit uygulamalar bunlar. Siz bunları üst seviye özellik olarak görüyorsanız güler geçerim zaten. İsterseniz yarın akşam arar bulurum hepsinin uygulama versiyonunu. Heh o zaman bu özelliklerin hangi biri S IV'te var: Boomsound, Beats Audio, ultrapikselle düşük ışıkta çok iyi çekim. Zoe ile tek tuşla S IV'ün menülerinde kaybolduğunuz her şeyi yapma? Bu tarz basit özellikler sunmak sadece komik olur. AMA S IV donanım birincisidir, o ayrı bir konu. Yazılımı SIFIR, yine söyleyeyim SIFIR.

Bak donanımı iyi diyorsun yazılım tarafına bende katılıyorum ama donanım önemli ben ona istesem custom rom atar kullanırım hızlı bi şekilde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=322625]DumDumaq[/MENTION] orada kıyaslamayla s4 bikaç punto önde ama detaya girmiş mi? yada ele alıp kullanıp bakmakla bir olur mu? yine tabi ki hayır. telefonu satmassın o senn tercihin ama herkes sen değil ki! Sen satmayabilirsin bikaç tane akıllı telefonun olabilir ama kimse o kadar sanslı deil :D ben plastik dediğimde konu yere düşme kırılma parçalanma sorunu değil htc one xperia z veya iphone 5 de düşse bükülür eranı kırılır hatta samsung düştüğünde kırılmaz belki birkaç sıyırıkla telefon kurtulu belki diğer alimnym modeller düşünce büklür. Bu değil benim anlatmak istediğim. samsung donamıma bataryaya yazılıma çok önem veriyor ama ne kasaya ne kameraya nede sese o kadar önem vermiyor. diğerlerine önem verdiği kadar bu konularada önem verse onun üstüne telefon yoktur. artık eskisi gibi değil performas ne kadar önemliyse şekil şema ses kamerada çok önem veriliyor. Htc kamerada yeni bir teknoloji kullandı adına ultra pixel dedi o kadar iyi birşey değildide ama herkes öve öve bitiremedi sebebi farklılıktı. samsung yazılımda yeni şeyler yapmaya çalışıyor temassız özelliği gibi. bende ilk aldığımda çok heveslendim ama 2 buçuk haftada aldığım gün dışında hiç kullanmadım. group play özelliği hosuma gitti ama baska s4 nerden bulayım o bütün samsunglarda olsa çok güzel olur. performans olarak 4.2.2 ile şuan evrende en iyi performanslı telefon ama bu yetmezki sadece. android markette s4 ün yaptığını HTC ONE note 2 s3 xperia z lg optimus g - g pro nexus 4 htc one x - x plus yapayan var mı ??
sende beni anla ben 4 hafta öncesine kadar samsungu çok seviyordum hatta o ara bile elimde one x plus vardı ama o telefonu aldığımdan sonra soğudum ...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
EOo5XyN.png

buda başka DONANIM bazlı + %35 yazılım bazlı buda yalan dimi

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zaten bi kamera; telefon alımı için çok önemli yeri var. S4:13MP One:4MP (en azından 8MP olabilirdi)

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bak donanımı iyi diyorsun yazılım tarafına bende katılıyorum ama donanım önemli ben ona istesem custom rom atar kullanırım hızlı bi şekilde

Zaten benim donanıma lafım olmadı ki hiçbir zaman. Yazdıklarıma itiraz etmeye çalışmadan önce okusanız demek istediğim daha iyi anlaşılacak. Galaxy S IV'le AnTuTu'dan 30binin üzerinde puan alanlar var. Grafik işlemcisi daha uygun Full HD için. AMA Quadrant sonuçlarına bakın, orada sistem ile ilgili puanların hepsi One'da daha iyi. Bunun da sebebi Samsung'un bilinçli olmayan kullanıcıları kandırmak için "Bakın! Gözünüzü takip ediyor! Aman Ya Rabbi, elinizin havadaki hareketlerini de algılıyor!" tarzı reklamlar yapması. Çoğu inceleme videosunda örneğin şu konunun başındaki, taraflı incelemeler yapıyorlar. İyi olan bir cihazın taraflı incelemeye ihtiyacı olmaz.

Yani demem o ki cihaz custom ROM'a ihtiyaç duyulmadan adamakıllı kullanılıyorsa cihazdır. Yoksa benim için beş para etmez. He adamakıllı kullanılır da can sıkıntısından ROM kurarsın olan şeyler bunlar. Daha cihazı rootsun bile adamakıllı kullanamıyorsun. Bu cihazın üzerindeki yazılımla 2000 TL etmez açıkçası. Malzeme-işçilik de sıfır zaten.

[MENTION=322625]DumDumaq[/MENTION] Evet kardeşim her şey zaten kağıt üzerinde gözüktüğü gibi. Kesinlikle ve kesinlikle öyle yani buna inanabilirsin. Attığın fotoğrafta da yanlış bilgi mevcut ama söylemeyeceğim bilgiyi çünkü kendi yanlışlarınla gayet mutlusun. Dünya'daki tüm otorite olmuş adamlar bu iki cihazdan bahsederken "Benchmarklardaki farklar kullanım esnasında görülmüyor, kafa kafaya cihazlar, hangisinin iyi yönleri beğenirseniz onu tercih etmek doğru olacaktır." diyor, sen 2 dakikada çözdün mobil bilişimin sorununu. Tebrikler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Zaten bi kamera; telefon alımı için çok önemli yeri var. S4:13MP One:4MP (en azından 8MP olabilirdi)
Kesinlikle 8 olsa daha işe yarardı ama zaten One'ın bu kadar kaliteli fotoğraf çekmesinin sebebi 4 mpx olması. Pikselleri daracık alana sıkıştırmadan geniş geniş veriyor ve özellikle ışık konusunda çok başarılı sonuçlar elde ediyor.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle 8 olsa daha işe yarardı ama zaten One'ın bu kadar kaliteli fotoğraf çekmesinin sebebi 4 mpx olması. Pikselleri daracık alana sıkıştırmadan geniş geniş veriyor ve özellikle ışık konusunda çok başarılı sonuçlar elde ediyor.
[video=youtube;5dQUaqtrC8M]http://www.youtube.com/watch?v=5dQUaqtrC8M[/video]

Mesela burada S4 sanki bulutlu bir havaymış gibi çekim yaparken Htc One normal olduğu gibi çekiyor.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=320686]qwerty67[/MENTION] mesela bu örnek. Daha bir sürü de örnek mevcut internette. One'ın başarılı bir kamerası var ama fotoğraf çekmek için, montajlamaya, kesip biçmeye ya da baskıya hiç uygun değil. montaj konusunda, gerçi içindeki uygulama hiçbir şeye ihtiyaç bırakmıyor sağ olsun.

Çok çeşitli kamera ayarları var. HTC One Fotoğraflar konusunda xda-developers'taki konunun linkini vermiştim. Orada neler neler var. Bazıları DSLR makine kokuyor resmen. Keşke bir de 8 olaydı.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ya nese :D bişe demıyorum sana çünkü anlamıyosun tamam kardeşim :) sen haklısın en iyi htc one mutlu oldun mu

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yine yaziyorum sdn okuru die gecmis ama nie anlamadim :) [MENTION=322625]DumDumaq[/MENTION] kardes burda benm anlatmak istedigim simdi bitaz gec oldu ama
[MENTION=322625]DumDumaq[/MENTION] orada kıyaslamayla s4 bikaç punto önde ama detaya girmiş mi? yada ele alıp kullanıp bakmakla bir olur mu? yine tabi ki hayır. telefonu satmassın o senn tercihin ama herkes sen değil ki! Sen satmayabilirsin bikaç tane akıllı telefonun olabilir ama kimse o kadar sanslı deil ben plastik dediğimde konu yere düşme kırılma parçalanma sorunu değil htc one xperia z veya iphone 5 de düşse bükülür eranı kırılır hatta samsung düştüğünde kırılmaz belki birkaç sıyırıkla telefon kurtulu belki diğer alimnym modeller düşünce büklür. Bu değil benim anlatmak istediğim. samsung donamıma bataryaya yazılıma çok önem veriyor ama ne kasaya ne kameraya nede sese o kadar önem vermiyor. diğerlerine önem verdiği kadar bu konularada önem verse onun üstüne telefon yoktur. artık eskisi gibi değil performas ne kadar önemliyse şekil şema ses kamerada çok önem veriliyor. Htc kamerada yeni bir teknoloji kullandı adına ultra pixel dedi o kadar iyi birşey değildide ama herkes öve öve bitiremedi sebebi farklılıktı. samsung yazılımda yeni şeyler yapmaya çalışıyor temassız özelliği gibi. bende ilk aldığımda çok heveslendim ama 2 buçuk haftada aldığım gün dışında hiç kullanmadım. group play özelliği hosuma gitti ama baska s4 nerden bulayım o bütün samsunglarda olsa çok güzel olur. performans olarak 4.2.2 ile şuan evrende en iyi performanslı telefon ama bu yetmezki sadece. android markette s4 ün yaptığını HTC ONE note 2 s3 xperia z lg optimus g - g pro nexus 4 htc one x - x plus yapayan var mı ??
sende beni anla ben 4 hafta öncesine kadar samsungu çok seviyordum hatta o ara bile elimde one x plus vardı ama o telefonu aldığımdan sonra soğudum ...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=349845]mstfhll2012[/MENTION] Dogru şeylerden bahsetmişin de ultrapixel o kadarda başarılı değil başarılı olsa galaxy s4 u kılı kılına değil bariz bir şekilde açık şekilde kesinlikle herkes tartışmaya girmeden htc oneın kamerası derdi ortada samsung daha iyi diyenler varsa demekki o kadar da başarılı değil 13 megapixel - 4 ultrapixel aynı görüyorum eğer 13mp ye 13 up olsaydı haklı olabilirdin

ouzdoan68

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ıphone fark attıgından fılan değil ekranı kucuk oldugundan ppi ve ekran kalitesi daha iyi duruyor , 3.5 inç ekranda full hd mi iyi durur 5 .0 inç full hd ekrandamı tabiki 3.5 inç böyle düşünün
iphone 5'in ekranı 3.5 değil 4' , bence iphone bu telefonlar arasında ekran konusunda lider telefon, her telefonun kendine göre avantajı var , mesela htc'nin ses sistemi iyi - tasarımı süper , Sony su geçirmiyor ,s4 yazılım konusunda usta , iphone'de bi telefonda beklenicek herşey var ,
ama benim için telefon iphone =)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
iphone 5'in ekranı 3.5 değil 4' , bence iphone bu telefonlar arasında ekran konusunda lider telefon, her telefonun kendine göre avantajı var , mesela htc'nin ses sistemi iyi - tasarımı süper , Sony su geçirmiyor ,s4 yazılım konusunda usta , iphone'de bi telefonda beklenicek herşey var ,
ama benim için telefon iphone =)

Lafın gelişi 3.5 inç dedim bende biliyoru 4 inç oldugunu yani küçük oldugunu belirtmek için 3.5 inç dedim

Bak bende ıphone 5 alcaktım sonradan vazgeçtim 2500tl bütçe ayırmıştım bilerek almadım benım için Pil çok önemli

zxcvts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bana kimse bu oyunda htc son parlaklıkda diyemez ya . saçmalamayın allahıı severseniz elimde telefon . saçma saçma yorum yapıyosunz inanın kimse inandıramaz bu son parlaklık değil bakın .

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Android işletim sistemini kullanan smarphonelerdeki kontrol sorunları genelde portlanmış oyunlardan kaynaklanıyor. Yanlız testte Optimus G yada Gpro da olsaymış iyi olurmuş.

mkm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok saçma bir karşılaştırma olmuş. Karşılaştırılacaksa başka oyunlar test edilmeli. Asphalt 7 Heat oyun mu . Nfs most wanted dururken. Kim ne derse desin stabil olarak iphonenin önüne kimse geçemez. Androidde ise Htc one tek geçerim.