Soru Askerlik Muayenesi için Aile Hekimine gittim ve GATA'ya Yönlendirildim Sonuç ne çıkar?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde tahmininizce sonuç ne çıkar? Bipolar Bozukluk, Epilepsi ve Otizm nedeniyle yönlendirildim. Yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim.
Özellikle sizin tepkilerinizi bekliyorum hocam. @ConfickerBelasi

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Çürük raporu verirler askerlik yapmazsın

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İleri düzey psikolojik rahatsızlıklar söz konusu gibi görünüyor. Hâl böyle iken size askerlik yaptıracaklarını pek zannetmiyorum. Fakat bu tahminlere göre işleyen bir konu değil. Büyük ihtimalle, heyete çıkarılacaksınız ve orada size açıklayacaklardır durumu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
askerlikten muaf olursun askere alınmazsın sağlığın daha önemli daha önce birkaç olumsuz durum olmuş artık olmasını istemezler.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
@Erase @Hopeツ︎ @lordare @ConfickerBelasi

Askerlik İçin Yoklama Kaçağı Durumuna Düştükten Sonra Neler Olur?

Arkadaşlar, dün veya evvelsi gün sabahı askerlik muayenesi heyeti için yönlendirildiğim hastaneye gittiğimde önceki bir sağlık kurulu heyet işlemimle ilgili tahsilat borcu sorunu yaşadım. Durumumdan dolayı henüz tahsilat borcu işlemini gerçekleştiremiyorum hastaneye tahsilat borcum olduğu için icralık olma gibi bir durumlarım var mı bilemiyorum ama ocak ayının başından itibaren tahsilat borcu işlemlerimi hastanenin veznesinden gerçekleştirmem gerekiyor. Çünkü hastanenin başhekimlik binasındaki müdür yardımcısı evinize icrayla ilgili kâğıt gönderilebilir benzerinde bir şey söylemişti. Bu konuyu açmamdaki amaçta hastaneye gittiğimde tahsilat borcum bulunduğu için muayene heyet işlemlerine sistem tarafından devam edilemedi.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Sistemde yoklama kaçağı olarak görünürsen bildiğim kadarıyla ilk celp döneminde görevini yapman için tayin ediliyorsun birliğine. Yani bu bir suç, çünkü dışarda bir yerde GBT sorgulamasına takıldığın vakit bu görünecek ve başına yine dert olacak. O yüzden bir an önce halledilmesi gereken bir konu diyebilirim. ?

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Sistemde yoklama kaçağı olarak görünürsen bildiğim kadarıyla ilk celp döneminde görevini yapman için tayin ediliyorsun birliğine. Yani bu bir suç, çünkü dışarda bir yerde GBT sorgulamasına takıldığın vakit bu görünecek ve başına yine dert olacak. O yüzden bir an önce halledilmesi gereken bir konu diyebilirim. ?
Hocam ekstra olarak eskisi gibi eve askeri inzibat gelme mevzuları ne oldu peki?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Hocam ekstra olarak eskisi gibi eve askeri inzibat gelme mevzuları ne oldu peki?
Eskisi gibi sıkı değil artık o işler. Askerliği yapmadıysan bir sene ertelersin iki sene ertelersin beş sene ertelersin kimsenin ruhu duymaz en son bir ara denk geldiğinde yap diye sürekli baskı kurarlar onun dışında yaka paça askere götürme olayları artık yok. Hatta askerlik yapmayın istiyor devlet bedelli çıkarıyor vs. Millet çürük raporu alıp yapmıyor bile zaten. Ama tabi vatani görevimizdir, her Türk vatandaşının yapması gerektiğini her zaman savunurum

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Eskisi gibi sıkı değil artık o işler. Askerliği yapmadıysan bir sene ertelersin iki sene ertelersin beş sene ertelersin kimsenin ruhu duymaz en son bir ara denk geldiğinde yap diye sürekli baskı kurarlar onun dışında yaka paça askere götürme olayları artık yok. Hatta askerlik yapmayın istiyor devlet bedelli çıkarıyor vs. Millet çürük raporu alıp yapmıyor bile zaten. Ama tabi vatani görevimizdir, her Türk vatandaşının yapması gerektiğini her zaman savunurum
Psikolojik açıdan sorun yaşayan bireyler askerlik yapmamalı mıdır sizce? Örn. benim gibi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
genede bir gün bile olsa yapabilirsin özel günlerde bu sağlanır ...

herkes askere gidiyor...

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Askere gitmemek iyi bir şey değil kötü bir şeydir :D
Kafan estiğinde değişiklik istediğinde kafayı bozup askere gidip macera yaşama olayı olmayacak :)
Yine de olayın çözülmesine sevindim

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Heyet kontrolüne çağrılırsınız ve kontrol sonrasında heyet tarafından, size detaylı bir açıklama yapılır. Büyük ihtimalle çürük (askerlik yapamaz) raporu verirler.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Birşey yok, bir işe yaramayan aile hekimi seni hastahaneye yönlendirdim, daha mertebeli doktorlar kontrol etsin diye. Askere gidersin sorun olmaz. 2 metre ilerisini neredeyse göremeyen kişiler vardı bizm bölükte.

Son mesajlar