Aşkda Sevgide yalan.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sen çekmediysen Allah'ın sevgili kuluymuşsun. Umarım hayatının geri kalan kısmında da çekmezsin. :mrgreen:
Ama benim yaşadığım bölgede insanların 100'üne sor, 99'u benim söylediklerimi söyler. Aşk ve sevgi gerçektir, gerçekten vardır diyen 1-2 tane saf çıkar illa ki. :4:

Doğrudur kardeş....:cool:

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu kızlar ne çok yakmış sizin canınızı yav :)

Birisi msn'de yazmış "no manita no dırdır, yes makara yes gırgır" :D

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bunu yazanlar genelde sevgilisi olmayanlar xD

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Paran varsa En güzel kız kapında köle olur en güzelini Köle edersin

Herşey Çıkar

Paran yoksa Herşey yalan

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Her şey parada bitse keşke...:cool:

Valla O zaman gerisi Beceriksizlik demektir başka çıkar yolu yok :turned:

Kızlar delikanlı değil çoğu zaman adı üzerinde kız

O yüzden vefa beklemek bazı şeyleri doğru anlamalarını beklemek yanlış bence:drool:

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Oturupta böyle müzikler dinler of of der içkiye sigaraya verirseniz elbet yakar Allah'ınızı severseniz uyanın ya bakın şöyle bir çevrenize herkes hayatını yaşıyor dinlemeyin böyle şeyler içmeyin şu meleti yakmaz efendim sen çıranın üstüne kibrit atmazsan yanmaz !

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Oturupta böyle müzikler dinler of of der içkiye sigaraya verirseniz elbet yakar Allah'ınızı severseniz uyanın ya bakın şöyle bir çevrenize herkes hayatını yaşıyor dinlemeyin böyle şeyler içmeyin şu meleti yakmaz efendim sen çıranın üstüne kibrit atmazsan yanmaz !

vALLA doğru

Değer vermiyeceksin kardeşim Yalan Aşk diye bişey Yok artık günümüzde

salla gitsin hepsini

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
vALLA doğru

Değer vermiyeceksin kardeşim Yalan Aşk diye bişey Yok artık günümüzde

salla gitsin hepsini
Altına mercedes s320 çekince çirkin güzel sevgilili evli nişanlı tüm kızlar bakıyor günümüzde neden sizce? Para ! Bu devirde herşey para olmuş lanet olsun böyle insanlara asıl insan altındaki arabaya değil saçına kıyafetinin puma'mı olup olmadığına değil İçine bakar içine! Uyanın azcık ya ağladığınız kişiye bir bakın gayet mutlu 2 gün sonra bulup gezecek başkasıyla sizde burada ağlayıp zırlayın ! Bırakın o yapsın bu işleri. İnsan'a insan kadar değer verin gençler size bir abi dost tavsiyesi

punisher_65

Profesör
Reaksiyon puanı
10
sizlere bu videoyu armağan ediyorum. taraftar gözüyle bakmayınız lütfen. şayet birçok bunu diline dolayan çok fenerli biliyorum. 00:55 den sonra dikkat :D
YouTube - nevizade geceler,ultraslan,kapalı

edit: sözlerinide yazıyım tam olsun
giden her sevgilinin ardından hep biz olduk el sallayan
haykırsak duyarlarmı sesimizi hangi sevdadan galip çıktık ki
şşşşşşşşşşşşşş
yürüyoruz sessiz ve kederli nevizade geceleri
inletiyoruz her çıkışında istiklal caddesini
şşşşşşşşşşşşşşş
boşuna çekilmedi bunca çile içiyoruz gündüz gece
haykırdık ama duymadı hiç kimse peşindeyiz heryerde
şşşşşşşşşşşşşş
zaten aşklar hep yalan dolan, sonu hep acı hüsran
bize her sevdadan geriye kalan sadece GALATASARAY

copy paste değil alın teri :D

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
evet şimdi hatırladım bu tezahuratı çok güzel gelecek sezonda çok dinleyeceğiz :D

Reaksiyon puanı
2,146
sizlere bu videoyu armağan ediyorum. taraftar gözüyle bakmayınız lütfen. şayet birçok bunu diline dolayan çok fenerli biliyorum. 00:55 den sonra dikkat :D
YouTube - nevizade geceler,ultraslan,kapalı

edit: sözlerinide yazıyım tam olsun
giden her sevgilinin ardından hep biz olduk el sallayan
haykırsak duyarlarmı sesimizi hangi sevdadan galip çıktık ki
şşşşşşşşşşşşşş
yürüyoruz sessiz ve kederli nevizade geceleri
inletiyoruz her çıkışında istiklal caddesini
şşşşşşşşşşşşşşş
boşuna çekilmedi bunca çile içiyoruz gündüz gece
haykırdık ama duymadı hiç kimse peşindeyiz heryerde
şşşşşşşşşşşşşş
zaten aşklar hep yalan dolan, sonu hep acı hüsran
bize her sevdadan geriye kalan sadece GALATASARAY

copy paste değil alın teri :D

55 ten öncesinin söylenişi çok yavaş bence kötü ama gerisi güzel :yes:

never86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapağına göre tencere bulursan hiçte yalan olmadığını görürsün kardeşim;)

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yahu o kadarda değil...
Kızlar nazlı olur...
Amacına ulaşana kadar pes etme...
amaç derken :D
bukadarmı aş sevgi yaw hersey istediğin alana kadarmı
daha çççok terk edilirsiniz siz ve sizin gibiler :hammer:hak ediyosunuz
kızların sucu yok hersey karsılıklı kardeşim bide kendi içinize dönğün bakalım hata yapmışmısınız yapmamışmısınz
hatada karşılıklıdır

Reaksiyon puanı
2,146
yahu bu konuda kızlara verip veriştirmişsiniz de, ortada bi teklif ve reddedilme durumu var sanırım ve net üzerinden olduğu için kızın reddetmesi de gayet normal, niye yok kızlar paraya bakıyo bırak oğlum bunlar hep böyle gibi yorumlar ediyonuz :D

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
kadıköy bu işler karanlık işler bildiğin gibi değil sen sen ol asla biz olma :cool::dirol::mrgreen:

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Aşk maşk bizi bozar da bu sözü çok beğendim.

"Kimseye hak ettiğinden fazla değer verme." Sonra tepene biniyor.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Y aslında aşk falan varda doğru kişiy bulcan hyatının en büyük hatası neydi bölümünde herkes evlilik diyok evlinmeyecem ben :D belki 28 29 da :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Y aslında aşk falan varda doğru kişiy bulcan hyatının en büyük hatası neydi bölümünde herkes evlilik diyok evlinmeyecem ben :D belki 28 29 da :D

Sende bir var diyon bir yok bir karar ver..:dirol:

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kadın-erkek ilişkilerinde, Allah rızası dışında karşılıklı kurulan bağlılık ve beraberlikler, insanları şirke saptıran en önemli konulardan birisidir. Bunlar evlilik ya da toplumda giderek yaygınlaşan evlilik dışı beraberlikler şeklinde olabilir.
Bu romantik sevgi anlayışında, Allah'a karşı yerine getirmeleri gereken bütün vazifeleri birbirlerine karşı getiren, birbirlerini Allah'tan bağımsız müstakil varlıklar olarak gören, Allah'a karşı duymaları gereken hisleri birbirlerine karşı duyan "sevgililer" ortaya çıkar. Bu kişiler Allah'ı zikretmek (anmak) yerine, sürekli birbirlerini zikrederler (anarlar). Sabah gözlerini açtıklarında, kendilerini yaratmış ve onlara yeni bir gün vermiş olan Allah'ı anıp O'na şükredecekleri yerde, ilk işleri birbirlerini düşünmek, birbirlerini hayal etmek olur. Kendilerini Allah'a beğendirmeye değil de, birbirlerine beğendirmeye çalışırlar. Allah ve O'nun dini için fedakarlıkta bulunmazlar da, birbirleri için türlü fedakarlıklar gösterirler.
Kısacası bu kişiler, birbirlerini ilah edinirler. Nitekim dünyada son derece yaygın olan bu çarpık sevgi anlayışının örneklerine bakıldığında, romantik erkeklerin ve kadınların açıkça birbirlerine "sana tapıyorum" gibi ifadeler kullandıkları görülebilir. Yine romantik sevgililerin birbirlerine yaptıkları konuşmalarda, yazdıkları şiirlerde "nereye baksam seni görüyorum, nereye gitsem seni düşünüyorum" gibi ifadeler yer alır. Oysa her nereye bakılsa ve her nereye gidilse düşünülmesi gereken tek varlık, alemlerin Rabbi olan Allah'tır.
Görüldüğü gibi halk arasında masum hatta makbul bir sevgi çeşidi olarak görülen romantik aşk, gerçekte Allah Katında lanetlenmiş olan "şirk koşma"nın bir parçasıdır. Ne var ki "gerçekleri ters yüz eden şeytan" her konuyu olduğu gibi bu kavramları da aslından çarpıtarak insanlara süslü göstermekte, insanların çoğu da şeytanın gösterdiği yolu izlemektedir:

Andolsun Allah'a, senden önceki ümmetlere de (elçiler) gönderdik, fakat şeytan onlara yapıp ettiklerini süslü göstermiştir; bugün de onların velisi odur ve onlar için acı bir azab vardır. (Nahl Suresi, 63)

…Kendi yaptıklarını şeytan süsleyip-çekici kıldı, böylece onları yoldan alıkoydu. Oysa onlar görebilen kimselerdi. (Ankebut Suresi, 38)

Diye devam ediyor..

Kaynak=Harun Yahya -Şeytanın bir silahı ROMANTİZİM

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
abi ben saçmalıyorum bakma bana kafa 1 milyon :D sabah yazdıklarımı düzügn yazarım :D

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aşkın duygusal değil fiziksel birşey olduğu ve hormonlarla alakalı olduğu neredeyse kesinleşti siz hala aşktan mı baksediyorsunuz bırakın ya ne aşkı...

kullanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kadın-erkek ilişkilerinde, Allah rızası dışında karşılıklı kurulan bağlılık ve beraberlikler, insanları şirke saptıran en önemli konulardan birisidir. Bunlar evlilik ya da toplumda giderek yaygınlaşan evlilik dışı beraberlikler şeklinde olabilir .....

Aynen katılıyorum ,
Aşk kesintisizdir, bitimsiz ve duraksızdır. İnsana soluk aldırmaz, iflahını keser. Ciğerlerinizi istila eden deniz suyu gibi kaplar sizi, tuzu içinizi yakar. Ancak teslim olup onda boğulmayı kabullenmekle huzur bulur insan. Aşk ebedi olana yöneltilir ve yöneltilmelidir . Ebedi olana yöneltilmeyen ,manevi aşkın yanında maddeye karşı olan hisler aşk değildir.

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes herkesi kabul edecek değil.zorla güzellik olmaz hiçbi zaman.Seni kabul etmediği için kimseyi suçluyamaz karalamaya hakkın yok.bi de onu kendi yerine koyup düşün...Hayatta her istediğin olmayacak bunu biliyosun,o yüzden bazı şeyleri göze alarak meydana gelebilecek her sonucu düşünerek hareket etmek zorundasın.Aşk geçicidir,önemli olan ve kalıcı olan sevgidir her durum için.çok seviyosan eğer o kabul etmese bile seni,sen onu mutlu gördükçe daha mutlu oluyosan gerçekten seviyosundur.Ama öyle değil gibi...seni kabul etmediği için hakkında bişeyler söyleyip kızları karalamak pek hoş olmuyo.aynı şey erkekler içinde geçerli..Sonuçta onu tanıyalı kısa bi zaman olmuştur,bundan önce o varmıydı yoktu.O yokkende mutlu olabiliyodun sonuçta..Bırak herşey olduğu gibi yaşansın zaten olacağı varsa olur...Takma bunları kafana unutursun zaten bi süre sonra ama üstüne gitme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...