Haber Pakistan, Akıncı ve TB2 aldı: Özel video paylaşıldı!

Can_AKA_

SDN
SDN
3 Aralık 2021
118
2
71
28
27
Baykar Teknoloji, geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı bir paylaşımda Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) için ilk imzaların atıldığını ve 2023'te ilk ihracatın gerçekleşeceğini duyurdu. Fakat hangi ülkeye olduğu açıklanmadı. Ardından, TB2 SİHA'ların da 16 ülkeye satışının gerçekleştiği söylendi. Tabii ihraç edilen ülke sayısı şu anda 19'a çıkmış durumda. Ancak perde arkasında kalan bu ülkenin kim olduğu ortaya çıktı.
Akıncı


Pakistan Hava Kuvvetleri, Facebook, Instagram ve YouTube hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımda, ülkenin Hava Kuvvetlerinin geçmişten günümüze nasıl bir gelişim süreci geçirdiğini ve şu anda hangi noktada olduğunu gösteren bir video paylaştı.

Uzunluğu 5 dakikayı aşan bu videonun 3.12 ila 3.25 inci dakikaları arasında Akıncı (TİHA), TB2 (SİHA) ve Çin'in CAIG Wing Loong (SİHA) insansız hava araçlarına da yer verildi. Bununla birlikte Akıncı'yı ihraç ettiğimiz ilk ülkenin Pakistan olduğu ortaya çıktı.Pakistan Hava Kuvvetleri tarafından paylaşılan video (3.12 sonrasında Akıncı ve TB2 gözüküyor)


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? SDN'deki ilgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

grbzz

Dekan
Emektar
28 Aralık 2018
6,856
9,768
293
Oldukça gurur verici şeyler. İnşallah daha da fazla ülkeye ihraç edebiliriz.
 
Üst