Aşıya güveniyorum gibi...

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Aşıya birsürü kişi çip takılacak, Windows yüklenecek gibi şeyler söylüyor ama düşündüğünüzde çok garip geliyor. Yani bunun olmayacağını düşünüyorum şahsen. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yine de aşı gelince biraz beklerim tabi..

Panda38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aşıya birsürü kişi çip takılacak, Windows yüklenecek gibi şeyler söylüyor ama düşündüğünüzde çok garip geliyor. Yani bunun olmayacağını düşünüyorum şahsen. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Çip takılması biraz abartı ancak çin aşısı sonuçta :D
Virüs çinde çıkıt aşıyı üreten gene çin ben şahsen yaptırmam :D
Herkesin kendi kararı

Ne cacık olduğu belli olsun sonra yaptır bence, önce sayın sağlık bakanı aşı olcak zaten :D

Reaksiyon puanı
10,563
Çipin sırrı çözüldü. Sinyal şart.
Artık oyun büyük mü küçük mü bilemem ??
Herkes kendi kontrol etmeli.

IMG-20201210-WA0000.jpg

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ya anlamak istemeyenlere çip bilmem ne diyerek olayı basitleştiriyorlar.Tabi ki çip falan takılmaz.Ama sağlıklı olduğunu iddia edecek bir tane insan bulamazsın.Aşıların uzun vadedeki zararlarını araştırın.Felç,kısırlık bunlardan sadece birkaçı.Masum şeyler hiç değillerdi hiçte olmadılar.Rutin vurulan aşılar yüzünden çocuk felci geçiren çocuklar var.Ülkemizden bile örnekler bulabilirsin.Kaldı ki adamlar Afrika da deniyor bu aşıları öncelikle.Orda aşı vurulan çocukların halini bir araştırın.Herkeste görülmeyebilir ama görülmesi demek bir zararının olabileceğini gösteriyor.Kısırlık neden artıyor? Yediğin içtiğin aldığın ilaçlar her şey etkili.Masum bir şey değil eksisini artısını tartıp kendi kararını vermeli herkes.Ama sırf insanlar vurdurmak istemiyor diye yok çipti bilmem neydi diye dalga geçmek de mantıklı değil basbaya bağnazlıktır.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Saçma sapan komplo teorileri.

Bu yıla kadar her zaman salgın hastalıklar oldu. Olan hastalıkların çoğunun aşısı üretildi ve eminim ki o aşılar üretilirken de çip takılacak diyen komplo teorisyenleri vardı.

Reaksiyon puanı
10,325
Ben ne Çine, ne maçine... Ne aşıya, ne de yabancı kaynaklı bir nesneye asla güvenmem. Ama,
Devletime güvenirim. Bile bile kendi insanını, kendi vatandaşını ateşe atamaz.
Birilerinin paranoya haline getirdiği bu mevzu ileride başımıza büyük dertler açabilir.
Corona gafleti affetmiyor, yakaladığını öpüyor. :)
Devletimize güvenmekten başka çaremiz yok.

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Dostum tabiiki bencede Çip muhabbetleri palavra, Cyberpunk mı oynuyoruz burada? Fakat şöyle birşey var, aşıyı bulan adam kısa bir zaman önce "İnsanlık fazla üredi, üreme durdurulmalı ve nüfus azaltılmalı." diyen adam. Yani nüfus azaltımı teorilerini incelemeni tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
10,563
2.5 lt lik Kola şişesinde biriktirmeye başlayalım öyleyse

husenemre

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Türkiye'nin Çin aşısı alması oldukça mantıklı en sağlıklı yöntemle üretilen aşı.Diğer aşılara göre daha pahalı.

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
Daha normal çipler bile yokken sıvı çip mümkünmü anlayamıyorum bu zihniyetler hep anca evde oturup sıkıntıya kafa atan gereksiz insanlar tarfından uyduruluyor sonra herkese yayılıyo sonuç:BiZe ÇiP tAkCaKLarMIş

Reaksiyon puanı
16,118
nano chipler olacak sanıyorlar çizgi film vardı ona atıf var...

Reaksiyon puanı
10,325
Çin’den alınan aşının daha ucuz olduğu için tercih edilmediğini söyleyen Koca “İnaktif aşı olduğu için tercih ettki. Daha az yan etkileri var. Diğer aşılar ilk kez RNA teknolojisi ile üretildi ve uzun vadeli yan etkilerinin ne olduğunu bilmiyoruz” demişti. Koca yarın Türkiye’ye gelmesi beklenen aşı için ‘zorunlu olmayacak’ vurgusunu da yeniledi.
Dünkü SDN haberinden.
İlk corona vefatı olduğunda gözyaşı döken ve kendisi de bir doktor olan bakanımız bir tehlike olsaydı onu bizden daha iyi bilebilecek biri değil mi arkadaşlar? Bu adam bizleri gerçekten tehlikeye atacak bir adama benziyor mu?

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Daha normal çipler bile yokken sıvı çip mümkünmü anlayamıyorum bu zihniyetler hep anca evde oturup sıkıntıya kafa atan gereksiz insanlar tarfından uyduruluyor sonra herkese yayılıyo sonuç:BiZe ÇiP tAkCaKLarMIş
Buna katılıyorum :)

Reaksiyon puanı
10,325
Şuanda Türkiye'de kullanılmaya başlanacak aşıyı geliştiren arkadaş.
Türkiyede birçok aşının kullanması gündemde ama... Mesela bu bahsettiğiniz Alman aşısını geliştiren Uğur ŞAHİN mi? Çin aşısını geliştiren kişi mii? Yoksa Türkiyede geliştirilen aşıları yapan kişi mi?

Çünkü sizin dediğiniz gibi birinin hem aşıyı yapıp hem bunu kötülemesi bana mantıksız geldi.

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067

Windows işin dalgası ama günümüzde nanorobotların hücre boyutuna indiği düşünülünce çip pek gerçekdışı gelmiyor

Saçma sapan komplo teorileri.

Bu yıla kadar her zaman salgın hastalıklar oldu. Olan hastalıkların çoğunun aşısı üretildi ve eminim ki o aşılar üretilirken de çip takılacak diyen komplo teorisyenleri vardı.
O zamanlarda daha nanorobotlar hücre boyutunda değildi

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Valla çip mip bilmem ama yayan adamlar, en hızlı toparlayan gene aynı adamlar, aşıyı bulup üretip para kazanan gene aynı adamlar.
Yan etkisi olmayan ilaç var mı şu dönemde ? Vurulmayan red eden etsin arkadaşlar, kuyruk zaten uzun.

Haa birde nanobotlar, robotlar bilmemneler. Bunu bu hükümetin takipçisi söylese dalga geçersiniz. :))

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Türkiyede birçok aşının kullanması gündemde ama... Mesela bu bahsettiğiniz Alman aşısını geliştiren Uğur ŞAHİN mi? Çin aşısını geliştiren kişi mii? Yoksa Türkiyede geliştirilen aşıları yapan kişi mi?

Çünkü sizin dediğiniz gibi birinin hem aşıyı yapıp hem bunu kötülemesi bana mantıksız geldi.
Aşıyı kötülüyor diye birşey demedim, algı yaratmaya çalışmayın lütfen.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
sizi anlamıyorum siz kendinizi niye bu kadar önemli görüyorsunuz? o şirket sahiplerine yalvarsanız dahi size bedavaya takmaz size çip mip. parayla satıp elinize vermiş her bilginizi alıyor zaten. kaldı ki öyle bir teknoloji yok

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Eğer çin viriusüyse devlet olarak güzel iş çıkarmışlar hastalık çıkar
Ülkelerin ekonomisi çöksün bide dünyaya aşı dağıt.

Reaksiyon puanı
10,325
Aşıyı kötülüyor diye birşey demedim, algı yaratmaya çalışmayın lütfen.
Fakat şöyle birşey var, aşıyı bulan adam kısa bir zaman önce "İnsanlık fazla üredi, üreme durdurulmalı ve nüfus azaltılmalı." diyen adam. Yani nüfus azaltımı teorilerini incelemeni tavsiye ederim.
Ben algı yaratmıyorum güzel kardeşim, ben sadece gerçekten anlamaya çalıştım. Kaçırdığım bir şey mi var diye. Çünkü dediklerin çok önemliydi benim için. Düşün ki bir adam hem aşı yapacak, hem de sonrasında insanlığın fazlalığından, üremenin durdurulmasından bahsedecek, bu bana çok tuhaf, acayip ve de mantığa ters geldi. Ama dünya bu, belki olabilir diye düşündüm, ve sizden bunun kim olduğunu bu yüzden sordum.

Ama anladığım kadarıyla bunu bir yerden okumuş, bizatihi görmüş falan değilsiniz, kulaktan dolma fikir beyan etmişsiniz gibi geldi bana.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
aşıya şuan bende güvenmiyorum uzun vadede nasıl etkiler bırakıcak kimse bilmiyor ama şu varki hasta bireyler üzerinde zorunlu olarak uygulanmalı yada temaslılar içinde uygulanmalı yoksa başka çarede bu virüsü kısa dönemde yenmek zor benim kendi görüsüüm

louis pasteur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
yalnız aşının zararını çocuk felci ile ıspatlamaya çalışmak da ayrı bir şeymiş. gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde çocuk felcini bitiren şey, çocuk felci aşısıdır. afrika'da çocuk felci devam ediyorsa bunun sebebi de bu aşıyı olamadıklarındandır.
korona aşısına güvenmekle beraber uzun vadede zararı olur mu olmaz mı bilmiyorum çünkü çok yeni bir aşı. ancak onlarca yıldır uygulanan aşılara da laf etmek komik. bugün kızamık aşısı, çiçek aşısı, çocuk felci aşısı, kuduz aşısı gibi devrim niteliğinde olan ve neredeyse bu hastalıkları tarihe gömmüş aşılar var. hala yok zararlı sağlıksız, yok üreyemiycez, yok takip edilicez vs vs. neyse ki herkes aynı kafada değil de bugün çiçek hastası olup da ölüp gitmiyoruz

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ben windows xp yüklerlerse kabul etmem.
Windows 10 pro olsun.