Soru Aşı Bir şey yaparmı ?

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bende Hafif Boğaz Ağrısı var koku tat almada bir problem yok hafif halsizliğim var ateşim filanda yok yarın biontech aşısı olucam yaşım 15
Yan Etki Filan Gösterirmi İlgilenenler Lütfen Cevaplasın

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Bünyeden Bünyeye değişen Bir durum, ama Aşi oldugun yerde agrı olabılır veya Kolunda kasılma bir kac gun oda bünye meselesi daha sonra gecıyoru zaten.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bünyeden Bünyeye değişen Bir durum, ama Aşi oldugun yerde agrı olabılır veya Kolunda kasılma bir kac gun oda bünye meselesi daha sonra gecıyoru zaten.
soğuk algınlığım var biraz dediğim gibi bi sıkıntı çıkartırmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de 15 yaşındayım ve bir yan etkisi olmadı. Sadece sonraki gün hafif bir kol ağrısı yaşadım.
.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
İlk dozda eklem ağrısı yaptı. Pazar günü olduğum ikinci dozdan beri ise nefes darlığı çekiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sadece Türkiye'de 1-2-3 doz vurulan aşı sayısı 100 milyonu geçti. Daha aşı bazlı ağır yan etki veya ölüm ben duymadım görmedim.

Kafana pek takma aşını ol geç. İyice ağır soğuk algınlığın varsa 1 hafta ertele kendini toplarladığın zaman aşı ol ama normal bir kırgınlık varsa üstünde sorun olmaz.

eypPIXEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende Hafif Boğaz Ağrısı var koku tat almada bir problem yok hafif halsizliğim var ateşim filanda yok yarın biontech aşısı olucam yaşım 15
Sadece kolun ağrıyor iki gün bana hiçbişey yapmadı bende 15 yaşındayım ilk dozu vuruldum ama 2. dozu vurulan bi arkadşım rahatsızlandı aynı covid 19 belirtisi yaşadı oda zate normal biontech aşısı virüsün ta kendisi sadece genetik koduyla oynayıp antikor yapıyorlar korkmana gerek yok hiç bişey olmaz delikanlı adamsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk dozda eklem ağrısı yaptı. Pazar günü olduğum ikinci dozdan beri ise nefes darlığı çekiyorum.
normal hocam hemen hemen herkezde 2. dozdan sonra rahatsızlık oluyor sonuçta virüsün kendisini vuruluyoruz (genetik koduyla oynanmış zararsız) sinovacta aynı şey geçerli değil zaten sinovac 3 doz o biraz daha hafif bi antikor

Reaksiyon puanı
3,027
Beklenmedik bir etki yapacağını zannetmiyorum ama en doğrusu doktora sorman. Aşıyı yapan görevliye de sorabilirsin.

Semiray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabii ki aşının yan etkileri vardır. Fakat kişiden kişiye değişiklik gösterir. Örneğin bizim evde iki kişi aşı oldu. Birisi hiç etkilenmedi Diğeri ise 2-3 gün Kolunda ağrı oluştu. Ikinci dozu yapınca birinci doz kadar etki göstermedi. Dediğim gibi bu insanın bünyesine bağlı olan bir durumdur, bazılarında çok etki eder bazılarında hafif olarak kol ağrısı oluşur.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
İlk doz aşı olduğumda hiçbir şey olmadı ama bazı arkadaşlarımın kolları ağrımış bir gün sonra. 2.doz aşı olduktan sonraki gün aşırı halsizlik ve iştahsızlık vardı. Bünyeye göre değişiyor bence

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Aşı yaptırmaya gidince test de yaptırsana parayla değil sonuç olarak