Araba Muayeneden Geçmedi !!

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar bugün arabayı muayeneye götürdük fakat muayene onaylanmadı. Sorunlara gelecek olursak bir kaç tanesi şunlar :)
1- Ön koltuğun vidası gevşemiş ( Ağır hasar )
2- Bagajdaki tüpün vidası gevşemiş hafif oynuyordu ( ağır hasar)
3- Kısa far düşük yanıyor ( ağır hasar)
Kısa far düşük yanıyorsa ağır hasar olur ama ön koltuğun az birşey vidası gevşemiş olması ağır hasar mıdır acaba? Bagajdaki tüp elinle sallayınca hafif oynuyordu. Sıktım sorun halloldu ama ağır hasar olarak geçiyordu. Çok detaylı bir şekilde inceleme yapıyorlar. Bir arabayı kameralar tarafından 6 kişi izliyormuş öyle dediler ne kadar doğru bilemiyorum.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Artık böyle muayene işi Tüvtürk sıkı kontrol yapıyo bence iyide yapıyo.Neden ağır hasar yazmışlar bilemeyiz ama vardır bi nedeni.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Koltuğun vidası, Allah korusun, kaza anında önemli olduğu için ağır kusurdur

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Babamın arabasının arka silecekler çalışmadı hafif kusurlu olarak geçti.Çok detaylı inceliyorlar.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bir kaza sırasında ne demek istediklerini anlarsın. (Allah korusun)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Koltuğu dikleştirdiğimizde oynamıyor ama hafif geri yatırınca vidası gevşek gibi duruyor. Döşemeden dolayı bişeyde göremedim :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yaw ön camda LPG etiketi yok diye hafif kusur raporu verdiler gerçi tek kusur o ama LPG etiketinin kusurluk neyi var anlamış değilim :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Valla bu sistem çok iyi oldu. Öbür sistemde sakallar konuşuyordu burda tüvtürk konuşuyor. Ayrıca tüpün vidası ve far olayı ağır hasara girerde koltuğu bende çözemedim..

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
ee arkadaşlar bizim memlekette bi ton araba muayeneden geçiyor. hemde geçmiyecek arabalar bile vizesini alıyor. demek ki şehir şehir değişiyor.

ALENDEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben muayeneciyim koltuğun sallanması ağır kusur o doğru kısa farların düşük,yüksek,ayarsız olması hafif kusur ysc tüpün boş,süresi geçmiş sürücü yakınında değil vs hafif kusur LPG etiketine gelince lpg'li araçlar kapalı otoparkalara girişi yasak olması nedeniyle camlarda olması gerekiyo etiketlerin detaylı bilgi verilir...:)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bir tane adam konuşuyordu bir video da - sanırım Tayfun talipooğlu'nun bir röportajı idi..- "Sakallar konuşuyordu" cümllesi bana o videoyu hatırlattı. Dur linkini vereyim. İzlemeyenler izlesin. :D

Tüvtürk Videosu

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
İllaki buluyorlar bir kusur. Bizim arabada da sağ ön far ayarı düşük diye hafif kusur verdiler.

Arka koltuktaki emniyet kemerinin tokalarını koltuğun altına sokmuştuk. Çıkarttırdı onları da :)

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Birde avrupada soksaniz muayeneye. her iki senede bir dua ede ede goturuyoruz. :)

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
daha 3 gün önce bizim arabada muayene ye gitti
direksiyon %3 boşa dönüyormuş :D
el fren i %25 sorunlu iniş ama muayeneden geçti:D
el freni kalkık 100 ile gittiğimi hatırlıyorum :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sıfır araçla gideceksin bakıma kusur bulamayacaklar ozaman.:D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Valla bu muayene sisteminin sonuna kadar arkasındayım kimse laf söylemesin. Herşeye hatta sıfırada kusur bulurlar demişsiniz ben sıfır Audi A3 ile muayeneye gittiğimde adam arabaya bakmadı bile :D Ön koltuğunun vidası tabiki ağır kusur olacak kemerin takılı gittin vurdun biyere koltuk ve kemerinle birlikte asfaltta mı almak istiyorsun soluğunu? :) LPG kusuruna hiçbirşey demiyorum, far ayarında yine adam haklı beyler... Bu şekilde muayeneden hiçbir şekilde geçemezsin.

ALENDEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Muayenede 2 seçenek vardır bakımlı ve bakımsız araç yaşı ne olursa olsun farketmez 75 model araçta geçiyo 2006 model araç kalıyo fark 75 model araç bütün bakımları yapılmış herşeyi elden geçirmiş diyeri ise modeline güvenip gelmiş ama araçta kusur olduğu için geçemiyo adamda diyoki 75 model araç geçiyoda benim yeni araç neden geçemiyo diye soruyo senin rotilinde boşluk varsa farının biri yanmıyosa kusura bakmayın bu küstahlıktır kamyonun tekeri çıkıyo benzinlikte hiç günahı olmayan vatandaş ölüyo ama neden tekeri çıktı diye sorgulamıyo kader kısmet diyoruz eceli gelmiş öldü ama kontrol edilseydi kazaya davetiye çıkarılmazdı ilk önce zihniyet değişmeli yavaş yavaş olacak ve oluyoda

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yurtdışındayım burdada en ufak bir şeye olmaz deniyor. Böyle olması çok daha iyi. Vidası gevşemiş bir koltukta emniyet kemeri ne işe yarar kaza anında! Veya gevşek bir vida mermiye bile dönüşebilir o çarpmada. Bir sürü neden velhasıl. Artık bu tür şeylere kızma lüksümüz yok. Her yıl savaştaymış gibi binlerce insabnımız ölüyor ve sakat kalıyor. Hala öğrenemediysek ne diyeyimki...

jsrcb

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bazı yerler çok sıkı denetliyor, şehir şehir değil; istasyondan istasyona göre değişiyor ençokta görevlilerin günlük psikolojik durumuna göre hareket etmesi bazen yoruyor adamı. Yoksa sistem çok güzel. :)