Apple'mı Samsung'mu ? TARTIŞMA - ÖNERİ

Hangisi Tercih Edilmeli? [İOS 11'ide baz alın]

• Kullanılan toplam oy
    81

Yağız Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Boşuna samsungu savunmayın ben 5 5s 6 6s 32 kullndım hep geçenlerde bi değişiklik olsun diye s7 edge alayım dedm sıfır telefon internete giriyosun url yerine tıkladığında telefon kasılıp klavye 1-2 saniye sonra açılıyorsa o telefon çöptür benim için ve s8 inde bundan kalır yanı olmadığını düşünüyorum ve ekranı kırılsa telefonun 4 te 3 ü kadar fiyat talep ediyolar iyi düşün derim. Bn tabi hemen iphoneue geçtim yeniden

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O zaman size bir şey anlatayım.2-3 ay önce bana bu seçenekler sorulsaydı kesinlikle s8 derdim. Ön yargılıydım. Hep Apple ı kötüler Samsungu başıma koyardım. 2-3 ay önce telefon alacaktım. Kararım hep a5 2017 idi. Son hafta kararım değişti. Ve aniden İphone 6 32 gb olarak kararım değişti. Sonuç olarak İphone 6 32 gb aldım. Ve diyorum ki iyi ki almışım. Ailemde bulunan s7 ve note 5 cihazları kullandım. Ama İphone bir ayrı. Kullanım kolaylığı , stabillik. Herşey beni kendine çekti. Hiç durduruldu hatası almadım. Shazam da s7 de hep hata alırdım. Tek sıkıntım şarj. O da çok kötü sayılmaz günü çıkartıyor. Sana son şeyi söyleyeyim. İphone al pişman olma
Zamanında bende iphone 6 plus kullanmıştım telefon güzeldi hiç-bir sıkıntım yoktu ama sonra s6 edge plusı gördüm tasarımı beni benden aldı 6 plusı satıp edge plus aldım çok beğendim telefonu samsung kendini gerçekten aşmış dedim 2 ay öncede s7 edge aldım bu daha bi ayrı güzel geldi gözüme artık gözüm iphoneları görmez oldu

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Boşuna samsungu savunmayın ben 5 5s 6 6s 32 kullndım hep geçenlerde bi değişiklik olsun diye s7 edge alayım dedm sıfır telefon internete giriyosun url yerine tıkladığında telefon kasılıp klavye 1-2 saniye sonra açılıyorsa o telefon çöptür benim için ve s8 inde bundan kalır yanı olmadığını düşünüyorum ve ekranı kırılsa telefonun 4 te 3 ü kadar fiyat talep ediyolar iyi düşün derim. Bn tabi hemen iphoneue geçtim yeniden
Ben de 6s sen sonra sony xperia xz ve simdi de s8 kullaniyorum..aynen soylediginiz gibi cihaz surekli gecikmeli :) sony ondan cok daha stabil..
Aldigima pisman miyim hayir ama onerir miyim hayir ! Mesela xz yi daha cok oneriyorum cevreme gundelik kullanimda..

Yağız Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de 6s sen sonra sony xperia xz ve simdi de s8 kullaniyorum..aynen soylediginiz gibi cihaz surekli gecikmeli :) sony ondan cok daha stabil..
Aldigima pisman miyim hayir ama onerir miyim hayir ! Mesela xz yi daha cok oneriyorum cevreme gundelik kullanimda..
aynen öyle herşeyde gecikmeli iphone gibi tak tak açmıyo sabırsız olanlr kullanamaz samsungu

Burak DUMAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şu bir gerçek'ki iPhone sadece işlemci ve marka yüzünden bu kadar pahalı günümüz bütçesine baktığınızda sırf işlemci ve marka yüzünden iPhone almama ve aldırmama taraftarıyım

Osman Tulan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bence en önemli konu telefon aldıktan sonra bir sorun ile karşılaştığınızda firmanın malına sahip çıkması. Apple dışında malına sahip çıkan yok maalesef. Bu arada hiç iphone kullanmadım. Ama bir sonraki telefonum iphone olacak orası kesin.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
SE kullanıyorum o bile samsungdan daha seri hiç bekletmiyor uçak gibi hızlı iphonelar inş ios 11dede öyle olur betayı hiç sewmedim çok yavaş

ghettoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aklını kullanırsan apple alırsın nedeni ise şöyle 5S e rakip çıkan note 3 güncelleme desteği kesileli 2 sene olacak ancak 5S İOS11 i bile alacak 2 sene sonra s7 de güncelleme almayacak ancak iphone 7 hala alacak ve androidin sorunları var mesela uygulamadan atmak gibi ancak apple da yok s7 nin kamerası daha iyi demişsin ancak iphone 7 nin kamerası bin basar s7 ye android bir süre sonra yavaşlar ve sinir bozucu olur ancak İOS da öyle bir sorun yok

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,756
Iphone diyorum. 6S Plus kullanıyorum 6-7 aydır bir kez bile mi takılmaz donmaz kasmaz. Özellik az kabul ediyorum ama akıcı mı akıcı çok seri bir telefon her şeyi ile çok iyi. Oyumu Iphone olarak kullanıyorum.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Gerçekten harika bir konu açmışsınız. Yani burası karışır. Açıkçası şunu söyleyeyim ki; Apple'ı sevmiyorum. Çünkü; Apple artık Steve Jobs'ın dönemindeki Apple değil. O zamanlar Apple inovasyon yapan bir şirketti. Ama artık özellikle tasarım konusunda en başta da Samsung'dan çok geri de kalmış bir şirket. Bunun söylememin sebebi tabi ki ekran kasa oranı. İki cihazı yan yana koyduğunuzda Apple'ın cihazları tam bir kalasa benziyor. Ben bir Samsung hayranıyım ama kesinlikle körü körüne değil. Beğendiğim birçok özelliği var. Fotoğraftan da anlaşıldığı gibi S7 Edge kullanıcısıyım. Siz 4000TL gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz. Bu fiyat zaten en iyisini alabileceğiniz bir fiyat. Ki şuan da piyasanın en iyi cihazları S8 ve S8+'tır. Yani İOS platformunu seven bir çok insan var. Onlara saygım sonsuz. Sevmelerinin sebebi; güncelleme konusunda çok iyi, stabilite konusunda çok iyi bunlara lafım kesinlikle yok. Ama emin olun ki şuan S7 Edge kullanan biri olarak kasma-donma gibi şikayetler artık Samsung'da da yok. Android, özellikle de Samsung'un kendine has olan arayüzünde de böyle şikayetler yok. Ben hiç yaşamıyorum. Çevremde gerek S7 ailesini gerekse S6 ailesini kullanan birçok insan var. Onlarda kasma-donma gibi şeylerden kesinlikle şikayet etmiyorlar. Eskiden gerçekten Samsung bu konuda kötüydü. Ayrıca malzeme kalitesi de kötüydü. Ama bunlar kesinlikle yok artık. Gayet hızlı ve malzeme kalitesi iyi olan cihazlar. Ayrıca Android gerçekten özgür ve inovasyona daha açık bir işletim sistemi. Şimdi sizlere S7 Edge hakkındaki düşüncelerimi yazayım. Sadece olumlu anlamda değil bazı eleştirilerim de var.
TASARIM:
Tasarım konusunda kesinlikle şık bir cihaz. Karşıdan bakıldığında cihazın albenisi var. Ayrıca cihaz IP68 sertifikasına da sahip. Edge ekran telefonu gerçekten güzelleştiriyor ve elinizde video izlerken sadece ekran tutuyormuş hissi veriyor. Oyun oynarken insanın gerçekten hoşuna gidiyor.
Tabi ki bunların yanında eleştiri konusunda cihazın her iki tarafı cam olmasından kaynaklı çok parmak izi tutuyor ve bu biraz telefonu kirli gösteriyor. Ayrıca düştüğünde kesinlikle kırılacak hissi veriyor( bunlar S8 ailesi içinde geçerli). Bu da çok dikkatli olmanızı gerektiriyor. Piyasada doğru düzgün ekran koruyucu yok. Olsa bile milletin 10 TL'ye taktırdığı ekran koruyucuyu siz 100 TL gibi fiyatlara taktırıyorsunuz. Ucuza da bulunuyor ama ya ekranı tam kaplamıyor ya da kavisli kısımlardan atıyor. Onun dışında cihaz hoş ve premium bir cihaz.
EKRAN:
Ekran gerçekten harika. Tasarımda da bahsettiğim Edge ekran telefona güzel bir görüntü katıyor. 2K ekran var. Bütün renkler çok canlı, harika görüntüler veriyor. Oyun oynarken, film izlerken, Youtube'de video izlerken harika görüntüler elde ediyorsunuz. Çözünürlük ve parlaklık da çok iyi.
PERFORMANS/DONANIM
Donanımı uzun uzun yazmayacağım. Her yerden bakabilirsiniz. Performans konusunda gayet stabil çalışıyor. Ancak; çok daha iyi bir hale gelebilir.
KAMERA:
Kamera da gerçekten çok iyi. Gece çekimlerinde çok başarılı. Geçen senenin en iyilerindendi zaten bahsetmeme gerek bile yok. Ancak; ön kamera daha iyi olabilirdi. Video ve fotoğraf konusunda dediğim gibi çok başarılı.
PİL:
İşte gelelim cihazımı en çok sevdiğim yere. Ayrıca Apple'ın tam manasıyla en aciz olduğu yere. Cihazın pili bir günü kesin çıkarıyor. Hatta öyle zamanlar oluyor ki iki günü zorluyor ve ve çok hızlı şarj oluyor. En sevdiğim özelliği. Hızlı şarj. Bu kadar güzel bir şey yok. Gerçekten Samsung'da buna bayılıyorum. Takıyorsunuz ne zaman dolduğunu anlamıyorsunuz.
EK OLARAK:
Kablosuz şarj, microSD kart girişi bunlarda harika şeyler. Bunlarda Apple'da yok.
Tabi bunların yanında platform farklılığa da var. Android biraz daha nasıl desem meraklı işletim sistemi. Yani kurcalanacak şey çok. İOS ise daha kolay bir işletim sistemi. Ben kurcalamayı sevmem, uğraşmayı sevmem diyorsan iki kere düşün derim. Son olarak S7 Edge hakkında görüşlerimi yazmamın sebebi yukarıya S7 Edge'yi de koyman. Belki para cebime kalsın deyip S7 Edge'de alabilirsin. Bu sayede kalan parayla istediğin bütün aksesuarları alabilirsin. Ama benim sana tavsiyem kesinlikle S8'dir. Galaxy S8 daha gelişmiş bir cihaz. Eğer aksesuarı boşver telefonu alalım sonra bakarız diyorsan kesinlikle S8'i almalısın.

Reaksiyon puanı
0
S7 edge Kullanıcısıyım Düşünün İp7 de Hızlı şarj Yok Kablosuz sarj Yok Hafıza Kart ı takamıyorsun. S7 edge de Biraz telefonumda fazla uygulama vardır Bir kere donduğunu Görmedim Belki bazı kişilerde Farklıdır Ama Bazıları diyecek Güncelleme geç geliyor falan Samsung zaten Güncellemelerinde Baya şey değisiyor bi s7 edge 6.0 ve 7.0 a bakın anlayacaksınız Ben size Diyorum Bence S8 alın Gayet İdeal Hem neredeyse S7 edge boyutunta ama ekrandaha büyük Kamerası güzel.İp7 lerde ön kamera felaket sebebi geniş açı cekemiyor Kalıtesi o kadar kötü değil Fakat S3 çok eski çihaz dı şuan j7 bile alsanız Donmadığını Anlayacaksınız
--- Gönderi Güncellendi ---
Apple Steve Jobs reizz varken çok iyiydi Maalesef Sonra kalitesini bozdu Genellıkle Çok az Yenilikler getirdiler Hatta ip7 nın temek amaçlarından Biri APPLE KABLOSUZ Kulaklarını sattırma amacıydı . Bi iphone 4 e bakın Onun malzeme kalitesi İp7 plus da Yok

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Şu günlerde telefon almayı düşünüyorum.Dayım bana s7 yi boş ver iphone 7 al dedi hatta telefonumu dene dedi.Denemez olaydım güneşli havada telefon çok ısındı diye kendini kapatıyor.Acil bi durum olsa babaya geldik.C.oc oynayayım dedim 2014 model android telefonda 5 dk da bir azalırken iphone göz açma kapamada şarjı emdi.Şarja taktım şarj olmuyor sandım meğersem baya baya geç şarj oluyormuş.%20 şarjla çıkmak imkansız.Android cephesinde facebook,instagram tek tuşla yayın akışına ulaşırken apple yoktan veri çekiyor tekrardan yanı ön belleği hep temizliyor.Normalde 5 gb giden paket erken bitti.Çok şükür akıllı fatura ar yoksa ayvayı yine yedik.Kulaklık girişi olmadığı için telefonla müzik dinleyemedim.Zamanında 300 tl ye aldığım kulaklık çöp oldu. 1 hafta kullandım ama bana %50 indirim sunmadıkça almam apple.Alma sebebimde satma amaçlı :) 2014 model telefonla yola cayır cayır devam :)

Alialptugfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 Aydan Fazladır S7 Edge Kullanıyorum ve Gayet Memnunum. Telefonun Bataryasında Dikkat Çeken Nokta Hızlı Şarj Cidden Çok Güzel Bir Avantaj Batarya Derdim Yok Sonuna Kadar Kullanıyorum Anlayacağın. Tasarım Konusunda S7 Edge ve S8 Masaya Koydun mu O Göz Alıcılığını Kolay Kolay Kaptıracak Değil. Zaten Diğer Özelliklere Girecek Değilim Amiral Gemisi Bir Telefon Hüsrana Uğratacak Değil :D

Reaksiyon puanı
0
Apple Steve Jobs reizz varken çok iyiydi Maalesef Sonra kalitesini bozdu Genellıkle Çok az Yenilikler getirdiler Hatta ip7 nın temek amaçlarından Biri APPLE KABLOSUZ Kulaklarını sattırmak için Üretmiş Afedersinniz ama Ben 2014 alpha kullandım 3 yıl genellikle hiç kasma yoktu Daha yeni s7 edge ye geçtim

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O zaman size bir şey anlatayım.2-3 ay önce bana bu seçenekler sorulsaydı kesinlikle s8 derdim. Ön yargılıydım. Hep Apple ı kötüler Samsungu başıma koyardım. 2-3 ay önce telefon alacaktım. Kararım hep a5 2017 idi. Son hafta kararım değişti. Ve aniden İphone 6 32 gb olarak kararım değişti. Sonuç olarak İphone 6 32 gb aldım. Ve diyorum ki iyi ki almışım. Ailemde bulunan s7 ve note 5 cihazları kullandım. Ama İphone bir ayrı. Kullanım kolaylığı , stabillik. Herşey beni kendine çekti. Hiç durduruldu hatası almadım. Shazam da s7 de hep hata alırdım. Tek sıkıntım şarj. O da çok kötü sayılmaz günü çıkartıyor. Sana son şeyi söyleyeyim. İphone al pişman olma

Hocam etkileyici konuştunuz.

Düşündürücü hocam.

Kayasoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Bak, Ben Android'den iOS'a Geçen Biri Olarak Söylüyorum. Apple'a Bulaşma.! S8 Al Bak Keyfine…

M

Murat Burç

SDN Okuru
upload_2017-6-9_9-17-24.png

upload_2017-6-9_9-17-54.png

upload_2017-6-9_9-18-37.png

upload_2017-6-9_9-19-23.png

upload_2017-6-9_9-20-40.png

upload_2017-6-9_9-21-10.png

:D:D
Biri de iPhone 7nin kamerası S7ye bin basar demiş güldüm:D:D

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Telefonu sadece kullanmak için mi alıcaksınız? Yoksa kullandıktan sonra, aldığınız fiyata yakın bir fiyatla satarak yeni telefon almak için mi? Bunu düşünün.

Cevabınız 1. seçenek ise Galaxy S7 Edge, 2. seçenek ise iPhone 7'yi almanızı öneririm.

ae468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
iPhonede otg olmayışı bile almamak için bir sebep.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Garanti servisi diyorum , durduruldu gibi saçma sapan hata raporları yok diyorum , dalwin kelvik olayını bilen varsa zaten direk tercihi iOS olur çünkü android cache tutuyor ve sistemde ister istemez yavaşlıyor android kasmıyor diyen eleman ya kasmanın ne olduğunu bilmiyor yada verdiği paranın pişmanlığını yaşamamak için kendini tatmin ediyodur örnek vermek gerekirse yıllardır 30fps video çekmiş eleman 60'fps videoyu bilmezse 30fpsye yavaş demez on numara der geçer ama 60 fps video çeken eleman 30fps videoyu görünce iğrenir çünkü neyin ne olduğunu bilir.

Yıllardır iPhone kullanıyorum 2g'den beri size şunu söyleyeyim ne zaman samsunga geçsem dilim yandı donmasıylamı uğraşayım ısınmasıylamı uğraşayım yedek parça vs ile mi uğraşayım galaxy serilerinde ekran kırılıyor ekran telefonun yarı fiyatında ? zaten apple hariç servislerin çöp olduğunu biliyorum şuanda z5 premium var elimde arka kapağı kırıldı teleservise gönderdim cihazı aldıkları gibi 620 lira para teklif ettiler onarım için çinden sipariş ettim şuan yolda 35 tl'ye arka kapak full satın aldım birşeyi överken kendi malınız diye övmeyin neyi var neyi yok söyleyin adam s8 plus'a para vermiş pişman olmuş söyleyemiyor dandik diye de kardeşim babanın firması değil o.

Apple yıllardır bozmadığı stabilitesini şuanlık bozmaya başladı iOS11 resmen çöp olmuş şuanda adeta çöp 5s ve 6'ları yavaşlatıyor zorla yeni cihaz aldırıyor en son cihazım 7Plus'tu jetblack kılıftan 1 gün bile çıkarmadığım halde çizik içindeydi kalitesini bozmaya başladı apple direk sattım 6S Plus aldım kafam rahat apple bu şekilde giderse satışları düşer eski o stabilitesi gidiyor artık.

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
iPhonede otg olmayışı bile almamak için bir sebep.
OTG ? Nedir hocam
Telefonu sadece kullanmak için mi alıcaksınız? Yoksa kullandıktan sonra, aldığınız fiyata yakın bir fiyatla satarak yeni telefon almak için mi? Bunu düşünün.

Cevabınız 1. seçenek ise Galaxy S7 Edge, 2. seçenek ise iPhone 7'yi almanızı öneririm.

Birdahaki telefon alışımda Tahmini 2-3 sene. Bütçeyi dert ediceğimi düşünmüyorum.

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gerçekten harika bir konu açmışsınız. Yani burası karışır. Açıkçası şunu söyleyeyim ki; Apple'ı sevmiyorum. Çünkü; Apple artık Steve Jobs'ın dönemindeki Apple değil. O zamanlar Apple inovasyon yapan bir şirketti. Ama artık özellikle tasarım konusunda en başta da Samsung'dan çok geri de kalmış bir şirket. Bunun söylememin sebebi tabi ki ekran kasa oranı. İki cihazı yan yana koyduğunuzda Apple'ın cihazları tam bir kalasa benziyor. Ben bir Samsung hayranıyım ama kesinlikle körü körüne değil. Beğendiğim birçok özelliği var. Fotoğraftan da anlaşıldığı gibi S7 Edge kullanıcısıyım. Siz 4000TL gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz. Bu fiyat zaten en iyisini alabileceğiniz bir fiyat. Ki şuan da piyasanın en iyi cihazları S8 ve S8+'tır. Yani İOS platformunu seven bir çok insan var. Onlara saygım sonsuz. Sevmelerinin sebebi; güncelleme konusunda çok iyi, stabilite konusunda çok iyi bunlara lafım kesinlikle yok. Ama emin olun ki şuan S7 Edge kullanan biri olarak kasma-donma gibi şikayetler artık Samsung'da da yok. Android, özellikle de Samsung'un kendine has olan arayüzünde de böyle şikayetler yok. Ben hiç yaşamıyorum. Çevremde gerek S7 ailesini gerekse S6 ailesini kullanan birçok insan var. Onlarda kasma-donma gibi şeylerden kesinlikle şikayet etmiyorlar. Eskiden gerçekten Samsung bu konuda kötüydü. Ayrıca malzeme kalitesi de kötüydü. Ama bunlar kesinlikle yok artık. Gayet hızlı ve malzeme kalitesi iyi olan cihazlar. Ayrıca Android gerçekten özgür ve inovasyona daha açık bir işletim sistemi. Şimdi sizlere S7 Edge hakkındaki düşüncelerimi yazayım. Sadece olumlu anlamda değil bazı eleştirilerim de var.
TASARIM:
Tasarım konusunda kesinlikle şık bir cihaz. Karşıdan bakıldığında cihazın albenisi var. Ayrıca cihaz IP68 sertifikasına da sahip. Edge ekran telefonu gerçekten güzelleştiriyor ve elinizde video izlerken sadece ekran tutuyormuş hissi veriyor. Oyun oynarken insanın gerçekten hoşuna gidiyor.
Tabi ki bunların yanında eleştiri konusunda cihazın her iki tarafı cam olmasından kaynaklı çok parmak izi tutuyor ve bu biraz telefonu kirli gösteriyor. Ayrıca düştüğünde kesinlikle kırılacak hissi veriyor( bunlar S8 ailesi içinde geçerli). Bu da çok dikkatli olmanızı gerektiriyor. Piyasada doğru düzgün ekran koruyucu yok. Olsa bile milletin 10 TL'ye taktırdığı ekran koruyucuyu siz 100 TL gibi fiyatlara taktırıyorsunuz. Ucuza da bulunuyor ama ya ekranı tam kaplamıyor ya da kavisli kısımlardan atıyor. Onun dışında cihaz hoş ve premium bir cihaz.
EKRAN:
Ekran gerçekten harika. Tasarımda da bahsettiğim Edge ekran telefona güzel bir görüntü katıyor. 2K ekran var. Bütün renkler çok canlı, harika görüntüler veriyor. Oyun oynarken, film izlerken, Youtube'de video izlerken harika görüntüler elde ediyorsunuz. Çözünürlük ve parlaklık da çok iyi.
PERFORMANS/DONANIM
Donanımı uzun uzun yazmayacağım. Her yerden bakabilirsiniz. Performans konusunda gayet stabil çalışıyor. Ancak; çok daha iyi bir hale gelebilir.
KAMERA:
Kamera da gerçekten çok iyi. Gece çekimlerinde çok başarılı. Geçen senenin en iyilerindendi zaten bahsetmeme gerek bile yok. Ancak; ön kamera daha iyi olabilirdi. Video ve fotoğraf konusunda dediğim gibi çok başarılı.
PİL:
İşte gelelim cihazımı en çok sevdiğim yere. Ayrıca Apple'ın tam manasıyla en aciz olduğu yere. Cihazın pili bir günü kesin çıkarıyor. Hatta öyle zamanlar oluyor ki iki günü zorluyor ve ve çok hızlı şarj oluyor. En sevdiğim özelliği. Hızlı şarj. Bu kadar güzel bir şey yok. Gerçekten Samsung'da buna bayılıyorum. Takıyorsunuz ne zaman dolduğunu anlamıyorsunuz.
EK OLARAK:
Kablosuz şarj, microSD kart girişi bunlarda harika şeyler. Bunlarda Apple'da yok.
Tabi bunların yanında platform farklılığa da var. Android biraz daha nasıl desem meraklı işletim sistemi. Yani kurcalanacak şey çok. İOS ise daha kolay bir işletim sistemi. Ben kurcalamayı sevmem, uğraşmayı sevmem diyorsan iki kere düşün derim. Son olarak S7 Edge hakkında görüşlerimi yazmamın sebebi yukarıya S7 Edge'yi de koyman. Belki para cebime kalsın deyip S7 Edge'de alabilirsin. Bu sayede kalan parayla istediğin bütün aksesuarları alabilirsin. Ama benim sana tavsiyem kesinlikle S8'dir. Galaxy S8 daha gelişmiş bir cihaz. Eğer aksesuarı boşver telefonu alalım sonra bakarız diyorsan kesinlikle S8'i almalısın.

Hocam herkesin aklında olan bir soruydu cevaplanması gerekiyordu. Bugün İphone 6 7 Samsung S7 Edge, S8 ve 2017 A7 inceledim saatlerce kullanma fırsatım oldu her özelliğini inceledim telefonun. S8 İphone'a göre gerek ekran gerek tasarım gerek kamera ve pil neticesinde daha önde bir telefon. S8 almaya karar kıldım ama bir sorun çıkar [kendi açımdan] ise S7 Edge almayı planlıyorum İphone benim için maalesef denize döküldü. Yazılımıyla destekleyen Apple yerine gerçekten kullanıcıya donanım açısından daha iyi imkanlar sunan kamera olsun tasarım, ekran olsun donanımsal güç ve gösteriş olsun Samsung'u tercih edeceğim.

Apple'ın telefonun arkasında durduğu garati'sinin çok iyi olduğu bariz ortada ama ya telefona birşey olur neticesinde korkara yaşamaktansa En iyi telefonu alır keyfime bakarım.

KARARIM S8
Garanti servisi diyorum , durduruldu gibi saçma sapan hata raporları yok diyorum , dalwin kelvik olayını bilen varsa zaten direk tercihi iOS olur çünkü android cache tutuyor ve sistemde ister istemez yavaşlıyor android kasmıyor diyen eleman ya kasmanın ne olduğunu bilmiyor yada verdiği paranın pişmanlığını yaşamamak için kendini tatmin ediyodur örnek vermek gerekirse yıllardır 30fps video çekmiş eleman 60'fps videoyu bilmezse 30fpsye yavaş demez on numara der geçer ama 60 fps video çeken eleman 30fps videoyu görünce iğrenir çünkü neyin ne olduğunu bilir.

Yıllardır iPhone kullanıyorum 2g'den beri size şunu söyleyeyim ne zaman samsunga geçsem dilim yandı donmasıylamı uğraşayım ısınmasıylamı uğraşayım yedek parça vs ile mi uğraşayım galaxy serilerinde ekran kırılıyor ekran telefonun yarı fiyatında ? zaten apple hariç servislerin çöp olduğunu biliyorum şuanda z5 premium var elimde arka kapağı kırıldı teleservise gönderdim cihazı aldıkları gibi 620 lira para teklif ettiler onarım için çinden sipariş ettim şuan yolda 35 tl'ye arka kapak full satın aldım birşeyi överken kendi malınız diye övmeyin neyi var neyi yok söyleyin adam s8 plus'a para vermiş pişman olmuş söyleyemiyor dandik diye de kardeşim babanın firması değil o.

Apple yıllardır bozmadığı stabilitesini şuanlık bozmaya başladı iOS11 resmen çöp olmuş şuanda adeta çöp 5s ve 6'ları yavaşlatıyor zorla yeni cihaz aldırıyor en son cihazım 7Plus'tu jetblack kılıftan 1 gün bile çıkarmadığım halde çizik içindeydi kalitesini bozmaya başladı apple direk sattım 6S Plus aldım kafam rahat apple bu şekilde giderse satışları düşer eski o stabilitesi gidiyor artık.

İOS 11 halen beta hocam. Ful sürümüne göre konuşmak lazım sonuçta indirmeye sunmadı optimize edilecektir telefonlar.

Sevocn1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben iki sene once iphone 6 plus icin deliriyordum sonra samsung s6 ile iphone 6 plus bir arada denk geldi iyi bir karsilastirmadan sonra samsung u sectim ve iki senedir cok mutlu yasadim sonra arkadasima hediye edip s7 edge aldim tabi o sirada iphone 7 ve samsung s8 cikmamisti iki hafta sonra ciktilar ve iphone 7 plus kullananlarda gordum s7 edge ekran koruyucu bulamiyorum sadece o sikintisi var guzel ama iphone 7 plus nasil almadim diye deliriyorum samsung iyi ama bu sefer iphone 7 plus cok daha iyi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba ben iki sene once iphone 6 plus icin deliriyordum sonra samsung s6 ile iphone 6 plus bir arada denk geldi iyi bir karsilastirmadan sonra samsung u sectim ve iki senedir cok mutlu yasadim sonra arkadasima hediye edip s7 edge aldim tabi o sirada iphone 7 ve samsung s8 cikmamisti iki hafta sonra ciktilar ve iphone 7 plus kullananlarda gordum s7 edge ekran koruyucu bulamiyorum sadece o sikintisi var guzel ama iphone 7 plus nasil almadim diye deliriyorum samsung iyi ama bu sefer iphone 7 plus cok daha iyi
Çift kameraya aldandınız öyle değil mi ?:D Bokeh efektine felan. Hiç sandığınız gibi içi dolu bir özellik değil iş yaptığı tek yer aşırı ışık ortamı:D
Düşük ışıkta da iş yapıyor ama orda nokta nokta noise ve green sayıyıyoruz.:D

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

İOS 11 halen beta hocam. Ful sürümüne göre konuşmak lazım sonuçta indirmeye sunmadı opt
Samsung Touchwizin yeteneklerini kendin keşfedince buraya gel ve iOS hala senin favori sistemin mi konuşalım:D

Tamam hocam :D

Haliyle İphone 7 Plus'dan bahsediyoruz :D Amma velakin S8 7 Plus'tan daha üstün bir telefon Bu videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz.

S8 Elde Premium hissi veriyor
İphone 6 ve üstü Sağlam geliyor insana

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ya şu birkaç kişi , gerçekten sinir bozucu olmaya başladı , hala S3 S4 kullanıp sonra iPhone 6S filan kullanıp iPhone hızlı kasmıyor diyen var .

Gerçekten denemeden önceki modellerinizle kıyaslayıp şurdaki kullanıcıları yanlış bilgilendiriyorsunuz ya size yazıklar olsun demekten başka bişe demiyorum .

Bir de ballandıra ballandıra sanki telefonu atıyorum S8 'i daha dün kullanmış gibi konuşuyorsunuz halbuki S6 yı , G4 'ü filan bile kullanmadınız .

Android kasıyor diyen bir insanın beyni 2013 te kalmıştır net . Başka bir şey demiyorum .

Sizin kafanızı alcaz şöyle masaya zonk zonk vurcaz anca aklınız o zaman gelir .

Dipnot düşüyorum , 2013 'ün telefonu Snapdragon 800 ve 2 GB RAM yani LG G2 , Android 7.1.2 ile 6S 'e eşdeğer sayılacak hızı var. (Oyunlarda değil)

Artık kendinize gelip millete yanlış bilgi vermeyin .

Edit : Hızlı ayarlara mobil veri açma gelmiş hayırlı olsun .

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ya şu birkaç kişi , gerçekten sinir bozucu olmaya başladı , hala S3 S4 kullanıp sonra iPhone 6S filan kullanıp iPhone hızlı kasmıyor diyen var .

Gerçekten denemeden önceki modellerinizle kıyaslayıp şurdaki kullanıcıları yanlış bilgilendiriyorsunuz ya size yazıklar olsun demekten başka bişe demiyorum .

Bir de ballandıra ballandıra sanki telefonu atıyorum S8 'i daha dün kullanmış gibi konuşuyorsunuz halbuki S6 yı , G4 'ü filan bile kullanmadınız .

Android kasıyor diyen bir insanın beyni 2013 te kalmıştır net . Başka bir şey demiyorum .

Sizin kafanızı alcaz şöyle masaya zonk zonk vurcaz anca aklınız o zaman gelir .

Dipnot düşüyorum , 2013 'ün telefonu Snapdragon 800 ve 2 GB RAM yani LG G2 , Android 7.1.2 ile 6S 'e eşdeğer sayılacak hızı var. (Oyunlarda değil)

Artık kendinize gelip millete yanlış bilgi vermeyin .

Edit : Hızlı ayarlara mobil veri açma gelmiş hayırlı olsun .

Gökey Usta S7 Edge takılıyor demişti ? Kendimce S7 Edge S8 kasmaz diyorum donanımları ile çok geliştiler ayrıca arayüzleri ilede. Android'te çok gelişti eski Android değil.

Ama hocam şöylede bir durum Apple'da donanım olarak oakdar geri değil. İphone 7 Plus S7 Edge Karşılaştırmasına baktığımızda İşlemcide Apple önde Ram konusunda 1 GB az ram'e sahip Apple ama İOS kullandığından mütevellit gerek duymuyor 4'e.

Kısacası Apple'da Samsung'da Sony'de LG'de Huawei'de üst segmentlerini 2000+ aldığınız taktirde kasma yapmayacaktır.

Telefon alıcak olanın göz önünde bulundarması gereken etkenler kanaatimce;

Ekran,Tasarım,Pil,İşletim Sistemi,Kamera

Depolama ve Donanımsal özellikleri söylemedim çünkü üst segment'de bunlar ne olursa olsun GTA V açmadığınız sürece sizin önünüzü kesmeyecektir.

Cihan Avar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şu konuya son verelim artık!
Dostlar merhaba.

İphone 7 ve S7 Edge arasında kaldım

Telefondan aradığım özellikler;

Batarya : İkisinin bataryasıda 1 günü rahat çıkarıyor

İşlemci : İkisinin işlemcisi de ne arayüzde nede oyunlarda kasma veya herhangi bir sorun çıkarmadığı için o bundan güçlüymüş felan filan umrumda değil fark yok.

Ram: Apple tarafında 2 GB İOS kullandığından mütevellit stabilitesini çok rahat bir şekilde koruyor. Samsung ise 4 GB Ram koyarak bu sorunu çözmüş

GPU: İkiside bütün oyunları sorunsuz çalıştırıyor

Ekran: S7 Edge Super Amoled kullandığı için ve çözünülük bakımından 2k olduğu için IPC ve 750 x 1334 çözünürlüğe sahip olan İphone 7'den daha iyi.

Kamera: S7 Edge çok az farkla iyi.

Masaya koyduğunuzda hangisi daha iyi gözükür: Bu sorunun cevabı ise sizde :D

Geriye işletim sistemi kaldı bir tarafta gereksiz bir ton özellik ıvır zıvır yer alırken. [Androidçilere göre bu özellik İOS'da yok bizde 20 tane daha fazladan özellik var] Sonuç : Rom attı ve telefon bozuldu

Bir tarafta ise İOS gibi kalitesi yüksek stabilitesi yüksek uzun yıllar boyunca destek alan sade ve sadece işimiz yarayan özellikler bulunan muhteşem bir görselliğe sahip telefon var. Gerek uygulama açılış animasyonları olsun gerek İOS 11 ile gelicek bildirim ve kontrol panelleri olsun sürüş modu olsun ANDROİD gibi bir çok göz alıcı dandik özellik yerine sadece gerçekten ama gerçekten işinize işimize yarayacak özellikere sahip olan İOS var.

Siz benim düşüncelerimden yola çıkarak bana telefon önerebilirmisiniz ?

S3 mini kullanmıştım 1.5 yıl boyunca. 6-7 ay boyunca kilit ekranını yukarı kaydırdığımda garanti söylüyorum 15 sn bekletmesi sonucu her açılışında sabrettim en sonunda tak etti kırdım.
Apple bu kadar iyi tanıdığına ve çözümlediğine göre sende bir apple cihaz kullanmışsın belli...
İphone 7 yi masaya koyduğumuzda tabiki daha iyi gözükür
En iyisi apple benden söylemesi :)