Apple'mı Samsung'mu ? TARTIŞMA - ÖNERİ

Hangisi Tercih Edilmeli? [İOS 11'ide baz alın]

• Kullanılan toplam oy
    81

Adametcem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Sen a5 2017 yi biliyomusun kullandınnı veya gördün mü hiç? Alalı 6 ay oldu s7 nin aynısı resmen hatta pili daha iyi olanı diyelim. android 8 güncellemesi de gelecek, bu ayın 31inde s8 arayüzü (samsung experience) ve anddoid 7 de gelcek. Amiral gemisi harici android alınmaz düşüncesi çok saçma ve gereksiz bir düşünce. Samsung j7 prime a bile android 8 verecek.
Yaşadığım tecrübelerin sonucu olarak bu kanıya vardım evet amiral gemisi tabiri biraz abartı olabilir katılıyorum. Ancak androiddeki marka model ve fiyat karmaşasını düşündüğümüzde şu sonuç çıkabilir söylediğimden; ucuza kaçmayacaksanız android de iyidir. Yani fiyat performans adı altında tanıtılan telefonlardan uzak durmak lazım çoğunlukla... Birde şu mevzu var androidde yerli adı altında Google sertifikası bile olmayan birçok marka var bu telefonların hepsi çöp kusura bakmayın. Global markaların Samsung Sony vb. Telefonları tercih edilmeli

Reaksiyon puanı
5,171
Yaşadığım tecrübelerin sonucu olarak bu kanıya vardım evet amiral gemisi tabiri biraz abartı olabilir katılıyorum. Ancak androiddeki marka model ve fiyat karmaşasını düşündüğümüzde şu sonuç çıkabilir söylediğimden; ucuza kaçmayacaksanız android de iyidir. Yani fiyat performans adı altında tanıtılan telefonlardan uzak durmak lazım çoğunlukla... Birde şu mevzu var androidde yerli adı altında Google sertifikası bile olmayan birçok marka var bu telefonların hepsi çöp kusura bakmayın. Global markaların Samsung Sony vb. Telefonları tercih edilmeli
Hocam o zaman dusuk butceli arkadaslar ne yapsin siz diyorsunuz ki android in ucuzunu almayin a applenin ucuz cihazi da olmadigina gore bu insanlar nokıa mı kullansin elbette ki hayir

Mesela mi5 vb telefonlar tercih edilebilir veya alt segment snapdragon islemcilerde tercih edilebilir ondan sonra samsungun a seriside 3 yil sizi rahat goturur

Adametcem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam o zaman dusuk butceli arkadaslar ne yapsin siz diyorsunuz ki android in ucuzunu almayin a applenin ucuz cihazi da olmadigina gore bu insanlar nokıa mı kullansin elbette ki hayir

Mesela mi5 vb telefonlar tercih edilebilir veya alt segment snapdragon islemcilerde tercih edilebilir ondan sonra samsungun a seriside 3 yil sizi rahat goturur
Başlık paralelinde konuştum hocam. Sonuçta herkes bütçesine göre hareket edecek. Düşük bütçeli arkadaşlara Önerim biran önce telefon sahibi olmak için acele etmeyip çıtayı biraz yükseltsinler. Ucuz olan herzaman ekonomik olmuyor.

Reaksiyon puanı
5,171
Başlık paralelinde konuştum hocam. Sonuçta herkes bütçesine göre hareket edecek. Düşük bütçeli arkadaşlara Önerim biran önce telefon sahibi olmak için acele etmeyip çıtayı biraz yükseltsinler. Ucuz olan herzaman ekonomik olmuyor.
Androidin alt serileri de dogru tercih yapildiginda iyidir bunu alinticyaptiginiz mesajda acikladim hocam tek yapmalari gereken biraz arastirma

Sizde haklisiniz mi6 tabiki s8 kinforu sunmaz ancak insanlar 3000 tl ye ciksa bile bir telefona bu kadar para vermeyebilirler bu yuzden alt butceliler cok daha iyi arastirma yapmalidir

Adametcem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Androidin alt serileri de dogru tercih yapildiginda iyidir bunu alinticyaptiginiz mesajda acikladim hocam tek yapmalari gereken biraz arastirma

Sizde haklisiniz mi6 tabiki s8 kinforu sunmaz ancak insanlar 3000 tl ye ciksa bile bir telefona bu kadar para vermeyebilirler bu yuzden alt butceliler cok daha iyi arastirma yapmalidir
Katılıyorum bende telefona çok para vermek istemeyenler daha dikkatli olmalı

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Samsung s6 serisinden sonra koklu degisime gitti ve artik uzay otesi cihazlar yapmaya basladi. Bi android sevdalisi olarak ip4 ten sonra apple kullanmamaya karar verdim bu zamana kadar 100-200 arasi taki ilk cep telefonundan bu yana model telefon kullanmisimdir heralde. Suanda s8 kullaniyorum, parmak izi sensorunun konumuna ve home tusu ve donanimsal tuslarin kaldirilmasina uyuz olmus olsamda yinede manyak bi telefon. Kesinlikle piyasanin en iyisi. Apple guncellemeyi uzun sure veriyor fakat yeni bir model cikacagi sira (tanidiklarimin basina cok geldigi icin) 3 kusak oncesi telefonlarda abuk subuk arizalar cikartip yeni telefon aldirmaya zorluyor gibi geliyor. En basiti telefonun pili %42 lerde vs. De oldugu sirada biranda kapanmasi veya baseband cipinin bozulmasi gibi. Iphone 7 serisi oncesi bircok ip5s cop olmustur bir guncelleme sonrasi baseband sorunu yuzunden bu zamana kadar samsung veya baska bi android telefonda pili dolu gosterirkne kapanma sorununu en azinda. Ben hic yasamadim. Bir sevmedigim ios ozelligide app storeda onceden satin aldigin yukledigin uygulamalari satin alinanlar menusunden sittin sene kaldiramaman ama androidde istedigin butun eski uygulamalari kaldirabiyosun ve bir daha listelenmiyor. Ve touchwitz in en sevdigim ozelligi kisiler de gezerken soldan saga kaydirarak birini arayabilmen veya sagdan sola sms atabilmen daha anlatsam sayfalarca surecek bircok ozellik. Iphone nunmu var batarya sorunun var powerbank siz hayatin olmaz(plus modelleri haric). Androidde veya ios tada kasmalarin sebebi uzun sure telefonlari yeniden baslatmamak ve acik uygulamalari kapamamak. Egerki haftada 3 gunde bir olmak uzere duzenli olarak 2 kere yeniden baslatilirsa kullandiginiz telefon daha stabil ve kasmadan kullanambiza olanak saglayacaktir. Apple artik kalitesini bayagi bozdu. Ekranlarin kenar taraflarinda sarama vs. Olmasi kasa kalitesi ve hep ayni hatlarda telefon cikarmasi baydi diyebiliriz. Iphone 8 inde sizdirilan gorsellerinde yine ahni cizgilerden ilerleyecegi sadece full ekran degisikligiyle kenarlar ve arka yapisinda hatlarda degisiklik yapmayarak yine kabak tadi verecek olmasi. Suan s8 kullaniyorum fakat bana gore galaxy s7 kullabilabilecek ele oturan ekran boyutu tam kivaminda ve herseyiyle sizi tatmin edebilecek tek telefon diyebilirim.

Herkezin gorusune saygim sonsuz.

Basinizi sisirdiysem kusura bakmayin.

Herkeze selamlar sevgiler.
Samsung'un 3 model öncesi... S5. o napıyor şu anda? android sürümü ölmüş, mezarı kazılmış.
tüm markalarda bu mevcut.

Reaksiyon puanı
5,171
Samsung'un 3 model öncesi... S5. o napıyor şu anda? android sürümü ölmüş, mezarı kazılmış.
tüm markalarda bu mevcut.
S5 gelistirici bakimindan biraz talihsiz bir cihaz mesela note4 de suan s7 %99 port rom kullaniyorum aod bile calisiyor

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
s5 hala güncelleme alıyor yaw öldürmeyin teli:D

Reaksiyon puanı
5,171
dd if=/inputfile bs=8192 count=12345 of=/outputfile

Peki arkadaslar ben block size yi ve countu nasil bulacagim

mobilci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardesim aldinmi bilemiyorum ama gercekten s8 e paran yetiyorsa onu al sen anlarsin arkadasta var yanindan ayrilamiyoruz ciktigi zaman iphone 7 alan arkadasa kimse gitmiyo iphone iste kamera karsilastirmasi yaptik zorla ip sahibi arkadas istemiyo biliyo cunku ezilcegini karanlikts yaptik s8 gayet guzel cekti ip beni garip bir yaratiga donusturdu :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Android olmasından dolayı samsung benim tercihim olur 2si arasında.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ayni iphone 5 serisi gibi degilmi?
merak etme ablam(kuzenim) kullanıyor çoğu telefondn hızlı. çok az kasma oluyormuş ama değiştirmek ister misin diyorum gerek yok diyor. telefon değiştirecek kadar kasma yapmıyor uzun lafın kısası. ama samsung hissettiriyor o kasmayı. iOS farkı :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
merak etme ablam(kuzenim) kullanıyor çoğu telefondn hızlı. çok az kasma oluyormuş ama değiştirmek ister misin diyorum gerek yok diyor. telefon değiştirecek kadar kasma yapmıyor uzun lafın kısası. ama samsung hissettiriyor o kasmayı. iOS farkı :)
Annemde s3 var. Hala kullanıyor. Hiç sıkıntısı çıkmadı. O kullanıcı ile alakalı bir durum:)

HA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle mobil geçmişim--> galaxy s4 - iphone 5 - galaxy note 4 - iphone 6 plus - galaxy s8 (2 ay kullanıp sattım)
oldukça enteresan bir telefon geçmişim var ve şunu kesinlikle söyleyebilirim samsung kullanan birisi iphone ye alışabilir ama iphone kullananlar alışamaz en son 6plus dan s8 geçerken işte samsung experience artık arayüz akıcı infinity display falan dedim aldım ama inanın hiçbir şekilde iphone nin rahatlığını ve stabilitesini göremezsiniz bu arada s7edge s8 de falan uygulama durduruldu hatası bitti diyorlar ama inanın onlardan oldukça gördüm 2 ay içerisinde ve içime sinmedi sattım s8 i ve şuan 7plus mı alsam 8 mi beklesem diye düşünüyorum fikir ve görüşlerinizi bekliyorum

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Uygulama durduruldu hatasi cok nadir bende aldim ama ben butun herseyi 18:9 kullaniyorum ordan kaynaklaniyor. Dedigim gibi coook nadir ve sikayetci degilim.
öncelikle mobil geçmişim--> galaxy s4 - iphone 5 - galaxy note 4 - iphone 6 plus - galaxy s8 (2 ay kullanıp sattım)
oldukça enteresan bir telefon geçmişim var ve şunu kesinlikle söyleyebilirim samsung kullanan birisi iphone ye alışabilir ama iphone kullananlar alışamaz en son 6plus dan s8 geçerken işte samsung experience artık arayüz akıcı infinity display falan dedim aldım ama inanın hiçbir şekilde iphone nin rahatlığını ve stabilitesini göremezsiniz bu arada s7edge s8 de falan uygulama durduruldu hatası bitti diyorlar ama inanın onlardan oldukça gördüm 2 ay içerisinde ve içime sinmedi sattım s8 i ve şuan 7plus mı alsam 8 mi beklesem diye düşünüyorum fikir ve görüşlerinizi bekliyorum

8i bekle tabi ki sorulacak soru mu :D s8 i benim gözumde bir tek ip 8 devirme potansiyeli var. Bekleyip gorucez

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
her tarafın kendine göre avantajları var :)
mesela iphone arayüzünün çok basit olmasına karşın her istediğini yapamıyorsunuz ve ya çok kısıtlı misal gelişmiş equlaizer programı kuramıyorsunuz.
samsungda androidin saf hali yerine kendi programlarınnı dayayıp da telefonu kastırması(s4 minide android 7.1.2 700mb ram harcıyor, genel olarak 4gb rame filan ihtiyacınız yok, rom kurun rahatlayın :) ) ve genel ömür olarak 2-3 sene civarında olması can sıkıcı bir durum. ve sürüm güncellemeleri çok yavaş daha yeni 7ye geçerken 8 geldi.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
8 bekleyin kesinlikle