Apple’ın orta segment işlemci iddası.

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha önce yapılan bir iddia son zamanlar gündeme düştü. Söylentilere göre Apple,orta segment olan B14 işlemcisini üretmeyi planlıyor. Tahminlere göre bu işlemci,A14’e göre daha güçsüz olacak ama ona göre daha verimli olacak.

Belki de bu işlemci iphone 12 serisindeki en küçük olan iphone 12 miniye veya 3. jenerasyon iphone SE’ye gelebilir.

Doğrusu ben çok sevmedim bu haberi. Bu haber bana iki şey belirtiyor gibi....

1) 12 Mini ve/veya yeni çıkacak SE çok küçük bir batarya kapasitesine sahip olacak (2020 SE gibi)
2) A14,A13’e göre verimlilikte çok büyük bir gelişme kaydetmedi.

İkisi de bence kötü bir haber ama elbette bunlar sadece iddia. Bu iddiayı belirten kişi iceuniverse kadar bilindik birisi değil. Belki de Apple A14 ile devam eder....Bilemiyorum :)

Son düzenleme:

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam belki olur belki olmaz birşey diyemeyiz ama. Apple B serisi işlemciler ile güç tasarrufunu odak alsa güzel olurdu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hocam belki olur belki olmaz birşey diyemeyiz ama. Apple B serisi işlemciler ile güç tasarrufunu odak alsa güzel olurdu.
Eğer öyle bir şey varsa büyük ihtimalle odağı o olacak ve küçük modellere koyacaklar.

• Beğen
Reactions: bwr

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yani aslında olay A B C değil de uzun yılların cihazı olan iPhone'ların performansı kırılırsa bir ikilem oluşmaz mı sizce de?
Elbette oluşur. Birde Apple,premium cihazlarıyla ve premium fiyatlarıyla biliniyor.

Se 2020 A13’le gelip 400$ olabilir ama bunu başarmak için eski tasarımı kullandılar,daha küçük batarya koydular vs.

Acaba Samsung gibi hızlı satmak için çok çeşit mi çıkarmak istiyorlar? Umarım öyle olmaz çünkü bu sefer uygulama optimizasyonu darbe yer.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Elbette oluşur. Birde Apple,premium cihazlarıyla ve premium fiyatlarıyla biliniyor.

Se 2020 A13’le gelip 400$ olabilir ama bunu başarmak için eski tasarımı kullandılar,daha küçük batarya koydular vs.

Acaba Samsung gibi hızlı satmak için çok çeşit mi çıkarmak istiyorlar? Umarım öyle olmaz çünkü bu sefer uygulama optimizasyonu darbe yer.
Orta segment cezbediyor olabilir ama orada da karşımıza şu iki şey çıkıyor: Bir bu Apple'a yakışmaz ikinici de zaten Apple bir amiral gemisi satışıyla diğer firmanın 2-3 orta segmnet cihazından kazandığı parayı kazanıyor. Bir de adamlar zaten yüksek fiyatlı cihazları bile Avrupa pazarlarında en yakın orta segment rakibine fark atıyor: 11 ve Xr gibi.

Dediğiniz gibi yelpaze genişlerse uygulama optimizasyonunda da sorunlar baş gösterir. Umarım girmezler böyle bir işe.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
B14 ile uğraşacağını zannetmiyorum.Zaten bütçe telefonu diye SE(2020)’yi çıkardı böyle işlere girmesi için bence neden yok.Çok çokta bir iki eski nesil işlemci koyar ona iPhone 12’nin bütçe telefonu der.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Daha önce yapılan bir iddia son zamanlar gündeme düştü. Söylentilere göre Apple,orta segment olan B14 işlemcisini üretmeyi planlıyor. Tahminlere göre bu işlemci,A14’e göre daha güçsüz olacak ama ona göre daha verimli olacak.

Belki de bu işlemci iphone 12 serisindeki en küçük olan iphone 12 miniye veya 3. jenerasyon iphone SE’ye gelebilir.

Doğrusu ben çok sevmedim bu haberi. Bu haber bana iki şey belirtiyor gibi....

1) 12 Mini ve/veya yeni çıkacak SE çok küçük bir batarya kapasitesine sahip olacak (2020 SE gibi)
2) A14,A13’e göre verimlilikte çok büyük bir gelişme kaydetmedi.

İkisi de bence kötü bir haber ama elbette bunlar sadece iddia. Bu iddiayı belirten kişi iceuniverse kadar bilindik birisi değil. Belki de Apple A14 ile devam eder....Bilemiyorum :)
Apple zaten Se 2020,xr,11 gibi cihazlarla orta üst segment cihazlar çıkarıp tüketiciye bir alternatif sunmuş.Bu saatten sonra böyle bir şeye ihtimal vermiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Apple zaten Se 2020,xr,11 gibi cihazlarla orta üst segment cihazlar çıkarıp tüketiciye bir alternatif sunmuş.Bu saatten sonra böyle bir şeye ihtimal vermiyorum.
Umarım yapmazlar. Yoksa cidden bir düşüklük/boşluk hissederim.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Apple'ın orta segmentimsi işlere bulaşacağını hiç sanmıyorum. Gider A11-12 koyar ama böyle işlerle uğraşmaz. İhtimal dahi vermiyorum.
Aynen ben de size katılıyorum. Apple orta segment işlemci çıkaracağına gider eski işlemcilerinden birini koyar. Hiç o topa girmez.

Son mesajlar