iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5’den sevindiren haber!

  • Konuyu başlatan Arda Korkmaz
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

A

Arda Korkmaz

SDN Okuru
Apple'ın yakın bir zaman sonra tanıtacağı iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5'in EEC sertifikası aldığı ortaya çıktı.

Apple, kullanıcılarına performans odaklı cihazlar sunuyor. Bazı cihazları alanında lider özellikleri sahipken bazıları da daha uygun fiyata kullanıcılar için en iyi deneyimi sunuyor. Bu sayede şirket, birçok kişi tarafından seviliyor ve satın alınıyor.

Geçtiğimiz günlerde şirketin yeni uygun fiyatlı iPhone SE+ 5G ve yeni nesil iPad Air üzerinde çalıştığı sızdırılmıştı. Bu iddiayı güçlendirecek yeni bir gelişme ortaya çıktı. Yakın zamanda tanıtılması beklenen iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5’in EEC sertifikaları ortaya çıktı.

iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5 EEC sertifikası aldı!​

Ortaya çıkan yeni belgelere göre Apple, yeni iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5 için EEC sertifikalarını aldı. Yeni modellerin sertifikaları sosyal medyada paylaşıldı. iPhone SE+ 5G, belgelerde A2595, A2783 ve A2784 numaralarıyla karşımıza çıkıyor. iPad Air 5 ise belgelerde A2588, A2589, A2591, A2757, A2759, A2761, A2766 ve A2777 numaralarıyla adlandırılmış.

iphone-se-5g-ve-ipad-air-5den-sevindiren-haber-1.jpg

iphone-se-5g-ve-ipad-air-5den-sevindiren-haber-2.jpg


EEC (Avrasya Ekonomik Komisyonu) sertifikası, Avrupa pazarında satılacak ürünlere veriliyor. Sertifika, bu sertifikayı alan cihazların teknik özelliklerinin Avrupa pazarında satılmaya uygun olarak tasarlandığını açıklıyor. Bu sertifikaya sahip cihazların Avrupa pazarında satışa hazır hale gelmiş olması demek yeni cihazların yakın bir zaman içerisinde karşımıza çıkacağını bizlere gösteriyor.

iPhone SE+ 5G, sızdırılan bilgilere göre geçen seneki modelle aynı tasarıma sahip olacak. Cihazda 4.7 inç boyutunda bir ekran bulunacak ve iPhone 13‘lerde kullanılan A15 işlemcisine sahip olacak. Cihazın bir önceki modelden en büyük farkı 5G teknolojisini desteklemesi olacak. Yeni iPhone SE+ 5G, gelişmiş özelliklerine rağmen diğer cihazlara kıyasla daha uygun olacak.

iphone-se-5g-ve-ipad-air-5den-sevindiren-haber-3.jpg


iPad Air 5, aynı yeni nesil iPhone SE’de olduğu gibi A15 işlemcisine sahip olacak. Bunun dışında cihazda 5G’ye sahip bir versiyon da bulunacak. Bir önceki nesilde olduğu Touch ID ile karşımıza çıkacak cihazda, Center Stage (Ana Sahne) özelliğine sahip 12 megapiksellik bir kamera bulunacak. Cihazların Mayıs ayına kadar tanıtılması bekleniyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler?

Kaynak: iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5'den sevindiren haber!
 
Üst