Haber Apple'ı 8 Yıl Dolandıran Kardeşler! Apple'ın 6,1 Milyon Dolar Zarar Etmesine Neden Oldular

Bu konuyu okuyanlar

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Katılım
9 Nisan 2023
Mesajlar
994
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
1,246
Puanları
93
Zhimin ve Zhiting Liao, Çin'den iPhone ve iPad ithal etmek ve sahte ürünleri Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki Apple mağazalarında takas etmekten Pazartesi günü 41'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Savcılar ceza belgelerinde Zhimin Liao'nun 22 eyalette 105 Apple mağazasını şahsen ziyaret ettiğini ve yaklaşık 720 sahte iPhone ve iPad'i değiştirmeye çalıştığını yazdı.

Savcılara göre Zhiting Liao, 18 eyalette ve Kanada'da en az 200 Apple mağazasına şahsen gitti ve yaklaşık 718 sahte iPhone ve iPad'i değiştirmeye çalıştı.

Savcılar, sanıkların yaklaşık sekiz yıl süren görevlerinde 10.000'den fazla sahte ürünü mağazalarda değiştirmeye çalıştıklarını söylüyor. Karşılığında aldıkları orijinal ürünler daha sonra yabancı ülkelerdeki kişilere ihraç edildi ve Apple'ın toplamda yaklaşık 6,1 milyon dolar zarar etmesine neden oldu.

Savcılar ayrıca Liao kardeşlerin eşlerini de şemadaki çeşitli rolleri nedeniyle suçladılar. Kadınların her biri de suçunu kabul etti ve üç yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. Diğer sekiz suç ortağı da suçlarını kabul etti.
Haber7
 
Son düzenleme:
Üst