Apple fan boyları (Konuya balıklama atlamayıp saçma şeyler yazmayın lütfen)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Ben: Oneplus 8 alacağım bütçeme uygun ve bana çok yeterli
Apple fanı: Git ıphone 8 plus al Android çöp

Ben: S20 alacağım ekran yani 120Hz için ve Samsung olduğu için. Daha önce hep Samsung kullandım, bundan sonra Samsung kullanmak istiyorum.
Apple fanı: Ya git ıphone 11 al ekranı kötü değil, Android çöp.

Ben: Bütçem en fazla 3000 rn 9s almalı mıyım?
Apple fanı: Iphone 7 al, android çöp.
Ben: Iphone 7 almak istemiyorum. Verdiğim parayı hak etmiyor
Apple fanı: Ya cahil, ıphone 7 çok daha ömürlük alırsın 7 yıl kullanırsın
Ben: Ama bütçemi çok aşıyor
Apple fanı: 32 GB modeli 3000 tl sanırsam

Ben: bütçem maks 1000 ne önerirsiniz?
Apple fanı: 6s
Ben: Bütçemi aşıyor ve o telefona o parayı vermek istemiyorum
Apple fanı: Ya salak, ıphone 6s çok çok daha iyi madem öneri istiyorsun o zaman yapılan öneriyi kabul et!

Ben: Find x2 almak istiyorum ekrandan dolayı
Apple fanı: Git 256 GB 11 al Android çöp
Ben: Android çöp?
Apple fanı: Evet bende rn 7 var şu an kasıyor yani android çöp

Ben: Kalem ve büyüklük benim için önemli note 10 plus almayı düşünüyorum alayım mı?
Apple fanı: Android çöp, note 10 plus asla o parayı hak etmiyor
Ben: Benim için kalem önemli ama kalem yok Apple'da
Apple fanı: Apple pencil diye bir şey var!
Ben: Kalemi kullanışlılık için alıyorum tabletim olsa zaten onu alırdım
Apple fanı: Salak

Ben: Bütçe maks 2000 ne önerirsiniz?
Apple fanı: 6s plus
Ben: O telefona o parayı vermek istemiyorum
Apple fanı: Bende 6s plus var hala çok iyi, inanılmaz çalışıyor, harika çalışıyor hala performansı inanılmaz
Başka bir konuda aynı Apple fanı: Ya ben sadece telefonda not tutarım, arada sırada sosyal medya ve görüşme yaparım

Bunları inkar etmeyin bunların hepsi sıkça oluyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bu tür fanboyların derdi ne hiç anlayamadım.

Sadece apple değil,samsung,huawei,google,oneplus,xiaomi fanboyları da böyle.

Önceliklerini ve/veya fiyatını söylemeyen birisine direk sevdiği markadan cihazı önermeye ilk başta bir şey demiyorum ama mesela 120hz ekran isteyen birisine 120hz olmayan telefonu direk önermek olmuyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Bu tür fanboyların derdi ne hiç anlayamadım.

Sadece apple değil,samsung,huawei,google,oneplus,xiaomi fanboyları da böyle.

Önceliklerini ve/veya fiyatını söylemeyen birisine direk sevdiği markadan cihazı önermeye ilk başta bir şey demiyorum ama mesela 120hz ekran isteyen birisine 120hz olmayan telefonu direk önermek olmuyor.
Zaten bunu seri yapmayı düşünüyorum. Her markaya yapmayı. Ama en çok olan Apple fanlarından başlamak istedim.

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59

Ben: S20 alacağım ekran yani 120Hz için ve Samsung olduğu için. Daha önce hep Samsung kullandım, bundan sonra Samsung kullanmak istiyorum.

Apple fanı: Ya salak, ıphone 6s çok çok daha iyi madem öneri istiyorsun o zaman yapılan öneriyi kabul et!

Ben: Kalem ve büyüklük benim için önemli note 10 plus almayı düşünüyorum alayım mı?

Apple fanı: Bende 6s plus var hala çok iyi, inanılmaz çalışıyor, harika çalışıyor hala performansı inanılmaz
Başka bir konuda aynı Apple fanı: Ya ben sadece telefonda not tutarım, arada sırada sosyal medya ve görüşme yaparım

3 kuruş parayla telefon almaya çalışıp kaliteli telefona parası yetmeyince İphone alamayan ve içindeki hasetlikle İphone’u kötüleyen çocuklardan bıktım...

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
20200715_131647.jpg

Reaksiyon puanı
6,381

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Zaten bunu seri yapmayı düşünüyorum. Her markaya yapmayı. Ama en çok olan Apple fanlarından başlamak istedim.
Hepsini bir konuya toplamak daha iyi bir fikir olabilir. Fanboyların çok ortak yanı olduğu için ayrı ayrı yaparsan konuların benzer olabileceği ihtimali var. O da olursa konular kapatılabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada fanboy seviyelerini yazmak da güzel bir fikir olabilir :D

Her fanboy aynı değil. Bazıları,sevdiği markanın kötü yanlarını biliyor ama bazılarına da ne kadar kanıt sunsan sun,inat ederler ve kabullenmezler

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
"3 kuruş para" ifadeye bak sanki sadrazamın sol cebinden mübarek :)
O tabire mi takıldınız? Hakikaten öyle, azıcık parayla dandik bir android alan kişilerin burada Apple’ı eleştirmesi hoş olmuyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O tabire mi takıldınız? Hakikaten öyle, azıcık parayla dandik bir android alan kişilerin burada Apple’ı eleştirmesi hoş olmuyor.
Eleştirmesi için gerçekleri söylemesi yeter. Kafadan sıkarsa veya yalan söylerse o zaman haksız çıkar

Mesela iPhone’larda sd kart girişinin olmamasını eleştirmek için 10,000₺’lik telefonumuz mu olması lazım?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Heh şimdi de sıvamaya başladınız. "Dandik" diye bir tabir kullanamazsınız. Herkesin belirli bir bütçesi vardır, yorum yaparken böyle ifadeler kullanmayın. Adamın 2 bin TL bütçesi vardır ve kendi bütçesine göre bir cihaz alır ve o cihaza dandik denmez, bütçeye uygun denir. Üslubunuz çok yanlış.
Herkes eleştiri yapabilir bir cihazı eleştirmek için o cihaza veyahut ona denk bir cihaza sahip olmak gerekmez.

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Heh şimdi de sıvamaya başladınız. "Dandik" diye bir tabir kullanamazsınız. Herkesin belirli bir bütçesi vardır, yorum yaparken böyle ifadeler kullanmayın. Adamın 2 bin TL bütçesi vardır ve kendi bütçesine göre bir cihaz alır ve o cihaza dandik denmez, bütçeye uygun denir. Üslubunuz çok yanlış.
Herkes eleştiri yapabilir bir cihazı eleştirmek için o cihaza veyahut ona denk bir cihaza sahip olmak gerekmez.
Fanboy deyip üstüne gelen ve hayatında Apple kullanmamış kişilere bu söz gayet rahat söylenir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
1000TL'lik 2000TL'lik android kullanıp android çöp diyorlar, kullandıkları telefon 3 sene önce 2 sene önce çıkmış androidi kötüleme peşindeler varsa yoksa Apple Apple ama kullandıkları telefonu sorsan 2000TL'lik android telefon kullanıyor memnunda ama yinede iPhone.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
3 kuruş parayla telefon almaya çalışıp kaliteli telefona parası yetmeyince İphone alamayan ve içindeki hasetlikle İphone’u kötüleyen çocuklardan bıktım...
Alemsiniz ya. Hem Technopat fan boyu hem İphone. O 3 kuruş dediğin para için millet ne kadar çalışıyor biliyormusun. Büyük ihtimal babanın çok parası var ve bu yorumu yazdın. İphone 11 Pro Max kaç TL ? 16.000TL küsür. Yaw adamlar inşatta çalışıyor 3-4 Bin TL için. Inşallah ilerde o senin 3 kuruş dediğin paranın değerini anlamanı umuyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Önce bir bakın karşınızdakinin isteğine verdiğiniz yanıt karşılamıyorsa boş yapıyorsunuz demektir. Yardımcı olmayacaksanız adama hiç çabalamayın.
Aynen öyle. Bu mesajı birine çok iletesim var ama hakaret sanabilir diye riske girmeyeceğim :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Aslında bizim karşı çıktığımız şey iPhone değil. Mesela forum kullanıcısı 3 tane model yazmış hepsi 3000TL bandında. Bunlardan hangisini önerirsiniz diyor. Diğer kullanıcı gelip konuyla alakasız olarak '' iPhone 7 al android çöp'' yazıyor. Biz buna karşı çıkıyoruz. Şahsen ben ilk telefonumdan itibaren android kullanıcısıyım ve 6 ay iPhone kullanma şansım oldu. Şuan Redmi Note 8 kullanıyorum. Ben 1500TL'ye aldım. Cihazın eksikleri olabilir. O Apple fanı kullanıcı da gelip 1500 TL'lik Orta-Giriş seviyesindeki telefonla premium bir markanın telefonunu karşılaştırıyor. Hem de karşılaştırdığı premium marka telefon en az 3 yıllık oluyor, o telefonu alıp en fazla 2 yıl kullanacak. Güncellemelerle yavaşlatılacak ve ömrünü tamamlayacak. Neden güncel bir model varken 3-4 yıl önce çıkmış cihazları öneriyorlar anlamıyorum. Bu mantıklı mı ?? Herkesin cep telefonu alırken belirli öncelikleri var. Bütçen 7000 TL'nin altındaysa oyun oynuyorsan Android alacaksın. Hem sosyal medyada fazla zaman geçireceksen ve aynı zamanda oyun oynayacaksan ve bütçe sıkıntın yoksa iPhone 11 ve onun üstündeki modelleri rahatlıkla alabilirsin. Bütçen 6k'nın altındaysa ve illa iPhone kullanacaksan ikinci el al kimse niye aldın demez. Yani 2020 yılında iPhone 6s/7/7 Plus önermek akıl karı değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sadece orta segment android cihazlarda bu durum söz konusu değil. Üst segmente geçerken bile böyle şeyler yaşanıyor. Ve önerilen çoğu model İphone 8 ve 8 plus'ın altındaki modeller oluyor.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ne boş muhabbet siz burda kavga ederken adamlar milyonları götürüyor...Zenginin malını boşverin herkes kendi cebine göre yaşamaya çalışsa bu ülkede ne kredi ne faiz kalır.Konuşan konuşsun sanki onun cebinden girip çıkıyor kendi cebinize bakın:)
Hocam ben kendi cebine göre uygun yaşayan birini görmedim :D :D :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Bu fanboylara göre android çöp,Apple kusursuz?? adam 2000 TL bütçem var diyor,fanboy git iPhone 7 al diyor.?? adam 8000 TL bütçem var diyor git iPhone 11 al diyor androide 8000 tl verilmez diyor.Bunu diyen fanboy 8000 TL ye 120 hz ekran hızına sahip İphone 11 i akıcılıkta ikiye katlayan S20 plusa çöp diyebiliyor.Böylelerine sadece gülüyorum.???