Samsung fan boyları

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Samsung'un orta segmentte kalitesiz olduğunu gösteren şeyler:
- Kamera
- Leş orta segment exynos işlemciler
- 2 yıl ömür
- Berbat optimizasyon
Samsung’un 2020 model üst seviye cihazlarındaki büyük eksiler:
-Avrupa da,rakiplerinin çok gerisinde(özellikle Note 20 serisinde fark çok fazla bir şekilde açılacak) olan Exynos 990 kullanması.
-Note 10 dan sonra tasarım çok çirkinleşti.Özellikle S20 Ultra daki çok çirkin arka tasarım (100x zoom yazısı ile çok ucuz bir cihaz gibi duruyor ve renk seçenekleri çok az)
-Sadece 2 yıl büyük güncelleme alması(Google Pixel ve OnePlus dışındaki bütün androidler içinde geçerli)
-Pil ömrü rakiplerinin gerisinde (özellikle exynos versiyonları)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bi araştırma yapsan iyi edersin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hadi benden bir bilgi bu veriler camın ısıyı daha iyi ilettiği ve elde ter oluşmasıne neden oluyormuş
  • Alüminyum: 220 W / m * K
  • Magnezyum: 156 W / m * K
  • Cam: 8 W / m * K
  • Polikarbonat: 22 W / m * K
Ben dayanıklılığından bahsetmiyorum, hangisinin daha iyi hissiyat verdiğini ve estetikliğinden bahsediyorum. Yoksa biz de biliyoruz bunları.

Samsung’un 2020 model üst seviye cihazlarındaki büyük eksiler:
-Avrupa da,rakiplerinin çok gerisinde(özellikle Note 20 serisinde fark çok fazla bir şekilde açılacak) olan Exynos 990 kullanması.
-Note 10 dan sonra tasarım çok çirkinleşti.Özellikle S20 Ultra daki çok çirkin arka tasarım (100x zoom yazısı ile çok ucuz bir cihaz gibi duruyor ve renk seçenekleri çok az)
-Sadece 2 yıl büyük güncelleme alması(Google Pixel ve OnePlus dışındaki bütün androidler içinde geçerli)
-Pil ömrü rakiplerinin gerisinde (özellikle exynos versiyonları)
Kamera kısmını unutmuşsunuz hocam. Şaka gibi ama 10 serisinin HDR dengesi hala S20 serisinden daha iyi. A-Note 10, B-S20 :)

20200716_213713.jpg

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bence siz önce bir Samsung yazmayı öğrenin. "samsng, samsug" değil Samsung.
Ayrıca aga maga birader ne bunlar burası erkek wp grubu mu ?
Samsung'un orta segment cihazları rakiplerinin gerisindedir, bu çok bilinen bir şey. Burada sadece A71 ayırılabilir ama o da bir fp cihazı değil. Burada estetik zevkten bahsediyorsunuz ama o son derece ucuz plastik doku bile almamaya (aynı fiyatta daha iyi rakipler varı yanlış anlaşılmasın) yeter. Donanım geliştirilip, malzeme kalitesi cam-alüminyum olana kadar önerilmeyi haketmiyor. Fiyatlar da cabası.
Satış konusuna gelirsek de bence son haberleri bir okuyun derim hem amiral gemisi hem de orta segmentte düşüş yaşıyor Samsung. Keza Nisan ve Mayıs ayında bir ilk de gerçekleşti.
Politika değiştirmezlerse işleri zor.
Katılıyorum

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Plastik esteto
Ben dayanıklılığından bahsetmiyorum, hangisinin daha iyi hissiyat verdiğini ve estetikliğinden bahsediyorum. Yoksa biz de biliyoruz bunları.

Kamera kısmını unutmuşsunuz hocam. Şaka gibi ama 10 serisinin HDR dengesi hala S20 serisinden daha iyi. A-Note 10, B-S20 :)

Ekli dosyayı görüntüle 108613
plastik bükülebilmesi açısından daha iyi estetiğe sahip oldiğunu biliyorsunuzdur umarım hani şu plastik mi metal mi klişe tartışmalarına sebep olan sebep şimdi plastiğe estetiği kötü demek ne biliyim iyi geldi bana habire bişeyler diyorsunuz araştırıyorum öğreniyorum Teşekkür ederim bana dolaylı yoldan kattıklarını için :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Plastik esteto
plastik bükülebilmesi açısından daha iyi estetiğe sahip oldiğunu biliyorsunuzdur umarım hani şu plastik mi metal mi klişe tartışmalarına sebep olan sebep şimdi plastiğe estetiği kötü demek ne biliyim iyi geldi bana habire bişeyler diyorsunuz araştırıyorum öğreniyorum Teşekkür ederim bana dolaylı yoldan kattıklarını için :)
O esneklik yalnız bu estetik, farklı şeyler.
Rica ederim.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Ekli dosyayı görüntüle 108613
Aynen unutmuşum.Hatırlattığınız için teşekkür ederim. Hatta Galaxy S10e nin bile ultra geniş açılı kamerası hdr olarak s20 den çok daha iyi.Yeni bir cihazın eski cihazdan. hem performans hem ısınma hem kamara olarak daha kötü olması çok saçma

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen unutmuşum.Hatırlattığınız için teşekkür ederim. Hatta Galaxy S10e nin bile ultra geniş açılı kamerası hdr olarak s20 den çok daha iyi.
Şaşırtıcı bir şekilde, evet. Ya çalışmadılar üzerinde ya da yazılımda bir problem var.
İnşallah Note 20'de bu tarz şeyler yaşanmaz ve gerçekten yirmiliğini hissettirir. Bu yıl Samsung memnun etmedi beni şahsen.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Samsung'un köşe tasarımlarına baktığımda gayet esnek (note serisi hariç ) esttik zevk ve renk meseles o yüzden estetik olarak kendi görüşümü söyleeceğim 'çok güzel' gerek cerçeve gerek kamera çıkıntısı tabi zek ve renk meselesi

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Ağır fan boylar

Ben: Ya bütçe sınırım yok da çok uzun kullanmak istiyorum ne önerirsiniz?
Samsung fanı: S20 ultra günümüzün en iyi telefonu. Onu al 9 sene kullanırsın
Ben: Pek performans konusunda memnun eder mi?
Samsung fanı: Bir kere exynos işlemciler çok iyi, herkes kötü diyor ama exynos işlemciler çok iyi

Ben: M31 mi yoksa A71 mi?
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: İkisi de alınmaz. Ömürleri kısa ve hiç memnun etmez. Amiral gemisi hariç Samsung önermiyoruz
Samsung fanı: Kesinlikle A71. Diğerleri çok kötü diyor da anca bilmeden konuşuyorlar. Samsung A71 çok iyi bir kere. Ekranı, kamerası, bataryası vb. En iyisi o.

Ben: A51 mi A71 mi?
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: Hiç biri ikisi de çöp. Mi note 10 lite veya realme 6 pro öneririm.
Samsung fanı: NE?!?!?!?! A71 çok iyi bir cihaz. Kamerası hepsini döver. A71 realme 6 pro'yu da mi note 10 lite'ı da döver. A71 en iyisi orta segmentte.
Ben: Herkes kötü olduğu söylüyor ama
Samsung fanı: MAL

Ben: S20 ultra alınır mı? (Android kullanmak istiyorum, daha önce çoğu zaman IOS kullandım ve hala alışamadım)
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: Alınır ama istekleriniz de bağlı
Ben: Performans ve ekran benim için önemli
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: O zaman oneplus 8 pro, find x2 gibi cihazlara bakın
Samsung fanı: Günümüzün en iyi telefon S20 ultra. Android için zirve o. Performansı mükemmel, ekranı inanılmaz.
Ben: Ama baktım ve ekran ve performans da da oneplus 8 pro ve find x2 daha iyiymiş
Apple fanı (Araya girer): MAL, 11 pro max alsana gitmişin çöp, 2 sene dayanmayan android alıp rezil alıyorsun! 11 pro max her konuda hepsinden daha iyi!!
Samsung fanı: S20 ultra en iyisi diğerleri boş konuşuyor!

Abartısız fan boylar:

Ben: A71 alınır mı?
Samsung fanı: Alınır gayet iyi bir cihaz
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: Önermiyoruz, mi note 10 lite ve realme 6 pro öneriyoruz.
Samsung fanı: Hayır, A71 de çok iyi bence
Normal ve bilgisiyle konuşan insanlar: A71 çok da iyi değil. Hissiyat yok, kamera leş, performans yeterli ama daha iyileri var, ekran normal.
Samsung fanı: Dedikleriniz saçma A71 çok iyi!

Narin, çok da karışmayan ama her yerde Samsung öneren fan boylar:

Öyle bir tür yok.
3 gün önce YouTube'da bir kişi, Samsung dışında hiçbir firmanın kalemli telefon üretmediğini zannediyormuş. Kendisi fanboy olduğunuda itiraf etmişti. Mi Note ve Redmi Note'dan bahsedince susdu sonra.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Şaşırtıcı bir şekilde, evet. Ya çalışmadılar üzerinde ya da yazılımda bir problem var.
İnşallah Note 20'de bu tarz şeyler yaşanmaz ve gerçekten yirmiliğini hissettirir. Bu yıl Samsung memnun etmedi beni şahsen.
Aynen. Şuan S20 ultra nerdeyse unutuldu bile. Bence,Samsung bu yıl büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Note 20 daha çıkmadan hayal kırıklığı oldu benim içim. Umarım kamerası çok daha iyileştirilmiştir Note 20 serisinde. Yeni bir cihazın, eski bir cihazdan kötü olması çok saçma

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Aynen. Şuan S20 ultra unutuldu bile. Bence,Samsung bu yıl büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Note 20 daha çıkmadan hayal kırıklığı oldu benim içim. Umarım kamerası çok daha iyileştirilmiştir Note 20 serisinde.
UFS 3.0'lı bir cihaz zaten S20 serisi. UFS 3.1 bekliyordum ben başta. Birde lens ve kamera geçişlerinde donma var. 100X Zoom desem rezalet.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
UFS 3.0'lı bir cihaz zaten S20 serisi. UFS 3.1 bekliyordum ben başta. Birde lens ve kamera geçişlerinde donma var. 100X Zoom desem rezalet.
Aslında rezalet değil çok güzel bir atılım fakat biraz beta gibi kaldı.

3 gün önce YouTube'da bir kişi, Samsung dışında hiçbir firmanın kalemli telefon üretmediğini zannediyormuş. Kendisi fanboy olduğunuda itiraf etmişti. Mi Note ve Redmi Note'dan bahsedince susdu sonra.
Şu an ben de ilk defa duydum, emin misiniz çünkü ben hiç görmedim Xiaomi'nin öyle bir cihazı olduğunu ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aslında zoom performansı (P40 Pro Plus dışında)bütün rakiplerinden daha iyi. Ama 100x zoom kalitesi gerçekten rezalet ötesi. Ve bu 100x zoom yazısı s20 ultranın arkasında çok çirkin duruyor. 50x de sınırlansaydı daha iyi olurdu.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aslında rezalet değil çok güzel bir atılım fakat biraz beta gibi kaldı.
Bence S20 Ultra nın kendisi prototip bir cihaz olmuş. Umarım 2021 de Exynos SD kadar veya daha iyi olur,kamerası özellikle hdr olarak çok daha iyi olur,bütün kameraların 4k60fps çeker ve tasarımıda çok daha güzel bir şekilde olur.Samsung yine 2020 deki gibi devam ederse bir sonraki cihazım Samsung olmayacak.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bence S20 Ultra nın kendisi prototip bir cihaz olmuş. Umarım 2021 de Exynos SD kadar veya daha iyi olur,kamerası özellikle hdr olarak çok daha iyi olur,bütün kameraların 4k60fps çeker ve tasarımıda çok daha güzel bir şekilde olur. Eğer Samsung yine böyle devam ederse bir sonraki cihazım Samsung olmayacak.
Kesinlikle, diyorum ya beta gibi. Normalde ben ilk bu 8K'yı duyunca gözlerim açıldı "nasıl olur daha 4K'ya alışamadık" dedim, hatta cihaz çıkmadan önce üzüldüm bile teknolojiden geri kaldım diye ama hevesim kursağımda kaldı. Eklenen özellikler çok geliştirilmeden eklenmiş ama Note 20'de bunları konuşmayacağımızı umuyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kesinlikle, diyorum ya beta gibi. Normalde ben ilk bu 8K'yı duyunca gözlerim açıldı "nasıl olur daha 4K'ya alışamadık" dedim, hatta cihaz çıkmadan önce üzüldüm bile teknolojiden geri kaldım diye ama hevesim kursağımda kaldı. Eklenen özellikler çok geliştirilmeden eklenmiş ama Note 20'de bunları konuşmayacağımızı umuyorum.
Aynen. S20 ultra çıkınca, S10 sanki teknolojik olarak çok gerideymiş gibi hatta bütün cihazların teknolojik olarak geride olduğunu düşünüyordum. 12MP küçük bir sensor ile çok iyi fotoğraf çekiyorsa s20 ultra çok daha güzel bir fotoğraf çeker düşünüyordum. Özellikle gece modunu ve hdr performansını merak ediyordum. 8k geldiyse herhalde 4k60fps videoda bütün kameralar çalışıyor diye düşündüm. Exynos 990 ile sd865 arasondaki fark tamamiyle kapanmasa bile önceki cihazlara göre fark kapanır diye düşünüyordum. Ama beklentilerimin hiçbirini karşılayamadı hatta bazı yerlerde daha da kötü oldu.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen. S20 ultra çıkınca, S10 sanki teknolojik olarak çok gerideymiş gibi hatta bütün cihazların teknolojik olarak geride olduğunu düşünüyordum. 12MP küçük bir sensor ile çok iyi fotoğraf çekiyorsa s20 ultra çok daha güzel bir fotoğraf çeker düşünüyordum. Özellikle gece modunu ve hdr performansını merak ediyordum. 8k geldiyse herhalde 4k60fps videoda bütün kameralar çalışıyor diye düşündüm. Exynos 990 ile sd865 arasondaki fark tamamiyle kapanmasa bile önceki cihazlara göre fark kapanır diye düşünüyordum. Ama beklentilerimin hiçbirini karşılayamadı hatta bazı yerlerde daha da kötü oldu.
Normalde eskiden bunları Apple için söylerdik bir seriden diğerine atlarken pek bir fark olmazdı (performans hariç) ama şimdi Samsung için söylüyoruz, gerçekten çok garip. 11 serisi kadar ses getirememesi şaşırtıcı gerçekten, iddiasız bir seri. Aynen öyle, ben gece modunda çığır açar diye bekliyordum. Vivo gibi pazar payı Samsung'un çeyreği olmayan bir firmanın gece modu performansını görünce deliriyorum. Umarım seneye hem donanım hem yazılım anlamında büyük bir adım atarlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bence S20 Ultra nın kendisi prototip bir cihaz olmuş. Umarım 2021 de Exynos SD kadar veya daha iyi olur,kamerası özellikle hdr olarak çok daha iyi olur,bütün kameraların 4k60fps çeker ve tasarımıda çok daha güzel bir şekilde olur.Samsung yine 2020 deki gibi devam ederse bir sonraki cihazım Samsung olmayacak.
Sana iki sorum olucak: 1-Android dünyasında Snapdragon 865 işlemcili cihazlar dahil 4k 60 fps de bütün lensleri kullandıran bir android cihaz varmı? 2-S10 Kamerası hdr da daha iyi diyorsunuz S20 ailesinin 12 MP güncel çekimlerine baktınmı? Bide kafama takıldı.S10 ailesinde 4k 60 fps de ois veya eis çalışıyormu? Bunlara cevabını bekliyorum.Polemik olsun diye yazmadım.Eleştiri olucak S20 ailesinin eleştirilecek tarafları var ama bazı eleştiriler bana saçma geliyor.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sana iki sorum olucak: 1-Android dünyasında Snapdragon 865 işlemcili cihazlar dahil 4k 60 fps de bütün lensleri kullandıran bir android cihaz varmı? 2-S10 Kamerası hdr da daha iyi diyorsunuz S20 ailesinin 12 MP güncel çekimlerine baktınmı? Bide kafama takıldı.S10 ailesinde 4k 60 fps de ois veya eis çalışıyormu? Bunlara cevabını bekliyorum.Polemik olsun diye yazmadım.Eleştiri olucak S20 ailesinin eleştirilecek tarafları var ama bazı eleştiriler bana saçma geliyor.
1-Yok diye biliyorum
2- S20 serisinde ultra geniş açılı kamera 12 mp ve bu kamera geçen seneki S10e nin 16mp lik ultra geniş açılı kamerasından hdr olarak daha kötü. Ana kamerada ise 12MP modunda bile HDR olarak S10 kadar iyi değil
3-S10 serisinde 4k60fps de ois çalışıyor ama eis çalışmıyor. Video kalitesi s10 ile nerdeyse aynı 8k ve s20 ultra daki odaklama sorunu dışında.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Aslında zoom performansı (P40 Pro Plus dışında)bütün rakiplerinden daha iyi. Ama 100x zoom kalitesi gerçekten rezalet ötesi. Ve bu 100x zoom yazısı s20 ultranın arkasında çok çirkin duruyor. 50x de sınırlansaydı daha iyi olurdu.
Samsung fanı değilim ama 100x zoomda da 4K kaliteli beklemeyin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
1-Yok diye biliyorum
2- S20 serisinde ultra geniş açılı kamera 12 mp ve bu kamera geçen seneki S10e nin 16mp lik ultra geniş açılı kamerasından hdr olarak daha kötü. Ana kamerada ise 12MP modunda bile HDR olarak S10 kadar iyi değil
3-S10 serisinde 4k60fps de ois çalışıyor ama eis çalışmıyor. Video kalitesi s10 ile nerdeyse aynı 8k ve s20 ultra daki odaklama sorunu dışında.
YouTube da bir çok incelemeye baktım.S20 ailesi ultra geniş açı da kalite olarak da hdr olarak da rakipsiz.Ana kamerada hdr tarafında ilk çıktığında S10 ların biraz gerisinde idi ama şu anda hdr olarak S20 ler gayet iyi.S10 ailesinde 4k 60 fps de ois,eis hiç bir sabitleyici çalışmıyor.4k 60 fps de Ois bir tek Note 10 plus ta çalışıyor.S20 ailesinde 4k 60 fps de ois de eis de çalışıyor ve şu anda android dünyasında 4k 60 fps i en stabil S20 ailesi çekiyor.S20 serisini beğenmeyebilirsin buna itirazım yok ama bazı şeyleri yanlış biliyorsun.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Ağır fan boylar

Ben: Ya bütçe sınırım yok da çok uzun kullanmak istiyorum ne önerirsiniz?
Samsung fanı: S20 ultra günümüzün en iyi telefonu. Onu al 9 sene kullanırsın
Ben: Pek performans konusunda memnun eder mi?
Samsung fanı: Bir kere exynos işlemciler çok iyi, herkes kötü diyor ama exynos işlemciler çok iyi
Sonuna kadar haklısın. Bir keresinde Haziran 2013'te Samsung Galaxy Tab 2 10.1'i kullanmaya başladım. İlk yıllarda güçlü bir cihazdı, sonradan 3. ve 4. yılda oyunların değişmesi ve güncellenmesi sebebiyle bazı popüler oyunları kaldırmamaya ve kasmaya başladı ve bir süre sonra oynanmayacak kıvama geldi 4,5 yılda. Sonra tableti nineme verdim, o da 1,5 - 2 sene içerisinde çok fazla donmalar yaşadı. Sonra tam hatırlamıyorum ama Galaxy Tab E'nin bir modelini almıştı. Yani oyun için zaten 9 yıl kesinlikle imkansız. :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
YouTube da bir çok incelemeye baktım.S20 ailesi ultra geniş açı da kalite olarak da hdr olarak da rakipsiz.Ana kamerada hdr tarafında ilk çıktığında S10 ların biraz gerisinde idi ama şu anda hdr olarak S20 ler gayet iyi.S10 ailesinde 4k 60 fps de ois,eis hiç bir sabitleyici çalışmıyor.4k 60 fps de Ois bir tek Note 10 plus ta çalışıyor.S20 ailesinde 4k 60 fps de ois de eis de çalışıyor ve şu anda android dünyasında 4k 60 fps i en stabil S20 ailesi çekiyor.S20 serisini beğenmeyebilirsin buna itirazım yok ama bazı şeyleri yanlış biliyorsun.
Ois i hiç bir zaman kapatamazsınız. Ois bir donanımdır,yazılım değil. 4k60da S20 de de eis çalışmıyor ama ois çalışıyor tıpkı s10 ve note 10 gibi. Videoyu en stabil çeken android cihaz Oppo Find X2 Pro. Ois+Eis i 4k60fps çeken tek cihaz iPhone 11 serisi. S20 ultra yı 4k60fps moduna aldığınızda eis,hdr çalışmaz diye video ayarlarının altında yazıyor. S20 Ultra nın geniş açılı kamerası YouTube da izlediğim videolara göre ve kullanıcı yorumlarına göre s10 dan hdr olarak çok geride. Gece video performansı oppo find x2 Pro nun gerisinde. Videoda odaklama sorunlarıda hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Samsung'un hem orta hem üst segmentlerini sevmeyen bir benim sanırım