Antivirüs Programınızı Test Edin !

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Arşiv Bozuk Hatası Veriyorsa AV Programınız Dosyayı Bozmuş Olabilir
Gerçi Arşiv Bozuk Hatası Versede Kod İçinde Duruyor Yine AV Programının Tanıması Gerekli

Gözden Geçiriyorum Şimdi!

Düzeltme : Sizle Paylaştığım Kodları Bende AV Programları Testi Yaptığım İçin ESS 4.2 Bu Dosyaları Bozmuş (Eset'inde En Sevdiğim Tarafıdır Bu Dosya Temizleme Modülü)
Şimdi Düzellttim ...
Ama Daha Öncede Söylediğim Gibi Arşivi Bozuk Olsa da AV Programının Uyarı vermesi Gerekliydi Arşiv Bozuk O Yüzden AV Programı Tanımadı Demeyin

Bu Günlük Testinizi Yapın Bakalım Sonuçlar Ne Alemde !?

Bana Yapılan Geri bildirimlere Göre Kaspersky Panda Antivir Sınıfta Kaldı . G-Data Avast ve ESS Bu Testten Çok Başarılı Çıktı

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Arşiv dosyalarında CRC Hatası var..
Zannedersem bunlar yeni Arşiv dosyaları...Çünkü dünkü dosyalar arşivden çıkarılabiliyordu.
Yenilenirse çok güzel olacak...Çünkü o kadar uğraşıp NOD32yi kaldırıp Avira kurduk..Şunları bi engellesin de içimiz feraha ersin :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Arşiv dosyalarında CRC Hatası var..
Zannedersem bunlar yeni Arşiv dosyaları...Çünkü dünkü dosyalar arşivden çıkarılabiliyordu.
Yenilenirse çok güzel olacak...Çünkü o kadar uğraşıp NOD32yi kaldırıp Avira kurduk..Şunları bi engellesin de içimiz feraha ersin :D

Shiftdelete.Net Zırt Pırt Hata Vermese Düzeltecem de :)

http://forum.shiftdelete.net/guvenlik/188815-antivirus-programiniz-test-edin-7.html#post1657105

Yukardaki Mesajda Açıklama Yaptım

Düzeltmeyedi Yaptım EropaKING

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Konuyu ve içindeki yorumları okudum fakat bir çok arkadaş NOD32 için başarısız demiş açıkcası şüpheye düştüm. Bende ESET Smart Security kullanıyorum birinci linkteki indirme butonuna tıkladığım an bağlantıyı sonlandırdı ve geri kalanlarıda indirme işleminin ortasında bağlantıyı sonlandırarak iptal etti.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nod 32 smart security hepsini indirme sırasında buldu.
programınızın tüm güncellemelerini yapın. Program modüllerinin güncellemelerini yapın. Hatta beta güncellemelerinede izin verin. çatır çatır yakalıyor :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ilk verilen virüsleri bulmuyodu ess bugün verilenleri zaten buluyor heyecan yapmayin...

yedekmeyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de eset smart security var ve hepsinde engelledi, bence ayarlarnızı düzeltin.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Eset Smart Security 4.0.474.0 sürümüyle 5'te 5le yola devam :D:D:D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
bende de eset smart security var ve hepsinde engelledi, bence ayarlarnızı düzeltin.

Dün bizde de vardı NOD32..Ve ayarları sürekli en düzgün, güvenli, güncel ve korumalı halindeydi..Hatta bütün temizleme kuralları KATI olarak ayarlıydı...
Ama ne hikmetse dünkü virüsleri çatır çatır indirip, arşiv dosyalarını da bir güzel açtı...
Dün bazı arkadaşlar dosyaları geribildirim olarak Nod32'ye gönderdi..Belki de şüpheli bulup olayı kavradılar, orası meçhul..Ama dün hiçbir virüsü yakalayamadı NOD32..

Neyse Avira'ya baktım..Bomba gibi çalışıyor :)
Daha indirmeden alnına çaktı virüsün..
Uzun süredir Nod32 kullanan ve Eset fanatiği biri olarak dünkü sonuç beni gerçekten şaşırttı..Daha iyisini bulana kadar Avira ile devam..

Bu arada NikeSteel...Açtığın bu konu için gerçekten teşekkürler..Çok başarılı bence..
Umarım yeni testler için yeni virüsler yayınlamaya devam edersin -ki bizde ne kadar güvendeyiz az biraz farkına varalım.. :)

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ESET' e laf söyletmem:)

Kafa karıştırmayalım şimdi. Esetin iki tane yazılımı var. NOD 32 Ve ESET SMART SECURİTY. Eseti bilmeyenleri yanlış yönlendirmeyelim.

Ben daha önceleri NOD 32 kullanıyordum ama pek memnun değildim. Ama eset smart security' e geçtiğim zaman "İŞTE BUDUR" dedim. Smart Security daha iyi nod 32 ye göre.

Yapılan çoğu yorumda eset bombalanmış:D Ama şunu unutmayalım. Siz internetten 40 yıllık 50 yıllık lisans gibi esetin yazılımlarını indirip güncelleştirmeleri kapattıysanız virüs de girer başka bir şey de:D:D:D

Eset Smart Security günde 2 ya da 1 saat arayla güncelleme yapıyor. 50 yıllık lisans gibi programları kullanırsanız virüs programından tam verim alamazsınız.

Ben yine test ettim Smart security 'i 5 te beş yaptı üstelik indirmeme izin vermedi direkt sildi. Otomatik güncelleştirmeyi açarım, orijinal lisansımı kullanırım sorunlarla karşılaşmam. İnanmayan varsa caps yollayıp buraya resim koyabilirim.

İnanın bu tüm yazılımları denedim hepsini denedim ama Smart Security gibisini görmedim. Konuyu açan arkadaşa da yürekten teşekkür ediyorum. senelerdir anlatıyorum o programların o kadar iyi olmadığını. Sonunda anlatmak istediğimi ispatladığın için teşekkürler nikesteel:):)

blck_egl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
TTnet'in verdiği McAfee Internet Security indirmelere izin verdi. Dosyaları çıkarmaya çalıştığımda 4 ünü direkt kaldırdı, 2. dosyayı tanımadı.

McAfee Internet Security 4/5

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar bende eset nod 32 antivirüs var lisanslı business edition linkleri tıkladım saniyeleri saydıktan sonra indir butonuna tıklayınca sayfa görüntülenemiyor uyarısı verdi ancak gerçek zamanlı korumayı devredışı bıraktığımda dosyayı indirebiliyorum.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Norton 5/5 yaptı. Ama rar'dan çıkarırken hemen sildi. Açtığım rar boş çıktı :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
dün verilen virüsleri indiriyodu ve aciyodu eset smart security neden bos bos yorum yapiyosunuz hala, okuma sıkıntınızmı var???

ayyildiz08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bitdefender internet security 2010 göz açtırmadı... İndirdikten sonra tarama yaptım ve sonuç 5 te 5

muski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Esed Smart Security 4.2.67.10 versiyonunu kullanıyorum.5 te 5 yaptı.Hiç birini indirtmedi.Bu arada tavsiyem ESS kullanmanızdır.Senelerdir kullanıyorum.Bu antivirusle virusten dolayı bir çökme yaşamadım.Ess yüklü iken kaldırıp kaspersky dahil bir çok anitvirüsü yükleyip denedim.Onlarda makinada virus bulmadı.Hepsinde Ess ye geri döndüm.Eğer Ess koruyamayacak olsaydı en azından Kaspersky bulurdu.Fakat nafile.
O zaman neden bilgisayarımı diğer antiviruslere kastırayım.ESS ye devam.Hem iş görüyor hemde kasmıyor.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
dünkü testte mse 1/5 yapmıştı bugünkünde 5/5 yaptı:)

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ESET' e laf söyletmem:)

Kafa karıştırmayalım şimdi. Esetin iki tane yazılımı var. NOD 32 Ve ESET SMART SECURİTY. Eseti bilmeyenleri yanlış yönlendirmeyelim.

Ben daha önceleri NOD 32 kullanıyordum ama pek memnun değildim. Ama eset smart security' e geçtiğim zaman "İŞTE BUDUR" dedim. Smart Security daha iyi nod 32 ye göre.

Yapılan çoğu yorumda eset bombalanmış:D Ama şunu unutmayalım. Siz internetten 40 yıllık 50 yıllık lisans gibi esetin yazılımlarını indirip güncelleştirmeleri kapattıysanız virüs de girer başka bir şey de:D:D:D

Eset Smart Security günde 2 ya da 1 saat arayla güncelleme yapıyor. 50 yıllık lisans gibi programları kullanırsanız virüs programından tam verim alamazsınız.

Ben yine test ettim Smart security 'i 5 te beş yaptı üstelik indirmeme izin vermedi direkt sildi. Otomatik güncelleştirmeyi açarım, orijinal lisansımı kullanırım sorunlarla karşılaşmam. İnanmayan varsa caps yollayıp buraya resim koyabilirim.

İnanın bu tüm yazılımları denedim hepsini denedim ama Smart Security gibisini görmedim. Konuyu açan arkadaşa da yürekten teşekkür ediyorum. senelerdir anlatıyorum o programların o kadar iyi olmadığını. Sonunda anlatmak istediğimi ispatladığın için teşekkürler nikesteel:):)

Güzel kardeşim, bizim de senin kadar NOD32 yi kullanmışlığımız var çok şükür..Bizde biliyoruz Nod32 nin hem Anti-Virüs hem de SMART SECURITY si olduğunu..
Zaten çok SMART/Akıllı ve sistemi kasmıyor diye kullanıyorduk NOD32 SS'i..
Üstelik dakika başı güncelleme bizde de açıktı..50 yıllık lisans falan kullandığımız yok..Hatta NOd32 yi de direk orjinal kendi sitesinden indiriyoruz..
Bizim tek yaptığımız Kullanıcı Adı/SERI Numarası kombinasyonunu başka sitelerden almak..Ekstradan hiçbir şey yapmamıza gerek yok zaten..

ÜStelik Temizleme ayarları da en üst düzeyde ve KATI olarak ayarlandı dedik bir önceki mesajlarımızda..Burada Antivirüs Fanatikliği yapmanın gereği olmadığı gibi, kimseyi yanlış yönlendirme niyetinde de değiliz..

Biz dün akşam ne gördüysek onu söyledik...Dün NikeSteel in buraya attığı 5 dosyayı da indirdim, arşivden çıkardım ve EN GÜNCEL, EN KATI KORUMA KALKANLI NOD32 im hiçbir ses çıkarmadı...Bizde burada paylaşıp NOD32 i kullananları uyardık...
Büyük bir ihtimalle bu dosyalar analiz için THREATSENSE ile gönderildiğinden NOD32 artık onları tanıyor..Bizim meselemiz şu: "Dün akşam diğerleri zararlıları sezerken neden NOD32 i öyle kalakaldı?" ..yoksa bizim meselemiz senin antivirüsün benim antivirüsümü döver değil..

Ona bakarsanız dünkü Microsoft un güvenlik yazılımı da 1/5 ken bugün 5/5 yakalama oranına sahip olmuş..Bizim olayımız sonradan farketme değil...ÖNCEDEN SEZME...Bir antivirüste aranılması gereken en önemli özellik bence bu olmalı..

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101

Programist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim arkadaşım. Aslında Kaspersky PURE`yi yeni yazmistim ve test etmeye ihtiyacım vardı. Maşallah 5`te 5 yaptı. Galiba artık bilgisayarı PURE`ye emanet edebilirim ..

Ahmt Mlh Çlk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
browser fark etmez yazıyor ama chorome de indirip açıyor internet explorer de mcafee tutuyor anlamadım :D

Reaksiyon puanı
2,146
Trojan-Downloader.MSIL.Tiny.b // İndirmeye izin vermiyor.

Trojan-Downloader.MSWord.Xocx.a // İndirmeye izin veriyor, ama arşivi bozuyor. Antivirüs kapalıyken indiriyorum, antivirüsü açıp tarayınca virüsü siliyor.

Trojan-Downloader.DOS.RunAuto // İndirmeye izin vermiyor.

Trojan-Downloader.MSIL.Agent.ao // İndirmeye izin vermiyor.

Trojan-Downloader.MSIL.Agent.o // İndirmeye izin veriyor, ama arşivi bozuyor. Antivirüs kapalıyken indiriyorum, antivirüsü açıp tarayınca virüsü siliyor.

KIS 2011.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bir antivirüsün kalitesini bulduğu virüs sayısı belirlemez. aynı zamanda ulaştığı yerler, sisteme sağladığı yük, kullanım kolaylığı ve güncelleme sıklığı da önemlidir.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
avira antivir yüklü bir bilgisayarda denedim
dosyaları indiriyor ancak açmaya çalışınca yada tarayınca uyarı veriyor
hem ie hem chrome ile denedim

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ahmt Mlh �lk;1657383 dedi ki:
browser fark etmez yazıyor ama chorome de indirip açıyor internet explorer de mcafee tutuyor anlamadım :D

McAfee 'nin IE ye Entegrasyonu Var Gerçek Zamanlı Koruma'da

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Mcafee altı aylık deneme sürümü, 4/5 indirdim, arşivden çıkardım çıkarırken sildi. 2 sıradakini çıkardım taradım birşey bulamadı....

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çoğunlukla NOD32'den herkez şikayetçi ama benim kullandığım 4.0.467.0 versiyonu 5'te 5 yaptı..İndiremedim :confused1:

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nod32 3.0.669.0 hepsini indirmeme izin veriyor ama inince siliyor 5/5