Antivirüs Programınızı Test Edin !

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Zararlı Kodların Olduğu Bir Site !!

1 . AV Programının Etkili Olduğunu Nasıl Anlayacağım.!?
Cevap: Her AV Programı Birini Tanıyıp Diğerini Tanımayacağını Düşündüğüm için Aynı Tür Zararlı Kodun 5 Farklı Türevini Verdim

2. AV Programında Performans Kriterleri nelerdir !?
Cevap:
a)Eğer Bu Yazılımları İndirmek İstediğiniz Zaman Uyarı Veriyorsa Ve İndirmenize izin Vermiyorsa AV Programı Çok Başarılıdır

b) Eğer Bu Dosyayı İndirmenize izin Veriyor Ama Tarama Esnasında Uyarı Verip Siliyorsa Başarılıdır

c)Eğer Dosyayı İndirmenize izin Veriyor Tarama Esnasında Uyarı Vermiyorsa Bu AV Programınız Vasat Durumdadır

3. AV Programını Test Etmem İçin Neler Yapmam Gerekiyor

a) Aşağıdaki Yazılımları İndirmeyi Deneyeceksiniz (Browser Farketmez) Ve Durumu Gözlemliyeceksiniz (2 inci Sorunun Cevabındaki Adımları İzlemeniz Gerekir)

b) Dahada Emin Olmak İçin Arşivden Dosyayı Klasöre Çıkartmayı Deneyiniz Bu Sırada AV Programınızı Gözlemleyin !

c) Buraya Dikkat: Benim Yaptığım Testlerde Bazı AV Programları Zararlı Kodu Tanıyor Uyarı Veriyor (Temizlendiğine Veya Sildiğine Dair) Ama Dosya Bilgisayarınıza İniyor Veya Siz Bilgisayarınızda Görüyorsunuz . Ama AV Programı Arşiv Dosyasını Bozuyor (Yani Arşiv Dosyası Hatası Alıyorsunuz) Veya Arşiv Dosyası Boyutunu (1KB) Olarak Gösteriyor İçindeki Dosyayı Silmiş Oluyor.

Bunu Yapan AV Programı Çok Başarılı Kategorisinde Değerlendirelebilir

Önemli Not:

Paylaşılan Dosyalar Virüs'ün Kendi Değildir Sadece O Virüs Türevinin Kodunu Taklit Etmektedir Arşiv Dosyasını Açmanız Sisteminize Virüs Bulaştırmaz . Şayet Bundan %100 Emin Değilim . Arşivden Dosyayı Çıkartın Veya Arşivin İçine Bakın Bunlar Herhangi Bir Sorun Teşkil Etmez . Ama Kesinlikle İçindeki Dosyayı Tıklamayın Çalıştırmayın ..

-------------------------------> VX Heavens <--------------------------

Üsteki Sitede Bir Çok Zararlı Yazılım Türü Mevcuttur Virüslerin Kendisini Değil Sadece Kodları Veriliyor .!!

Sizden Ricam Arkadaşlar Program Fanatikliği/Taraftarlığı Yapmadan Yorumunuzu Yazmanız , Sorunuz Varsa Sorunuzu Sormanızdır!.....

Ayrıca Ben Paylaşıma Devam Edicem İlk Testte Bulamadı Diye AV Programınızı Kaldırmayın .! Sizde Biliyorsunuzki Milyarlarca Zararlı Yazılım Ve Bunların Türevleri Var Hepsini bulacak Diye Bir Şeyde Söz Konusu Değil !

[Bu Konu Binlerce Açılan AV Programı Testlerini Kınamamdır . (Nedense Her Farklı Test Sonucunda Ve Nedense Her Yıl Belirli Markalar 1 inci Oluyor) Herkes Kendi Programını Kendi Denesin İstedim Yukardaki Yazılar Ve Yorumlar Tamamen Bana Aittir Ve Kişisel Olarak Paylaşıyorum Ve Hiç Bir Şekilde Sorumluluk Kabul Etmiyorum]

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
konu güzel olmuş. renkli felan insanın okuyası geliyor. şimdi deniyorum antiyi:)

ozbaytekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avast 4.8 Home Edition 1 yıllık ucretsiz lisansı AV kullanıyorum. ilk 4 tane dosyayı indirmek isterken baglantıyı kes uyarısı vererek indirmemi engelledi. en sonuncuyu normal bir sekilde indirdi, virus taraması yaptım hiçbirsey bulamadı, Rar dosyasını actım normal olarak actı. fakat cift tıklamadım ne olduguna guvenemedigim icin.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Avast 4.8 Home Edition 1 yıllık ucretsiz lisansı AV kullanıyorum. ilk 4 tane dosyayı indirmek isterken baglantıyı kes uyarısı vererek indirmemi engelledi. en sonuncuyu normal bir sekilde indirdi, virus taraması yaptım hiçbirsey bulamadı, Rar dosyasını actım normal olarak actı. fakat cift tıklamadım ne olduguna guvenemedigim icin.

Yazdıklarımın Hepsini Okuduğun için Teşekkür Ederim ! Yapman Gerekeni Yapmışın Zaten Programın Durumunu Görmek İçin Bunları Yapman Yetiyor !

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Exploit engellledi. Avast Internet Security :) Download a izin yok!!!
Avast a güvenim tam kim ne derse desin. Şekil a'da görüldüğü gibi :)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
mse ile denedim. sadece birincisini yakaladı:(

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Nod32'yi kaldırıyorum şimdi.. Benim koruduğum kadar korumuyor bilgisayarımı.. :)

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Kaspersky IS 2010 5/5 Antivirüsüme sonuna kadar güveniyorum :D

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
avira premium security suite 5 te 5 indirmeye bile izin vermedi. Teşekkür ederim NikeSteel çok akıcı ve akıcı bir açıklama olmuş.. =))

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Microsoft Security Essential ve Avast 5 dosyayı tarattırınca sorunu buldular.İndirirken ve arşivden çıkarırken bulamadılar. Sadece Avast 2.de çıkarırken hata buldu.Demek ki güvende değilmişim.Bu konu için çok teşekkür ettim kardeş.Emeğine sağlık. Bana iyi bir program tavsiye edin kardeşler:)Daha indirirken virüsleri bulsun.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Eset Smart Security 4.2.67.10 son sürüm sınıfta kaldı.Hepsini indirdi açtı daha ileriye gitmedim.Hayretler içinde kaldım.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
arkadaşlar NikeSteeL arkadaşımız bugünkü paylaşımında sadece 1 virüsün 5 farklı türevini paylaştı. 1 tane virüs bulamadı diye hemen antivirüslerinizi kötü diye yargılamayın. NikeSteeL arkadaşımızın diğer paylaşımlarını da bekleyelim. genel bi testten sonra karar verirsiniz antivirüsünüz kötü mü iyi mi...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
arkadaşlar NikeSteeL arkadaşımız bugünkü paylaşımında sadece 1 virüsün 5 farklı türevini paylaştı. 1 tane virüs bulamadı diye hemen antivirüslerinizi kötü diye yargılamayın. NikeSteeL arkadaşımızın diğer paylaşımlarını da bekleyelim. genel bi testten sonra karar verirsiniz antivirüsünüz kötü mü iyi mi...

Evet Bunla İlgili Konu'ya Ekleme Yaptım Teşekkürler shadowknight

Milyarlarca Zararlı Yazılım Ve Türevi Var Arkadaşlar Hepsini Her Program Zaten Bulamaz !

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
sanki bu paylaşımı daha önce de görmüştüm , harbikız ındı herhalde neyse konuya gelelim avira antivir personal var , o yüzden tabi dosyaları indirirken ses çıkarmıyor ama tarattığımda buldu.Seviyorum bu programı yahu :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
sanki bu paylaşımı daha önce de görmüştüm , harbikız ındı herhalde neyse konuya gelelim avira antivir personal var , o yüzden tabi dosyaları indirirken ses çıkarmıyor ama tarattığımda buldu.Seviyorum bu programı yahu :D

Konu Başlığında Bütün Yazılar Kriterler Ve Dosyalar Tamamen Benim Derlememdir Ve Bana Aittir ! Bundan Emin Olabilirsiniz

İyi Forumlar

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
norton 360 hepsini indiriyor.5. dosyayı açmama bile izin verdi

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Panda cloud,clamAV,m.s.esentialmıydı hatırlayamadım...
bunları deneyen var mı?

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
F-Secure internet security 2011 yalan çıktı :D Hepsini indirip zipten çıkardım ses çıkmadı. Tek tek tarattım, sadece 3.yü tespit edebildi. 1/5 ile sınıfta kaldı.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Nod32'yi kaldırıyorum şimdi.. Benim koruduğum kadar korumuyor bilgisayarımı.. :)

Al benden de o kadar...Sadece YUH diyorum NOD32'ye...Sazan gibi kodlara atlayıp uyarmak yerine Angut gibi kalakaldı...
Bizde NOD32 bizi koruyor daaaa, Testlerde hep ilk 3te yer alıyor daaa, bize birşey olmaz diye kullanıyoruz makinayı..
Tamam milyarca virüs falan filan var ama, başkalarının bulabildiği bir virüsü bir zahmet NOD32 de buluversin yani...Valla NOD32 bitti benim gözümde..
Daha da kullanmam artık..
En iyisi adam gibi bir araştırma yapıp doğru dürüst bir anti-virüs kullanmak...

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
nod32 4.2.64.12 versiyonu ne idnirirsen nede arşivleri açarken bir şey buldu. taratmayada gerek kalamdı sanırım. kakayım böyle anti virüse.. varsa kullanan hemen atsın..

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nod a hemen kızmayın virüs zararsız olduğu için ses çıkartmamıştır :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Avast 5 tanesinden ilk 4'ünde indirtmedi sadece sonuncuda etkisiz kaldı iyi sayılır :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
varmi öneriniz eset gibi kasmayan, onu kullanalım...

01osse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nod32 hiçbir virüsü bulamadı- microsoft security essential ise sadece bir tanesini buldu