[Anket] - TTNetmuzik.com mu? Korsan MP3 mü?

TTnetmuzik.com, uygun fiyata yasal MP3 verirse, yine korsan MP3'ü tercih eder misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    437

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
akıl var mantık var
bir sepette bedava elma var bir sepette 1 liralık elma
siz hangisini seçerdiniz?

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
soru mu bu da simdi ? :D
tabiki korsan..buarada bunu saygisizlik diye yitirenlerede katilmiyorum ;)

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTNetmuzik'e para vereceğimi sanmıyorum. Amerika'da olsaydım Napster sayesinde dilediğim müziğe anında ulaşabilirdim ama elimizde o imkanda yok. LimeWire'a devam.

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Değerinin çok üstünde dinleyicinin alım gücünün üstünde sattıkları müddetçe satın almak falan yok..! Önce adam olacaklar. 10 tane sarkıya 15 lira istiyorlar TR de yaşadığımızı unutuyorlar anlaşılan.

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ttnetmüzik de aradığım herşeyi bulamıyorum ama güzel bi korsan mp3 forumu var full albümleri indiriyorum daha çok işime yarıyo :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yaşasın Korsaaan :mrgreen:

Not: Ankete oy atılmış hortlamış yorum yaptım benim üstüme kaldı iyi mi :mrgreen:

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Yaşasın İllegal Müzik :D

İnna - Hot Kop Kop:clap:

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Valla zor iş korsanla mücadele kolay değil pek düzeleceğini sanmıyorum doğrusu..

pckopos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanatçının emeğinin hakkını vermek lazım arkadaşlar nasıl burda bi konunuza teşekkür edilmeyince emeğin hakkını verin diye kızıyosunuz aynısı onlar içinde geçerli..

djmuji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET e para vermem hacı... dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz.. mp3 leri bedava veriyor olması gerekir...

Ghost34

Profesör
Reaksiyon puanı
2
konunun doktora gözükmesi lazım yılda bi kaç kez hortlaması var. :D

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
TTNET e para vermem hacı... dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz.. mp3 leri bedava veriyor olması gerekir...
evet öyle bi kıyak yapmalı.limitsiz internet 55 lira ne demek ya yılda 660 lira ttnete gidiyor şaka gibi

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ttnetin yıllardır milleti sömürdüğü yetmedi birde şimdi mp3 icin paramı kazandıralım yerin dibine batsın ttneti tabiki korsan TTNET

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İndirdiğin MP3'ü istediğin programla dinleyemezsin, kopyalamazsın, ne işe yaradı ki o zaman?

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Korsan'a devam... Zaten bu gidişle müzisyenlerin hali ne olacak..

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Korsana devam Yapacak birsey yok yutub dan indir mp3 cevir dinle benim icin yeterlii...
yazım hatası degil bilerek yazılmıs ..

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56

Fiyatı uygun olursa etmem.

+1
Sanatçı kim olursa olsun sonuç itibariyle bir çalışma sonucunda bir albüm yapılır. Ve o hakkın karşılığında ise bir ücret talep edilir. O ücretide talep etmek bir sanatçının en doğal hakkıdır tabi o fiyatı çok fahiş tutmadığı sürece!!

O yüzden bir albüm atıyorum 5TL olsun ama albüm kapağı ..vs hiç olmasın bile önemli değil, yinede almaya değerdir o zaman. Fakat bir albüme kalkıp 25TL fiyat çeken adamın albümünede o para verilmez !

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ttnet müziğe üyeliğim var ama hiç girmiyorum. ilk açıldığında denemiştim. şarkıların 128 kbps wma formatında olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı. ayrıca kopya koruması olduğundan mp3 playera atınca veya dvd ye yazınca bir süre sonra çalışmama durumu ortaya çıkıyordu. neden böyle bir yöntem seçmişler, anlayabilmek mümkün değil.

bu haliyle ttnet müzik bırak bedavayı, üste para verse gene kullanmam. internetten 320 kbps kopya korumasız mp3 indirir, keyfime bakarım.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
İki ucu boklu değnek deyimini ele alalım ki bu deyim felsefi örneklerinde de kullanılır. İnsanlar fiyatı yüksek diye korsan kullanıyor diğer yandan Müzik üreticileri ise kimse almıyor diye fiyatları yüksek tuttuklarını iddia ediyor ve her iki kesimde geri adım atmadığı için üreticiler her daim zararlı konumunda kalıyor.

Fiyat politikalarını düzenleseler mesela bir Albüm 4 TL'den satılsa korsana müzik kısmından ciddi bir darbe aldırır. Biraz da insanların nabzını ölçmek lazım aşağıya çekilen bu fiyatlardan satışlar yükselip korsan itibar görüyor mu görmüyor mu ? Zaman da sabır isteyen durumlar bunlar.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
MP3 dinlemiyorum. çok nadir

musa.075

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.turkcellmuzik.com/ sitesinden online olarak müzik dinleyebilirsiniz.

Süper müzik paketi ile 2 TL’ye 50 şarkı, Mega müzik Paketi ile 5 TL’ye 300 şarkı indirebilirsiniz.
Sevdiğiniz şarkıcının tüm albümünü ise sadece 4 TL karşılığında bilgisayarınıza veya cep telefonunuza anında indirebilirsiniz.
Müzik paketlerine üye olmadan şarkı indirmek isterseniz; Türkçe şarkı için 50 kuruş, yabancı şarkılar için ise 1.5 TL ödemeniz yeterli.

Kaynak: http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/muzik-paketleri.aspx

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
http://www.turkcellmuzik.com/ sitesinden online olarak müzik dinleyebilirsiniz.

Süper müzik paketi ile 2 TL’ye 50 şarkı, Mega müzik Paketi ile 5 TL’ye 300 şarkı indirebilirsiniz.
Sevdiğiniz şarkıcının tüm albümünü ise sadece 4 TL karşılığında bilgisayarınıza veya cep telefonunuza anında indirebilirsiniz.
Müzik paketlerine üye olmadan şarkı indirmek isterseniz; Türkçe şarkı için 50 kuruş, yabancı şarkılar için ise 1.5 TL ödemeniz yeterli.

Kaynak: http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/muzik-paketleri.aspx

Ipucu: Müzik paketlerine abone olarak albüm şarkılarını tek tek indirirseniz sadece bir albüm için 4TL ödemek zorunda kalmaz, yanında onlarca şarkı daha indirebilirsiniz :)

Son mesajlar