Anket - AKP Kapatılmalı mı?

AKP kapatılmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    246
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ortitorti

Asistan
Reaksiyon puanı
0

BENCE KAPATMI CAN SURUNDURCEN..

hani 'iti oldurme korkut'var ya işte oyle..
madenm ülke cıkar ları ıçın calısıyorlar...davadan hiç korkmasınlar..
yüce yargı bagımsız ve tarafsız dır...

ama irtica i bi adım attılar mıda... korksunlar..

bak şimdide partı kapat mayı da zorlaştırmaya calısıyorlarr.

nasıl düsünemedik diyerlerdır..

ahh kafam ahh'tayyip'

zatialim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladığım kadarıyla herkesin karnı tok sırtı pek.
makina muhendisiyim.Ankara ostim sanayide çalışıyorum.bu olay başladığından itibaren kaç esnaf iş yerini kapattı biliyormusunuz???
teklif verdiğiniz bi ihalede 1 gün sonra zarar ettiğiniz oldu mu hiç????
Peki bunlar neden??Laiklik elden gidiyormuş.Güldürmeyin beni.
Akp kapatılsın.istikrar bozulsun.Eski hükümetler gelsin.Yine aç olalım.
Karnınız tok sırtınız pek...
Arkadaşlar şuan 2001 krizinden daha kötü bir dalga var.Çalışan arkadaşlar vardır bilirler.Bizler oldukça laik cumhuriyet elbet yürüyecek.ama birliğimizi bozanlarada karşı duralım.diyecegim odur.
saygılar

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
DTP diyor pkk yız kürdistanız diyor nerede bu ülkenin savcıları Allah aşkına?Doğruya biraz burnumuz .oktan çıkmaya başladıya hemen geri sokmaya çalışın kafamızı.300 kerede seçim yapılsa çevabımızı 300 defada geri söyleyecegiz.Rahmetli Atatürk yaşasaydıda şu ismet inönü ve tayfasının elinden bizleri kurtarabilseydi keşke Ah Atam Ahh Huzur içinde yat ...

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şu türkiyedeki yargımı bağımsız dtp yi kapatmayan yargıdan kimse bağımsızlık beklemesin bizim ülkemiz nereye gidiyor görmüyoruz adamlar takmış türbana bırakalım bu işleri aklımızı başımımza toplayalım sonra bbu günleri daha çok arıycaz saygılar

ortitorti

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bize bi ata türk daha lazım.
o da içimizde
damarlarımız daki asıl kanda..

ezgican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaw bu akp yi halk seçti şimdi kapatmak istiyolar :s olmaz ki ama halk isyan etmezmi sonra bence cumhuriyete karşı bişey bu halkın seçtiğini sadece halk devre dışı bırakabilir.halktan başkası buna bişey yapamaz :s bu benim düşüncem tabi

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Asıl sorun iletişim bozukluğu/kopukluğu yada tam anlatamama/anlayamama dan kaynaklıyor bence. Çünkü biz aynı vatanın evlatları iken tartıştığımız konulara şöyle genel olarak baksak;
- ya biz ne yapıyoruz, biz kiminle ne için tartışıyoruz ? diye kendimize hiç sorduk mu ???
Benim burada gördüğüm ve genel olarak yapılan tartışmalara baktığımda, temelleri aynı. Bir taraf laiklik üzerinden siyaset yapıldığını düşünürken, diğer taraf din üzerinden siyaset yapıldığını anlatmaya çalışıyor ve görüşler ayrılmaya, konusundan sapmaya başlıyor. Halbuki, bunu yapanlar bellidir. Bu her iki taraf için geçerli, yani Atatürk veya laiklik üzerinden siyaset yapanlar ile din üzerinden siyaset yapanların maksatları aynı. Bu gün ergenekon ile laiklik üzerinden siyaset yapanların yüzünün düştüğünü görüyoruz, inşallah yarın bir gün de din istismarcılarının yüzünün düştüğünü görürüz de, artık millet kimin ne olduğunu anlar. Bence neyi savunursak savunalım önemli olan içimizdeki niyettir. Niyetimiz kötü olduktan sonra doğruyu da savunsak, yalanı da savunsak zararını kendimiz görürüz kanaatindeyim.
Parti kapatma konusunun, bu duruma göre objektif olmadığını düşünüyorum, yani bence istikrarımızın devamı için, kapatılmasın diyorum.
Saygılarımla.

cabinmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye demokatik süreçte parti kapatmakla ilerleyemez.varsa bi cezası onu da halk sandıkta verir.darbeci zihniyetle özgürlük kazanılmaz aksi halde dahada kısıtlanır.türkiye bu siyasi krizle 20 milyar dolar zarar etti.memleketini düşünen seven türkiyenin bu kaos ortamına girmesini istemez.ben kapatılmaması taraftarıyım.saygılarımla...

ikikuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cabinmen dedi ki:
Türkiye demokatik süreçte parti kapatmakla ilerleyemez.varsa bi cezası onu da halk sandıkta verir.darbeci zihniyetle özgürlük kazanılmaz aksi halde dahada kısıtlanır.türkiye bu siyasi krizle 20 milyar dolar zarar etti.memleketini düşünen seven türkiyenin bu kaos ortamına girmesini istemez.ben kapatılmaması taraftarıyım.saygılarımla...

+500 bir konuşma 20 milyar dolara mal oldu satılmış meydanın gazete küpülerleriyle işler yürüyor bu memlekette

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
halkın seçtiği DTP bile olsa kapatılmamalıdır.

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tayyip giderse çok ağlarsınız haa. Söylemedi demeyin.

janjan3024

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben akp li falan değilim ama bu kapatma davası ülkemiz açısından hiçde iyi şeyler getirmeyecektir. ve şuda unutulmamalı parti kapatma ile hiç birşey giderilemez bugün ak partiye refah partisinin devamı olarak görenler o gün refah partisini kapatarak ne yaptılar??eğer öyleyse yani ak parti kapatılan refah partisinin devamı ise (ki bence değil) bugün ak partinin kapanmasıyla yeni bir kurulumun tekrardan başlayacağını bilmiyorlarmı...

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
parti kapatmak asla çözüm değildir (terörizmi destekleyen ve bölücülük yapan partiler dışında) bence...

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yapılan hatadan dönmek,derler ya zararın neresinden dönülürse kardır diye düşünüyorum ve kapatılmasını istiyorum.

janjan3024

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
gokhan sana sorarım en son seçimlerde 16.5 milyon insanın oyunu almış bi partiyi kapatmak yani bu 16.5 milyon insanı hiçe saymak hangi demokraside vardır

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
maalesef davanın tutar dalı olmaması durumu olduğundan daha da kötü bir hale sokuyor. radikal'den Perihan Mağden'in dün yayımlanan köşesinde çarpık yapıya dikkat çekiyor. yani kapatılmayı tartışmayı anlamak mümkün değil ve durum da iç açıcı değil .

işte o yazı:
'Oybirliğiyle kanuni hukuksuzluk ihtimali' başlıklı yazısında laikçilik diye tutturan gizli faşistler bulunduğunu söyleyen Mağden, kapatma kararıyla 'demokrasi musluklarının kapatıldığını' belirtti. Mağden, gizli faşistlerle bir arada yaşamak istemediğini şu cümlelerde ifade etti: "Ben mesela dindarla da, dinciyle de yaşarım. Kemalist başıbozuklarla yaşayamam oluyorum -YETTİLER GAYRİ!- bu topraklarda. Buraları harbiden; Fazıl Say'a, babasına, İlhan Selçuk'a, Şener Eruygur ve Özden Örnek paşalara AİT. Onlar belirlemekle 'yükümlü' hissediyorlar Bu Topraklar'ın gidişatını."

Söz konusu çevrelerin 'laikçilik'ten başka diyecek sözleri olmadığını dile getiren yazar, "Zira Kemalizm'i bi 'ideoloji' diye kakalamaya çalışanların '21'inci yüzyıla da ışığını tutacak Kemalizm!' diye zırvalayanların, geçtim AÇIK MODELİNDEN, kendini Amerikalar gördüm ben/nice 'sol' gasteyi ben kurdum/ben yıkadım/ben yamulttum diye pazarpazar pazarlayanların- Yani KİBAR fikir arsızlarının, ZIMNİ FAŞİSTLERİN kendilerini ennnn bilen 'ideolog' olarak gazladığı bu gariban ülkede- YUH Kİ YUH! Kapatın pek tabii ki Demokrasi Muslukları'nı! Tayyip Erdoğan diyor ki: "Ne yani, beş buçuk yıl bekledim, üniversitelerde türban bir hak olarak tanınsın diye." Hayır! Beş buçuk demokrasi yılı yetmez. Seksen yıllık anti-demokrasi geleneğinin imbiğinden süzülmüşlere, sonsuza dek beklesen, iki yüz seçim kazansan YETMEZ! YETMEZ!"

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
janjan3024 dedi ki:
gokhan sana sorarım en son seçimlerde 16.5 milyon insanın oyunu almış bi partiyi kapatmak yani bu 16.5 milyon insanı hiçe saymak hangi demokraside vardır

burada anket mi yapılıyor ? yoksa neden kapatılması gerektiği tartışması mı?

Ben sadece kapatılmasını istediğimi söyledim bunun herhangibir demokratikliğe uyup uymamasından bahsetmedim. ama madem başka bi konu açıldı bende bişi sorucam neden erdoğan seçilmeden önce propagandalarında milletvekilliği dokunulmazlığını kaldırıcam diyip seçildikten sonra da işte madur birkaç millet vekilim var onlara ayıp olmazmı düşüncesiyle bunu sözünü yerine getirmemesi demokratiklik bu mudur ? bumudur adalet? insanlara tutamayacağın sözleri vererek oy toplarsın sonra da nede olsa seçildim dersin.

16.5 milyon insan olabilir daha fazlada olabilir. tüklerin %60 ını ve daha fazlasından da oy alabilir bu parti.. demişya zamanında türklerin %60 ı salaktır diye.. ne doru sölemiş.. günümüzde artmış taolabilir bunlar azalmışta.. oylarda göreceğiz oranı.

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
gokhankayaci dedi ki:
demişya zamanında türklerin %60 ı salaktır diye.. ne doru sölemiş.. günümüzde artmış taolabilir bunlar azalmışta.. oylarda göreceğiz oranı.
al sana ikinci aysun vakası,
o yüzde 60 salak, diğer yüzde 40 çok akıllı.
ama nedense iktidar olmaya layık değil, onlar koyun değil aysununda dediği gibi çoban, güdülmeye alışmış gibi görünebilir bu millet ama işler değişiyor, koyunların değil çobanların oyları artıyor, bu da kayacı zihniyeti rahatsız ediyor. neyse kayacı da kurban sanki, ona da hak vermek gerek.
yalnız o sözü söyleyenin akpye oy verenlerin salak olduğunu söylediği ile ilgili bir bilgi yok, şimdi bende desem o salaklar akpye oy vermeyenler diye ne kadar yanlış ve çirkin olursa bu da o kadar çirkindir.

sonuçta dediğin gibi anket,
kapatılsın derim kapatılmasın derim kime ne. ama işte...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
gokhankayaci Sen Aysun Kayacı'nın Akrabası mı oluyorsun ? Soyadlarınız tutuyorda ?

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
PcMaSTeR dedi ki:
gokhankayaci Sen Aysun Kayacı'nın Akrabası mı oluyorsun ? Soyadlarınız tutuyorda ?
vallahi ben o isme bakarak yanıt vermemiştim ama doğrusu yaklaşım benziyor. şaşırdım!

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kapatmak çözüm değil
zamanı hiç değil...
kapatma olayı bile ekonomiyi etkilemeye yetti ki daha başka herşeyi
kapatıldığında herşey güllük gülistanlık mı olucak...
iyi düşünmek lazım..
türkiye de bi çok parti kapatıldı ee sonuç
ne oldu ne değişti gelen yine geldi iktidara kapatmak cidden çözüm değil ...

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yok akraba değilim.. ve aysun kayacı gibi de çobanla oyumun eşit olması beni düşündürmüyo yada ne biliyim ayaktakımı deil akpyi seçenler.. ha kapatılmasını istemekle aynı düşünüyorsam dışarı çıktığınızda bana benzeyen çok kişi görebilirsiniz :)

ha bu arada türklerin %60 ı aptaldır diye aysun kayacı demiştir düşüncesini nasıl kafanıza oturttunuz bilmem konularımda aysun kayacıdan bile bahsetmem ama herhalde soy isimi görünce aysun kayacı demiş dediğimi sandınız. hayır.. aysun kayacı ile ilgili bişi değil bunu kimin söylediğini bilmiyorsanız(?) çok ilginç ve kötü bir durumdasınız bence..

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kapatılması gereken parti duruyo kimse sesini çıkartmıyo.%46.6 oyla iktidara gelmiş bir parti kapatılmak isteniyo.Neden???tamamen menfaat ve kabullenememe gibi görünüyo.

Ben Akp taraftarı değilim ama bu kapatma olayı artık çok ileri gidildiğinin bi işareti.şimdi kapatmasalar ilerde kim bilir daha hangi maceraları yaşayacak bu ülke.YAZIK..olan herzamanki gibi halka olacak.bizede bağımlılık yaptı galiba hala kaşınıyoruz :D kapatılınca ne olacak kimse düşünmüyo.her sinir olan "geç bile kalındı, tabi kapatılmalı, hatta sürülsünler" gibi şeyler sölüyolar.

ARİSTO'nun bi sözü vardır;

"Akıllı insan düşündüğü her şeyi söylemez, fakat söyleyeceği her sözü düşünür" birazcık düşünerek konuşmakta fayda var :*

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kapatılmalı, cıngar çıkmalı, kan gövdeyi götürmeli.
İlk ben ölmeye razıyım, nereye itiraf ediyoruz?
("Bizi öldürmek mi istiyorsun" diyen akılsızlara ithafen.)

Not: Çok ciddiyim.

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lütfen Arkadaşlar.Demokrasi mücadelisi yapmak kolay değil.Avrupa 500 yılda binlerce insana mal olan mücadelelerin sononda bu yerlere gelmiş.Lütfen sabırlı ve itidalli olalım.Kapatmak isteyenlerde sizlerin şiddette baş vurmanızı ve ortalığın toz duman olmasını ellerini oğuşturarak bekliyor.

sakirsensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle parti kapatmanın en büyük ahmaklık olduğunu düşünenlerden birisiyim.
olaya bir başka yönden yaklaşmak gerek.acaba bu partinin kapanması kimlerin işine yarayabilir?
1) ülkenin işinemi yarar ? hayır
2) chp nin işinemi yarar ? belki
3) bize dost gibi görünen ama aslında arkamızdan büyük senaryolar döndüren devletlerin yada gurupların işinemi yarar ? evet

bize dost gibi görünenler kimler ?
cvp : USA(ABD) , İsrail , Rusya , İngiltere ve diğer birkaç avrupa devleti.

peki akp nin kapanması niye bunların işine yarasın ?
cvp : Medyada ve özellikle doğan gurubu yayınlarında ABD nin AKP nin destekçisi olduğu savunulur.Yada öyle gösterilmek istenilir.Burda çok önemli bir taktik vardır.Halkımızın ABD ye olan düşmanlığı mağlum.Doğanlar böyle davranarak halkı AKP den soğutmak istiyo olabilirler.Ama bu planlarında başarısız olmuşlardır.Çünkü AKP hükümeti ABD ye tezkere gibi konularda birçok zorluk çıkarmıştır.Buda bu olayın yalan olduğunu kanıtlamaya yeterde artar.İnanmayanlar için bir kanıt daha.Gündemde AKP nin kapatılması olayı var ve avrupa birliği dahil birçok dış ülkeden bu olayı kınayan beyanlar veriliyor.Hatta avrupa birliği müzakereleri kesmekle tehdit ediyor.Peki ABD ne yapıyor.İzlemekle yetiniyor.Neden?Çünkü oda AKP nin kendine ayak bağı olmasını istemiyor.AKP yerinde ABD yalakası olan X bir parti onun daha çok işine geliyor.İsrail ve diğer devletlerinde AKP yi istememelerinin sebebi açıktır.AKP başa geldikten sonra Türkiyenin sesi bölgede daha bi duyulur ve hissedilir olmuştur.Türkiye gibi stratejik konuma sahip bir ülkenin devletinin güçlenmesi ve orada söz sahibi olması ne israilin , ne ingilterenin nede diğer devletlerin işine gelir.Çünkü Türkiye güçlendikçe Türki devletlerde güçleniyor ve Türkiyenin nüfuz ettiği alan dahada genişliyor.Buda hiçbir devleti mutlu etmiyor.

Peki bizim halkımızın belli bir kısmı(elit ...) körmü niçin bunları görmüyor?
Halkımızın gözlerinde herhangi bir sorun yok aslında.Sorun zihniyetlerde.

Peki bu zihniyet nerden geldi ?
Bu zihniyetin kaynağı 1923 ve öncesine dayanıyor.Şöyleki Osmanlı devletinin son zamanlarında jöntürkler ve yeni osmanlıcılar diye abuk subuk bir sürü gurup piyasaya çıkmıştır.Bu iki gurubunda üyeleri elitlerdir ve kendisini aydın diye tanıtan insanlardır.Osmanlıda eskiden elit yada aydın diye bi gurup yoktu.Bunlar nerden çıktı.Tanzimat fermanından sonra.Nasıl çıktığını araştırmak isteyenlerin tanzimat fermanını okumaları yeterlidir.İşte bu ortaya çıkan elitlerin kurduğu jöntürkler ve yeni osmanlıcılar batı hayranı idi.Aralarındaki tek fark jöntürkler tamamen batıyı istiyordu , yeni osmanlıcılar ise doğu-batı sentezi istiyordu.İşte şimdiki elit yada chp ci zihniyetin kaynağı ta osmanlılara kadar dayanıyo.

Bu zihniyetin amacı nedir?
Bu kişilerin amacı açık ve net halkı sömürmek , onları koyun gibi gütmektir.Böylece daha fazla para kazanıp daha fazla yiyebililer.Bir diğer amaçlarıda satın alındıkları ülkenin yararına işler yapmaktır.

Peki bu kişiler halkı nasıl sömürür?
Birçok seçenek mevcuttur.Öncelikle sömürmek için uygun ortam oluştururlar.Uygun ortam demek başlarına bela olabilecek her türlü hükümet ve sivil toplum kuruluşunu temizlemek demektir.Bunları temizlemek için 3 yada daha fazla yolları vardır.

1) Medya (En etkilisi)
2) Darbe
3) Sahte sivil toplum kuruluşları(halkın yanında gibi görünen kuruluşlar)

bu 3 silahta etkilidir ve başarılıdır.

Peki bu silahları nasıl kullanıyolar?
Medya silahını kullanmak için DOĞAN yayın gurubu ve onun yavruları şeklindeki diğer guruplar biçilmiş kaftandır.Mesela Doğanların posta gazetesini ele alalım.Bayiden bir posta gazetesi aldınız.Okumaya başladınız.İlk sayfada çıplak bir hatunun resmi.İkinci sayfada ülkeyi tamamen ahlaksız gibi gösteren kaynım bana kaydı , annesini öldürdü , ailesini doğradı gibi haberler.orta mevkilerde haydar dümen ile sex sohbetleri.son sayfalara doğru spor haberleri.Bu haberlerin hepsi gençleri uyutmak ve halkı ülke ile ilgili olumsuz düşünmeye sevketmek için yeterli haberledir.Gençler uyuyup kalan kişilerde karamsar oldumu zaten halk koyun gibi güdülme kıvamına gelmiş demektir.
Darbe silahı en son kullanılan silahlardan biridir.mesela değerli elitlerimizin bir parti canını sıktı.ilk önce medya ile saldırdılar olmadı.sivil toplum devreye girdi olmadı.eee pesmi edicekler.tabiki hayır.askerimiz ne güne duruyo.hemen onları devreye sokarlar.belki askerlerimiz böyle birşeye alet olmak istemiceklerdir.ama emir komuta kademesi bozulmaması için çaresiz verilen emirleri uygularlar.sonuç olarak darbe donk diye iner.bir sürü kişi asılır , kesilir ve sürgüne gönderilir.bizim elitciklerde mutlu olurlar.çünkü uygun ortam hazırdır.artık halkı istedikleri gibi sömürebilirler.
Sivil toplum silahıda etkili bir silahtır.çünkü bunlar masum göründükleri için pek göze batmazlar.arkadan birçok planı devreye sokarlar.kimsenin ruhu duymaz.böylece istediklerine daha rahat ulaşırlar.

[size=12pt]Sonuç : [/size]
Sonuç olarak AKP nin kapatılması ülke menfaatlerine aykırı bir durum teşkil etmektedir.Halkımızın bu gibi olayları sezip bunlara izin vermemesi gerekir.tabiki hukuki yollardan.bazıları gibi demokrasi dışı yollardan değil.Umarım ülkemiz daha güçlü bi hale gelir ve bu ülkeler yaptıklarının bedelini öderler.

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
gokhankayaci dedi ki:
yok akraba değilim.. ve aysun kayacı gibi de çobanla oyumun eşit olması beni düşündürmüyo yada ne biliyim ayaktakımı deil akpyi seçenler.. ha kapatılmasını istemekle aynı düşünüyorsam dışarı çıktığınızda bana benzeyen çok kişi görebilirsiniz :)

ha bu arada türklerin %60 ı aptaldır diye aysun kayacı demiştir düşüncesini nasıl kafanıza oturttunuz bilmem konularımda aysun kayacıdan bile bahsetmem ama herhalde soy isimi görünce aysun kayacı demiş dediğimi sandınız. hayır.. aysun kayacı ile ilgili bişi değil bunu kimin söylediğini bilmiyorsanız(?) çok ilginç ve kötü bir durumdasınız bence..

yaw aysunun bu sözü söylediğini düşündüğümü düşündüysen yanıldın, yani kötü durumda olursun eğer böyle düşündüğümü düşündüysen :) aysun kayacının yaşı kadar eski midir acaba o söz desem yeterli olur sanırım. ayrıca ben kullanıcı adına bakmadım dı, PCMAster sağolsun benzerliği aktardı bende bayağı şaşırdım. neyse konuya dönmek gerekirse, demek istediğim akpye oy veren yüzde 60a yakıştırma ypamk, kalan yüzde 40ı ayrıcalıklı kılmak "çobanla oyum eşit mi canım" demeye benzer idi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...