Ankara'da Profesyonel Teknik Servis

Bu konuyu okuyanlar

zumruduankaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba;

Bilgisayar oyun oynarken oyunun ortasında restart veya kapanma yapıyor. Oynadığım oyunlar CS:GO-PUBG.

Bilgisayarımda donanımsal ya da yazılımsal problem mevcuttur.

Bilgisayarımı yaklaşık 5 ay önce satın aldım.

Sistem yaklaşık 20.000-25.000 bin TL arasında ücret vererek İstanbul'da topladım. (Hepsi sıfır vatanbilgisayar'dan alındı)

Sistemde daha önce bu sıkıntı vardı fakat Garanti kapsamında ( Ekran kartı - RAM'ler - İşlemci soğutucusu ) değişmiş olup İşlemci garanti yolladığımda herhangi bir problem olmadığını söylemişlerdir. Anakartı 15 gün önce vatan'dan sıfır aldım. Bu problem neyden kaynaklanır hiçbir fikrim yok ve moral olarak kötü durumdayım. Açıkcası bu yüzden;

Ankara'da profesyonel veya oyun bilgisayarında uzmanlaşmış teknik servis arıyorum. sistem arızasını bulacak, sistemde ne nedir, ne değildir bana söyleyecek, sistemi tekrar toplatmak ve format yaptırmak istiyorum. Yani uzun lafın kısası;

Sistemi tekrar toplatmak ve FORMAT yaptırmak istiyorum.

Ryzen 2700X işlemci
1080 Ti EVGA ekran kartı
2X8GB G.Skill tridentz RAM
X470f ASUS anakart
Thermaltake Dual ring işlemci soğutucusu
1200W güç kaynağı

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Evinizin şebekesinden de kaynaklanabilir bu durum.
Bir de sistem restart atarken birden mi gidiyor? Normal bir şekilde restart atıyor değil mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu kadar para verdikten sonra ,o makinayı kullanamazsanız eyvah ki ne eyvah.:(
İlk aklıma gelen soğutucu . Tam modelini bi yazın. Vatnda dual ring olarak thermaltake yok.
İşemci aşırı ısınıyor,kuşkum var,çünkü.Bu durum ,restart ve kapatır.

zumruduankaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evinizin şebekesinden de kaynaklanabilir bu durum.
Bir de sistem restart atarken birden mi gidiyor? Normal bir şekilde restart atıyor değil mi?
Birden restart atıyor bu sürekli olmuyor mesela dün ilk oyunumda CSGO’da birden restart attı tekrar açıldı bir süre sonra direk kapandı manuel olarak açtım oyunu bitirdim bir daha girmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kadar para verdikten sonra ,o makinayı kullanamazsanız eyvah ki ne eyvah.:(
İlk aklıma gelen soğutucu . Tam modelini bi yazın. Vatnda dual ring olarak thermaltake yok.
İşemci aşırı ısınıyor,kuşkum var,çünkü.Bu durum ,restart ve kapatır.
Thermaltake Floe Riing 240

Ankara’da bu işi çözebileceğim bi yer arıyorum bu işle uğraşmaktan yoruldum İstanbula montaj ve kurulum için gittim şimdi gitmek istemiyorum

750w güç kaynağı vardı çıkartıp 1200w aldım problem vardır diye işlemci soğutucusu garantiden sıfırı ile değiştirdim, işlemci macunu yeniledim napmam gerek bilmiyorum donanımsal mı yazılımsal mı çözemedim gerçekten

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Senin yapabileceğin küçük şeyleri bi söyliyyim. Ramler B1 A1 şeklinde takılı ise B2 A2 tak.

74928

Anakarta takılan ,en büyük kablo olan 24 pinlik kabloyu( mandaldan bastırarak çıkart )ve tekrar tak. Bazen temas sorunu olabiliyor.

Şu program ile işlemci sıcaklığına masaüstü ile olsa,konumunda bi bak.

Core Temp

zumruduankaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin yapabileceğin küçük şeyleri bi söyliyyim. Ramler B1 A1 şeklinde takılı ise B2 A2 tak.

Ekli dosyayı görüntüle 74928

Anakarta takılan ,en büyük kablo olan 24 pinlik kabloyu( mandaldan bastırarak çıkart )ve tekrar tak. Bazen temas sorunu olabiliyor.

Şu program ile işlemci sıcaklığına masaüstü ile olsa,konumunda bi bak.

Core Temp

Dün restart attığında bilgisayar otomatik olarak BİOS ekranına gelmişti ramlerde problem olabilir mi

zumruduankaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olabilir. Bellekleri teker teker dener misin?
Akşam deneyeceğim yarın sabahta ürünleri garanti yollucam

Bu sırada sistem için tekrar kurulum için Ankara’da uzman profesyonel bi yer arıyorum