Anime Keyif

Absolut Milk

Profesör
11 Ocak 2012
1,171
46
228
Naruto da bitsin bir zahmet helak etti bir nesli.

ahaha :D ben mangadan takip de etmiyorum :D
bazı arkadaşlarım off neler oldu neler diye arayıp beni çıldırtıyorlar ama yok okumam :D
artık onun yerine ne başlar bakalım :d

Gerçi Kakashi ile ilgili bir şey olacaktı en son onu duymuştum ama neyse :D

Sansar667

Profesör
19 Ekim 2012
2,426
525
293
ahaha :D ben mangadan takip de etmiyorum :D
bazı arkadaşlarım off neler oldu neler diye arayıp beni çıldırtıyorlar ama yok okumam :D
artık onun yerine ne başlar bakalım :d

Gerçi Kakashi ile ilgili bir şey olacaktı en son onu duymuştum ama neyse :D

Artık bir 300 bolumde ordan kaptırırlar :D

piotrsuss

Öğrenci
13 Ağustos 2013
38
2
8
Merhaba arkadaşlar, hazır böyle bir konu bulmuşken size sormak istediğim bir sorum var.

Hiçbir çocuksu, doğaüstü ve abartılı bilim-kurgu unsuru içermeyen, gerçekten ciddi bir hikayeyi ciddi bir biçimde anlatan güzel anime var mı acaba arkadaşlar? Yani aslında bildiğiniz kamerayla çekilmiş dizi tadında bir anime arıyorum. Asıl olayım burada ciddiyet aslında.

---SPOILER: Death Note
Şöyle bir örnek vereyim: Çok az anime izledim bugüne kadar ve izlediklerimden biri de Death Notu'du.

İlk başlarda beğenmiştim aslında. Dizide gerçeküstü kabaca tek bir unsur vardı, o da ölüm melekleri ve çocuğun şansa bulduğu şu öldüren defterdi. Aslında demin söylediğim şeylere bakarsanız benim beğenmemem için yeterince unsur içeriyor gibi duruyor, değil mi? Ancak başlarda gerçekten ciddi bir havası vardı. Üstelik ölüm melekleri saçmalığı da hikayeye aşırı dahil olmuyordu çünkü asıl odak hep çocukta, yaptığı işin ahlaki değerlendirmesinde ve hikayenin polisiyesindeydi. Defter ise zaten Death Note'u Death Note yapan şeydi ve bunda da bir sorun yoktu. Bahsettiğim bu tarz unsurların sayıca fazla olmaması ve hikayede odağı çok fazla üzerlerine çekmemeleri de güzeldi.

Yani animeyi başlangıçta gerçekten çok beğenmiştim. Sarışın kızın o iğrenç sesi ve L denen ilginç tipin ilginçliğinin artık boktanlaşmaya ve sıkıcılaşmaya başlaması zaten beni animeden iyice soğutmuşken, bir de L'den sonra gelen tek harfli L benzeri çocuğu görünce hemen izlemeyi bıraktım ve bastım küfürü.
---SPOILER

Demek istediğim şeyi aşağı yukarı anlamışsınızdır herhalde. Var mıdır benim istediğim gibi ciddi ve güzel bir anime? Yoksa animeleri anime yapan aslında benim bu elemek istediğim unsurlar mıdır? Ne dersiniz?

Sansar667

Profesör
19 Ekim 2012
2,426
525
293
[MENTION=361795]piotrsuss[/MENTION] seninde dediğin gibi neredeyse her animede biraz dedigin seyler var.Anime izlemek icin once alismak lazim.Direk death note yi izleyerek zirvede baslamissin sen.Ben sana daha izleyebileceğin turde biseyler soyleyebilirim izlemek ve beğenmek sana kalir.Bence bilim kurgu ,aksiyon ve psikolojik animeler aradigin ciddiyeti bulmanda daha iyi olur. ergo proxy , basilisk , gungrave ,black lagoon , Darker than black , psycho pass ve steins gate gibi serileri tavsiye ederim sana

Absolut Milk

Profesör
11 Ocak 2012
1,171
46
228
güzel yorum yapmışsın aynen dediğin gibi bence de animeyi anime yapan senin o istemediğin seyler, ama bende öneri olarak basilisk, berserk, samurai7 yi öneririm biraz uzun ama kenshin de olabilir. Gerçi hepsinde bi farklılık var senin istediğin gibi mi bilinmez ama deneyebilirsin yada tanıtım yazılarıni oku önerilenlerin biraz da olsa içine sinerse izle :)

piotrsuss

Öğrenci
13 Ağustos 2013
38
2
8
[MENTION=301001]Sansar667[/MENTION] [MENTION=221863]PIKPIK[/MENTION] Teşekkürler arkadaşlar, tavsiyeleri biraz inceledim: Psycho pass, samurai7 ve kenshin deneyebilirim gibi geldi.

Benim aslında bu tarz bir anime arayışımın sebebi birazcık da şu: Gerçek bir dizi yapmak için gerekene göre çok daha düşük bir bütçeyle, neredeyse her türlü konuyu işleyebilecek ve her türlü görseli içerebilecek eserler üretme gücüne sahip olan çok güçlü bir araç gibi geliyor bana anime.

Durum böyleyken de önceki mesajımda bahsettiğim ciddiyetsiz ve abartılı unsurlara bulanmamış, güzel ve ciddi animelerle karşılaşmam gerekiyormuş gibi hissettim hep anime ararken, bu kadar güçlü bir aracın (bana göre) doğru düzgün kullanılması gerektiğini hayal ederek.

Ama tabi birkaç anime dışında hiçbir şey izlemişliğim de yok, biraz önyargılı bakıyor olabilirim konuya.

Tavsiyeler için teşekkürler tekrar, değerlendireceğim.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
24 Mayıs 2013
2,602
18
218
@Sansar667 @PIKPIK Teşekkürler arkadaşlar, tavsiyeleri biraz inceledim: Psycho pass, samurai7 ve kenshin deneyebilirim gibi geldi.

Benim aslında bu tarz bir anime arayışımın sebebi birazcık da şu: Gerçek bir dizi yapmak için gerekene göre çok daha düşük bir bütçeyle, neredeyse her türlü konuyu işleyebilecek ve her türlü görseli içerebilecek eserler üretme gücüne sahip olan çok güçlü bir araç gibi geliyor bana anime.

Durum böyleyken de önceki mesajımda bahsettiğim ciddiyetsiz ve abartılı unsurlara bulanmamış, güzel ve ciddi animelerle karşılaşmam gerekiyormuş gibi hissettim hep anime ararken, bu kadar güçlü bir aracın (bana göre) doğru düzgün kullanılması gerektiğini hayal ederek.

Ama tabi birkaç anime dışında hiçbir şey izlemişliğim de yok, biraz önyargılı bakıyor olabilirim konuya.

Tavsiyeler için teşekkürler tekrar, değerlendireceğim.
Psycho Pass'i mutlaka izle pişman olmazsın yanılmıyorsam 2. sezonu da başladı ayrıca Death Note'a benzer olarak Zankyou no Terror izleyebilirsin ikisi de dedektiflik oluyor ayrıca önerileri için Myanimelist'e bakabilirsin oradan gelen önerilere göre izliyorum ben animeleri genelde

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
24 Mayıs 2013
2,602
18
218
Psycho Pass 2. sezonunun ilk bölümünü İngilizce altyazılı izledim sezona iyi başladılar Tsunemori harikaydı

Sansar667

Profesör
19 Ekim 2012
2,426
525
293

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
24 Mayıs 2013
2,602
18
218
Kesinlikle katiliyorum

Robertayla ilgili olan ova tarzi bolumler 3. Cü sezonu sayilir.Mangasi ne alemde bilmemde daha bisey beklememek lazim.
ama MAL'de öyle diyordu 3. sezon duyurulmuş ama tarihi belli değilmiş OVA'ları zaten biliyorum onları izleyeyim bari hem zaten böyle biterse yarım kalmıyor mu bu arada Black Lagoon'a benzer bir şey önerir misin?

Sansar667

Profesör
19 Ekim 2012
2,426
525
293
ama MAL'de öyle diyordu 3. sezon duyurulmuş ama tarihi belli değilmiş OVA'ları zaten biliyorum onları izleyeyim bari hem zaten böyle biterse yarım kalmıyor mu bu arada Black Lagoon'a benzer bir şey önerir misin?

Çıkarsa izleriz :) black lagoon a benzer bisey bulmak zor bu animeyi genelde watanabe nin animeleriyle karsilastirilmakta yani cowboy bebop , samurai champloo ve zankyou no terror 'ü izleyebilirsin hepsi guzeldir.Ama onlardan once çerez niyetine gungrave yi izle(2. Bölümden basla ilk bolumu izleme)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
24 Mayıs 2013
2,602
18
218
Çıkarsa izleriz :) black lagoon a benzer bisey bulmak zor bu animeyi genelde watanabe nin animeleriyle karsilastirilmakta yani cowboy bebop , samurai champloo ve zankyou no terror 'ü izleyebilirsin hepsi guzeldir.Ama onlardan once çerez niyetine gungrave yi izle(2. Bölümden basla ilk bolumu izleme)
Zankyou no Terror'ü zaten izledim o zaman geriye Cowboy Bebop ile Samurai Champlou ve Gungrave kalıyor Gungrave'in ilk bölümü filler mi? onlara bakarım artık sağol

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
24 Mayıs 2013
2,602
18
218
Burada myanimelist hesabı olan var mı merak ediyorum benim hesabım:
http://myanimelist.net/profile/Cnon [MENTION=301001]Sansar667[/MENTION] [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] [MENTION=254548]Munitionis[/MENTION] [MENTION=105356]Mert Ahmet[/MENTION] [MENTION=288507]Elusive[/MENTION] ve unuttuklarım eğer başka hesabı olan varsa orada bir grup kuralım ne dersiniz?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Burada myanimelist hesabı olan var mı merak ediyorum benim hesabım:
http://myanimelist.net/profile/Cnon [MENTION=301001]Sansar667[/MENTION] [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] [MENTION=254548]Munitionis[/MENTION] [MENTION=105356]Mert Ahmet[/MENTION] [MENTION=288507]Elusive[/MENTION] ve unuttuklarım eğer başka hesabı olan varsa orada bir grup kuralım ne dersiniz?
Hesabim yok ama açmayı düşünüyorum mobil uygulamasi var mi?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Valla mobil uygulamasi çıktığı vakit katılırım araniza zaten kac anime izledigimide takip edemez oldum 150 yi buldu sanirim