Ani fps düşüşü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hasp

Üyecik
Merhaba sanirim sistemimde dar bogaz var
Nasi çözeriz ? bi oneri yazarsaniz sevinirim
Sistem :
Anakart: foxconn h55mxv
Ekran kartı : gtx 750 nvida/asus
İşlemci: i3 550
Ram 8 Gb kullanabilir 3.13 ram lerin markasi ::::: hi level :::::::::::::::::::::::
Power: 300 w
Mesala ets 2 oynuyorum birden fps dusuyor donuyor sonra en basitinden lfs oyunyorum aniden donuyor 10 15 saniye sonra geliyor yardim edin

Drift King

Profesör
Sistem :
Ram 8 Gb kullanabilir 3.13 ram lerin markasi ::::: hi level :::::::::::::::::::::::
Mesala ets 2 oynuyorum birden fps dusuyor donuyor sonra en basitinden lfs oyunyorum aniden donuyor 10 15 saniye sonra geliyor yardim edin
32 bit işletim sistemi mi kullanıyorsunuz? Ayrıca buna işlemci almakta fayda var.

Hasp

Üyecik
Kullanılabilir 3 GB olması sorun. Çözümünü bilmiyorum ama internetten araştırarak çözebilirsiniz. Ayrıca buna işlemci alırsanız iyi olur ya da yeni bir PC toplamak daha mantıklı ama para var ise.
Param islemciye bile zor yeter ram sorunu bende cozemedim peki su anda en azindan kasmamasi icin yapcam bisey bide uygun islemci olursa 1156 lga pin

Drift King

Profesör
Param islemciye bile zor yeter ram sorunu bende cozemedim peki su anda en azindan kasmamasi icin yapcam bisey bide uygun islemci olursa 1156 lga pin
Bu var:
n11.com'dan Xeon® X3450 8 Mb 2.66 Ghz (Turbo 3.20 Ghz) 1156 Pin seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Hasp

Üyecik
Kenar yumuşatma gibi CPU yükü gerektiren ayarlaı kısarak CPU yükünü azaltabilirsin.
Nasi yapcam bi anlatsana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cinden 1 aya anca gelr

Drift King

Profesör
Sistem :
Senin işlemciden en az 2 kat güçlü. Senin işlemci 2 çekirdek 2 thread iken bu 4 çekirdek 8 thread ama 4 threatta olabilir ondan emin değilim ama 4 çekirdek kesin. Önbelleği de seninkinden yüksek.

Hasp

Üyecik
GTX 750 Ti ile çok güçlü bir PSU'ya ihtiyacın diye biliyordum.
L duz 750 / 750 ti degil

Oyunun grafik ayarları ile alakalı ama arka planda CPU kullanan programları kapatıp işlemcinin de tasarruf modlarını kapatırsan da işe yarayabilir acaba PSU da değiştirebilir misin? 300W PSU yetersiz.
Uygun bulursam degistirim

500 w yetermi

Senin işlemciden en az 2 kat güçlü. Senin işlemci 2 çekirdek 2 thread iken bu 4 çekirdek 8 thread ama 4 threatta olabilir ondan emin değilim ama 4 çekirdek kesin. Önbelleği de seninkinden yüksek.
Daha iyi ve uygunu varmi maks 300 olur

VECTORRR

Dekan
L duz 750 / 750 ti degil

Uygun bulursam degistirim

500 w yetermi
GTX 750 zaten yüksek PSU gerektiren bir kart ve CPU yükü ağır oyunlarda nadir drop sorunu olabilir ama metro gibi oyunlarda çok zor neyse bütçeniz nedir kaliteli bir PSU alabilirsiniz belki.

Xeon için soğutucu da şart.

Hasp

Üyecik
Psu 700 w var server psu diyor iyimi sizce

300 maks var

Bu nasil sizce

Hasp

Üyecik
Islemci degistirmeyip psu alsam sorun cozulurmu acaba
oldukça iyi bir PSU eğer ki sorun filan yoksa bu fiyata ne olursa olsun alınız. :)

oldukça iyi bir PSU eğer ki sorun filan yoksa bu fiyata ne olursa olsun alınız. :)
Bide bu var corsairin

stat counter