Android Aygıt (lar) üzerinde bir Antivirüs App kullanıyor musunuz?

Android Aygıt (lar) üzerinde bir Antivirüs App kullanıyor musunuz?

• EVET

Kullanılan: 23 23.7%
  • HAYIR

Kullanılan: 74 76.3%

• Kullanılan toplam oy
    97

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
image_thumb_thumb.png

Son zamanlarda Android için geliştirilen güvenlik uygulamalarında büyük bir artış var.SDN üyeleri olarak mobil işletim sistemlerinde güvenlik yazılımı kullanıyormusunuz ? Kullanıyorsanız/kullanmıyorsanız Neden ?​

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İlk cevap benden.Hayır kullanmıyorum.Çünkü faydası olduğuna inanmıyorum.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bende kullanmıyorum şimdilik ciddi manada tehdit sayılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ama bakalım forum ahalisi ne durumda !?

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Herhangi bir virüs saldırısında kaybedeceğim hiç bir şey yok. Format ve tamam... İnternette aradığım her şeyi bulabiliyorum. Bu yüzden arşiv ihtiyacı hissetmiyorum. Önemli kişisel dosyalarımı cd gibi depolama birimlerine aktarıyorum. Bu yüzden ne bilgisayarımda ne de telefonumda antivirüs türevlerini kullanmıyorum. Hatta bu virüs denen illetin de antivirüs şirketleri tarfından illegal yollarla yazdırıldığını düşünmekteyim. Yani tamamen ticari bir olay. Pek bir işe yaradıklarını da görmedim zaten. Bilinçli kullanım ile antirüs programlarına ihtiyaç duyulmayacağı kanaatindeyim.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bencede hayır çok saçma yaa telefonda antivirüs kullanmak yada bana saçma geliyor diyeyim... Boş yere telefona yük olacak diye düşünürüm hep..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
ama ileride mobildede kullanmak zorunda kalacakmışız gibi geliyor hatta linux kullananlarıda aynı son bekliyor bence

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
1-8 ama AV kullanan o bir kişi neden kullandığını yazsa güzel olurdu !! Nede olsa akıl akıldan üstündür

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bende kullanmıyorum,
Zaten virüs çıkarsa da bunun antivirüs firmaları kendi programlarını satmak için çıkaracaklarını düşünüyorum.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Avg kurmuştum o duruyor hala kurduğum uygulamaları tarıyor.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Özellikle antivirüs kullanan arkadaşlar kullanma sebeplerini yazarlarsa çok güzel olur. :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ben kullanmıyorum ama kullanmak için sebepler var. Applanet gibi illagal ve krekli sürümlerin bulunduğu market kullanıyorsanız, market dışından bolca yükleme yapıyorsanız tedbiri elden bırakmayın AV kurun.

Oseyto

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende herhangi bir antivürüs app kullanmıyorum kullanmadığımdan dolayıda telefona bişey olmadı applanet olsun blackmarket olsun market dışındanda yükleme yapıyorum.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bende kurmuştum ilk aldığımda hala duruyor. Aslında anroid marketten korktuğum için değil de, kendim netten indirdiğim boyutu büyük oyunlar ve reismler için kurmuştum, sonuçta kullanıcıların yükldiği dosyalar, ne olur ne olmaz diye. Ama kaldırcam bende :)

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben comodo kullanıyorum neden yüklediğimi gelince öylesine yükledim ne olur ne olmaz...

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AVG antivirus free kullanıyorum. Her birşey yüklediğimde tarıyor ama şimdiye kadar birşey bulduğunu uyardığını görmedim.

https://market.android.com/details?id=com.antivirus

avgnin orjinal antivirüsü yok sadece isim hakkını almış çin malı bir antivirüsün.avast'ı tavsiye ederim özellikle antitheft modülü dünyaca ünlü theftaware'in modülü...
ben avast kullanıyorum çünkü yazılımlar çeşitli bilgileri çalmaya çabalayabiliyorlar.en popüler tarayıcılardan dolphinden tutun da gosms proya varana kadar .bir programın çok indirilmiş olması onu güvenli kılmıyor.avast +lbe ikilisiyle ayarlıyorum izinleri kuş uçmuyor...

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
zaten azıcık ram var onuda tüketmesin diye gerek görmüyorum

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
avgnin orjinal antivirüsü yok sadece isim hakkını almış çin malı bir antivirüsün.avast'ı tavsiye ederim özellikle antitheft modülü dünyaca ünlü theftaware'in modülü...
ben avast kullanıyorum çünkü yazılımlar çeşitli bilgileri çalmaya çabalayabiliyorlar.en popüler tarayıcılardan dolphinden tutun da gosms proya varana kadar .bir programın çok indirilmiş olması onu güvenli kılmıyor.avast +lbe ikilisiyle ayarlıyorum izinleri kuş uçmuyor...

Mesajından sonra Avg'yi kaldırdım avast yükledim. Birde avast deneyelim

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pişman olmazsın hocam emin ol şu an en donanımlı antivirüs programı android için,ücretsiz olması daha bir güzel :)

emefey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
asus tablete market üzerinden avast kurdum.niye mi,sırf merakımdan dolayı;bazen market dışı da bişeyler yüklüyorum, bakalım virüs yakalar mı diye.zaten boyutu da küçük...

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende telefonumu aldığımda kurmayı düşünüyorum sakata gelmiyelim lakinde öyle çok gerekli olacağını sanmam

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
root lasam belki ama şu anda kasmasın diye kullanmıyorum.

o_guzhan_6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avg kurmuştum silip avast kurayım ben de madem :)

BERKAN_G

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Googleplay den uygulama indirmistim. Avast ile tarattim 2 tane trojan buldu ve sildi. Iste bu yuzden anti-virus kullaniyorum.Ve dusunenlere yada kullananlara da Avastan sasmayin diyorum.

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ilk başlarda kullanıyordum ama şuan kullanmıyorum.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Arkada çalışan kendi kendine tarama yapan "Sayemde güvendesin kanka hadi gene iyisin" diyen ama bir işe yaramayan yazılımlar bence.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
yeşil logolu bir şey yükledim virüs var mı bakmak için ve playden inecek ilk yazılım olduğundan kurdum hiç bir şey bulmadı...