Android alanları anlamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,425
Umarım şaka falan yapıyorsunuzdur.

iPhone 6 , 7 falan kullanıyorlarsa evet şarjları kötüydü ancak güncel hiç bir iPhone modeli günlük kullanımda yarı yolda bırakmıyor kullanıcıyı. Ek olarak elimde bir sürü Android cihaz var ve hiçbirinde Bluetooth kullanmıyorum veri transferinde. Şu anda bir sürü kişi Bluetooth'u sadece kablosuz kulaklık , bileklik , saat ve diğer aksesuarlarda kullanıyor. Bluetooth'u bırakalı 3 4 sene oldu yani veri transferi için. iPhone cihaza dosya atmak istiyorsanız güncel yöntemlerden veya Whatsapp gibi platformu kullanabilirsiniz.

Burada konu sahibine katıldığımı falan çıkartmayın Android cihaz da kullanıyorum iOS'da ama sizin yorumunuz nasılsa birisi Android kötülüyor , ben de hazır böyle bir konu varken iPhone kötüleyeyim cinsinden olmuş.
Ama yalan değil bende Herzaman power bank ile gezdiğini görüyorum Bi tane kadın iphone 8 plus ile geziyordu üsteki ise Xs Max ile geziyordu.

Reaksiyon puanı
7,997
Ama yalan değil bende Herzaman power bank ile gezdiğini görüyorum Bi tane kadın iphone 8 plus ile geziyordu üsteki ise Xs Max ile geziyordu.
Eğer çok yoğun bir şekilde kullanıyorsa hangi marka olursa olsun evet powerbank kullanmak zorunda. Apple'ın en büyük rakibi Samsung'un Galaxy S serisi bile pilde başarısız. Orta segmentte markalar çözdü şarj işini ama amiral gemisi cihazlarda tam anlamıyla pil sorunu bitmiş diyemiyoruz maalesef.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
Belki fakiriz?

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
Forumda banlanmak istemiyorum ama yazık kafana

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
iPhone bedava telefon da üretse kullanmıyorum, var mı ötesi ?

Ben Android kullanacağım, IOS kullananlara da bir sözüm yok/olamaz, onların tercihidir..
Fakat bırakın artık bu "IOS üstündür, Android çöptür" zırvalarını..

Sen sabaha kadar IOS iyidir diye haykır, birileri sen böyle söylüyorsun diye ANDROID kullanmaktan vazgeçip IOS' a mı geçecek ? Boş işler, boş sözler...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
2,554
iPhone bedava telefon da üretse kullanmıyorum, var mı ötesi ?

Ben Android kullanacağım, IOS kullananlara da bir sözüm yok/olamaz, onların tercihidir..
Fakat bırakın artık bu "IOS üstündür, Android çöptür" zırvalarını..

Sen sabaha kadar IOS iyidir diye haykır, birileri sen böyle söylüyorsun diye ANDROID kullanmaktan vazgeçip IOS' a mı geçecek ? Boş işler, boş sözler...
+1

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Umarım şaka falan yapıyorsunuzdur.

iPhone 6 , 7 falan kullanıyorlarsa evet şarjları kötüydü ancak güncel hiç bir iPhone modeli günlük kullanımda yarı yolda bırakmıyor kullanıcıyı. Ek olarak elimde bir sürü Android cihaz var ve hiçbirinde Bluetooth kullanmıyorum veri transferinde. Şu anda bir sürü kişi Bluetooth'u sadece kablosuz kulaklık , bileklik , saat ve diğer aksesuarlarda kullanıyor. Bluetooth'u bırakalı 3 4 sene oldu yani veri transferi için. iPhone cihaza dosya atmak istiyorsanız güncel yöntemlerden veya Whatsapp gibi platformu kullanabilirsiniz.

Burada konu sahibine katıldığımı falan çıkartmayın Android cihaz da kullanıyorum iOS'da ama sizin yorumunuz nasılsa birisi Android kötülüyor , ben de hazır böyle bir konu varken iPhone kötüleyeyim cinsinden olmuş.
Bir sürü kişi dediğin kesim sırf sosyal medya bağımlısı. Kendi keyfine bakan kullanıcılar için konuşuyorsun.
Bilgisayar İşleriyle çalışan bir adam için uygun değil. O yüzden Bazı kesimin İOS cihazı olanları yanlarında yedekte Android cihazları bulunuyor şununla becermesen bunu kullanırım cinsinden.

Reaksiyon puanı
7,997
Bir sürü kişi dediğin kesim sırf sosyal medya bağımlısı. Kendi keyfine bakan kullanıcılar için konuşuyorsun.
Bilgisayar İşleriyle çalışan bir adam için uygun değil. O yüzden Bazı kesimin İOS cihazı olanları yanlarında yedekte Android cihazları bulunuyor şununla becermesen bunu kullanırım cinsinden.
Kullanıcılar kendi keyfine değil de başkasının keyfini mi düşünüyor ki? Bluetooth ile dosya aktaran sosyal medya bağımlısı veya değil hiç kimse görmedim. Android'den Android'e bile çok büyük bir kesim birbirine Whatsapp , Wifi Direct , Mi Drop gibi uygulamalarla atıyor. Sizin için özgürlük demek Bluetooth demek galiba.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Kullanıcılar kendi keyfine değil de başkasının keyfini mi düşünüyor ki? Bluetooth ile dosya aktaran sosyal medya bağımlısı veya değil hiç kimse görmedim. Android'den Android'e bile çok büyük bir kesim birbirine Whatsapp , Wifi Direct , Mi Drop gibi uygulamalarla atıyor. Sizin için özgürlük demek Bluetooth demek galiba.
İroni orada işte olupta kulanamamak

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bu konu neden bu kadar uzadı anlayabilmiş değilim???

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Androidi kötülemek için kendinizi yırtıyorsunuz.Tamam İOS daha iyi ama Androide beş para etmez diyemezsiniz.Çöp bi android kullanıp onu kötülemek saçmalık.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet, iPhone 11 serisi mükemmel cihazlar ama giriş seviyesi Redmi Note 8 kullanıp Galaxy S20 yi veya Xiaomi Mi 10 Pro ya çöp demeniz ? ? ? ?. 2 yıl sonra güncelleme desteği kesilmesi çöp olur anlamına kesinlikle gelmiyor. 2 yıl sonra android (giriş seviyesi dışında) kesinlikle yavaşlamaz. iPhone 4S güncellemeler ile çok yavaşlamıştı. iOS 9 da kullanılmaz hale gelmişti 4s. Redmi Note 8 yerine 6S alsaydınız çok daha pişman olacağınızı tahmin ediyorum çünkü 6s in bataryası çok rezalet.
Mesaj otomatik birleştirildi:

He he tamam, emrin olur.
Bütün android telefonları emrinle çöpe atıyoruz. ?
Aynen? ?. 6S mükemmel ötesi bir cihaz ama s20 çöp (!) ????

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bir şey diyim mı eleştiri bir yere kadar adamın anasına sövmediğiniz kalmış tamam adam fakirler için diyerek aşağılamış olabilir fakat lale falan ayıp yani

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Yaw iphone 4 e niye laf atıynuz s3 e de laf atın :D

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Evet, iPhone 11 serisi mükemmel cihazlar ama giriş seviyesi Redmi Note 8 kullanıp Galaxy S20 yi veya Xiaomi Mi 10 Pro ya çöp demeniz ? ? ? ?. 2 yıl sonra güncelleme desteği kesilmesi çöp olur anlamına kesinlikle gelmiyor. 2 yıl sonra android (giriş seviyesi dışında) kesinlikle yavaşlamaz. iPhone 4S güncellemeler ile çok yavaşlamıştı. iOS 9 da kullanılmaz hale gelmişti 4s. Redmi Note 8 yerine 6S alsaydınız çok daha pişman olacağınızı tahmin ediyorum çünkü 6s in bataryası çok rezalet.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen? ?. 6S mükemmel ötesi bir cihaz ama s20 çöp (!) ????
Bir kere redmi note 8 orta segment bir cihaz. Özelliklerine bakarsak. Giriş segmentler genelde 2 veya 3gb ram oluyor. ve 32 hafıza oluyor. Ayrıca sizi ben anlamadım. Sırf fiyatına göre segment belirliyorsunuz. S20 ultra 1500tl olsa onada giriş segment diyeceksiniz.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam herkesin bütçesi İos işletim sistemine sahip cihazlar almaya müsait değil. Herşey parasına göre. Redmi Note 8 2000 TL'lik telefon.(Ben zamanında 1500'e aldım) Orta segment ve giriş segmenti arasında bir konumu var .O fiyata daha iyi performans veren bir cihaz söyleyin de onu alalım. Root konusuna gelince. Root atınca İMEİ'nin gittiğini ilk defa duyuyorum. İMEİ gerekli yedeklemeleri almadan custom rom atarsanız tabi ki gider. Yani herşey parasına göre. Gerçek android görmek istiyorsanız Galaxy Note serisine bakmanızı öneririm. Redmi Note 8 gibi cihazlar ile Apple'ın telefonları tabi ki karşılaştırılamaz. Apple bizim ülke şartlarımızda Premium bir marka. Size tavsiyem Redmi Note 8 i satıp İphone 4S'e geçmeniz. Fanboy'luk yapmaya gerek yok

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Fakir dediğiniz bu işletim sistemini dünyada kaç milyar kişi kullanıyor haberiniz var mı? Ayrıca size ne insanların fakir olup olmamasından, insanlar gücünün yettiği kadarını alırlar. Şunu da unutmayın, fakir dediğiniz Bill Gates bile Android kullanıcısı.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Fakir dediğiniz bu işletim sistemini dünyada kaç milyar kişi kullanıyor haberiniz var mı? Ayrıca size ne insanların fakir olup olmamasından, insanlar gücünün yettiği kadarını alırlar. Şunu da unutmayın, fakir dediğiniz Bill Gates bile Android kullanıcısı.
Çünkü bill gates yani microsoft ile apple arası çok kötü.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bak dostum ben 2016dan beri S7 edge kullanıyorum. Cihazın hafızası 32 gb olmasına rağmen kullanabiliyorum. Yani her şey apple yada daha pahalı bir telefon değil. Redmi serisi Xiaomi markasının ucuz giriş ve orta segment markası nasıl Samsungta A ve M serisinden almayacaksın Redmi de aynı. Ona vereceğin para yerine amiral gemisi modellerin bir versiyon önceki modellerinden alabilirsin.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şu konuyu harbiden ciddiye alan var mı???:)

Konu sahibi belli ki İphone Fanboy'u. Fikrinden de çeviremeyeceğinize göre yazmaya gerek yok:)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
400.mesajımı bu konuya atıyorum. Hocam yaptığınız ilk hata Orta-Giriş seviyesindeki bir cihazı iPhone modelleriyle karşılaştırmak. Ve bir daha android hakkında açtığınız konulara mesaj yazmayacağımdan emin olabilirsiniz .Çünkü artık anlatmaya gücüm yetmiyor.

Son düzenleme: