Android alanları anlamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
Aynen fakirler için üretilmiş senin kadar zengin değiliz napak pis zengin ???

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Dün arkadaşımdan (6 plus) safari üzerinden haberler e girdim 5 sn bekledim sanırım yüklenmesi için kendi telefonumda 1 sn de yükleniyor. Aynı wifi ağına bağlıyız.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
sebebi şu;hani sizin sıklıkla söylediğinizbir şey var(abi iphone 2 gb ramla kasmıyor yiağğ).kasmıyor çünkü sen menüdeyken arkaplan işlemleri stabil çalışmıyor ve senden kısarak cebine atıyor.sesli sohbet yaparken bir pencere geri gidince sohbetini duraklatıyor ramdan kısıp senin yaptığın işleme odaklanıp stabilitesini korumak istiyor. hızlı şarj koymuyor cebine atıyor.iphone az elektrik çekiyor diyip düşük mah pillerle cebine atıyor.dosya erişimini kısıtlayıp biz güvenliyiz diyip cebine atıyor.iphonede mp3 dosyasını indiremiyorsun daha ne konuşuyorsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dün arkadaşımdan (6 plus) safari üzerinden haberler e girdim 5 sn bekledim sanırım yüklenmesi için kendi telefonumda 1 sn de yükleniyor. Aynı wifi ağına bağlıyız.
neymiş pil eskimiş telefon kapanmasın diye applecim yavaşlatıyormuş.adam mesaj kasmak için konuyu açmış

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Ekran Alıntısı.PNG
bu telefon çıktıgındaiphone zerre kadar umrumda olmaz

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
12 gb ram 512 gb depolama 4500 mah batarya 45 wat hızlı şarj snapdragon 855 5G ?

• Arka Kamera: 108MP ana kamera, 20MP geniş açılı kamera, 12MP telefoto kamera, ToF.
  • - Ön Kamera: Arka mera ön kamera olarak kullanılabiliyor. bendemi sorun var hala yoksa sizdemi ?

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
12 gb ram 512 gb depolama 4500 mah batarya 45 wat hızlı şarj snapdragon 855 5G ?

• Arka Kamera: 108MP ana kamera, 20MP geniş açılı kamera, 12MP telefoto kamera, ToF.
  • - Ön Kamera: Arka mera ön kamera olarak kullanılabiliyor. bendemi sorun var hala yoksa sizdemi ?
SD 855 e karşı a13 bionic mi? Ya bi git ya

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
sanki o fiyata a13 bionic cok lazım sanki server kuruyon napcan en fazla pubge falan gircen üzülme diye daha iyi donanıma sahip telefon koymadım

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
2 seneye yaklaştı mi 8 lite alalı ve ilk günkü kadar hızlı olmasa da rahatsız edici herhangi bir yavaşlama yok. Hâlâ gayet iyi durumda. Yazılım desteği geç gelse de bazı güncellemeler devam ediyor. Apple'a gelince Bluetooth ile pcye dosya aktaramadigim veya pcden dosya alamadığım, adam akıllı uygulama desteği olmayan telefonu napayım. Stabilmiş, bana ne stabilitesinden. Sadece mevcut ekrandaki uygulamayı çalıştırıp alta alınan uygulamayı kapatirsan herhalde stabil olursun. Fakir edebiyatı da über salakça olmuş. Herkes gösteriş meraklısı veya iPhone meraklısı değil. Gitsin bir telefona 8-9 bin versin. Bugün iPhone 8 aşağısına zaten para verilmez, adam iPhone 4s diyor bir de. Şaka gibi.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Bu nasıl bir mantıktır emresan telefona para vermek istemeyeni fakir görmek ne demek ? Ben v30+ kullanıyorum çok memnunum. Bir sene oldu bu cihazdan sonra yine Android alıcam bir cihaza 3000tl den fazla verilmez. Benim düşüncem de bu bunun fakirlik ilgisi yok parasını yönetmek ile ilgisi var.

Reaksiyon puanı
6,405
Android i hiç anlamayarak Android kullanan insanlara fakir demeniz saçma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet dediğin amiral gemileri 2 3 ay sonra yavaşlar ve 1 güncelleme almaz.
Not telefonum amiral gemisi değil ve 6tane güncelleme aldı ve hiç yavaşlama görmedim hala cayır cayır çalışıyor. ?

Son düzenleme:

orkun85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende özgür olmayacağım bir işletim sistemi kullanmak istemem.
İos bana göre değil.

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar iphone zaten ucuz ama yurt dışında birim fiyatı olarak apple da ucuz ama burası türkiye iphone se 2020 Amerika da ya 299 ya da 399 $ bu birim fiyatı bence onun içün çok düşük düşünsenize Türkiye de 300 tl ye böyle tel almak iphone pro max 1099$ olması lazım 1100 ₺ ye kim öyle tel alsın bir ios cuyum amerikada böyle birim fiyatı olarak söylğyorum apple UCUZ (android fiyatlarını yurt dışında kaç birim fiyatıyla satılır bilmiyorum gğney kore de dolar yok galiba çinde de yen mi ne kullanılıyor ) android bence ondan ucuz

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
1000&2000tl lik androidlerle 10000tl lık iphone kıyaslamak hımm... Buda sizin Beyninizin kalitesi olmalı

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Android almaya fakirlik demek senin beyninin fakirliğidir

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Real mi bu dkdkkdkdkd
Hem de çok real, öyle değil mi? :)))) Ben kısıtlanmış bir sistem için tofaş parası veremem, berbat bir işletim sistemi ve ben bunun savunulacak bir yanını göremiyorum. Android = Linux, iOS = Windows diyorum.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Hem de çok real, öyle değil mi? :)))) Ben kısıtlanmış bir sistem için tofaş parası veremem, berbat bir işletim sistemi ve ben bunun savunulacak bir yanını göremiyorum. Android = Linux, iOS = Windows diyorum.
Jailbreak diye birşey var duydun mu? Android zengin zengin. Açık kaynak kodlu olması dışında hiç birşey yapmıyorsun.

Reaksiyon puanı
6,405
Jailbreak diye birşey var duydun mu? Android zengin zengin. Açık kaynak kodlu olması dışında hiç birşey yapmıyorsun.
Evet te Android root var kolayca siliniyor ta telefonun pil işaretine kadar açılış ekranını bile değiştirebiliyorsun iphoneda sadece uygulama ve tema yükleniyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Ya velev ki fakirler için yapılmış olsun. Ne sanıyorsunuz arkadaş fakirliği. Onlar da insan değil mi? Parası olan insan yaşamayı daha mı fazla hak ediyor? Parası olan da olmayan da aynı toprağa gidiyor. 3 kuruşa muhtaç kalırsanız, çocuğunuz bir çikolata istediğinde bile alamazsınız o zaman anlarsınız fakirlik ne demek. Yaşın küçük anlıyorum ama buna küstahlık denir. Trolluk de bir yere kadar.

Reaksiyon puanı
8,023
Apple alanları Hep Powerbank la gezdiğini görüyorum nedense :D Gülüp geçiyorum

Daha karizma kasmak isterken arkadaşlar aldı ama diğerlerinin Android cihazlarına baka baka bir haller geçiriyorlar.

Demin işte i phone kullanan birisi Bilgisayardan sen dosyayı telefona yükle whatsapp ile bana yolla diye tutturmuş.
Kaç defa bluethooth aç yollayayım diyorum yok öyle yollayamazsın. Bluetooth olupta özgür kullanamayan ironi bir telefondur
Umarım şaka falan yapıyorsunuzdur.

iPhone 6 , 7 falan kullanıyorlarsa evet şarjları kötüydü ancak güncel hiç bir iPhone modeli günlük kullanımda yarı yolda bırakmıyor kullanıcıyı. Ek olarak elimde bir sürü Android cihaz var ve hiçbirinde Bluetooth kullanmıyorum veri transferinde. Şu anda bir sürü kişi Bluetooth'u sadece kablosuz kulaklık , bileklik , saat ve diğer aksesuarlarda kullanıyor. Bluetooth'u bırakalı 3 4 sene oldu yani veri transferi için. iPhone cihaza dosya atmak istiyorsanız güncel yöntemlerden veya Whatsapp gibi platformu kullanabilirsiniz.

Burada konu sahibine katıldığımı falan çıkartmayın Android cihaz da kullanıyorum iOS'da ama sizin yorumunuz nasılsa birisi Android kötülüyor , ben de hazır böyle bir konu varken iPhone kötüleyeyim cinsinden olmuş.