Android alanları anlamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
769
Apple alanları Hep Powerbank la gezdiğini görüyorum nedense :D Gülüp geçiyorum

Daha karizma kasmak isterken arkadaşlar aldı ama diğerlerinin Android cihazlarına baka baka bir haller geçiriyorlar.

Demin işte i phone kullanan birisi Bilgisayardan sen dosyayı telefona yükle whatsapp ile bana yolla diye tutturmuş.
Kaç defa bluethooth aç yollayayım diyorum yok öyle yollayamazsın. Bluetooth olupta özgür kullanamayan ironi bir telefondur
Harbiden ya şu bluetooth olayını geçtim niye bilgisayarımdan video veya fotoğraf atamıyorum.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kendine ait müzikçaları bile olmayan istediğim dosyayı istediğim gibi indirip istediğim gibi katagorize edemediğim istediğim gibi kişiselleştirmenin olmadığı 3.parti uygulamaları kuramadığım tasarım özürlüsü pili berbat bildirim çubuğunda simgeye basılı tuttuğun zaman ilgili uygulamanın ayarına gitmemesi gibi illet bir markayı alacak kadar zengin değilim ben işimi görecek telefonu alacak kadar fakirim elimdeki orta segment bir cihaz galaxy a30 ve yukarıda yazdığım herşeyi yapıyor kasma donma da yok.

Reaksiyon puanı
769
Kendine ait müzikçaları bile olmayan istediğim dosyayı istediğim gibi indirip istediğim gibi katagorize edemediğim istediğim gibi kişiselleştirmenin olmadığı 3.parti uygulamaları kuramadığım tasarım özürlüsü pili berbat bildirim çubuğunda simgeye basılı tuttuğun zaman ilgili uygulamanın ayarına gitmemesi gibi illet bir markayı alacak kadar zengin değilim ben işimi görecek telefonu alacak kadar fakirim elimdeki orta segment bir cihaz galaxy a30 ve yukarıda yazdığım herşeyi yapıyor kasma donma da yok.
Hem android hem de İOS kullanmış biri olarak pil dışında hiçbiri beni rahatsız etmiyor. Tasarım özürlüsü demişsin ancak hem dış hemde menü tasarımı olarak kimse İphone'un eline su dökemez. Onun dışında diğerleri bir telefon alırken bakılan özellikleriden değil.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Hem android hem de İOS kullanmış biri olarak pil dışında hiçbiri beni rahatsız etmiyor. Tasarım özürlüsü demişsin ancak hem dış hemde menü tasarımı olarak kimse İphone'un eline su dökemez. Onun dışında diğerleri bir telefon alırken bakılan özellikleriden değil.
Tam bir sosyal medya kullanıcısı telefonudur. İnternete gir yaz çık. Resim filan çek düzenle sosyal medyada paylaş.

Diğer kullanıcılar yani türlü türlü işlem yapan, telefondan telefona yada bilgisayara dosya atma kopyalama gibi türlü türlü işler yapanlar için pek bir seçenek sunmuyor. Sadece cihaza bakakalırsın öylece.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tasarım zaten göreceli kavram ben şahsen beğenmiyorum diğer yazdıklarım da kendi kullanımımdan verdiğim örnekler kimbilir daha neler var da konuyu açan arkadaş belki anlar neden android kullanıyoruz kafasında soru işareti kalmasın maksat ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
UNIX ile Linux birbirine benzeyen OS'lardır sen önce bunu öğren sonra konuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her bütçe için iPhone var.
700-1500 iPhone 5s
1300-1600 iPhone 6
1600-2000tl iPhone 6s
2500-4000 iPhone 7
4000- 5800 iPhone se (2.el fiyatlar sayılmıştır)
Gerisini biliyorsunuz zaten. Alınabilecek olanlar bunlar
A10 bile 6S den daha iyi bir cihaz. :D

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
UNIX ile Linux birbirine benzeyen OS'lardır sen önce bunu öğren sonra konuş.

A10 bile 6S den daha iyi bir cihaz. :D
A10 6s ten daha iyi? Birşey demiyorum. Asıl siz teknoloji cahilisiniz.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
A10'nu beğenmediysen "Kendi RN8'ini" verelim. :D

Senle yarışa girsem tek atarım o yüzden fazla boş yapma. Böyle bir konu açman bile cehalet koktuğunun bir belirtisi.
Bence mi note 10 Lite 6s ile karşılaştırılamaz bile. 6s net alır. RN8 e android 10 gelmedi iPhone 6s e ios 14 android 10 dan önce gelicek. Eminim. Optimizasyon sorunu var demişsiniz a10 da neden yok?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Bence mi note 10 Lite 6s ile karşılaştırılamaz bile. 6s net alır. RN8 e android 10 gelmedi iPhone 6s e ios 14 android 10 dan önce gelicek. Eminim. Optimizasyon sorunu var demişsiniz a10 da neden yok?
A10'da ne yok ki anlamadım.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
A10 6s ten daha iyi? Birşey demiyorum. Asıl siz teknoloji cahilisiniz.
Afedersin ama senin böyle mesajlar atmanı beklemiyordum kullanıcılara karşı.

Babamızın firması değil donuçta para kazanan onlar bir birini yiyip bitiren biz.

CMiCbh.jpg

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Mi Note 10 lite 6s ile karşılaştırılamaz 6s net alır.???????? hangi gazete yazıyor??? 6s ios 14 gelicek bu doğru ama şu var Apple ile Android'in güncelleme mantığı farklı.Apple cihazlarına güncelleme vermek zorunda.Güncelleme vermediği takdirde uygulamalar çalışmaz.Androidde öyle bir olay olmadığı için güncelleme almış,almamış sorun değil.Sen beni dinle Apple fanboyluğundan istifa et.Kendini komik durumlara düşürüyorsun.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Android demek redmi note 8 demek değil. Evet redmi note 8 android ama android rn 8 değil.
Her kare dörtgendir ama her dörtgen kare değildir. Basit bir matematiği var işin, keşke bu kadar düzeysiz düşünmeseniz :)
Ben sadece redmi note 8 kullanmadım.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Şu iPhone'u savunan arkadaşa harbi aşırı gıcık oldum. O kadar boş konuşmuş katlanamadım içimden saydırdım. Telefon meselelerinde her şey çok basit. Önemli olan telefonun markası fiyatı değil o aldığın modelin ne yaptığıdır. Almışsın düzgün olmayan bir telefonu. Hem kendin düşük bütçe almışsın hem fakir falan diyorsun. Yakışmıyor. Ben şimdi hiç 2. el telefon almamış ve almayı düşünmeyen bir insan olarak normal bir bilgilendirme yapacağım.

Android Telefonlar (Samsung markasının ürünlerini konuşacağım);
Arayüz: Arayüzler tamamen insanların görüşüne bağlı yorumlanır o yüzden bunlara karşı çıkabilirsiniz. Öncelikle NiceLock uygulamasını belirteyim. Modüllerini XDA üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama arayüzünüzün kalitesini 15 katına çıkartıyor. Bir sürü kişiselleştirme yapılabiliyor. Default One UI 2.x'in, 1.x'den aman aman farkı yok gesture ve night mode dışında. Tamamen "modern" yapılan bu arayüz basit animasyonları ve hoş ikonları ile gayet güzel. Icon Pack ve NiceLock gibi uygulamalarla kişiselleştirilebilen bu arayüz gayet güzel ve dediğim gibi kişiselleştirilebilir.

Teknik Özellikler: Tamamen modelden modele, fiyattan fiyata değişen bu konu tamamen spesifik bir şeydir. Samsung cihazlarda "döneme ve fiyata" göre en uygun dananım konulur. (İstisnalar hariç)
Amiral gemilerine ise kelimeler yetmeyen bu markanın ürünleri çok kalitelidir. Zamanında ağabeyimin 3500 gibi bir fiyata aldığı S8+ modeli yeni çıkan çoğu telefondan üstündür. Dolar sağ olsun şu an 5500 civarı bir şey. Yani amiral gemilerine kronik sorunlu olmadıkça (diğer Android markaları için de az çok böyle) çamur atmanız mantıksız.

Kamera alt başlığı: Kamera Ortalamanın üstündedir ve modelden modele değişir. Ben A50 kullanıyorum beğendiğim bir kameraya sahip değil ama ihtiyacım olmadığından para vermedim. Kamera lazım olsaydı başka bir model alırdım. Spesifik bir durum yani.

Fiyat: Ucuz olduğu için bazı insanlar tarafından "Fakir telefonu" diye bahsedilir. :) Amiral gemileri eş/daha iyi özellikli (kamera hariç) iPhone'lardan ortalama 1.000TL+ daha ucuzdur.

iPhone'lar;
Arayüz: Tamamen minimalist olan arayüze sahiptir, kişiselleştirme vardır ama çok değildir ve az RAM tüketir çünkü işletim sistemi çok stabil ve az servis eden bir işletim sistemidir. Buna rağmen bataryalarını çok çabuk öldürür. (Bilinçli olduğu tahmin ediliyor)(iPhone 11'de de ölümler görülüyor forumda bir üye kendi söyledi. Şahsen kullandığını da belirtti.)

Teknik Özellikler: Rakip diğer markalardan daha düşük özelliklere sahiptir. (Fiyata göre) Stabildir ancak stabilizasyon uzun ömürlü değildir. Dediğim gibi az RAM tüketir işletim sisteminden dolayı bu yüzden fazla RAM koymazlar ancak fiyatta size koy...

Kamera alt başlığı: Kamera mükemmeldir. Kelimeler yeter bu güzelliğe ancak tamamen yapay zeka ve yüksek fiyatlı lens yüzündendir. Kamerayı önemseyen kişi için tercih edilme ihtimali yüksektir.

Fiyat: Her türlü 1000TL+ logosu yüzünden pahalıdır. FAKİRLER ALAMAZ YANİ. Verilen parayı eğer 12.000+ aylık geliriniz yoksa hak etmez. Uzun vadeli değildir. Modelden modele farklılık göstermiyor sanırsam. Android tarafında kişiselleştirme, fiyat ve performans olarak daha ucuza daha üstün telefonlar varken tercih etmek şahsen mantıksızdır.

Bu kadar benim sözüm.

NOT: Eğer hatam varsa söyleyiniz. Yanlışımın düzeltilmesine lafım yoktur. Boş yapmazsanız sevinirim. Ben bu yazıda kendi görüşlerimi paylaştım.

Edit: Android aşırı özgür bir OS'dur. iPhone ise kapalı kutudur. Kutuyu açarsanız garantiniz gider.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Şu iPhone'u savunan arkadaşa harbi aşırı gıcık oldum. O kadar boş konuşmuş katlanamadım içimden saydırdım. Telefon meselelerinde her şey çok basit. Önemli olan telefonun markası fiyatı değil o aldığın modelin ne yaptığıdır. Almışsın düzgün olmayan bir telefonu. Hem kendin düşük bütçe almışsın hem fakir falan diyorsun. Yakışmıyor. Ben şimdi hiç 2. el telefon almamış ve almayı düşünmeyen bir insan olarak normal bir bilgilendirme yapacağım.

Android Telefonlar (Samsung markasının ürünlerini konuşacağım);
Arayüz: Arayüzler tamamen insanların görüşüne bağlı yorumlanır o yüzden bunlara karşı çıkabilirsiniz. Öncelikle NiceLock uygulamasını belirteyim. Modüllerini XDA üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama arayüzünüzün kalitesini 15 katına çıkartıyor. Bir sürü kişiselleştirme yapılabiliyor. Default One UI 2.x'in, 1.x'den aman aman farkı yok gesture ve night mode dışında. Tamamen "modern" yapılan bu arayüz basit animasyonları ve hoş ikonları ile gayet güzel. Icon Pack ve NiceLock gibi uygulamalarla kişiselleştirilebilen bu arayüz gayet güzel ve dediğim gibi kişiselleştirilebilir.

Teknik Özellikler: Tamamen modelden modele, fiyattan fiyata değişen bu konu tamamen spesifik bir şeydir. Samsung cihazlarda "döneme ve fiyata" göre en uygun dananım konulur. (İstisnalar hariç)
Amiral gemilerine ise kelimeler yetmeyen bu markanın ürünleri çok kalitelidir. Zamanında ağabeyimin 3500 gibi bir fiyata aldığı S8+ modeli yeni çıkan çoğu telefondan üstündür. Dolar sağ olsun şu an 5500 civarı bir şey. Yani amiral gemilerine kronik sorunlu olmadıkça (diğer Android markaları için de az çok böyle) çamur atmanız mantıksız.

Kamera alt başlığı: Kamera Ortalamanın üstündedir ve modelden modele değişir. Ben A50 kullanıyorum beğendiğim bir kameraya sahip değil ama ihtiyacım olmadığından para vermedim. Kamera lazım olsaydı başka bir model alırdım. Spesifik bir durum yani.

Fiyat: Ucuz olduğu için bazı insanlar tarafından "Fakir telefonu" diye bahsedilir. :) Amiral gemileri eş/daha iyi özellikli (kamera hariç) iPhone'lardan ortalama 1.000TL+ daha ucuzdur.

iPhone'lar;
Arayüz: Tamamen minimalist olan arayüze sahiptir, kişiselleştirme vardır ama çok değildir ve az RAM tüketir çünkü işletim sistemi çok stabil ve az servis eden bir işletim sistemidir. Buna rağmen bataryalarını çok çabuk öldürür. (Bilinçli olduğu tahmin ediliyor)(iPhone 11'de de ölümler görülüyor forumda bir üye kendi söyledi. Şahsen kullandığını da belirtti.)

Teknik Özellikler: Rakip diğer markalardan daha düşük özelliklere sahiptir. (Fiyata göre) Stabildir ancak stabilizasyon uzun ömürlü değildir. Dediğim gibi az RAM tüketir işletim sisteminden dolayı bu yüzden fazla RAM koymazlar ancak fiyatta size koy...

Kamera alt başlığı: Kamera mükemmeldir. Kelimeler yeter bu güzelliğe ancak tamamen yapay zeka ve yüksek fiyatlı lens yüzündendir. Kamerayı önemseyen kişi için tercih edilme ihtimali yüksektir.

Fiyat: Her türlü 1000TL+ logosu yüzünden pahalıdır. FAKİRLER ALAMAZ YANİ. Verilen parayı eğer 12.000+ aylık geliriniz yoksa hak etmez. Uzun vadeli değildir. Modelden modele farklılık göstermiyor sanırsam. Android tarafında kişiselleştirme, fiyat ve performans olarak daha ucuza daha üstün telefonlar varken tercih etmek şahsen mantıksızdır.

Bu kadar benim sözüm.

NOT: Eğer hatam varsa söyleyiniz. Yanlışımın düzeltilmesine lafım yoktur. Boş yapmazsanız sevinirim. Ben bu yazıda kendi görüşlerimi paylaştım.

Edit: Android aşırı özgür bir OS'dur. iPhone ise kapalı kutudur. Kutuyu açarsanız garantiniz gider.
Yazılım yüklesem tekrar kimse anlayamaz jailbreak yaptigini

Son düzenleme:

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yazılım yüklesem tekrar kimse anlayamaz kb yaptigini
kb yaptığını ne demek emin değilim ama "Yazılım yükleyince afedersin ama kimse ne yaptığını anlamaz." demeye çalıştınız sanırsam. Dağlar kadar fark var. Kullanıp konuşun.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
kb yaptığını ne demek emin değilim ama "Yazılım yükleyince afedersin ama kimse ne yaptığını anlamaz." demeye çalıştınız sanırsam. Dağlar kadar fark var. Kullanıp konuşun.
Jb demek istedim

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bir bitmediniz be kardeşim. Eline S10'u versem birdaha birdaha diyeceksiniz ama hala daha kralcılık yapmaya devam ediyorsunuz. Erişemediğimiz ciğere murdar dediğiniz sürece de 6s rüyalarınızda olmaya devam edecektir :)
Ayırca fakirler şöyle böyle gibi sözleriniz de hiç hoş değil unutmayın ki sözleriniz sizin kumaşınızın kalitesini gösterir.
Ek olarak böyle iddialı konuşmanız için ikisi sistemden de cihaz (amiral gemisi) kullanmanız gerekir. Ben hem iOS hem Android cihaz kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki her ikisinin de ayrı ayrı güzellikleri var ve dediğiniz gibi de yavaşladığı filan da yok siz baya geri kalmışsınız bir tarihe baksanız iyi olur. Şu an cihazım 1.5 yıla yaklaştı ama maşallahı var ilk günki gibi iyi baktığın sürece çok uzun yıllar da götürecek. Zaten dediğiniz gibi bariz bir fark olsa ekosistemlerde iPhone'dan Galaxy'e geçmezdim.
Arayüz kısmına gelirsek de şöyle bir son iki yıldaki iOS'in gelişimine bakarsanız yaptığı tüm yeniliklerin Android'den olduğu anlarsınız.
Hatta iOS bölümünde açıtığım konuya da bir bakarsanız iOS 14 yeniliklerin çoğunun One UI'dan geldiğini de anlarsınız. Yani şu koskoca metinde bir tane dayanaklı cümle yok.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
O zaman "Yazılım yardımıyla JailBreak yaptığımı anlayamazlar." demeye çalışıyorsunuz galiba. Öyle bir şey ne gördüm ne duydum. (Eğer cihazınız JailBreak'li diye çalışmayan uygulamaları diyorsanız onlar için illa yazılım vardır ancak önemli olan garantinin bozulmaması. İlla knox sayacı benzeri bir şey vardır iPhonelar'da.)

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
sanırım 4s şuan zengin telefonu android fakir telefonu öyle mi??

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Android telefonlar yalnızca fakirler için üretilmedi, arabalarda da, televizyonlarda da kullanılıyor. Yani çapraz platformda destekleyen bir işletim sistemi.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Android telefonlar yalnızca fakirler için yaratılmadı, arabalarda da, televizyonlarda da kullanılıyor. Yani çapraz platformda destekleyen bir işletim sistemi.
"Yaratılmadı" yerine "geliştirilmedi" diyelim. :) Yaratmak Allah'a mahsusdur.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
bir insan nasıl note 10 lite 6sten daha kötü diyorsa diyecek birşey bulamıyorum.Bu kadar iphone fanıysan ya arkadaşlarına hava atmak için alıyorsun ya da babanın şirketi.Volkan manav kanalından bakabilirsin 7 saat kullanımda note 10 liteın şarjı 20 bile gitmiyor.6s al 3 kere şarja takarsın.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Iphone Bi Araba Parası Git Sen de Araba Parası Android Telefon Al Uçsun!

Android telefonlar yalnızca fakirler için üretilmedi, arabalarda da, televizyonlarda da kullanılıyor. Yani çapraz platformda destekleyen bir işletim sistemi.
Ben Bilgisayara Yüklemiştim.

Karaya Vurmuş Balık Gibi Çırpınıp Windows Yükledim Geri.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
android 9 dan sonra kesınlıkle ama kesınlıkle yavaşlama soz konusu degil kamera performansı olarak s20 ultra p40 pro plus daha önde sadece pubge hızlı acılıyor diye ıphone veya ios kullanmam kullancaksam bi şekilde huwaie rom atarım öyle kullanırım ve gereksiz pahalı sarj kabloları dandik şuan android 7.0 olan s6 edge kullanıyorum hayla kasma yok 1 2 senede daha kullanacam hem ekosistemi daha iyi he şimdi a20 falan kullandım kotuydu dersen bi zahmet olsun xiaomide hangi serisini kullandın bilmiyorum ben şuan android 10 romu attım takır takır kullanıyorum ıphone 5 almıştım 1 ayda batarya haftada 1 kablo degıstırıorum attım cope sonra he sen adam akıllı telefon kullanmamışşın bence one plus asus rog phone xiaomi black shark 3 pro one plus 8 xiaomi mi mix alpha gibi telefonlar varken asla iphone almam

android 9 dan sonra kesınlıkle ama kesınlıkle yavaşlama soz konusu degil kamera performansı olarak s20 ultra p40 pro plus daha önde sadece pubge hızlı acılıyor diye ıphone veya ios kullanmam kullancaksam bi şekilde huwaie rom atarım öyle kullanırım ve gereksiz pahalı sarj kabloları dandik şuan android 7.0 olan s6 edge kullanıyorum hayla kasma yok 1 2 senede daha kullanacam hem ekosistemi daha iyi he şimdi a20 falan kullandım kotuydu dersen bi zahmet olsun xiaomide hangi serisini kullandın bilmiyorum ben şuan android 10 romu attım takır takır kullanıyorum ıphone 5 almıştım 1 ayda batarya haftada 1 kablo degıstırıorum attım cope sonra he sen adam akıllı telefon kullanmamışşın bence one plus asus rog phone xiaomi black shark 3 pro one plus 8 xiaomi mi mix alpha gibi telefonlar varken asla iphone almam hem o ekran parası kırılınca servisi falan pahalı 800 liralık s6 edge ekranı var 15. düşüşü falan 1 2 metreden tırtıklı zemıne düştügünü hatırlıyorum en büyük kavise sahip olan s serisinden biri

• Beğen
Reactions: 023

Son mesajlar