Anakartımı nasıl yakabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
7 yıllık bir bilgisayar kullanıyorum. Sistem özellikleri yetmemeye başladı desem yanlış olur, hiçbir zaman yetmedi. Artık sinirlenmeye başladım çünkü millet en yüksek sistem gereksinimli oyunlarda sörf yaparken ben Minecraft oynuyorum o da kasıyor. Artık geçmişe de bakarak anladım ki bilgisayarım bozulmazsa babam yeni bilgisayar almayacak. Harddisk falan bozmak da yetmez, evdeki eski bilgisayarların harddisklerini takar babam. Daha önce harddisk bozuldu çünkü. Eğer anakartımı yakmazsam yeni bilgisayarım olmayacak. Alması belki 1 ay sürecek ama 6-7 aydan iyidir. Elindekiyle yetin diyecek dedeler konudan uzak dursun lütfen. Anakart nasıl yakılır?

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
eğer ekran kartı olursa dm at. bi ara atarım kodunu(şu an meşgulum)

OyuncuPro1903

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
9
Gittiğin herhangi bir yere götür bilgisayarını ve çalındı de(ama ihtiyacı olan birine felan ver ya da sakla bi yere).Ya da ne biliyim bilerek yüksek bir yerden düşür.Bu arada yanlış anlama ama komiğime gitti biraz:)) bende bunu 11 yıllık bir bilgisayardan yazıyorum.Durumun varsa değiştir ne mutlu sana.Herkesin derdi farklı işte;)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
7 yıllık bir bilgisayar kullanıyorum. Sistem özellikleri yetmemeye başladı desem yanlış olur, hiçbir zaman yetmedi. Artık sinirlenmeye başladım çünkü millet en yüksek sistem gereksinimli oyunlarda sörf yaparken ben Minecraft oynuyorum o da kasıyor. Artık geçmişe de bakarak anladım ki bilgisayarım bozulmazsa babam yeni bilgisayar almayacak. Harddisk falan bozmak da yetmez, evdeki eski bilgisayarların harddisklerini takar babam. Daha önce harddisk bozuldu çünkü. Eğer anakartımı yakmazsam yeni bilgisayarım olmayacak. Alması belki 1 ay sürecek ama 6-7 aydan iyidir. Elindekiyle yetin diyecek dedeler konudan uzak dursun lütfen. Anakart nasıl yakılır?
Babanın durumu yoktur belki.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
İşte bazı yaşı küçükler anlamazlar. Her şeyin öyle kolayca ya da rahatça alınamayacağını. Belki ailenin durumu yoktur Overclocked'ın dediği gibi.
Durumları var. Yeni nesil şeyleri anlamıyorlar baba diyorum hiçbir oyunu açmıyor bu diyorum git Pacman oyna Mario oyna diyor o derece.

MehmetSaidK

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Yakmanı tavsiye etmem ama yine de illa bozcam diyosa anakartı sök tarkarken anakartın altını kasaya deydir metal metale deyerse kısa devre olur ve iflas eder diye düşünüyorum ben

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,626
Çok zenginsiniz galiba hiç olmamasından iyidir 7 yıllık pc bi kırarsın dahada almazsın kalırsın ortada haline yanarsın aile nin durumu olsa en iyilerini alırdı aileni zora sokmaktan başka bir işe yaramaz bu yaptığın

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Bunu yazmanıza gerçekten şaşırdım, ben olsam kesinlikle böyle birşey yapmazdım, yapamazdım. Neyse, sorunuza dönüyorum.
Anakart üzerinde kondansatörler bulunur, bunlar elektrik depolarlar, eğer bunları sökerseniz eninde sonunda bilgisayarın anakartı bozulacaktır. Eğer bu yöntem size zor gelirse hatalı bir bios kurarsanız anakartınız brick olur, dolayısı ile çalışmaz. Bunlar en kolay yollardır ancak yapmayın, ailenizi bilemiyorum ancak durumu olmayabilir, yoksa neden yeni bir bilgisayar almasın? Neyse, bu konulara girmemek daha iyi, sadece sorunuzu yanıtladım.

Bir de sisteminizin özellikleri nelerdir?
Bu arada bunları denerseniz olacaklar mesuliyetim altında değildir, bilginize.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Çok zenginsiniz galiba hiç olmamasından iyidir 7 yıllık pc bi kırarsın dahada almazsın kalırsın ortada haline yanarsın aile nin durumu olsa en iyilerini alırdı aileni zora sokmaktan başka bir işe yaramaz bu yaptığın
Bilgisayarı aldıkları zaman ihtiyacımı karşılıyordu artık oyun oynayamıyorum ve bilgisayarım bozulursa 1 ay içerisinde alırlar lütfen yapma demek yerine yol gösterin kafaya koydum yapacağım.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Durumları var. Yeni nesil şeyleri anlamıyorlar baba diyorum hiçbir oyunu açmıyor bu diyorum git Pacman oyna Mario oyna diyor o derece.
Durumları olduğunu nasıl anlıyorsun :) Aileler bu tip durumları çocuklarından gizlerler ve yapamayacakları şeylere saçma bahaneler bulurlar. Örneğin git PacMan oyna gibi.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Sonuçta ürüne zarar vermeden bahsediliyor ve üyelerimiz sağolsunlar zarar verebilmek için ellerinden gelini yapıyorlar teşkkürler diyelim
Abi bazen böyle konulara gerçekten şaşırıyorum, neden bir insan ailesini zora sokar?
Durumu olmayabilir, başka sebepleri olabilir. Yani neden değil mi?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
33 Yasındayım 2003 de makına topladım Halen elımde o var..
Harclıklarını Bırıktırmıs olsan suan Bu Konuyu acmana gerek kalmazdı.. Orta sevıyede alırdın kı Bu durumu ailen gorse sana destek cıkardılar..

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,626
Bunu yazmanıza gerçekten şaşırdım, ben olsam kesinlikle böyle birşey yapmazdım, yapamazdım. Neyse, sorunuza dönüyorum.
Anakart üzerinde kondansatörler bulunur, bunlar elektrik depolarlar, eğer bunları sökerseniz eninde sonunda bilgisayarın anakartı bozulacaktır. Eğer bu yöntem size zor gelirse hatalı bir bios kurarsanız anakartınız brick olur, dolayısı ile çalışmaz. Bunlar en kolay yollardır ancak yapmayın, ailenizi bilemiyorum ancak durumu olmayabilir, yoksa neden yeni bir bilgisayar almasın? Neyse, bu konulara girmemek daha iyi, sadece sorunuzu yanıtladım.

Bilgisayara bişey olursa ve bilgisayar alınmazsa Thorj değil google play sorumludur :D

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34

Ailemin bilgisayar almama sebebi; "We already have a computer at home."
Peki ya "Computer at home"?
Ram'e başka bilgisayardan 2 GB daha ekledim yani 6 ve harddisk bozulduğu için başka bilgisayardan 350 gb hdd taktık.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bence bu konunun kilitlenmesi lazım. Yoksa birazdan birileri Musket al ve ana karta ateş et der bence. ?
imperialguardmusket1.jpg

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Harclıklarını Bırıktırmıs olsan suan Bu Konuyu acmana gerek kalmazdı.. Orta sevıyede alırdın kı Bu durumu ailen gorse sana destek cıkardılar..
Harçlıklarımı 2000 TL'ye kadar biriktirdim sonra annem bir banka hesabı açıp oraya koydu arada bir 200-300 tl attık 4000 TL oldu şuan ama onunla bilgisayar almayacağız o senin üniversite paran diyorlar.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Durumları olduğunu nasıl anlıyorsun :) Aileler bu tip durumları çocuklarından gizlerler ve yapamayacakları şeylere saçma bahaneler bulurlar. Örneğin git PacMan oyna gibi.
Durumumuz çok da iyi değil ama en azından ortalama bir bilgisayar toplayabileceek durumumuz var.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Allah çocuğun da halden anlayanını versin. Ben aile bireylerinden birisi olsam bu düşündüğünü yapmanı bırak aklından geçirdiğin için elinden o bilgisayarı alırdım. Yeni nesil çok tuhaf arkadaşlar şu devirde EBA'ya girmeye bilgisayar bile bulamayan onlarca pırıl pırıl çocuk varken imkanı olanlar bunu yok etmenin peşinde. Allah akıl fikir versin. Bir oyun oynamak adına aileye en az 5000₺ masraf çıkarmayı göze almak nedir Allah aşkına ya. Umarım bir gün para ve eşya kıymeti bilinci kazanırsın genç kardeşim.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Suya daldır çıkar kendine gelir. Yapma öyle şeyler boşver. Daha güzel bir şekilde durumunu belirt. Bence kimse durduk yere bir konuyu geçiştirmez. Bir sebebi var ki adam geçiştiriyor.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,626
Benimde abiden kalma bir pc im var ama iyi oyunlar oynatıyor tabii benim oyun dosyalarından ayarları olabilcek en düşüğe almam mesala ark ı 30 fps de kasmadan oynadım grafiklerde pek bozulmadan öneririm

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Sadece merak ettiğimden soruyorum, elinizdeki bilgisayarın donanımları nedir acaba?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Gerçekten de bilgisayarı bozup ailene zorla yeni bilgisayar aldırmak hiç akıllıca bir şey değil. Ailenin bildiği var ki almıyorlardır. Bir şey almak kolay değil. Dolar 7,56 haberin var mı hayattan. Dünya da neler oluyor. Çoğu kişinin hiç bilgisayarı yok ve almaya imkanları da yok. Elindekinin kıymetini iyi bil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar