Anakart sorunu

Bu konuyu okuyanlar

infernoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde (abitAN7) ve (Asus a7v600-x) anakart var diğer donanımlar (asus 9550 ge 256mb ekran kartı) (Samsung sata2 160gb HDD) çok sayıda 512mb ram ve CD rom . 3 gündür ne yaptıysak bu parçaları bir araya getirip bir pc çalıştıramadım :([/SIZE][/FONT]
abitan7 de cmos bios hatası (pili ve birçok ram denedikten sonra xp kurulumunu başlatabildim) fakat xp kurulumundada mavi ekran hatalarından birtürlü kurtulamadım. belki 50 kere almışımdır mavi ekranı. asus anakartta ise hdd yi gösteremiyorum sata sürücüleri yükledim diskete(xp ye de entegre ettim) fakat ne biosta ne de kurulumda hdd yok . sonuç olarak fikirlerinizi bekliyorum. ben birşeyleri gözden mi kaçırıyorum ?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Uygun flash bellek varsa;
Slax linux ile çalıştırıp hangi donanımdan kaynaklandığını görebilirsin

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
anladığım kadarı ile birden fazla ram takıp makineyi kurmaya kalkıyorsun. eski tip ram ve anakartlarda eğer oem ise çok sorun çıkarıyor birden fazla ram takmak. o nedenle tek parça olan sağlam olduğuna inandığın bir ram takıp denemedini tavsiye ederim.

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ramlerin sorunlu olmadıgını dusunmuyorsan, mavi ekran hatası veren anakartın üzerinde ozellikle işlemci çevresindeki kondanstorler bombe yapmışsa, mavi ekran vermesi doğaldır.