Anakart sorunu

infernoo

Üyecik
Elimde (abitAN7) ve (Asus a7v600-x) anakart var diğer donanımlar (asus 9550 ge 256mb ekran kartı) (Samsung sata2 160gb HDD) çok sayıda 512mb ram ve CD rom . 3 gündür ne yaptıysak bu parçaları bir araya getirip bir pc çalıştıramadım :([/SIZE][/FONT]
abitan7 de cmos bios hatası (pili ve birçok ram denedikten sonra xp kurulumunu başlatabildim) fakat xp kurulumundada mavi ekran hatalarından birtürlü kurtulamadım. belki 50 kere almışımdır mavi ekranı. asus anakartta ise hdd yi gösteremiyorum sata sürücüleri yükledim diskete(xp ye de entegre ettim) fakat ne biosta ne de kurulumda hdd yok . sonuç olarak fikirlerinizi bekliyorum. ben birşeyleri gözden mi kaçırıyorum ?
 

baaydin

Profesör
anladığım kadarı ile birden fazla ram takıp makineyi kurmaya kalkıyorsun. eski tip ram ve anakartlarda eğer oem ise çok sorun çıkarıyor birden fazla ram takmak. o nedenle tek parça olan sağlam olduğuna inandığın bir ram takıp denemedini tavsiye ederim.
 
Ramlerin sorunlu olmadıgını dusunmuyorsan, mavi ekran hatası veren anakartın üzerinde ozellikle işlemci çevresindeki kondanstorler bombe yapmışsa, mavi ekran vermesi doğaldır.
 

Son mesajlar

Üst