Anakart Alacaklar Dikkat

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aimnil

Asistan
Arkadaşlar, Anakart alirken Asus ve Gigabyte arasında kaldım. Dual bios ve Hata teşhis ledleri var diye gigabyte aldım. Lakin çok pişmanım. Bir sürü ek uygulaması var ama neredeyse hiç biri çalışmıyor ya da düzgün çalışmıyor haberiniz olsun. Misal, Son olarak Kingston rgb ram aldım, gigabyte rgb fusion Ramleri görmüyor. Halbuki uyumlu yazdığı halde. 3D Osd çalışmıyor vs vs. Kalite desen o da yok. Araştırdigim kadarıyla overclock kapasitesi diğerlerinden düşük kullanılan malzemeler nedeniyle. Siz siz olun pişman olmamak için uzak durun. Msi da çok küçük problemler yaşadığım olmuştu ama bunun yanında lafı bile edilmez. Asus'ta Allah var hiç sorun yaşamadım. Bu üç markayı kullanan biri olarak deneyimlerimi yazmak istedim. Yeni bir anakart düşünen olursa Asus alın ya da olmadı Msi alın. Ama Gigabyte almayın pişman olursunuz. İyi forumlar...

Görkem Say

Arise, arise Riders of Theoden!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Sebebi nedir acaba
Fiyatlarına göre MSI'a kıyasla daha kötü VRM kalitesi sunuyor. Asus'un B450 kısmı estetik açıdan daha iyi ancak MSI'ın özellikle B450 A Pro, Gaming Plus ve Tomahawk kartları soğutma açısından epey iyi. Asus'un 1000 TL üstü B450 kartları bile bu kadar iyi soğutmaya sahip değil. Ancak dediğim gibi Asus'da estetik olarak daha iyi birde aRGB soketi bulunduruyor anakartlarında.

aimnil

Asistan
Gigabyte Ga-Ax370 Gaming 3 ankartım. Bundan önce de bir kez Gigabyte kullanmıştım onda da bir sürü hata problem. Msi da Vrm kalitesi aynı fiyat segmentinde iyi fakat herşey vrm değil. Msi da da Gigabyte kadar olmasa da problemler yaşadım. Ama Asus 2 anakart kullandım bu gune kadar. 2 sinde de hiç bir problem yaşamadım. Gerçekten çok kaliteli ve stabil tavsiyem herkes Asus alsın. Ama çok hard overclock yapacam maceracıyım diyen olursa Msi da tercih edilebilir lakin ben yine de Asus tercih ederdim.

stat counter