Anakart Alacaklar Dikkat

Bu konuyu okuyanlar

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Arkadaşlar, Anakart alirken Asus ve Gigabyte arasında kaldım. Dual bios ve Hata teşhis ledleri var diye gigabyte aldım. Lakin çok pişmanım. Bir sürü ek uygulaması var ama neredeyse hiç biri çalışmıyor ya da düzgün çalışmıyor haberiniz olsun. Misal, Son olarak Kingston rgb ram aldım, gigabyte rgb fusion Ramleri görmüyor. Halbuki uyumlu yazdığı halde. 3D Osd çalışmıyor vs vs. Kalite desen o da yok. Araştırdigim kadarıyla overclock kapasitesi diğerlerinden düşük kullanılan malzemeler nedeniyle. Siz siz olun pişman olmamak için uzak durun. Msi da çok küçük problemler yaşadığım olmuştu ama bunun yanında lafı bile edilmez. Asus'ta Allah var hiç sorun yaşamadım. Bu üç markayı kullanan biri olarak deneyimlerimi yazmak istedim. Yeni bir anakart düşünen olursa Asus alın ya da olmadı Msi alın. Ama Gigabyte almayın pişman olursunuz. İyi forumlar...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Gigabyte yazılım desteği konusunda Asus ve MSI gibi markalara kıyasla daha geride bir marka zaten. Ancak bazı anakartları da VRM konusunda epey iyi. B450 çipsetlerde MSI, X570 çipsetlerde Asus epey iyi işler çıkarıyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sebebi nedir acaba
Fiyatlarına göre MSI'a kıyasla daha kötü VRM kalitesi sunuyor. Asus'un B450 kısmı estetik açıdan daha iyi ancak MSI'ın özellikle B450 A Pro, Gaming Plus ve Tomahawk kartları soğutma açısından epey iyi. Asus'un 1000 TL üstü B450 kartları bile bu kadar iyi soğutmaya sahip değil. Ancak dediğim gibi Asus'da estetik olarak daha iyi birde aRGB soketi bulunduruyor anakartlarında.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Kimsenin memnun olduğu bir marka diye birşey yok sanırsam ve aldığınız anakart nedir merak ettim.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Gigabyte Ga-Ax370 Gaming 3 ankartım. Bundan önce de bir kez Gigabyte kullanmıştım onda da bir sürü hata problem. Msi da Vrm kalitesi aynı fiyat segmentinde iyi fakat herşey vrm değil. Msi da da Gigabyte kadar olmasa da problemler yaşadım. Ama Asus 2 anakart kullandım bu gune kadar. 2 sinde de hiç bir problem yaşamadım. Gerçekten çok kaliteli ve stabil tavsiyem herkes Asus alsın. Ama çok hard overclock yapacam maceracıyım diyen olursa Msi da tercih edilebilir lakin ben yine de Asus tercih ederdim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Ben de X570 aorus elite gibi bir anakart sandım yani kullanıcı yorumlarında şikayetçi yok X570 konusunda.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Ben de X570 aorus elite gibi bir anakart sandım yani kullanıcı yorumlarında şikayetçi yok X570 konusunda.
x570 i bilmiyorum ama hiç sorunu yoksa yazılımları doğru düzgün çalışmıyor :) deneyimlerimi paylaştım sadece başka modellerde daha iyi olabilir tabi yine de dikkat edilmesinde fayda var.