Bu konuyu okuyanlar

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Samsung’un yeni Galaxy amiral gemisi serisi, S24, S24+, ve S24 Ultra şeklinde 3 yeni modelle geldi. Her üç model de yapay zeka yenilikleriyle bugüne kadar alıştığımız kullanıcı deneyimini köklü biçimde değiştiriyor. Özellikle de Circle to Search, Canlı Çeviri, Chat Asistanı, Note Asistanı ve Ses Kaydı Asistanı yapay zeka desteği ile farklı bir boyuta ulaşmış durumda.​
9.jpg

Galaxy S24 ve S24+ modellerinin 6.2 inç ve 6.7 inç boyutlarında FHD+ ve QHD+ çözünürlüklerinde ekranları ve Galaxy S24 Ultra’nın 6.8 inç QHD+ çözünürlüğünde Dynamic AMOLED 2X ekranı da aynı şekilde yapay zeka ile desteklenen görsel iyileştirmeler sayesinde daha da etkileyici hale gelmiş.

Ayrıca bir Samsung klasiği olarak Türkiye'ye özel fiyat politikası sayesinde Galaxy S24 serisi rakiplerine göre önemli bir avantaj sağlıyor. Zaten bu yüzden Samsun'un en çok satan S serisi olma yolunda ilerliyor ve ilk haftalardan itibaren satış rekoru kırıyor.

S24 serisi, Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemcileriyle geliyor. Bu çipler 4nm teknolojisi sayesinde çok daha verimli olduğu için hem bir işlem yaparken şarjınız daha az gidiyor hem de önceki modellere nazaran daha yüksekperformans sunuyor. 12 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar da depolama kapasitesi sunuluyor.​

89.jpg

Bu cihazların çok satmasını sağlayan bir diğer özelliği de kamerası. Birçok marka kamera tarafında birbiriyle yarışıyor ve fotoğraf, video, geniş açı, gece çekimi ve portre gibi alanlarda birbirlerine üstünlük kurabiliyorlar. Fakat genel olarak Samsung'un da mutlaka öne çıktığı ve geride kaldığı alanlar olacaktır. Fakat bugüne kadar biz kötü diyen kimseyi görmedik. Hatta bu alanda Android'in bayrak taşıyıcılığını yaptığını söyleyebiliriz. Galaxy S24 serisinde de geniş açıdan telefotoya kadar çeşitli lensler bulunuyor. Özellikle Galaxy S24 Ultra'nın 200 MP ana kamerası konuyu tartışmaya kapatıyor.

Okuyucularımıza Soruyoruz

Siz S24 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı düşünüyorsanız hangi modeli, hangi özellikleri için alacaksınız veya aldıysanız memnun musunuz? En çok hangi özelliğini kullanıyorsunuz?​

Son düzenleme:

spee.dev

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
2
S24 serisinin kamera açısından başarılı olduğunu düşünüyorum. Hatta diğer Android amiral gemileri arasında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Bu yeni modellerin Samsung ve Apple arasındaki rekabeti kızıştıracağı kesin.

ozenertug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung S24 benim de beğendiğim bir seri oldu. Ama Exynos 2400 yerine 8 Gen 3 ile gelmesini tercih ederdim. Yapay zeka tarafına ise ciddi bir yatırım yapılmış. Bu teknolojiyi adam akıllı kullanan ilk akıllı telefon modeli olması önemli. Ayrıca 7 yıllık güncelleme desteği oldukça iddialı. Bakalım diğer markalar neler sunacak

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Galaxy S24 ailesiyle ilgili merak edilenler neler? Videolarda en çok hangi özelliği merak ediyorsunuz? Sorularınızı yazın, videolarda değerlendirelim.

Benim en çok dikkatimi çeken detay ise yeni nesil işlemcisi, Galaxy AI, 7 yıl güncelleme desteği ve kamera deneyimi.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
S24 serisinin kamera açısından başarılı olduğunu düşünüyorum. Hatta diğer Android amiral gemileri arasında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Bu yeni modellerin Samsung ve Apple arasındaki rekabeti kızıştıracağı kesin.
Kamera tarafında çok güçlüler ama ben yine de serinin en iyisi olan Galaxy S24 Ultra yerine biraz daha kompakt cihaz sevdiğim için S24 veya S24+ tercih ederdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung S24 benim de beğendiğim bir seri oldu. Ama Exynos 2400 yerine 8 Gen 3 ile gelmesini tercih ederdim. Yapay zeka tarafına ise ciddi bir yatırım yapılmış. Bu teknolojiyi adam akıllı kullanan ilk akıllı telefon modeli olması önemli. Ayrıca 7 yıllık güncelleme desteği oldukça iddialı. Bakalım diğer markalar neler sunacak
Snapdragon 8 Gen 3 kağıt üstünde daha iyi olsa da pratikte aradaki farka ihtiyacımız olacağını sanmıyorum. Keza Exynos'un da avantajları yok değil. Özellikle Samsung'un AI ve grafik birimi geliştirmeleri bu sene farkı kapamasını sağladı benim gözümde ama tabii ki günün sonunda kullanıcı tercihidir.

Son düzenleme:

sametklbk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikle 7 yıl güncelleme desteği ve duyurulan Galaxy AI özelliği sayesinde Galaxy S24 serisinin uzun yıllar boyunca popülerliğini sürdüreceğini düşünüyorum. Kamera açısından da deneyimlediğim kadarıyla iyi performans ve net fotoğraf kalitesi sunuyor.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
S24 serisinin özellikleri gerçekten dikkat çekici. AMOLED 2X ekranlarının keskin ve canlı görüntüler sunması, yapay zeka destekli görsel iyileştirmelerle birleşince gerçekten etkileyici bir deneyim sağlıyor.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Kamera ile işim yoksa düz S24, diğer şekliyle S24 Ultra oldukça yeterli. Snapdragon 8 Gen 3 ile gelmesini önemsemedim değil ama Exynos 2400'de bu performansı verebilir. AI geleceğinde mobil tarafta önemli bir oyuncu Galaxy S24 serisi.

destinyhome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Galaxy S24 ve S24+ modelleri, sırasıyla 4000 mAh ve 4900 mAh; S24 Ultra ise 5000 mAh bataryalarla geliyor ve uzun süreli kullanım sunuyor. Bunun yanında hızlı şarj imkanı da sağlıyor.
Anladım oyun için hangisi tercih edilebilir peki ve rakiplerine göre ne durumda

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
Anladım oyun için hangisi tercih edilebilir peki ve rakiplerine göre ne durumda
Benim düşünceme göre, S24 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden güç alıyor ve şu anda en güçlü işlemci konumunda olduğunu düşünüyorum. İşlemcinin oyun performansı, piyasadaki diğer telefonlara göre rakipsiz. Dynamic AMOLED ekran teknolojisine ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip. Bu özelliklerle birlikte S24 Ultra, oyun deneyimlerinde üstün performans sunarak kullanıcı deneyimini en üst düzeye taşıyor.

Skywalker12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Günlük hayatta video ve fotoğraf çok fazla çekiyorum verdiği kamera deneyimini çok beğendim ve yapay zekada günümüzde gitgide geliştiği için uzun vaadeli olarak kullanılabilecek bi telefon, hemde fiyat performans olarak çok uygun, ben beğendim! :)

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Özellikle 7 yıl güncelleme desteği ve duyurulan Galaxy AI özelliği sayesinde Galaxy S24 serisinin uzun yıllar boyunca popülerliğini sürdüreceğini düşünüyorum. Kamera açısından da deneyimlediğim kadarıyla iyi performans ve net fotoğraf kalitesi sunuyor.
Ben geçtiğimiz günlerde Plus'ı deneyimledim kısaca, elde tutma hissiyatı ve kamerası gerçekten çok iyi. İnanmayan gidip mağazada deneyebilir :)

Bu arada Samsung'un sitesinde S24'lere bakarken şöyle bir şey keşfettim; iOS telefon kullanıyorsanız Telefonunuzda Try Galaxyı deneyin. bu link üzerinden ana sayfaya TryGalaxy bağlantısını ekleyip iPhone'da OneUI arayüzünü deneyebiliyormuşuz.
85.jpg

Son düzenleme:

enesyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni Samsung Galaxy S24 serisi, özellikle S24 Ultra modeliyle dikkat çekiyor. Teknoblog incelemesine göre, S24 Ultra'nın 5000 mAh kapasiteli pilinin günlük yoğun kullanımda bile günü rahatlıkla çıkarabileceği belirtilmiş. Cihazın 45W hızlı şarj desteği ile yarım saatte %65'e kadar şarj olabildiği, ancak güç adaptörünün ayrı satın alınması gerektiği ifade edilmiş. Kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özellikleri de bulunuyor. Ayrıca, Ultra Geniş Bant (UWB) çipi sayesinde yüksek doğrulukta konum bulma özellikleri sunuyor.

baylord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S24 Ultra, Android 14 ve One UI 6.1 ile gelirken, Galaxy S24 Serisi'nin yeni özellikleri arasında Galaxy AI tabanlı yenilikler öne çıkıyor. Ancak, bu özelliklerin tümü Türkçeyi desteklemediği için bazı kullanım kısıtlamaları bulunuyor. Fotoğraf düzenleme ve Samsung Notes gibi uygulamalarda yapay zeka destekli işlevler kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

enesyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy S24 serisinin, teknolojik yeniliklerin yanı sıra kullanıcı deneyimini zenginleştiren yapay zeka destekli özellikleriyle dikkat çektiği görülüyor. Fiyatlandırma ve özellikler göz önünde bulundurulduğunda, serinin özellikle Ultra modeli teknoloji tutkunları için cazip bir seçenek olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben geçtiğimiz günlerde Plus'ı deneyimledim kısaca, elde tutma hissiyatı ve kamerası gerçekten çok iyi. İnanmayan gidip mağazada deneyebilir :)

Bu arada Samsung'un sitesinde S24'lere bakarken şöyle bir şey keşfettim; iOS telefon kullanıyorsanız Telefonunuzda Try Galaxyı deneyin. bu link üzerinden ana sayfaya TryGalaxy bağlantısını ekleyip iPhone'da OneUI arayüzünü deneyebiliyormuşuz.Ekli dosyayı görüntüle 188263
Ben de deneyimlemiştim, açıkcası iPhone 11 den sonra model değil bir marka değişikliği bile yaptıracak elde tutma hissiyatı yaşattı.

Son düzenleme:

safa.psd

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S24 serisi, yapay zeka entegrasyonu açısından beni etkiledi. Galaxy S24 Ultra modeli 5,000 mAh pil kapasitesi de yeterli. Kablosuz olarak başka bir cihazı bile şarj edebiliyor, daha ne olsun.

halil3407

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ip11 alırken s10+ almayı düşünüyordum tasarımı daha güzeldi. İlk iphoneum olacağı için ip11 i aldım 7200 e o sırada s10+ 8k falandı aradan zaman geçti ip11 6800e düştüğünde hepsiburadada s10+ ı 4300 e gördüm neredeyse yarı yarıya erimiş 1.5 yılda. almış olsam 2. el 3 e satacaktım zarara bak ip11 şuan 22 23 e satılıyor s10lar ortada yok. Samsung iyi ürün yapsada pazar değeri umrunda değil bin tane model yapıyor unutuluyor hepsi o yüzden hala s7 s8i hatırlıyor herkes özel hissettiriyordu o dönem artık o his yok. yinede satmayı düşünmeyen alsın ama satarsa zarar eder apple altın bilezik

asli58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ip11 alırken s10+ almayı düşünüyordum tasarımı daha güzeldi. İlk iphoneum olacağı için ip11 i aldım 7200 e o sırada s10+ 8k falandı aradan zaman geçti ip11 6800e düştüğünde hepsiburadada s10+ ı 4300 e gördüm neredeyse yarı yarıya erimiş 1.5 yılda. almış olsam 2. el 3 e satacaktım zarara bak ip11 şuan 22 23 e satılıyor s10lar ortada yok. Samsung iyi ürün yapsada pazar değeri umrunda değil bin tane model yapıyor unutuluyor hepsi o yüzden hala s7 s8i hatırlıyor herkes özel hissettiriyordu o dönem artık o his yok. yinede satmayı düşünmeyen alsın ama satarsa zarar eder apple altın bilezik
satmak için mi alıyorsun? ben M51 kullanıyorum kaç yıldır hala şarjı 2 gün gidiyor

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
S24+ kullanıyorum hissiyatı kamerası her şeyi çok iyi üzmez

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
11'den geçmeyi düşünüyorum.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Kullanım deneyimi olarak da bakmak lazım olaylara. Sonuçta iPhone 11, ilk çıktığında da amiral gemisi olmamıştı ama s10+ amiral gemisi özelliklerine sahipti. Bu matematikte, kullandığın süredeki daha iyi deneyimin de maddi olarak olumlu yansımaları vardır

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben de iPhone 13'den geçmeyi düşünüyorum ama düz 24 mü yoksa plus mı ikilemindeyim
Ben memnunum ve plus öneririm şarjı daha uzun gidiyor ekran da daha büyük al bir kere kullan uzun zaman derim ama 13'ten geçmeye gerek var mı

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Ben memnunum ve plus öneririm şarjı daha uzun gidiyor ekran da daha büyük al bir kere kullan uzun zaman derim ama 13'ten geçmeye gerek var mı
Cihaz zortladı üstad ekrana su kaçtı kaçak telefon ekrana telefon kadar para istiyolar parça olarak satıcam