Ana kart - Ekran kartı ve kasadaki güç ?

Bu konuyu okuyanlar

gurol42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ana kartı aldığım firmanın web sitesinde okuduğum yorumlarda aşağıdaki sorun vardı,harici ekran kartı takınca kitlenme yaşanıyor,acaba bu yetersiz kasa küç kaynağından ola bilir mi ? kasa 330w ama ekran kartı minumum 350w istiyor bu kitlenmeye sebep ola bili mi ? yada yetersizi güç geldiyinden normalde açmaması gerekiyor ?

Ana kartım biostar 945gc-m4 ana karta bağlı •Intel Graphics Media Accelerator 950, On Board Graphic Max. Share Memory Up To 224MB var
Yeni ekran kartı aldım Zotac Nvidia Geforce 9500GT 1GB 128BIT DDR2 (Directx 10) PCI-E x16 2.0 Ekran Kartı Kasadaki güç 330w
Yeni ekran kartı taktıktan sonra daha bios ekranın da bile kitlenmeler olmaya başladı,windows ekranına 1 kere ulaşa bildim anakartın bios güncellmesini yaptım sonuç yine aynı Ekran kartı kutunda minimum güç 350w yazıyordu acaba bu kitlenmeler bundan dolaya ola bilirmi Paylaş:

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
power yetmiyo,r birçok kaliteli ekran kartları yuksek power ister pc deki powerda kalitesiz marka ise, 330 yazdıgına bakma daha da düşük olabilir . 500 550 wat ve üstü bir yerden bulup deneme yapabilrsin . işe yarıyorsa al .

gurol42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani 100% PC deki kitlenme sebebi kesinlikle power diye bilirmiyiz.... Çünkü ekran kartının fan nı dönüyor ve ekstra dan elektirik kablosu istemiyor ana karttan alıyor elektiriği
Benim kafamı kurcalayan bu ana karı alan bir başka kullanıcı yorumun da harici ekran kartı takınca kitlenmeler oluyor almayın filen yazıyor du...Ben bu ekran kartını dediğiniz gibi bir başka pc denicem power yüksek olan

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
baska pc de deneme başka bir pc deki watt değeri yuksek olan power bul onu senın kasaya tak.

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
PSU alakasız bir marka ise gerçekten 330 W olduğu bile tartışılabilir. Ayrıca sisteminde güç gereksinimi duyan ekstra parçalarda çalıştırıyor olabilirsin. Birden fazla optik sürücü, usb cihazlar, extra soğutucu fanlar vb. En azından gereksiz olan donanımları devre dışı bırakıp tekrar deneme yapabilirsin. Birde ekran kartını uygulama esnasında zarar verme ihtimalini de gözden geçirdikten sonra yeni psu ya yönel derim ben..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
9500GT cok fazla enerji harcamaz eger gercekten sorun power supply'deyse power cok dandik demektir.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Sorun bende :D

PowerSupply verimsiz çalışıyor arkadaşım. Yeni bir PowerSupply alman lazım.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
baska pc de deneme başka bir pc deki watt değeri yuksek olan power bul onu senın kasaya tak.

En iyi çözüm. Her üretici devrelerinin davranışlarını (güç ile ilgili olan ya da VGABIOS ) farklı farklı tasarladığı için yetersiz güçte kimisi sadece fan döndürür, kimisi ışık yakar kimisi hiç bir şey yapmaz, hatta ekran kartı çalışmaz bilgisayar bile açılabilir(böyle bir şeyle karşılaşılmamıştır ama yapılmaz da değil). O yüzden %100 güç nedenli sorun demektir doğru olmaz.