Yardım AMD Driver Yüklerken PC Kapanıyor ve Windows Çöküyor

Bu konuyu okuyanlar

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Merhaba,
AMD Radeon HD 7770 GHz Edition Driver yüklerken Windows çöküyor. Bir ara Valorant oynarken PC gri ekran verip kapandı. Ve anlamsız kapanmalar yüzünden yani kontrolsüz kapanmalar sonucunda windows çöktü ve format atıp yine kurdum. Bu sefer driver yüklerken yarıda pc kapandı yeniden başlatmaya çalıştı fakat sistem içerisinde bir hata oluştu ve ekrana yansımadı. Yine otomatik onarmaya attı ve Başlangıç Onarmadan disk hatalarını denetleyip PC yi yeniden açtım fakat driver filan hiç yüklenmiyor.

Ekli dosyalar

• driver gg.PNG
    driver gg.PNG
    1.2 KB · Görüntüleme: 171

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Merhaba,
AMD Radeon HD 7770 GHz Edition Driver yüklerken Windows çöküyor. Bir ara Valorant oynarken PC gri ekran verip kapandı. Ve anlamsız kapanmalar yüzünden yani kontrolsüz kapanmalar sonucunda windows çöktü ve format atıp yine kurdum. Bu sefer driver yüklerken yarıda pc kapandı yeniden başlatmaya çalıştı fakat sistem içerisinde bir hata oluştu ve ekrana yansımadı. Yine otomatik onarmaya attı ve Başlangıç Onarmadan disk hatalarını denetleyip PC yi yeniden açtım fakat driver filan hiç yüklenmiyor.
format at derim sana sonra bir daha dene

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Nerden yüklemeye çalışıyorsunuz

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kart arıza vermeye başlamış sanırım. Gri ekran verip kapattı yazısını görünce o geldi aklıma. Bende aynı durumu yaşadım çünkü ekran kartım arızalanmıştı daha sonrasında. Format atma ile de alakası yok format atıp zamanını boşa harcama. Sürücü kurmuyorsa zaten kart arıza veriyor demektir.

52eray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kart arıza vermeye başlamış sanırım. Gri ekran verip kapattı yazısını görünce o geldi aklıma. Bende aynı durumu yaşadım çünkü ekran kartım arızalanmıştı daha sonrasında. Format atma ile de alakası yok format atıp zamanını boşa harcama. Sürücü kurmuyorsa zaten kart arıza veriyor demektir.
Abi ekrandan ne yazıyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Formatla ilgisi yok kartta sıkıntı var.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Nerden yüklemeye çalışıyorsunuz
AMD
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki nasıl bir sıkıntı bellek sıkıntısı olabilir diye düşündüm siz öyle diyince

Abi ekrandan ne yazıyor
Ekranda bir şey yazmıyor. Hata verdiğini zaten fan rpm'inin yükselip alçalmasından anlıyorsun

Yada sıkıntıyı nasıl çözebilirim yaklaşık 8 yıllık bir ekran kartı piyasaya çıktığından beridir. Sapphire destek vermez diye düşünüyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
AMD

Peki nasıl bir sıkıntı bellek sıkıntısı olabilir diye düşündüm siz öyle diyince

Ekranda bir şey yazmıyor. Hata verdiğini zaten fan rpm'inin yükselip alçalmasından anlıyorsun

Yada sıkıntıyı nasıl çözebilirim yaklaşık 8 yıllık bir ekran kartı piyasaya çıktığından beridir. Sapphire destek vermez diye düşünüyorum
Kontrol edilmesi lazım.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Kontrol edilmesi lazım.
Nasıl kontrol edebilirim ?

Burda AMD Radeon Graphics olarak gözüküyor yani bilgisayar tanıyor o zaman ama driver olmadığı için Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözüküyor Aygıt Yöneticisinde de Gizli aygıtlarda gözükmüyor

Ama direkt bozuk demek yanlış gibi geliyor windows kurarken herhalde bayağı eski bir sürüm yüklemişim 20H2 güncellemeleri yeni geliyor.

Bir de bana en son windows 10 sürümünü atabilir misiniz onu yükleyip deneyeceğim driver yüklemeyi

Ya sizin dediğiniz gibi ekran kartıda sorun var ya da windows sürümünün eski olduğu için driver yüklenmiyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleme:

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Yardımcı olabilir misiniz acil ve ciddi bir sorun

@Utku92

Son düzenleme:

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Arkadaşlar şuanda bilgisayarda ki projelerim yarım kaldı yardıma ihtiyacım var hiç böyle bir durumla karşılaşmadım yardım ederseniz sevinirim.

YARDIM ?

Son düzenleme: