AMD Driver yüklerken pc kitleniyor

Bu konuyu okuyanlar

RTK36.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba benim şöyle bir sorunum var dün gece oyun oynarken bir anda cızırtı sesi gelerek laptop dondu sonra güç tuşundan kapattım tekrar açtığımda ise Windows logosundan sonra siyah ekranda kaldı, format attım bu sefer de ekran kartı sürücüsünü yüklerken PC kilitleniyor kaç kere denedim hatırlamıyorum 7 ay önce de böyle bir sorun olmuştu bilgisayarcıya götürüp tamir ettirmiştim ama yine aynı sorun oldu.
Not: Format demeyin çünkü çok denedim çözüm olmadı.

Bilgisayar özellikleri:
  • i7 4710HQ
  • AMD R9 M.265X
  • 8 GB RAM
  • 240GB SSD

Selahattin29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm Aslında Bende Güncellerken Öyle Oluyor Bİ Max 30 dk bekliyorum sonra eski haline geliyor yani güncelleme bitince normal devam ediyorum

RTK36.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hmm Aslında Bende Güncellerken Öyle Oluyor Bİ Max 30 dk bekliyorum sonra eski haline geliyor yani güncelleme bitince normal devam ediyorum
bende komple kitleniyor klavye fare hiç bişey yapamıyom güç tuşundan kapatıyom.

DartexNato

Asistan
Reaksiyon puanı
95
biraz bekle ondan sorna birşeyy olasa kapat

RTK36.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
amd'nin en son sürümünü hatta eskileride denedim yine olmadı

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Merhaba benim şöyle bir sorunum var dün gece oyun oynarken bir anda cızırtı sesi gelerek laptop dondu sonra güç tuşundan kapattım tekrar açtığımda ise Windows logosundan sonra siyah ekranda kaldı, format attım bu sefer de ekran kartı sürücüsünü yüklerken PC kilitleniyor kaç kere denedim hatırlamıyorum 7 ay önce de böyle bir sorun olmuştu bilgisayarcıya götürüp tamir ettirmiştim ama yine aynı sorun oldu.

Bilgisayar özellikleri:
  • i7 4710HQ
  • AMD R9 M.265X
  • 8 GB RAM
  • 240GB SSD
pek güvenilir değil ama driver booster kullanarak yükle en azından bir dene

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartında problem var o zaman. Sürücü kurarken kitleniyor diyorsun.

RTK36.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çözüm olurmu bilmem ama güvenli modda kurmayı dene bi
onu da denedim kurdu ama güvenli moddan çıkınca pc açılmıyo tekrar güvenli moda girerek kaldırdım sürücüyü ancak öyle açılıyo

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
onu da denedim kurdu ama güvenli moddan çıkınca pc açılmıyo tekrar güvenli moda girerek kaldırdım sürücüyü ancak öyle açılıyo

Senin kart iptal dostum. Başka sistem de dene bir de orada da aynısı olursa geçmiş olsun.

RTK36.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
laptop ekran kartı başka sistemde denenmiyo benim bildiğim

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Kurulu sürücüyü tamamen kaldırın.
Ekran kartının en güncel sürücüsünü orjinal sitesinden kurup deneyin.
Sorununuzu çözmezse dizüstü bilgisayarınızın kendi web sitesinden ekran kartı sürücüsünü indirip kurmayı deneyin.
Hiçbiri çözmezse bir teknik servise gösterip fikir almakta fayda var.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982

Bilgisayar özellikleri:
  • i7 4710HQ
  • AMD R9 M.265X
  • 8 GB RAM
  • 240GB SSD
Laptobunuz TOSHIBA olmalı.
Toshiba'nın bu serilerinde bu ekran kartı ile kronik sorunlar var, i-GPU'dan görüntü alamıyorsunuz. Sebebi ise PCB ve BGA ile bağlantı sağlayan ekran kartınızın Windows ve sürücüler arasında bağlantıyı sağlayamaması. BGA lehim toplarının bazılarında sorun var. Sorun yazılımsal değil, donanımsal. Windows görüntü sürücüsü ile bağlantıyı sağlayamadığı için kilitlenip kalıyor.
Çare reballing ya da yeni laptop.
Yalnız, reballing yaptırdığınızda aynı şeyin bir daha olmayacağı konusunda garanti olmadığını da belirtmek gerek. Laptop üzerinde reballing masraflı oluyor diye biliyorum. En akıl karı yeni bir bilgisayar almak olacaktır diye düşünüyorum.