Amazon dropshopping Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Arkadaşlar ben 4 ay önce amazon dropshopping yani stoksuz ticaret e başladım.Ve şuan ayda en az satışta 5000 tl kar ediyorum.
Bakın ben şu Masa Amazon canadada 330 kanada doları anlamayanlar olur diye tl hesabından yapalım bu masa 330 kanada doları ben bunu ilk önce Amerika pazarından Kanada pazarına yazılım ile aktarıyorum.
Sonra 10 kanada doları farkla koyuyorum.340 kanada doları yani 2100 tl.Aynı masa Amerika Pazarında Amerikadaki Masa 110 dolar yani 900 tl Kanadadaki adam siparişi veriyor.

Bende amerikadaki adama Kanadadaki müşterinin adresini veriyorum.Ben 10 masayı Amerikadaki adamadan 980 tl ye alıyorum Kanadadaki adam bana 2100 tl gönderiyor tl ye çevirince.Yani 1200 tl kar düşünsenize ayda 5 satış hepsinden 1200 kar yani bir ayda 6000 tl temiz para ben udemyden almıştım eğitimi isterseniz link
Udemy
Mesaj otomatik birleştirildi:

+

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
2 yıl sonra bir arkadaşla yapma planımız var zor mudur bu ticareti yapmayı öğrenmek?

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
2 yıl sonra bir arkadaşla yapma planımız var zor mudur bu ticareti yapmayı öğrenmek?
Bence tek yapın ama seçim sizin.Eğer DropShopping yapmayacaksanız direk ürünler kendiniz temin edecekseniz ve amazon depolarına gönderecekseniz sermaye lazım.Ama DropShopping le başlarsanız.Sermayeyi elde edebilirsiniz.İlk önce dropshoping e başlamadan önce tedarikçiyi iyi belirlemeniz lazım.Kaç günde geliyor iyi kargolanmışmı vs.Ben başlamadan önce denimiştim.Tedarikçiyi iyi seçerseniz o kadar iyi olur.Bir süre sonrada gerekli sermayeyi yaptıktan sonra ürünleri tedarik edip amazon depolarına gönderirsiniz.

Verdiğim linkteki udemy kursunu alın isterseniz 27 tl ye düşmesini bekleyin

Verdiğim linkteki udemy kursunu alın isterseniz 27 tl ye düşmesini bekleyin

theken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhaba ücret karşılığı singapur veya birleşik arap emirliklerinde mağazanızı açabilirim R10 da referanslarım mevcut bu siteye yeni üye olduğum içinde konu açılımı yapamıyorum.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Hocam merhaba ücret karşılığı singapur veya birleşik arap emirliklerinde mağazanızı açabilirim R10 da referanslarım mevcut bu siteye yeni üye olduğum içinde konu açılımı yapamıyorum.
Hocam sağolun ben biliyorum konu açmak için ana menüde konu açma tuşu var.Oradan açabilirsiniz

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam sağolun ben biliyorum konu açmak için ana menüde konu açma tuşu var.Oradan açabilirsiniz
Hocam sizin dropshipping yaptığınızı bilmiyordum başarılar dilerim bu konuda. Ayrıca bir sorum olacaktı, vergi işini nasıl hallediyorsunuz? İnternette araştırmalarımda bu konu hakkında bilgiye ulaşamadım. Türkiyede nasıl işliyor vergilendirme bu sistem için? Cevaplarsanız çok mutlu olurum. Bir ara bu işe başlamak için ailemi ikna etmeye çalışıyordum ama vergilendirme aklıma geldi onu nasıl çözeceğiz bilemedim o yüzden yattı iş. :/

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Hocam sizin dropshipping yaptığınızı bilmiyordum başarılar dilerim bu konuda. Ayrıca bir sorum olacaktı, vergi işini nasıl hallediyorsunuz? İnternette araştırmalarımda bu konu hakkında bilgiye ulaşamadım. Türkiyede nasıl işliyor vergilendirme bu sistem için? Cevaplarsanız çok mutlu olurum. Bir ara bu işe başlamak için ailemi ikna etmeye çalışıyordum ama vergilendirme aklıma geldi onu nasıl çözeceğiz bilemedim o yüzden yattı iş. :/
Hocam faturaları tutuyoruz öyle oluyor.Daha fazlası şu linkte
Link2.link

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Link2.link
Çok sağolun hocam hemen okuyorum.

Link2.link
Hocam bu iki linki okudum. İlk attığınızda şirket kurulması gerektiğinden bashediyor, ikincisinde ise vergi numarası belirtmezsek Amazon'un bizden %18 fazlalık alıp kendi vergi ödeyeceği yazıyor. Yani anladığım kadarıyla şirket kurmazsak Amazon'un payı %25 gibi bir paya çıkıyor ve vergiyi bizim için ödüyor, eğer şirket kurarsak bütün faturlandırmayı biz üstleniyoruz ve yine %18 ödüyoruz doğru muyum? Eğer böyleyse şirket kurmayıp bütün faturlandırma işlerini Amazon'a vermiş oluyoruz değil mi? Böyleyse bu işi tekrar bir konuşmaya başlayacağım ailemle.

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
@daily.Chavo cevap verebilirsen önceki mesajıma sevinirim. Ben birkaç detayı atlıyorum gibi geliyor bana sen tam olarak napıyorsun acaba vergiler hakkında onu yazabilir misin? Çok mutlu olurum eğer dönüş yapabilirsen.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İnternette araştırdım çoğu kişi bu konuda başarısız olmuş bu işe başlayıpta batan kişi sayısı çok çoğu kişi tavsiye etmiyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
İnternette araştırdım çoğu kişi bu konuda başarısız olmuş bu işe başlayıpta batan kişi sayısı çok çoğu kişi tavsiye etmiyor.
Hocam bence onlar araştırmadan iş yapanlar çünkü bu işin kurslarını yapan çoğu kişi çok büyük ihtimalle hesabınız ilk başlarda suspend denilen askıya alınma olayıyla karşılaşacak diyor. En azından 2 ay kazanç sağlamak için hesapla ilgilenmek lazım. Suspend açınca hızlıca ilgilenip Amazon'a kendini göstermen lazım. İnsanlar 3 ay boyunca hesap işletim ücreti ödüyorlar, çok geliyor, gelişemeden bırakıyorlar (aylık 3-5 müşteri gelmiş oluyor) para gidiyor diye. Şansa bağlı etkenler de var tabii ama bir süre işletmeden çözüme ulaşmak olmuyor. Bu işi araştırıp, ön hazırlık yapıp sonrasında öğrene öğrene gitmek lazım. Erken pes edenler battım deyip çıkıyor napalım.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Hocam onlar pes edenler direk.Bende ilk ay boyunca haftalık 250 tl falan alıyordum.Şimdi 5000 tl falan aylık geliyor yani tam bir gelir yok bunda

Hocam bence onlar araştırmadan iş yapanlar çünkü bu işin kurslarını yapan çoğu kişi çok büyük ihtimalle hesabınız ilk başlarda suspend denilen askıya alınma olayıyla karşılaşacak diyor. En azından 2 ay kazanç sağlamak için hesapla ilgilenmek lazım. Suspend açınca hızlıca ilgilenip Amazon'a kendini göstermen lazım. İnsanlar 3 ay boyunca hesap işletim ücreti ödüyorlar, çok geliyor, gelişemeden bırakıyorlar (aylık 3-5 müşteri gelmiş oluyor) para gidiyor diye. Şansa bağlı etkenler de var tabii ama bir süre işletmeden çözüme ulaşmak olmuyor. Bu işi araştırıp, ön hazırlık yapıp sonrasında öğrene öğrene gitmek lazım. Erken pes edenler battım deyip çıkıyor napalım.
Hocam faturayı sipariş kargoya verildikten sonra yazdırabiliyorsunuz.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam faturayı sipariş kargoya verildikten sonra yazdırabiliyorsunuz.
Amazon.com.tr Yardım: Makbuz veya Fatura Yazdırma
Hocam attığınız linkte "customer" yani müşteri geçiyor. Bu durum müşteriler için. Siparişleri kısmına gidip faturayı indirebiliyor. Ben bir "seller" yani satıcı olarak nasıl vergi ödemek adına faturamı oluşturacağım onu merak ediyorum. Yani gelir vergisi ödeyebilmek için benim bir vergi numarası almam vs. gerekmiyor mu yanlış mı biliyorum? Siz alan kişiye faturayı nasıl kesiyorsunuz acaba eğer öğrenebilirsem ben de başlayacağım.

**Galiba sizin attığınız linkte bahsedilen fatura Amazon'un kendi vergi numarasız oluşturduğu fatura. Kendim alıcı hesabımdan denilen yeri gidip fatura indirdim, Amazon'un yaptığı bir fatura o ama bir yasal geçerliliği var mı hukuksal boyutta bilmiyorum.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Benim bilgim şöyle . Bireysel satış yapıyorsanız ve yurtdışında vergi ödemediyseniz (yani buradan öğreniyoruz ki 30.000 doları geçmediyseniz ) yıl sonunda kazancınızı yani Türkiye'deki hesaplara aktardığınız parayı bir sonraki sene ocak - mart arasında bağlı olduğunuz vergi dairesine(bilmiyorsanız İnternet vergi dairesindnen öğrenebilirsiniz) beyan etmekle yükümlüsünüz. Orada belli olur vergi borcunuz!
Hocam attığınız linkte "customer" yani müşteri geçiyor. Bu durum müşteriler için. Siparişleri kısmına gidip faturayı indirebiliyor. Ben bir "seller" yani satıcı olarak nasıl vergi ödemek adına faturamı oluşturacağım onu merak ediyorum. Yani gelir vergisi ödeyebilmek için benim bir vergi numarası almam vs. gerekmiyor mu yanlış mı biliyorum? Siz alan kişiye faturayı nasıl kesiyorsunuz acaba eğer öğrenebilirsem ben de başlayacağım.

**Galiba sizin attığınız linkte bahsedilen fatura Amazon'un kendi vergi numarasız oluşturduğu fatura. Kendim alıcı hesabımdan denilen yeri gidip fatura indirdim, Amazon'un yaptığı bir fatura o ama bir yasal geçerliliği var mı hukuksal boyutta bilmiyorum.
Eğer emin olamazsanız şu videoları izleyin.
Video1
Video2

@Alper S hocam anladınızmı?

@Alper S hocam burda ücretsiz bir eğitime kaydolabilirsin.

@Alper S Kesinlikle ücretsiz olan kursa bak

Son düzenleme: