Yardım Amazon amerika

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
amazon US üzerinden 1 hafta önce kask siparişi verdim, bugun baktığım da aynı kask mevcut konumuma teslim edilemediği mesajını veriyor.Ama siparişim hesabımda aktif durumda . Gümrükte veya başka bir alanda problem yaşar mıyım ?

Ekli dosyalar

• IMG_4812.png
    IMG_4812.png
    124.3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_4813.jpeg
    IMG_4813.jpeg
    84.7 KB · Görüntüleme: 12

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,566
Şimdi siparişi verirken bulunduğun lokasyona yani Türkiyeye verilemediğine dair uyarı var mıydı?
Birincisi böyle bir uyarı yoksa gümrük vergilerini zaten ödeyerek sipariş verdiğinden eline ulaşacaktır.
İkincisi Türkiyeye teslim edilemediğine dair uyarı sen sipariş verdikten sonra, göndericinin aldığı bir kararla uygulanmış olabilir.
Üçüncüsü siparişin şu an hazırlanıyordur, bir süre beklemen gerekecek.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Şimdi siparişi verirken bulunduğun lokasyona yani Türkiyeye verilemediğine dair uyarı var mıydı?
Birincisi böyle bir uyarı yoksa gümrük vergilerini zaten ödeyerek sipariş verdiğinden eline ulaşacaktır.
İkincisi Türkiyeye teslim edilemediğine dair uyarı sen sipariş verdikten sonra, göndericinin aldığı bir kararla uygulanmış olabilir.
Üçüncüsü siparişin şu an hazırlanıyordur, bir süre beklemen gerekecek.
Ben sipariş geçerken herhangi bir adres problemi bildirimi yoktu, fiyatını ödeyip siparişi verdim.Merak edip bi fiyatlara bakayım dedim ve 1 hafta sonrasında aynı ürüne bu uyarının eklendiğini gördüm.

1 ay kadar beklemek problem değil benim için gelecekse eğer. türkiyeye gelip problem yaşatmasın boşuna beklemeyeyim :)

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,566
Amazonda vergisini ödemeden sipariş yapamazsın zaten. Bu durumda sorun yaşamazsın. Ama siparişi hangi tarihte verdiğin ve ürünün tutarı çok önemli. Çünkü yeni yasadan önce 150 EUR sınırı ve AB dışı %30 vergi vardı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amazonda vergisini ödemeden sipariş yapamazsın zaten. Bu durumda sorun yaşamazsın. Ama siparişi hangi tarihte verdiğin ve ürünün tutarı çok önemli. Çünkü yeni yasadan önce 150 EUR sınırı ve AB dışı %30 vergi vardı.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Mesaj otomatik birleştirildi:

siparili geçen hafta pazar günü vermiştim, yasa ne zaman onaylandı ve işleme alındı ?

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,566
Verdiğiniz siparişin tutarını söylemezseniz net bir yorum yapamam.
Değişiklik 6 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yararlandı. Yayınlandıktan 15 gün sonra yürürlüğe girecek. Yani 20 Ağustos'ta yürürlükte olacak ve 30 EUR sınır, AB ülkelerine %30, AB dışı ülkelere %60 vergi uygulanacak.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Verdiğiniz siparişin tutarını söylemezseniz net bir yorum yapamam.
Değişiklik 6 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yararlandı. Yayınlandıktan 15 gün sonra yürürlüğe girecek. Yani 20 Ağustos'ta yürürlükte olacak ve 30 EUR sınır, AB ülkelerine %30, AB dışı ülkelere %60 vergi uygulanacak.
Komple ürün 72 dolar , vergi içerisinde.