Altyapısız İnternet

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Merhaba, gördüğünüz gibi tüm sınıflar uzaktan eğitime alındı. Ve ben 3 aydır yüzyüze eğitim gören bir 8. Sınıf öğrencisiyim.

Bir hafta önce yeni aldığımız daireye taşındık ve ADSL dahil hiçbir ISS altyapısı yok. Ve benim uzaktan eğitim için acil bir altyapısız internete ihtiyacım var.

Superbox asla olmaz çünkü çok pahalı fiyatlar, anneme sordum TT Evimde Mobil ve Vodafone RedBox içinde çok pahalı dedi. Bana bunların dışında bir altyapısız internet lazım. Zoom online dersler için. Umarım destek olursunuz

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Vodafone'nin sınırsız telefon internetleri oluyordu. Onu alıp bilgisayara bağlayabilirsiniz fiyatları ne kadar onu bilmiyorum.

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Merhaba, gördüğünüz gibi tüm sınıflar uzaktan eğitime alındı. Ve ben 3 aydır yüzyüze eğitim gören bir 8. Sınıf öğrencisiyim.

Bir hafta önce yeni aldığımız daireye taşındık ve ADSL dahil hiçbir ISS altyapısı yok. Ve benim uzaktan eğitim için acil bir altyapısız internete ihtiyacım var.

Superbox asla olmaz çünkü çok pahalı fiyatlar, anneme sordum TT Evimde Mobil ve Vodafone RedBox içinde çok pahalı dedi. Bana bunların dışında bir altyapısız internet lazım. Zoom online dersler için. Umarım destek olursunuz
Aynı durum bende de vardı 2 ay sonra bağladılar şuan internet geleli 1 hafta dahi olmadı

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Vodafone'nin sınırsız telefon internetleri oluyordu. Onu alıp bilgisayara bağlayabilirsiniz fiyatları ne kadar onu bilmiyorum.
Amanın amanın öyle fiyatlara gelemem. Çok pahalıdır onlar. Modem
dahil 80 TL geçmemeli

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
80TL geçmemeli diyorsun ama ne yazık ki bu dönemde imkansız fiyatları istiyorsun. Modemlerin kalitelileri bile 150-200TL'den başlıyor.
Modem satın almayacağım. İnterneti alırken ekstra ücret ile modem de alınıyor. Aylık 15-20 TL

salihSR

Asistan
Reaksiyon puanı
54

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Superbox'a ailesi pahalı demiş. Superbox avantajlı olur ama fiyatı biraz tuzlu. Onun yerine mobil veri tercih edilebilir. Mobil veride 40GB yeterli olur diye düşünüyorum.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520

hocam tt gidip işte wifi paketleri var 50 gb 59 tl ort 62 tl falan fatua geliyor onlardan kullanbilirsiniz bende aldım yada altyapı olmadan internet suanan yerel şirketler var onlarıda deneyebilirsiniz evinizin çatısına bir cihaz takıp internet sunuyor bizim yerelde var iyi araştırın bi bakın kesinlikle uzun soluklu iyi değil sadece derslerinizden kalmazsınız

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Adsl varsa superbox ya da redboxa o paraları vermeye gerek yok bence

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Destek olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Türk Telekom Evimde Mobil 50 GB interneti modem dahil ayda 98 TL'ye alacağız. Başka bir çözümümüz yok.

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Hayır! Evinize gelip 4.5G için uygun olup olmadığı bakıldıktan sonra kullanabiliyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

• Hizmetin talep edildiği adres bilgisi sorgulanır.
  • Adresin hizmet sunulabilmesi için uygun olması durumunda kurulum için randevu alınır.
  • Kurulum aşamasında adreste ikinci bir kontrol yapılır ve uygunluk durumunda abonelik ve kampanya sözleşmeleri imzalatılarak, ürün ile ilgili gerekli kontroller yapılır, kurulum tamamlanır ve Superbox cihaz teslim edilir.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Haftada kaç saat dersin var? 1 ders zoomda 480p kalitede ortalama 800 MB veri harcanmasına sebep oluyor. Günde 5 dersin olsa bu günde 4GB internet demek ve bu minimum tutarı. 50GB kota yetmeyebilir.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hayır! Evinize gelip 4.5G için uygun olup olmadığı bakıldıktan sonra kullanabiliyorsunuz.

• Hizmetin talep edildiği adres bilgisi sorgulanır.
  • Adresin hizmet sunulabilmesi için uygun olması durumunda kurulum için randevu alınır.
  • Kurulum aşamasında adreste ikinci bir kontrol yapılır ve uygunluk durumunda abonelik ve kampanya sözleşmeleri imzalatılarak, ürün ile ilgili gerekli kontroller yapılır, kurulum tamamlanır ve Superbox cihaz teslim edilir.
Turkcell her yerde çekiyor.
4.5 G olmayan yer yok bu zamanda.
Yani bana itiraz etmek için araştırıp geldiniz öyle mi?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Uydu internetini bir araştır. Bizim bir arkadaş 12 mbps e 50 lira ödüyordu. Eve çanak kuruyorlar çanaktan modeme geliyor sinyal o şekilde kullanıyordu.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Haftada kaç saat dersin var? 1 ders zoomda 480p kalitede ortalama 800 MB veri harcanmasına sebep oluyor. Günde 5 dersin olsa bu günde 4GB internet demek ve bu minimum tutarı. 50GB kota yetmeyebilir.
Ben 2019-2020 döneminde ADSL 40-50 GB ile hem Zoom dersleri hemde YouTube, Discord vb. kullanıyordum.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Ben 2019-2020 döneminde ADSL 40-50 GB ile hem Zoom dersleri hemde YouTube, Discord vb. kullanıyordum.
İlginç. Ben 50GB'ı ev halinde max 1 haftaya bitiririm. Kişiden kişiye değişir.

Bu şekilde :tearsofjoy:
bn.png

Son düzenleme:

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yerel internet firmaları var. Dışarıya alıcı bir cihaz yerleştirip kendi cihazları üzerinden bağlantıyı sana ulaştırıyorlar wifi üzerinden. Ben 16 mbit kesintisiz alabiliyorum. Kopma derdi falan olmuyor. Akşam saatlerinde bazen bağlantı hızı düşebiliyor o lokasyonda çok giriş yapanlar falan olunca ama en azından Ttnet'e göre çok memnunum. Ttnet varken 16 mbit yerine 3-5 mbit alabiliyordum o da sürekli kesiliyordu.