Alt yapı sorunu

Halilyildizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar
Ben evime internet çektirmek istiyorum İnternetten alt yapı sorguluyorum alt yapınız bulunmamaktadır diyor
Ama karşı komşumuzun alt yapısı var ve evimizin sağ ve sol tarafındaki komşularımızında İnterneti vardı ama hangi siteden sorgularsam sorgulayayım internet alt yapınız bulunmamaktadır yazıyor sağ ve sol komşumuzun ayrı ayrı İnterneti var evimizin 2 metre yakınındada türk Telekom direği var internet çektirmem mümkünmü 2 ayrı direk var 1 tanesi aktif 1 tanesi çalışmıyor
(Port vb Şeyleri Bilmiyorum ilkkez internet çektirecem acil cevap verirseniz sevinirim)
İyi günler

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Hangi altyapı sorguladınız ? Hangi internet sağlayıcını düşünüyorsunuz. Ben müşteri hizmetleri dahil çok iyi sağlayıcı olan KabloNeti öneriyorum genelde her yerde fiber altyapısı var.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Türk telekoma gidip birebir konuştun mu, bazen şubeden yardımcı olabiliyorlar.
Alt yapı olsa dahil portta yer kalmayınca internet açamıyorlar.
Türk telekom yerine farklı internet sağlayıcılarıyla iletişime geç.
En kötü bir Superbox başvurusu yap alt yapı falan istemiyor üstüne taşıyabiliyorsun ancak biraz tuzlu fiyatı

Halilyildizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hangi altyapı sorguladınız ? Hangi internet sağlayıcını düşünüyorsunuz. Ben müşteri hizmetleri dahil çok iyi sağlayıcı olan KabloNeti öneriyorum genelde her yerde fiber altyapısı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom düşünüyorum kardeşim imkanı varmı

Halilyildizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Türk telekoma gidip birebir konuştun mu, bazen şubeden yardımcı olabiliyorlar.
Alt yapı olsa dahil portta yer kalmayınca internet açamıyorlar.
Türk telekom yerine farklı internet sağlayıcılarıyla iletişime geç.
En kötü bir Superbox başvurusu yap alt yapı falan istemiyor üstüne taşıyabiliyorsun ancak biraz tuzlu fiyatı
Kardeşim şu an mahallede kimsenin interti yok ama tam karşımızda ve evimizi yanında direk var karşımdaki direkte alt yapı var bizde yok ama buna rağmen yan komşularımızın ikisine internet çektirdi onlaronların adresinde sorguladım onlarında alt yapısı yok neden olabilir acaba

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Kardeşim şu an mahallede kimsenin interti yok ama tam karşımızda ve evimizi yanında direk var karşımdaki direkte alt yapı var bizde yok ama buna rağmen yan komşularımızın ikisine internet çektirdi onlaronların adresinde sorguladım onlarında alt yapısı yok neden olabilir acaba
Dediğim siteye BAKINIZ !

M

Murat Burç

SDN Okuru
Karşımızdaki evin 35 mp ye kadar hızı var ama ben alt yapısı olmadığı halde sağ ve sol tarafımızdaki evler nasıl internet çektirdi onu merak ediyorum

Yani bizim tam karşımızdaki direkte alt yapı var yanınızdakiler yok o direkten bizim eve internet cekerlermi onu merak ediyorum
Telekomu ara veya müdürlüğe git. Olur olmaz diyemem TT anormal bir şirket normalde vermesi lazım bir bakmışsın altyapı yok der geçiştirir.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Türk Telekom düşünüyorum kardeşim imkanı varmı
Ben yıllarca TT kullandım şimdi TT omurgasında Millenicom VDSL kullanıyorum 5 günde falan geçiş sağlandı. 35-6 80 TL. TTde 24 Mpbs 95 tl civarı 35i de 110a falan denk geliyordur işte memnunun tt altyapısı varsa vdslde varsa muhtemelen turknet ve millenicom gibi tt altyapısı kullanan şirketler daha ucuza daha hızlı interent verir.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Merak ediyorum, konunuzu neden dizüstü bilgisayarlar kategorisine açma gereği duydunuz ?

Halilyildizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben Konuyu Şöyle anlatayım
Bizim karşı komşumuzun evinde alt yapı var görünüyor (onların İnterneti yok sadece alt yapısı var) ama bizden taraftaki sağ ve sol ev internet kullanıyordu sonra kapattırdı ama onların alt yapısı yok demek istediğim karşı evin alt yapısıyla veya o direkten bizim evinizin önündeki direğe internet verip yada iptal ettirildiyse açtırıp kullanabilirmiyim

Merak ediyorum, konunuzu neden dizüstü bilgisayarlar kategorisine açma gereği duydunuz ?
Forumu daha yeni ilker kullandim neyin ne olduğunu kullanmasını bilmiyorum