Alt Yapı Sorgulma?

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kullanıp kullanmamakla alakası yok olayın 100 megabitle 25in arasında nasıl fark olmayabilir? Sen farkı hissetmeyecek işlemler yaparsan olmayabilir.
Render yapıp yayın açmıyorsa internete 10 kişi bağlanıp video izliyorsa, sürekli yüksek boyutlu dosyalar indiriyorsa hisseder.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Eee yine benim dediğime geldik, sonuçta hız düşmesi oluyor.
Ben de hız düşmesi oluyor dedim. Ama hissedilmesi için ağır şeyler yapmalı. Günlük 5 kişi aynı anda bağlanıp video izlerken ınstagramda takılıp diğeri de oyun oynarken hissedilmiyor.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Arkadaşlar bir kaç ay önce alt yapı sorgulattığımda VDSL 2 vardı şimdi ise VDSL 2 desteklemiyor diyor bu nasıl bir iş anlamadım.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bir kişi aboneliğini kapattığı zaman yer açılır yada telekoma dilekçe vericeksiniz yeni bir saha dolabı koyacaklar vdsl port sayısı artacak.
@Umut Çelik @Yasiin
Açıklamanız için teşekkür ederim arkadaşım;
Konu başında bahsetmiştim fakat gözden kaçırmış ola bilirsiniz tekrar açıklayım. Hali hazırda internet kullanıcısıyım ve bahsedildiği gibi bulunduğum konumu internet için soğrulduğumda "bulunduğunuz lokasyonda internet yok" diyor. İnternet servis sallayıcılarını arayıp konumu sorguladığımda internet veremeyiz bulunduğunuz yerde hat yok deniyor. Fakat kendi servis sağlayıcımı farklı telefon ile arayıp adresi sorguladığımda kendi servis sağlayıcım bile hat yok muhabbeti yapmakta. Hali hazırda internet kullanıcısıyım diyorum nasıl hat olmaz diyorum şaşıp kalıyorlar. :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
@Umut Çelik @Yasiin
Konu başında bahsetmiştim fakat gözden kaçırmış ola bilirsiniz tekrar açıklayım. Hali hazırda internet kullanıcısıyım ve bahsedildiği gibi bulunduğum konumu internet için soğrulduğumda "bulunduğunuz lokasyonda internet yok" diyor. İnternet servis sallayıcılarını arayıp konumu sorguladığımda internet veremeyiz bulunduğunuz yerde hat yok deniyor. Fakat kendi servis sağlayıcımı farklı telefon ile arayıp adresi sorguladığımda kendi servis sağlayıcım bile hat yok muhabbeti yapmakta. Hali hazırda internet kullanıcısıyım diyorum nasıl hat olmaz diyorum şaşıp kalıyorlar. :)
Çok ilginç. Anladığım kadarıyla siz kullandığınız için sizin port da dolu görünüyor.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
@Umut Çelik @Yasiin
Şöyle söyleyeyim, portlar dolu olduğu için öyle söylemeleri normal, internet hizmetimi taşıyacağım dediğinde de mi olmaz diyorlar?

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Şöyle söyleyeyim, portlar dolu olduğu için öyle söylemeleri normal, internet hizmetimi taşıyacağım dediğinde de mi olmaz diyorlar?
İnternet hizmetini taşıyacağım demedim. İnternet hizmetini taşıyacağım derken tam olarak ne söylemem gerekir?

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
@Umut Çelik
@Yasiin
Sizleri rahatsız etiğim için inanın özür dilerim fakat bahsettiğiniz gibi dediğimde alt yapınız uygun değil denilmekte. Yaklaşık iki üç ay önce uygundu şimdi ne değişti anlamadım?

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Öneriniz için teşekkür ederim fakat hizmeti taşıyacağım derken tam anlamıyla ne demeliyim?
Geçmek istediğiniz issyi arayın adresinizi sorgılatın yok diyince hali hazırda vdsl müiterisiyim aboneliğimi sizin firmanıza taşımak istiyorum diyin yardımcı olurlar.

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bende yeni evime internet bağlatmak istiyorum. Türk telekom da sorguladığımda hipernet görünmekte. Bu fiber Internet mi?
Superonline sorguladığımda ise adsl görünmekte.
Türknette maksimum 35 mbps verebiliyor
Vodafone adsl gösteriyo sadece ve maksimum 50 mbps veriyor.
Yani anladığım benim hattım maksimum 50 mbps destekli Siz olsanız hangi iss yi tercih ederdiniz?
ben tercihimi türk telekomdan yana kullandım.50 Mbps ve çok memnunum türk telekomu seçebilirsiniz.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Geçmek istediğiniz issyi arayın adresinizi sorgılatın yok diyince hali hazırda vdsl müiterisiyim aboneliğimi sizin firmanıza taşımak istiyorum diyin yardımcı olurlar.
Sizleri rahatsız etiğim için inanın özür dilerim fakat bahsettiğiniz gibi dediğimde alt yapınız uygun değil denilmekte. Yaklaşık iki üç ay önce uygundu şimdi ne değişti anlamadım?

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Peki ttnet.? Apartmanda 5_6 tane WiFi gördüm tt net. Tabi kablonet olmadığı içinde olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 seçenek kaldı.
Süperonline adls 50 mbit sınırsız 129 tl
Ttnet hipernet 50 mbit sınırsız 123 tl
türk telekom 50 mbps sınırsız kullanıyorum öneririm gayet memnunum

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bilemiyorum. Hizmet taşıma diyince altyapı var diyince olması lazım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Zaten hali hazırda internetim mevcut dediğiniz de ne diyorlar?