Alt Yapı Sorgulma?

Bu konuyu okuyanlar

Peki ttnet.? Apartmanda 5_6 tane WiFi gördüm tt net. Tabi kablonet olmadığı içinde olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 seçenek kaldı.
Süperonline adls 50 mbit sınırsız 129 tl
Ttnet hipernet 50 mbit sınırsız 123 tl
Superonline. TTNET max. 40 mb verir bence.
Bu altyapı sorgulama sitelerine pek güvenmemek lazım. Arayıp bizzat firmalardan hız sorgulaması yapmak lazım.

Mesela ben Süperonline ı aramıştım size max 25 Mhps veriyoruz dedi. Türknet sitesinden sorguluyom 50 alabilirsin diyoz. Vodofone'ı aradım 80 e kadar veririrz dedi. En son vodofon ile konuşurken sizin apartmanda kablonet altyapısıda varmış beyfendi dedi. Ve o an bir ışık çaktı :D Kablonete ulaştım ve 100 mhps internet + Full kanal Kabloneti 89 TL ye kullanıyorum.
Hocam zaten türknet ile superonline farklı altyapıyı kullanıyor.
Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum kablonette ama gün içerisinde 100 megabit verip akşam tam kullanma saatlerinde 25 megabite düşünmeleri kötü birşey. Kablonet için söylüyorum.
Yanlış anlamayın öncelikle. Ben hiç internet bağlatmadan önce bu tarifeye bakarken 100 en 25 e düşmesi çok saçma demiştim.
Şimdi kullanırken 100 den 25e kaçta geçiyor onu bile bilmiyorum hiç farketmiyor gibi. Siz daha önce kullandınız mı kablonet ki kötü bir şey? Kullanıcılarının yorum yapması daha iyi değil mi?

Kablonet mahallemde yok malesef
Superonline.

Yasiin

Dekan
Yanlış anlamayın öncelikle. Ben hiç internet bağlatmadan önce bu tarifeye bakarken 100 en 25 e düşmesi çok saçma demiştim.
Şimdi kullanırken 100 den 25e kaçta geçiyor onu bile bilmiyorum hiç farketmiyor gibi. Siz daha önce kullandınız mı kablonet ki kötü bir şey? Kullanıcılarının yorum yapması daha iyi değil mi?

Superonline.
Ben deneyimlerimi yazmadım zaten farkındaysan, herkesin bildiği olan birşeyi söyledim. Kullanıp kullanmamak ile alakası yok bunun

Trmp59

Öğrenci

Superonline.
Bilmediğim için soruyorum. Superonline adsl için ttnet altyapısı kullanıyor. Nasıl tt net 40 mbps verirken superonline 50 mbps verecek?

Trmp59

Öğrenci
Son düzenleme:
Kullanıp kullanmamakla alakası yok olayın 100 megabitle 25in arasında nasıl fark olmayabilir? Sen farkı hissetmeyecek işlemler yaparsan olmayabilir.
Render yapıp yayın açmıyorsa internete 10 kişi bağlanıp video izliyorsa, sürekli yüksek boyutlu dosyalar indiriyorsa hisseder.

Kalenderadam

Doçent
Arkadaşlar bir kaç ay önce alt yapı sorgulattığımda VDSL 2 vardı şimdi ise VDSL 2 desteklemiyor diyor bu nasıl bir iş anlamadım.

Kalenderadam

Doçent
Bir kişi aboneliğini kapattığı zaman yer açılır yada telekoma dilekçe vericeksiniz yeni bir saha dolabı koyacaklar vdsl port sayısı artacak.
@Umut Çelik @Yasiin
Açıklamanız için teşekkür ederim arkadaşım;
Konu başında bahsetmiştim fakat gözden kaçırmış ola bilirsiniz tekrar açıklayım. Hali hazırda internet kullanıcısıyım ve bahsedildiği gibi bulunduğum konumu internet için soğrulduğumda "bulunduğunuz lokasyonda internet yok" diyor. İnternet servis sallayıcılarını arayıp konumu sorguladığımda internet veremeyiz bulunduğunuz yerde hat yok deniyor. Fakat kendi servis sağlayıcımı farklı telefon ile arayıp adresi sorguladığımda kendi servis sağlayıcım bile hat yok muhabbeti yapmakta. Hali hazırda internet kullanıcısıyım diyorum nasıl hat olmaz diyorum şaşıp kalıyorlar. :)

@Umut Çelik @Yasiin
Açıklamanız için teşekkür ederim arkadaşım;
Konu başında bahsetmiştim fakat gözden kaçırmış ola bilirsiniz tekrar açıklayım. Hali hazırda internet kullanıcısıyım ve bahsedildiği gibi bulunduğum konumu internet için soğrulduğumda "bulunduğunuz lokasyonda internet yok" diyor. İnternet servis sallayıcılarını arayıp konumu sorguladığımda internet veremeyiz bulunduğunuz yerde hat yok deniyor. Fakat kendi servis sağlayıcımı farklı telefon ile arayıp adresi sorguladığımda kendi servis sağlayıcım bile hat yok muhabbeti yapmakta. Hali hazırda internet kullanıcısıyım diyorum nasıl hat olmaz diyorum şaşıp kalıyorlar. :)
Çok ilginç. Anladığım kadarıyla siz kullandığınız için sizin port da dolu görünüyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar