Alt Yapı Sorgulma?

Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Merhabalar;
Uzun bir süredir ADSL internet kullanıcısıyım ve bulunduğum civarda fiber internet alt yapısını nasıl sorgulaya bilirim? Dahası hangi sokak ve hangi caddede fiber var nasıl öğrene bilirim. Geçen Haziran ayından önce alt yapımı sorguladığımda VDSL destekliyordu ve şuan sorguladığımda "bulunduğunuz lokasyonda internet hizmeti veremiyoruz" diyor. Fakat hali hazırda şuan internet kullanıyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende yeni evime internet bağlatmak istiyorum. Türk telekom da sorguladığımda hipernet görünmekte. Bu fiber Internet mi?
Superonline sorguladığımda ise adsl görünmekte.
Türknette maksimum 35 mbps verebiliyor
Vodafone adsl gösteriyo sadece ve maksimum 50 mbps veriyor.
Yani anladığım benim hattım maksimum 50 mbps destekli Siz olsanız hangi iss yi tercih ederdiniz?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bende yeni evime internet bağlatmak istiyorum. Türk telekom da sorguladığımda hipernet görünmekte. Bu fiber Internet mi?
Yani anladığım benim hattım maksimum 50 mbps destekli Siz olsanız hangi iss yi tercih ederdiniz?
Superonline veya Kablonet.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
GIBIRNet

bunda çıkmaz ise hiçbirinde çıkmaz :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

burası gerçek hız bi sorgula bakalım...

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
GIBIRNet

bunda çıkmaz ise hiçbirinde çıkmaz :D

burası gerçek hız bi sorgula bakalım...
Bu iss de daha iyi çıktı. Ama hiç duymadım ismini

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-29-11-56-47-468_com.android.chrome.png
    Screenshot_2020-11-29-11-56-47-468_com.android.chrome.png
    92.5 KB · Görüntüleme: 145

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ne kabloneti ne superonline yı bırakın şu muhabbeti.
Kablonet fiber kullanıyorum memnunum?
En iyi 2 İSS bunlar.
Bilmiyorsanız google>şikayet var> iss lere sırayla bakarsanız en az şikayet superonline ve kablonette.
Malesef kablonet yok. Süperonlineda ise fiber yoksa bulaşmayın diyolar sanki. Bilemedim
Superonline der geçerim.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
En iyi 2 İSS bunlar.
Bilmiyorsanız google>şikayet var> iss lere sırayla bakarsanız en az şikayet superonline ve kablonette.
Superonline der geçerim.
Tahminimce akşam saatlerinde 25 megabite kadar düşürdükleri için tavsiye etmiyor, yoğun saatlerde düşmesi de kötü, ayrıca @AMC kablonette çalıştığını söylüyordu demekki bir bildiği var.

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tahminimce akşam saatlerinde 25 megabite kadar düşürdükleri için tavsiye etmiyor, yoğun saatlerde düşmesi de kötü, ayrıca @AMC kablonette çalıştığını söylüyordu demekki bir bildiği var.
25 mbite inen süperonline yada kablonet mi? Kablonette çalışıp mı önerilmiyor kablonet. Kardeşim kablonet kullanıyor ve çok memnun. Ama benim bağlantım yok

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
En iyi 2 İSS bunlar.
Superonline der geçerim.
Ben sorguladım tek süperonline' da var. Ama biz turkcell bayisine gidip söyledik. Bize siz yanlış sorgulamışsın dediler. Ve sizin altyapı yok dediler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Her tarifede akşam değişmiyor hızlar. Kablonet fanboyu falan değilim ama sıkıntısız bir İSS yani kendim kullanıyorum.
25 mbite inen süperonline yada kablonet mi? Kablonette çalışıp mı önerilmiyor kablonet. Kardeşim kablonet kullanıyor ve çok memnun. Ama benim bağlantım yok
Kablonetin bazı tarifeleri öyle.
Ben sorguladım tek süperonline' da var. Ama biz turkcell bayisine gidip söyledik. Bize siz yanlış sorgulamışsın dediler. Ve sizin altyapı yok dediler.
Varsa Superonline müşteri hizmetini arayıp bir de oradan sorgulatın varsa telefonda abonelik yaptırın.

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
En iyi 2 İSS bunlar.
Superonline der geçerim.
Peki ttnet.? Apartmanda 5_6 tane WiFi gördüm tt net. Tabi kablonet olmadığı içinde olabilir

2 seçenek kaldı.
Süperonline adls 50 mbit sınırsız 129 tl
Ttnet hipernet 50 mbit sınırsız 123 tl

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu altyapı sorgulama sitelerine pek güvenmemek lazım. Arayıp bizzat firmalardan hız sorgulaması yapmak lazım.

Mesela ben Süperonline ı aramıştım size max 25 Mhps veriyoruz dedi. Türknet sitesinden sorguluyom 50 alabilirsin diyoz. Vodofone'ı aradım 80 e kadar veririrz dedi. En son vodofon ile konuşurken sizin apartmanda kablonet altyapısıda varmış beyfendi dedi. Ve o an bir ışık çaktı :D Kablonete ulaştım ve 100 mhps internet + Full kanal Kabloneti 89 TL ye kullanıyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum kablonette ama gün içerisinde 100 megabit verip akşam tam kullanma saatlerinde 25 megabite düşünmeleri kötü birşey. Kablonet için söylüyorum.

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum kablonette ama gün içerisinde 100 megabit verip akşam tam kullanma saatlerinde 25 megabite düşünmeleri kötü birşey. Kablonet için söylüyorum.
Kablonet mahallemde yok malesef

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Peki ttnet.? Apartmanda 5_6 tane WiFi gördüm tt net. Tabi kablonet olmadığı içinde olabilir

2 seçenek kaldı.
Süperonline adls 50 mbit sınırsız 129 tl
Ttnet hipernet 50 mbit sınırsız 123 tl
Superonline. TTNET max. 40 mb verir bence.
Bu altyapı sorgulama sitelerine pek güvenmemek lazım. Arayıp bizzat firmalardan hız sorgulaması yapmak lazım.

Mesela ben Süperonline ı aramıştım size max 25 Mhps veriyoruz dedi. Türknet sitesinden sorguluyom 50 alabilirsin diyoz. Vodofone'ı aradım 80 e kadar veririrz dedi. En son vodofon ile konuşurken sizin apartmanda kablonet altyapısıda varmış beyfendi dedi. Ve o an bir ışık çaktı :D Kablonete ulaştım ve 100 mhps internet + Full kanal Kabloneti 89 TL ye kullanıyorum.
Hocam zaten türknet ile superonline farklı altyapıyı kullanıyor.
Yanlış anlamayın öncelikle. Ben hiç internet bağlatmadan önce bu tarifeye bakarken 100 en 25 e düşmesi çok saçma demiştim.
Şimdi kullanırken 100 den 25e kaçta geçiyor onu bile bilmiyorum hiç farketmiyor gibi. Siz daha önce kullandınız mı kablonet ki kötü bir şey? Kullanıcılarının yorum yapması daha iyi değil mi?

Kablonet mahallemde yok malesef
Superonline.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Yanlış anlamayın öncelikle. Ben hiç internet bağlatmadan önce bu tarifeye bakarken 100 en 25 e düşmesi çok saçma demiştim.
Şimdi kullanırken 100 den 25e kaçta geçiyor onu bile bilmiyorum hiç farketmiyor gibi. Siz daha önce kullandınız mı kablonet ki kötü bir şey? Kullanıcılarının yorum yapması daha iyi değil mi?

Superonline.
Ben deneyimlerimi yazmadım zaten farkındaysan, herkesin bildiği olan birşeyi söyledim. Kullanıp kullanmamak ile alakası yok bunun

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Superonline.
Bilmediğim için soruyorum. Superonline adsl için ttnet altyapısı kullanıyor. Nasıl tt net 40 mbps verirken superonline 50 mbps verecek?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bilmediğim için soruyorum. Superonline adsl için ttnet altyapısı kullanıyor. Nasıl tt net 40 mbps verirken superonline 50 mbps verecek?
Bir kere 40-50 mpbs konuştuğumuz için ADSL ile alakası yok VDSL.
Superonline kendi altyapısını kullanıyor genelde.

Trmp59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme: