Allahcc Hacklendi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Takip edendede kuranda da akıl yok.

http://www.cyber-warrior.org/Forum/allahcc-twitter-hesabi-hakkinda_485481,0.cwx

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Neyse film kitap site sosyal paylaşım hesabı hepsi aynı halt işte siz neyi savunuyorsunuz kii??..

İnsanlar okumadıkları bir kitabı savunmaya çalışınca saçma sapan şeyler yazıyorlar. Allah, Mevla, Hüda, Halik… bunların hepsi yine Allah' a çıkar. Esmaul Hüsna yı hiç duymadınız mı? Filmi izlerseniz filmde Hristiyanlıkla ilgili hiçbir şey yoktur. Film doğrudan Tanrı ile İnsan arasındaki bağı anlatmaktadır. Filmde bi kilise sahnesi filan varsa buyrun gösterin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beğenmiyosanız takip etmeyin siz sanki ateistlere çok saygı gösterdinizde onlardan saygı bekliyosunuz daha okumadığınız kurana inanıyosunuz

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İnsanlar okumadıkları bir kitabı savunmaya çalışınca saçma sapan şeyler yazıyorlar. Allah, Mevla, Hüda, Halik… bunların hepsi yine Allah' a çıkar. Esmaul Hüsna yı hiç duymadınız mı? Filmi izlerseniz filmde Hristiyanlıkla ilgili hiçbir şey yoktur. Film doğrudan Tanrı ile İnsan arasındaki bağı anlatmaktadır. Filmde bi kilise sahnesi filan varsa buyrun gösterin.
Ben filmi izlemedim bilmiyorum sizin dediğiniz gibidir.. Ama bu konuda şu twitter hesabını savunanlar var gibi ben onlara tepki gösteriyorum.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Müslüman olmak zor iş

Hep hoşgörülü olmak,fikre saygı gözteremek,saygılı olmak,değerlere empati kurmak bize düşüyor

evet tamam da kardeşim benden beklediğin erdemlere sen kapalımısın sende neden bu beklentilerin binde biri yok?

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu hesabı açanlarda takip edenlerde akıl diye birşey yok herhalde :D

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben filmi izlemedim bilmiyorum sizin dediğiniz gibidir.. Ama bu konuda şu twitter hesabını savunanlar var gibi ben onlara tepki gösteriyorum.
Herkesin dini inancı ayrıdır. Twitter da bir grup hesap açmış din karşıtı yazılar paylaşıyor. Hesabı hackleyince ne olacak? Adamları Müslüman mı yapacaksınız? Başka hesap açıp aynı yazıları paylaşmaya devam edecekler. Kuran' ı açıp bir kelime dahi okumayan ama internette din düşmanı siteleri hackleyip "Şimdi ne sevap kazanmışımdır kimbilir" diye düşünen adamlar var. Facebook ta ayetler paylaşıp sonra iyi bir haber alınca "Allah karşılığını verdi" diye düşünen bir zihniyet var. Hadi Google Earth üzerinden kabeye gidip hac yapalım o zaman.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Dini inanç ayrıdır inançsızlık ayrıdır. Ateşe tapana bile saygı duyarım ama inançsıza duymam. Allah'la, Elçileriyle ve ayetleriyle kafa bulunmaz.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Yani? Söylemek istediğinizi tam anlayamadım. O filmde de Allah'ın yerine geçen bir kişinin O'nun ilahi kudreti ile yaptıklarını esprili bir dille anlatması konu ediliyordu. Yani bana kalırsa twitter hesabını kullanan kişi ile aynı şeyi yapıyorlardı.

ha işte olaya gel sen. "bana kalırsa" demek için cebelleşiyorsun sabahtan beri ama öncesinde örnek verip cool görüneyim işine girince batırdın. madem anlamayacaksın ne diye kalkışıyorsun. insan önce çapını tartmaz mı yav? (bari bunu anla.)

Filmi izlemediğiniz açıkça görülüyor. O filmde İsa' ya dair hiçbir şey yoktur. Bruce hayatında sürekli aksilikler yaşayan ve bu yüzden Tanrıya (yabancı filmler Türkçeye çevrilirken genelde "Allah" kelimesi kullanılmaz. Ayrıca "Tanrı" kelimesinin Hristiyanlıkla ilgili yoktur. Allah'ın birçok ismi vardır: Mevla, Halik, Hüda… Bakın Türk Dil Kurumu nasıl tanımlamış: Kâinatta var olan her şeyi yaratan, koruyan, tek ve yüce varlık) isyan eden bir kişidir. Birgün Tanrı onu yanına çağırır ve "Madem benim işimi yapamadığımı düşünüyorsun. Sen Tanrı olda görelim" diyerek tüm güçlerini ona aktarır. Filmin konusu budur.

filmi izledim aslan rahat ol sen. şıracılık görevini güzel yerine getirmişsin ama olmamış malesef. hz isa ile olan alakası, hristiyanların isa'ya koydukları yakıştırma ad bağdaştığı için var. hrsitiyanlıkla olan alakası da, bahse konu olan şahsın, yaşadığı toplumun inandığı din olmasından dolayı var. hangi yaratıcıya inanıyor amerikalılar? Hz isa ile olan alaka şuradan zaten açık, tanrı yine insani bir vücut ile resmedilmiş.

yahu savunmaya çalıştığın adam emsal vericem diye sallamış, sen de sıvamışsın resmen.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
gün boyunca şu konu ilk 10 da yer aldı
başlığın değiştirilmesini istiyorum sinirimi bozdu artık...

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ha işte olaya gel sen. "bana kalırsa" demek için cebelleşiyorsun sabahtan beri ama öncesinde örnek verip cool görüneyim işine girince batırdın. madem anlamayacaksın ne diye kalkışıyorsun. insan önce çapını tartmaz mı yav? (bari bunu anla.)

filmi izledim aslan rahat ol sen. şıracılık görevini güzel yerine getirmişsin ama olmamış malesef. hz isa ile olan alakası, hristiyanların isa'ya koydukları yakıştırma ad bağdaştığı için var. hrsitiyanlıkla olan alakası da, bahse konu olan şahsın, yaşadığı toplumun inandığı din olmasından dolayı var. hangi yaratıcıya inanıyor amerikalılar? Hz isa ile olan alaka şuradan zaten açık, tanrı yine insani bir vücut ile resmedilmiş.

yahu savunmaya çalıştığın adam emsal vericem diye sallamış, sen de sıvamışsın resmen.
Hangi din kitabında (Kuran, İncil, Tevrat) Tanrının güçlerini herhangi bir insana aktarabileceği yazar söyler misin? Film, komedi örtüsüyle dinle dalga geçen bir filmdir. İkinci filmde de peygamberle dalga geçilir. Verecek cevabın kalmayınca aklınca özlü sözlerin arkasına sığınmaya çalışıyorsun :) Yemezler.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bizim gibi dinine sahip çıkmayan bir ülkü var mıdır? Acaba.

Bizi öyle bir böldüler ki...

Yobaz, laik, Atatürkçü, Kemalist, Solcu, Sağcı, Alevi, Sünni, daha gider bu böyle..

Dinine sahip çıkarsın ; Yobaz, irticacı derler adama. Laiklikten dem vururlar.

Almanya'da herkesin maaşından aylık bir miktar kilise bakımı vs için para alıyorlar.

Ama bilmiyorlar ki o batıdan aldıkları laikliği batı bile uygulamıyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hangi din kitabında (Kuran, İncil, Tevrat) Tanrının güçlerini herhangi bir insana aktarabileceği yazar söyler misin? Film, komedi örtüsüyle dinle dalga geçen bir filmdir. İkinci filmde de peygamberle dalga geçilir. Verecek cevabın kalmayınca aklınca özlü sözlerin arkasına sığınmaya çalışıyorsun :) Yemezler.

başkan sen ne kullanıyorsun ya? verdiğim cevap seni gayet oturttu zaten, daha neyin verecek cevabı olmamasından bahsediyorsun? biz filmi mi tartışıyoruz burada? filmdeki tanrının Allah olduğunu iddia ettin, ben de olmadığına kesinen açıklık getirdim. Banane tanrının güçlerini insana aktarmasından. filmin etkisinde kalmışsın anlaşılan ama yeri burası değil. gel sinema bölümüne yapalım her türlü kritiğini.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
[MENTION=193510]Granikos[/MENTION] konuya noktayı koydu beyler. Daha neyi tartışıyosunuz acaba.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Fazla tartışmayın [MENTION=193510]Granikos[/MENTION] ona da noktayı koyar.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Tarih boyunca Allah düşmanları hep oldu zaten bu yeni bişey değil.. Bu şimdilerdede film kitap dergi karikatür web sitesi şeklinde devam ediyor işte..

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
başkan sen ne kullanıyorsun ya? verdiğim cevap seni gayet oturttu zaten, daha neyin verecek cevabı olmamasından bahsediyorsun? biz filmi mi tartışıyoruz burada? filmdeki tanrının Allah olduğunu iddia ettin, ben de olmadığına kesinen açıklık getirdim. Banane tanrının güçlerini insana aktarmasından. filmin etkisinde kalmışsın anlaşılan ama yeri burası değil. gel sinema bölümüne yapalım her türlü kritiğini.

Ooo bakıyorum iyice ağzını bozmaya başladın. Ezikliğini gizlemek için elinden geleni yapıyorsun :) Tamamdır kardeş daha fazla zorlama. Hiçbirşeye açıklık getirebildiğin yok. Ben sana yukarı da "Tanrı" nın tanımını yaptım. Esmaul Hüsna dan bahsettim. Mevla, Hüda, Rab, Halik kelimelerinin Allah' ı anlattığını yazdım. Türk Dil Kurumunun yaptığı tanımdan bahsettim. Sen baktın ki adam iyice köşeye sıkıştırıyor seni hemen çevir kazı yanmasın :) Filmden bahsetmeye başladın. Bi zahmet edip İncil' i, Tevrat' ı ya da Kuran' ı açda bana Allah' ın güçlerini sıradan bir insana aktarabileceğiyle ilgili bölümü göster. Ama sen Kuran' ı okumayıp etraftan dolma bilgilerle Müslüman olanlardan olduğun için bilmezsin ne yazdığını :)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11

kendi dininizi bilmediğiniz gibi hristiyanlığıda bilmeden atıp tutuyorsunuz. hristiyanlarda bizlerle aynı allaha tanrı diyorlar. ancak onlar allaha isa ve kutsal ruhu ortak koştukları için müşriktirler (dikkat edin kafir değiller, kafir küfür kelimesinden türer ve inkar eden kabul etmeyen demektir. ancak onlar allahı inkar etmez sadece ortak koşar). tanrı kelimesi hristiyanlara has bir kelime olmayıp aksine türklere has bir kelimedir. hristiyanlar "tanrı bizim babamızdır" diye dua ettiklerinde isa ya değil allaha dua ederler. kaldı ki "allah" kelimesi müslümanlığa has bir kelime olmayıp islam öncesi putperestlerin tanrılarının ismidir. mesela hz. muhammedin babasının adı Abdullahtır ve "allahın kulu" anlamına gelir. peygamberimizin babasıda kureyş kabilesinden bir putperest olduğuna göre allah kelimesi islam dininine has değildir.
isra suresi 110. ayet şöyle der : De ki: "İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır."

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Güzel haber. . dini inanci belli olmayanlar için üzücü :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
kendi dininizi bilmediğiniz gibi hristiyanlığıda bilmeden atıp tutuyorsunuz. hristiyanlarda bizlerle aynı allaha tanrı diyorlar. ancak onlar allaha isa ve kutsal ruhu ortak koştukları için müşriktirler (dikkat edin kafir değiller, kafir küfür kelimesinden türer ve inkar eden kabul etmeyen demektir. ancak onlar allahı inkar etmez sadece ortak koşar). tanrı kelimesi hristiyanlara has bir kelime olmayıp aksine türklere has bir kelimedir. hristiyanlar "tanrı bizim babamızdır" diye dua ettiklerinde isa ya değil allaha dua ederler. kaldı ki "allah" kelimesi müslümanlığa has bir kelime olmayıp islam öncesi putperestlerin tanrılarının ismidir. mesela hz. muhammedin babasının adı Abdullahtır ve "allahın kulu" anlamına gelir. peygamberimizin babasıda kureyş kabilesinden bir putperest olduğuna göre allah kelimesi islam dininine has değildir.
isra suresi 110. ayet şöyle der : De ki: "İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır."

cahilliğini bir de bas bas bağırıyorsun. benim yukarıda yazdıklarımı kopyala yapıştır yapıp bana geri göndermişsin. hristiyanlar bizle aynı Allaha inanıyormuş. baba oğul ve kutsal ruh saçmalığını hristiyanların kendileri bile daha açıklayamazken sen maşallah tutmuş hemen Allah o Allah yapmışsın. devamındaki bilgileri de konumuzla alakası olmamasına rağmen cehaletini ötmek için başka bir yerden kopyalayıp yapıştırmışsın.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Din konusunda boşuna tartışmayın beyler. Her koyun kendi bacağından asılır. İnanmayanlar tamam inandık size derler ama inanmaz onlar. Onların gözleri kör edilmiştir. Bırakın eğlensinler. O gün geldiğinde göreceğiz o inkarcıların o Allahsızların o kitapsızların halini.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
allahın sizin korumanıza ihtiyacı var demi :) Hani o çok güçlüydü kimseye ihtiyacı yoktu ? Ona hakaret edenleri bırakında o cezalandırsın sizin hakkınız yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...