Soru Allah izin verirse Lise bitticek ne yapmalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Sedatsincar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Merhaba herkese Allah'ın izniyle eğer sorun olmazsa sıkıntı çıkmazsa mezun olacağım 3 ay falan kaldı karar verdim üniversiteye gitmiyeceğim TYT sınavına gireceğim ama üniversite ye gitmiyeceğim galiba ise girip calisacağım ama tabii iş nasıl bulacağım arkadaşlar hala 3 ay falan kalmışken sizce ne yapmalıyım çünkü okuldan dolayı bol bol boş vaktim var düşünüyorum ama aklıma sadece 1 tek şey geliyor onun dışında pek de bir şey gelmiyor peki siz lise bittikten sonra ne yaptınız üniversite ye gitmeyenlere soruyorum okuldan sonra çalistinizmi yoksa bir işe mi giriştiniz?

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
kardeşim ilkönce yazılım öğren yada kendini geliştir vs vs diyenlere kulak asma. Ülkenin durumu malum. Üniversite mezunu işsiz ordumuz da var maalesef. Zaten yukarda üniversite okumayacağını belirtmişsin ama okumanın iş sahibi olmakla yada zengin olmakla direk bir bağlantısı yok bizim ülkemizde. Diploma para kazandırmıyor. O yüzden Türkiyede geçerli bir meslek öğren. ilk başlarda biraz zorluk çekersin ama mesleği kaptıktan sonra çok paralar kazanabilirsin ve de kendi işyerini de açabilirsin.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İşkur bazen meslek kursları veriyor veya aracılık ediyor. Onlardan birine katıl. Genellikle iş garantili oluyorlar. Bir mesleğin yoksa, iş te bulamazsın. İş diye bir iş yok çünkü.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
kardeşim ilkönce yazılım öğren yada kendini geliştir vs vs diyenlere kulak asma. Ülkenin durumu malum. Üniversite mezunu işsiz ordumuz da var maalesef. Zaten yukarda üniversite okumayacağını belirtmişsin ama okumanın iş sahibi olmakla yada zengin olmakla direk bir bağlantısı yok bizim ülkemizde. Diploma para kazandırmıyor. O yüzden Türkiyede geçerli bir meslek öğren. ilk başlarda biraz zorluk çekersin ama mesleği kaptıktan sonra çok paralar kazanabilirsin ve de kendi işyerini de açabilirsin.
Türkiye koşullarında en fazla ne kadar para kazanılabilir!? Kazanılan paranın döviz karşısında gram değeri yok!

Sedatsincar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
çok sagol dostum başka forumda sordum dalga geçenler oldu ama siz dalga geçmek yerine tavsiye verdiginiz için sağolun

Sedatsincar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Umarım yaş ortalaması 13/15 aralığında olan TP Sosyal'e sormamışsınızdır.
Tecnopat forumda sormuştum 2-3 kişi falan tavsiye verdi diğerleri tavsiye vermek yerine başka şeyler söylediler boş şeyler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önce baktım ordanda tavsiye veren baya varmış hepsinin haklarını yemeyeyim

Son düzenleme:

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
çok sagol dostum başka forumda sordum dalga geçenler oldu ama siz dalga geçmek yerine tavsiye verdiginiz için sağolun
Rica ederim faydalı olabildiysem ne iyi yani dediğim gibi amiyane tabirle eskiden ekmek aslanın ağzındaydı şimdi midesinde sanırım. Yukarda bir arkadaş işkur falan demiş ama ben katılmıyorum kaliteli ustalar sanayide tersanelerde boru hatlarında yetişir yani ben gideyim işkurdan 2-3 ay kurs alayım meslek sahibi olayım diye bir şeyin piyasada pek bir geçerliliği yok. Ama yaptığın işin piyasada bir geçerliliği olması için işkurdan belge alman şart yani çalışırken ayrıca işyerinden yazılı izin alıp kursa gidip belge alman da lazım. ayrıca MYK belgesi de şart koşuyor bazı firmalar