Öneri İki dilin temelini attım şimdi ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

behemoth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Bu iki dersi bitirdim. Proje mi yapmalıyım yoksa yeni bir dil daha mı öğrenmeliyim? Başka bir öneriniz varsa söyleyebilirsiniz. Lise 1 öğrencisiyim bu derslere başlayalı 2-3 ay oldu amacım yurtdışına beyin göçü yapmak. Belki bir yazılım mühendisi belki bir siber güvenlik uzmanı bunların çok farklı şeyler olduğunu biliyorum ama siber güvenliği hobi olarak yapabilirim asıl amacım bu konuda ilerlemek. Herkes videoların bir işe yaramayacağını proje yapmam gerektiğini falan söylüyorlar ama bunları nasıl yapabileceğimi söylemiyorlar örneğin bir kodu nasıl uygulamaya dönüştürebilirim yada nasıl tuş eklerim. Bir lise matematik öğretmeninin bir ilkokul çocuğuna azar çekmesi ile aynı şey. Bana nasıl yapılacağını anlatın yapmazsam en çok hakarete layık kişi ben olayım. Genel olarak söylüyorum.
Üstüne biraz bir şey katmak derken misal örnek verir misin? yada kaynak.

SIR_INDO_SCARF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yurtdışına kaçmam için niye yardım edelim ki? Ha kendini geliştirmek için olur ama niye umut vaad eden insanları kaçırmaya çalışalım değil mi?

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778

SIR_INDO_SCARF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hımm şimdilik yurt dışına çıkma isteğini geride bırakırsak benim öğretmenimin söylediği gibi yazılım dillerinde profesyonelleşmekten önce algoritma kavramını aklında otutturman gerektiğini sana söylemek istiyorum. Önce algoritmayı otuttur sonra Python üzerinde kendini geliştir. Sonra c c++ gibi dilleri parçalarsın.

behemoth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hımm şimdilik yurt dışına çıkma isteğini geride bırakırsak benim öğretmenimin söylediği gibi yazılım dillerinde profesyonelleşmekten önce algoritma kavramını aklında otutturman gerektiğini sana söylemek istiyorum. Önce algoritmayı otuttur sonra Python üzerinde kendini geliştir. Sonra c c++ gibi dilleri parçalarsın.
Yurtdışında sonsuza kadar kalmam için tek bir sebep olabilir para fakat beni orada hiç bir para tutamaz. Daha çok gelişip ülkeye dönmeyi planlıyorum fakat yazılımcı olarak değil. Konuya gelirsek üniversite vize final sorularının neredeyse hepsini c dilinde çözmüştüm. BTK akademideki dersleri pek sevmediğim için devam etmedim eğer bir ders yada video varsa daha da geliştirebilmem için atabilirsin.

SIR_INDO_SCARF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yani kaynak çok bilgim yok (yani bizim öğretmenin attığı slaytlar haricinde) algoritma kavramını otutturduysan Sadi evren seker diye YouTube üzerinden ders anlatan bir üniversite hocası var. Onu dinleyebilirsin.