Aliexpress mi ? E-bay mi ? Acil !

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar.Arkadaşıma bir hediye alacağım ama hangi site daha iyidir karar veremedim ki sadece hediye almakla kalmayıp başka şeylerde almayı düşünüyorum sonrasında kendim için ama sistem nasıldır ? Satıcıdan nasıl emin olabiliriz ? Dolandırılmak istemiyorum açıkcası.2-3 parça alacağım birde.Acil cevaplarsanız sevinirim :)

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadasım gürcistanda şuana kadar e-bay dan 56 alısverısı var. bende 2 hafta once mouse aldım bakalım gelecekmı satıcının dedıgıne gore 25.11.2014 e kadar gelecek beklemedeyiz sonuclansın yazarım.(dun ucaga yuklenmıs kargo numarası attı saıtıcı)

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
aslında mantık olarak ikiside aynı, ikisinden de satıcılardan alıyorsun.
Ayrıca aliexpress favori sitemdir ama aldığın satıcının puanına ve alacağın ürünün altındaki feedback lere dikkat etmen lazım çok güzel mükemmel diyenler olabilir ama onlara aldanmamak lazım..

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
arkadasım gürcistanda şuana kadar e-bay dan 56 alısverısı var. bende 2 hafta once mouse aldım bakalım gelecekmı satıcının dedıgıne gore 25.11.2014 e kadar gelecek beklemedeyiz sonuclansın yazarım.(dun ucaga yuklenmıs kargo numarası attı saıtıcı)

E-bay'a bende az çok güveniyorumda almak istediğim şeyler Aliexpress te daha ucuz 5$ kadar ki 5$ benim için ortalamanın biraz üstünde bir meblağ TL'ye vurunca.

aslında mantık olarak ikiside aynı, ikisinden de satıcılardan alıyorsun.
Ayrıca aliexpress favori sitemdir ama aldığın satıcının puanına ve alacağın ürünün altındaki feedback lere dikkat etmen lazım çok güzel mükemmel diyenler olabilir ama onlara aldanmamak lazım..

Hocam tam olarak nasıl alış-veriş yapabilirim ? Satıcı puanını felan nereden görebilirim ? Biraz daha açabilir misiniz ?

TheBaricath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 4 gün önce aliekspressten yaklasık 600 dolarlık alışveriş yaptım fakat parça parça az az yaptım farklı isimlere yaptımki gümrük sorunu olmaz inşallah aliekspresste daha cok ürün var ve daha uygun bence ve dolandırılma olacağını pek sanmıyorum

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
alırken satıcı bılgılerıne dıkkat et (e-bay için konusuyorum) birde 75$ uzerı sanırım gumruge takılıyormus

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=277299]Kenpachi[/MENTION]

http://forum.shiftdelete.net/guvenli-alisveris/366103-aliexpress%27te-alisveris-yaparken-dikkat-ss-li-anlatim.html

şurada bi arkadaş bi tecrübesini paylaşmış.

Aslında bu forumda baya geniş bir anlatım vardı ama baktım bulamadım.

ürünlere tkladıktan sonra sağ tarafta

aliexpress5.png

ürünü satan kişinin puanı var, bu önemli.

Ayrıca Feedback te çok önemli... vs .vs

Şurada arkadaşın biri anlatmış güzelce geniş olarak..

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
[MENTION=62453]crazzy.x[/MENTION] abi alacağım ürünler bunlar.Güvenilirler midir ?

iPhone 4 4s Telefon kabı daha yeni sayılır ama istediğim ürünü bu adamda bulabildim.
Poster %95 positive feedback almış
Zoro figürü %98 pozitif feedback almış.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@Kenpachi

ya zoro figürü ve iphone kabını anladımda posteri ne yapıcaksın :D git yazıcıdan çıktı al :D

poster ve figürü satan satıcının puanı iyi feedbacklerde de kötü yorum görmedim telefon kabı içinde zaten 1 dolar :D al gitsin

figür için 17 dolar çok fazla geldi bana bir arkadaşım one piece 15 karakter falan vardı bi sette 20 dolara almıştı sanırım hepsini ama bu zoro iyi görünüyor :D belki gerçekten kalitelidir. sen al güzelse bende alırım :D

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
özel mesaj olarak bır tane vıdeo attım faydalı olacaktır.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
@Kenpachi

ya zoro figürü ve iphone kabını anladımda posteri ne yapıcaksın :D git yazıcıdan çıktı al :D

poster ve figürü satan satıcının puanı iyi feedbacklerde de kötü yorum görmedim telefon kabı içinde zaten 1 dolar :D al gitsin

figür için 17 dolar çok fazla geldi bana bir arkadaşım one piece 15 karakter falan vardı bi sette 20 dolara almıştı sanırım hepsini ama bu zoro iyi görünüyor :D belki gerçekten kalitelidir. sen al güzelse bende alırım :D

Hocam siparişleri verdim hayırlısı artık :D Arkadaşa hediye olacak dediğim gibi ki Türkiye'den alacağım 1 2 şey daha var.One Piece set düzüyorum arkadaşa bir nevi :D

özel mesaj olarak bır tane vıdeo attım faydalı olacaktır.

Sağolun hocam.Baktım videoya.Siparişleride verdim Allah'a şükür :)