Al sana "one minute" Sırtımızdan Bıçaklandık!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metinboz

Öğrenci
10 Temmuz 2009
1
0
0
Al sana "one minute" Sırtımızdan Bıçaklandık!

20oa69.jpg

Kıbrıs Rum kesimini ziyaret eden Filistin lideri Mahmud Abbas, Kıbrıs sorununda Rum tezlerini desteklediklerini açıkladı. Rum Yönetimi ise, Filistin'de temsilcilik açma kararı aldı. Beraberindeki bir heyetle resmi davetli olarak Güney Kıbrıs'a gelen Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas'la görüştü. İki lider kendi ifadeleriyle işgalin sona erdirilmesi için ortak mücadele edeceklerini söyledi.

Görüşmeden sonra yapılan ortak açıklamada Hristofyas, Filistin Yönetimi'nin Rum halkının “mücadelesine” verdiği destekten ötürü minnettar olduklarını söyledi. Rum tezlerini İslam Konferansı Örgütü'nde savunduğu için Mahmud Abbas'a ayrıca teşekkür eden Hristofyas, Ramallah'ta Rum temsilciliği açılacağını, Filistin'le ekonomi, turizm ve eğitim alanlarında ikili anlaşmaların hayata geçirleceğini açıkladı.

Hristofyas, “her iki tarafça uzlaşılan ilkeler temelinde, Filistin halkının cefasına son vermek ve Filistin'in kalbinde bulunduğu Ortadoğu sorununa barışçıl bir çözüm getirmek için yeniden yaratıcı bir diyaloğun başlamasını istiyoruz” dedi.

Hristofyas, Güney Kıbrıs'ın, Filistin halkının haklarıyla ilgili BM Komitesi üyeliğini sürdüreceğini, AB içerisinde de Filistinli “kardeşlerinin” davasını desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Mahmud Abbas ise, Güney Kıbrıs'ın Filistin halkının haklarının geri alınması, iki devletli bir çözüm çerçevesinde, başkenti Doğu Kudüs olacak bağımsız bir Filistin devleti kurulması mücadelesine verdiği istikrarlı destek için Hristofyas'a teşekkür etti. Güney Kıbrıs'ın, Ortadoğu sorununda kendilerine verdiği desteğin İsrail'le müzakere çabalarında elini güçlendirdiğine işaret eden Abbas, “Filistin toprakları içinde, Ramallah'ta temsilcilik açma kararınız bizi ziyadesiyle memnun etti, aynı zamanda bize, aramızdaki ilişkileri daha da pekiştirme gücü verdi ve haklarımız için verdiğimiz mücadelenin çıtasını yükseltti” dedi.

Başbakan Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu'nda İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e Gazze'deki katliam nedeniyle çatmış ve sözünün kesilmesi üzerine “Daha da gelmem Davos'a” diyerek zirveyi terk etmişti. Erdoğan Davos'ta Filistin halkını savunurken Filistin lideri Mahmud Abbas Kıbrıs konusunda Rumları destekleyerek "al sana one minute" dercesine sırtımızdan bıçakladı!

Al sana "one minute" - Mynet Haber

14samet

Asistan
15 Ağustos 2008
112
2
18
karşılık bekleyerek değildi belki ama hiçbir arap ülkesi başka hiçbir müslüman devlet filistine yardım etmezken biz ettik.besle kargayı oysun gözünü

Rom.

Rektör
Emektar
11 Aralık 2008
15,332
177
243
Konu yanlış yerde arkadaşım, haberler için gündem bölümümüz var !

AYT@C

Doçent
31 Ocak 2008
548
0
0
Karıştırdıgınız bir nokta var arkadaşlar. Biz ONE MİNUTEYİ bu amerikan yanlısı Filistin devlet başkanı için demedik . Bunun zaten ne oldugu belli .. Biz Tepkimiiz Flistin halkı için verdik. Sizin anlyamadıgınız nokta şu ki bu devlet baskanı zaten halkın benimsediği biri değil. Bunu gidip bütün Filistin halkına mal edemezsiniz.

saygılar

MuratSelim

Doçent
21 Aralık 2008
571
15
18
Karıştırdıgınız bir nokta var arkadaşlar. Biz ONE MİNUTEYİ bu amerikan yanlısı Filistin devlet başkanı için demedik . Bunun zaten ne oldugu belli .. Biz Tepkimiiz Flistin halkı için verdik. Sizin anlyamadıgınız nokta şu ki bu devlet baskanı zaten halkın benimsediği biri değil. Bunu gidip bütün Filistin halkına mal edemezsiniz.

saygılar
Evet arkadaşlar biz Filistin halkı için dedik hem Filistin halkı farklı görüşlere bölünmüş durumda.

korsan12

Doçent
15 Ocak 2008
506
3
18
Bu erdoğanın yaptığı neyden hayır geldiki zaten...

kardeşim ''herşeyin bi karşılığı vardır'' felsefesine kendinizi öyle bir kaptırmışsınızki müslüman insanları bakın ülkeyi değil müslüman kardeşlerimizi savunan bir başbakana bile laf ediyorsunuz. biz karşılık beklemiyoruz biz sadece mahsum müslüman kardeşlerimizi savunan bi başbakanla gurur duyuyoruz

AMaTöR_Pc

Öğrenci
22 Haziran 2009
81
6
0

saygılar
:yes:

tolgay007

Asistan
1 Nisan 2008
434
4
0
kardeşim ''herşeyin bi karşılığı vardır'' felsefesine kendinizi öyle bir kaptırmışsınızki müslüman insanları bakın ülkeyi değil müslüman kardeşlerimizi savunan bir başbakana bile laf ediyorsunuz. biz karşılık beklemiyoruz biz sadece mahsum müslüman kardeşlerimizi savunan bi başbakanla gurur duyuyoruz

Ben savunmasına bişey demiyorum genel olarak diyorum,akp bu ülkeye hep zarar veriyor farkında değilsiniz :(

NikeSteeL

Dekan
13 Mart 2009
8,420
131
243
Ben savunmasına bişey demiyorum genel olarak diyorum,akp bu ülkeye hep zarar veriyor farkında değilsiniz :(

Sen söyledin ya Şimdi Farkına vardık bak
Bizim desteklediğimiz de Filistin devlet başkanı değil zaten
Filistin halkı için . Gerçi bu Filistin halkı 2 . dünya savaşında bize karşı cephe almışlardı. Ölen Masum insanlara "One Minute" dedik

tolgay007

Asistan
1 Nisan 2008
434
4
0
Mesajımda ona kızmadığımı söylemiştim zaten,neyse bundan sonra cevap yazmıcam,polemik olmasın

cihanakova

Doçent
12 Mayıs 2009
513
3
0
çıkarlar için herşey yapılabiliyor demekki.

umarım bizimkilerde aynı hataya düşmezler.

Osmanlı ahlakını devam ettirebilirler.

BaRY

Profesör
27 Aralık 2007
1,635
12
218
Şaşırdığımı söyleyemem, Arap toplumu yüzyıllardır zaten hep arkamızdan bıçakladı bizi.Ama ne hikmettir bilinmez, Türk halkı arap toplumunu öyle çok seviyor ki şaşıyorum.Araplar çocuklarına tarih kitaplarında Türkler hakkında demediğini bırakmıyor.Bizim kitaplara bakıyorum, İngilizlerle bizi arkadan vurmalarını bile haklı çıkaracaklar neredeyse.Filistinde akan kanın durmasını sadece İNSAN oldukları için istiyorum, yoksa benim için pek önemli değiller.

ATmaCA53

Profesör
21 Nisan 2009
3,993
35
0

saygılar
evet aynen katılıyorum, mahmut abbas kimdir filistin halkını düşünmeyen bir ukala herif, o filistinli aslaha olamaz, mısır yardım tırlarını içeri sokmadığı gibi mısıra teşekkür ediliyor ama bu teşekkürü türkiye hak etmiyor olacak şey değil, mahmt abbas filistinli değildir, gerçek yüzünü göstermiştir, yüzsüz abbas

izmir

Öğrenci
24 Eylül 2005
18
0
0
hangi arap milletinden TÜRK'e fayda gelmişki kalleş herifler ingilizle bir olup bizi arkamızdan vurmadılarmı biz halen daha doğrusu ben değil başbakan arka çıkıyor ve rezil oluyoruz

asder55

Asistan
21 Şubat 2009
192
2
18
Cok normal bunda sinirlenecek bir durum yok bu adamlarda az biraz kafa olsa bu durumlarda olmazlardi.Unutmayalim Osmanlida da isyan etmemislermiydi bunlar.

Geçmişten adam hisse kaparmış… Ne masal şey!
Beş bin senelik kıssa, yarım hisse mi verdi?
“Tarih”i “tekerrür” diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

M.Akif ERSOY

stttntnzn

Asistan
14 Şubat 2009
254
2
18
adam haklı türkiyeden fayda yok filistine. lafla yürümüyor peynir gemisi. bizde de laf bol icraat yok. ama ab belki bişeyler yapabilir.

muko

Profesör
19 Ağustos 2008
1,448
12
218
Şaşırdığımı söyleyemem, Arap toplumu yüzyıllardır zaten hep arkamızdan bıçakladı bizi.Ama ne hikmettir bilinmez, Türk halkı arap toplumunu öyle çok seviyor ki şaşıyorum.Araplar çocuklarına tarih kitaplarında Türkler hakkında demediğini bırakmıyor.Bizim kitaplara bakıyorum, İngilizlerle bizi arkadan vurmalarını bile haklı çıkaracaklar neredeyse.Filistinde akan kanın durmasını sadece İNSAN oldukları için istiyorum, yoksa benim için pek önemli değiller.

Araplar Türkleri seviyorlar buna bizzat şahit oldum ürdün ve suriyeye gittim ve ordaki gördüğüm ilgi beni çok şaşırttı. Sokaklarda Türk şarkıları kanallarında Türk dizileri Spor Mağazalarında Türk formaları daha neler neler..
Bizi arkamızdan bıçaklayan Arap toplumu demeyelim de Arap tolumlarını yöneten hükümetler diyelim :)

yusufsan21

Dekan
27 Eylül 2008
6,978
35
228

saygılar

İşte yorum budur!. Kesinlikle haklısın. Amaç bu İsrail kuklası değildi, amaç bombalar altında can veren mazlum filistinli kardeşlerimizdi.

ATmaCA53

Profesör
21 Nisan 2009
3,993
35
0
hangi arap milletinden TÜRK'e fayda gelmişki kalleş herifler ingilizle bir olup bizi arkamızdan vurmadılarmı biz halen daha doğrusu ben değil başbakan arka çıkıyor ve rezil oluyoruz
ne yani öldürülen insanlara sessizmi kalalım, abbas bizi ilgilendirmez, bizi ilgilendiren insan hayatıdır, arap ülkelerinde ortadoğuda başbakanımızı seven insanlar var binlerce kez teşekkürlerini ve dua ettiklerini söylüyorlar, sen kalkıp ingilizlerin sözüne inanacaksan buyrun bu tavrınızı devam ettirin, sanki gvur ülkeleri bizi arkamızdan kalleşçe vurmadı, nerde ise topraklarımızdan oluyorduk.

croft

Doçent
4 Mayıs 2009
520
0
0
başbakan one minute derken bikere o anı bi aklınıza getirin israilin başkanı yaptıklarını gül gibi anlatırken sanki masumlarmış filistinliler hak ediyommuş onlara bomba ölüm yagdırmıyolarmışta başlarından aşşa ekmek barıs yagdırıyolarmış gibi anlatırken bizim başbakanımız ölen filistin halkı için tepki gösterdi ne olursaa olsun 4 kitap öldürmiceksin diye emreder bebek katilsiiniz dedi
bu derkende bişylerden kaarımız olur birileri sırtımızı sıvazlar diye değil ölen çocuklar içindi tüm tepkiler davostaki tepkide sokaklardaki filistin için yürüyüşlerde bunun içindi
kendini bilmez bir iki yöneticinin yaptığını ne kendi başbakanınıza ne arap halkına nede filistine maal etmeyin
araplar bizi sevmiyo diyosunuz ama biz kendi başbakanımızın arkasında dahi durmuyoruz her adımını aleştirip dibe çekmeye çalışırken biz bile birbirimizden hoşlanmazken başkalarının sevmesini nasıl bekleyebilirsiniz önce kendi içimizde saygıyı ögrenelim derim ben

ethem

Asistan
30 Ağustos 2007
463
1
18
bizim amacımız Filistin halkına yardım etmekti ve ettik de. zaten Mahmut Abbas adam olsaydı kendi halkını bukadar ezdirmezdi hem onu kim takıyor ki istediğini desteklesin hiçbirşeyi değiştirmez ve sadece filistin halkı değil tüm arap halkının Türkiye'ye sempatisi var ve eğer insanlar sizi seviyorsa sempatisi varsa uluslar arası platformda daha çok yer alırız polikalarımız desteklenir

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
evet aynen katılıyorum, mahmut abbas kimdir filistin halkını düşünmeyen bir ukala herif, o filistinli aslaha olamaz, mısır yardım tırlarını içeri sokmadığı gibi mısıra teşekkür ediliyor ama bu teşekkürü türkiye hak etmiyor olacak şey değil, mahmt abbas filistinli değildir, gerçek yüzünü göstermiştir, yüzsüz abbas

Tarih tekerrür etti.

Mahmut Abbas filistin devlet baskanidir. Filistin tarafindan secilmistir ve filistini temsil etmektedir. Coğunluk Mahmut Abbası secmistir ve bu nedenle filistin otoritesini temsil etmektedir.

Tıpkı bu ülke vatandaşlarinin akpye oy verip onu sectigi gibi. Suanda da akp Türkiye'yi temsil etmektedir. Bu forumda %47 oy aldi saygi gosterin diyen arkadaslara dedigim gibi %47 oy almasi dogru secim oldugunu kanitlamaz. Mahmut Abbas'ta yüksek oy aldi eger yüksek oy almasi dogru secim oldugunu kanitliyorsa Mahmut Abbas'a saygi gosterin ve filistin otoritesini temsil ettigini unutmayin.

En sona da sevdigim bir sozu yazayim
“Tarihi tekerrür etti diyorlar. Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?” (Anlayana)

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
mahmut yönetimi için one minute denmediğini biliyorsunuzdur umarım israilin zaten mahmut yönetimiyle bir sorunu yok

kara_kalem

Öğrenci
17 Haziran 2008
56
0
0
Medyanın önündeki her lider halkını temsil ediyor diyemeyiz. Filistin halkını da bu adam temsil edemez. Gidip o ülkenin sokaklarında dolaşmak gerek, kardeşlik o zaman anlaşılır.

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Medyanın önündeki her lider halkını temsil ediyor diyemeyiz. Filistin halkını da bu adam temsil edemez. Gidip o ülkenin sokaklarında dolaşmak gerek, kardeşlik o zaman anlaşılır.

Milletvekili ne demektir dostum? Milletin vekili. Milletin sectigi. Suanda ben oy vermesem bile kim secti akpyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları. O zaman tayyip erdogan kim Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı. eee o zaman istesekte istemesekte dogruda olsa yanlısta bizim otoritemizi temsil etmiyor mu ediyor.

O zaman buradan yola cikarak aynisini mahmut abbas icin soylemekte mumkun secilen her lider cogunlugun oyunu aliyorsa o ülke insanlarinin otoritesini temsil eder. O nedenle temsil eder edemez demeyin. O zaman bende suandaki hükümetin benim otoritemi temsil etmesini istemiyorum ama ediyor.

O nedenle mahmut abbasta otorite temsil ediyor istesenizde istemesenizde :)

michuozawa

Guru
Emektar
6 Ağustos 2008
20,603
493
263
karşılıklı bir şey değildi bizimki ama bu yapılanda bize karşı büyük saygısızlık

darbeci

Öğrenci
2 Nisan 2009
86
0
0
akp müslümanları düşünseydi onları katledenlerden silah mühimmat anlaşmasını yırtar atardı ama abd öle bi tasma takmışki bzmkiler öle bir itaat ediyorki bnm rottweiler köpeğim bile bukadar sözümü dinlemior bnm one munites sözü oy için bi show du show olmasa anlaşmaları siler arkasına bakmadan devam ederdi ama bzmkiler onurunu kaybedeli kaç sene oldu doğal böle olması ;)
adam oğluna 20 gün askerlik yaptırmak için amerikaya yolladı daha ne diosunuz siz ya...
burda banka yokmu iş alanı yokmu bütün bankaların %60 %70 i hristiyanlara ait olsada yabancılarında olsa bizdede banka var ordada çalışır ama ya 6 ay yada 15 ay yapıcaktı adam bunu hesap ederek oğlunu amerikaya yolladı bu adam başbakanlığa adayken abd malı kullanmak haramdır die fetva veriodu bide bazı cahil körler bunları göremio onların çounluğu bu adamları seçtikleri için bu haldeyiz ;)

Kimse demesin bundan daha kötüleri var die sn halk olarak istediğini yapmayan başkanın ipini çekicek kadar akıllılığını kararlılığını gösteremezsen herkes sömürür ama sn bu adamın ipini çeker başbakanlıktan atarsan halk olarak bundan sonraki gelende dicekki aaa bak artık bunlar akıllandı adam gibi şeyler yapalım bari iktidarda kalalım dicekler ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...