Haber AKP'den Yeniden Refah Partisi'nin skandal '6284 sayılı kanunun kaldırılması talebi'ne 'olur' yanıtı

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256

@OzkanK.

Hadi bakalım özkandan al haberi, sevgili özkan doğru mu bu haber

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hadi bakalım özkandan al haberi, sevgili özkan doğru mu bu haber

Her zaman ki gibi ALGI ve ÇARPITMA açtığın konu.

O yayınıda canlı izledim.

Yeniden Refah'ın dediği bu maddenin DÜZENLENMESİ. İçersinden bazı şeylerin çıkartılmasını veya eklenmesini yada değiştirilmesini istiyorlar. Komple madde kalksın demiyorlar. Zaten YR partisi AKP'den komple kalkmasını istemiyor. Ve AKP'de komple şartsız koşulsuz bunu yapacaz demiyor. O maddede çok güzel kanunlar var ama bir daha düşünülmesi incelenmesi gerekenlerde var.

Not: Mesela o kanunda banada yanlış gelen bir şey kadının beyanı esastır maddesi. Kötüye kullanmak istese bir kadın erkeği süründürür bu madde ile. Sevgilin veya eşin karakola gitse bu adam bana şiddet uyguluyor dese yetiyor belge bilgi rapor şahit hiç bir şey lazım değil neredeyse KADININ BEYANI ESAS deniyor. Ve sana uzaklaştırma veriyor ! Eee senin evin orada yaklaşamazsın. Gidip evinden don bile alamazsın yasak. Yaklaşırsan suç. Karın eve sevgilisini alsa sen uzaklaştırmada iken genede yaklaşamazsın eve.

Veya sınırsız nafakaya karşıyım ben boşanma sonrası.

Son düzenleme:

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
dün ilgili yayına canlıdan izledim. valla refah partisinin bu derece büyük çaplı yönünü görmemişiz, helal olsun dedim.

bence refah partisi, ülkenin geleceği için çok önemli. herkese de dinlemesini tavsiye ederim.

adam ülkede atılması gereken adımları tek tek konuştu, yani "başa gelelim hal yoluna bakarız" modunda değiller, yönetmeye hazır durumdalar. ne yapacaklarını, nasıl yapacaklarını iyi biliyorlar.

Doğan Aydal çok rahat bakan olabilecek bir adam belli, hayran kaldım konuşurken. sanırım mevcut hükümette de muhalefette de bu denli donanımlı ve devlet terbiyesi bulunan birisi çok nadirdir.

refah partisinin ekranlarda daha fazla görünmesi lazım.

6284 konusu konuşmanın küçücük bir yerinde geçti, orada da maalesef kadın sunucuların konuyu saptırması sebebiyle manipüle oldu. ben oraya takılmıyorum.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Benim için ülkenin temel birinci sorunu ekonomiden de öncelikli olarak 20 milyona yaklaşan sığınmacı sorunu. Öncelikle bu sorunun halledilmesi lazım. Ümit Özdağ dışında hiç bir parti liderinin bu sorunun ileriki yıllarda ülkemizin başına açacağı belaların farkında değil yada işine gelmiyor maalesef.

Reaksiyon puanı
968
Benim için ülkenin temel birinci sorunu ekonomiden de öncelikli olarak 20 milyona yaklaşan sığınmacı sorunu. Öncelikle bu sorunun halledilmesi lazım. Ümit Özdağ dışında hiç bir parti liderinin bu sorunun ileriki yıllarda ülkemizin başına açacağı belaların farkında değil yada işine gelmiyor maalesef.
Muharrem İnce de bu konuda özdağ ile aynı fikirde kendisi de aynı şekilde göndereceğini söyledi.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
bu büyük bir sorun, ama en büyüğü değil.

Sinan Oğan çok takdir ettiğim bir insan, muhtemelen de oyumu ondan yana kullanacağım. emin değilim. son ana kadar karar vereceğim.

fakat ümit özdağın mülteciden başka ülke gündemine dair bir politikası yok. tüm siyaseti mülteci sorunu üzerine. güven vermiyor.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
22 senelik bir siyasal islam yönetiminden sonra yenisinden Allah korusun...

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
bu büyük bir sorun, ama en büyüğü değil.

Sinan Oğan çok takdir ettiğim bir insan, muhtemelen de oyumu ondan yana kullanacağım. emin değilim. son ana kadar karar vereceğim.

fakat ümit özdağın mülteciden başka ülke gündemine dair bir politikası yok. tüm siyaseti mülteci sorunu üzerine. güven vermiyor.
En büyük sorunumuz bu bence. Ekonomi vesair diğer sorunlar bir şekilde düzeltilir ama bu sığınmacı sorunu için şu anda adım atılıp ülkelerine gönderilmezse ilerde önü alınamaz bir şekilde ülkenin başına bela olacaklar. Ülkede suriyedeki gibi iç savaş çıkabilir. Ümit Özdağ yok esatla anlaşacağız yok kendileri isterse gidebilir demiyor hepsini göndereceğiz yasadışı şekilde vatandaşlık alanların da vatandaşlıklarını iptal edip onları da göndereceğiz diyor.
Ümit Özdağ ın özellikle eğitim ile ilgili güzel fikirleri var onları da google da basit bir aramayla bulabilirsiniz.

Ayrıca şunu da düzeltelim mülteci değil sığınmacı olacak. Arada çok fark var. Mülteciyi gönderemezsiniz ama sığınmacıyı gönderebilirsiniz çünkü sığınmacılar ülkede yasadışı olarak bulunduğu için zaten yok hükmündedir istediğiniz zaman ülkeden gönderebilirsiniz

Son düzenleme:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Her zaman ki gibi ALGI ve ÇARPITMA açtığın konu.

O yayınıda canlı izledim.

Yeniden Refah'ın dediği bu maddenin DÜZENLENMESİ. İçersinden bazı şeylerin çıkartılmasını veya eklenmesini yada değiştirilmesini istiyorlar. Komple madde kalksın demiyorlar. Zaten YR partisi AKP'den komple kalkmasını istemiyor. Ve AKP'de komple şartsız koşulsuz bunu yapacaz demiyor. O maddede çok güzel kanunlar var ama bir daha düşünülmesi incelenmesi gerekenlerde var.

Not: Mesela o kanunda banada yanlış gelen bir şey kadının beyanı esastır maddesi. Kötüye kullanmak istese bir kadın erkeği süründürür bu madde ile. Sevgilin veya eşin karakola gitse bu adam bana şiddet uyguluyor dese yetiyor belge bilgi rapor şahit hiç bir şey lazım değil neredeyse KADININ BEYANI ESAS deniyor. Ve sana uzaklaştırma veriyor ! Eee senin evin orada yaklaşamazsın. Gidip evinden don bile alamazsın yasak. Yaklaşırsan suç. Karın eve sevgilisini alsa sen uzaklaştırmada iken genede yaklaşamazsın eve.

Veya sınırsız nafakaya karşıyım ben boşanma sonrası.
Kaynağı cumhuriyet Gazetesi olsan haberden ne bekliyoruz ki hocam?