Akp den skandal hata!

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
gp_231812.jpeg

Emin ÖZGÖNÜL / ANKARA - AKP’nin kapatılma davasında deliller arasında yer alan “84 yıllık karanlığa son’’ yazısı, parti Genel Merkezince “O yazı geçmiş yerel yöneticileri eleştirmek için yazıldı. Cumhuriyet rejimi ve laiklik hedef alınmadı’’ biçiminde savunuldu. Ancak AKP daha önce bu yazıyı yazan parti üyesini ihraç etmişti.Niğde’nin Ulukışla ilçesinde 2004 yerel seçimleri öncesi, AKP’li Belediye Başkan adayı Ali Tekin’in 51 KH 132 plakalı seçim minibüsünün üzerine, AKP amblemi ile birlikte, “İktidarla el ele. 84 yıllık karanlığa son’’ diye yazıldı. TBMM’nin kuruluşunun 84’üncü yıldönümünde, bu yazıyı yazan kişinin AKP Ulukışla eski İlçe Başkanı Ali Uğurlu’nun kardeşi ve parti üyesi Yunus Uğurlu olduğu belirlendi. O dönem AKP Genel Başkan Yardımcısı olan Hayati Yazıcı, Uğurlu hakkında disiplin soruşturması talimatı verdi. Niğde AKP İl yönetimi de Uğurlu’yu partiden ihraç etti.

“DAHA İYİ HİZMET’’
Ancak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, bu olayı hem iddianamesi hem de esas hakkındaki mütalaasına alarak, laiklik karşıtı eylem ve Cumhuriyet rejimine saldırı olarak niteledi. AKP ise önceki gün Anayasa mahkemesine sunduğu savunmasında şöyle dedi:
“ Bu yazı geçmiş yerel yöneticileri eleştirmek, kendilerinin daha iyi hizmet yapacaklarını ve iktidarla ilçelerine daha iyi hizmet getirileceğini ifade için kullanılmıştır. Bu slogan laiklik, ya da Cumhuriyet karşıtı bir anlamı veya anlayışı ifade etmemektedir. Kaldı ki AK Parti, bu olay karşısında tepkisiz kalmamış, olay duyulur duyulmaz gerekli soruşturmayı yapmış, ve ilgililer hakkında disiplin kurallarını işleterek, parti olarak tavrını koymuştur ’’
AKP savunmasında “Bu yazı eski yerel yöneticiler içindi’’ denilirken, seçim minibüsünün üzerine yazıyı yazan AKP üyesi Yunus Uğurlu ise, olayın basına yansımasından kısa süre sonra ve yerel seçimden altı gün önce, 22 Mart 2004 günü Niğde AKP İl yönetimince partiden kesin ihraç edilmişti. Ulukışla Cumhuriyet Başsavcılığı da bu olayla ilgili, AKP il genel Meclisi adayları Ali Uğurlu, Kamil Ünal, Mustafa Burna ve belediye başkan adayı Ali Tekin hakkında dava açmıştı. İddianamede sanıkların, minibüsün üzerinde yazılı bulunan ''İktidarla el ele 84 yıllık karanlığa son'' ibaresiyle, TBMM'nin açılış tarihi 1920 ile suç tarihi 2004 yılına kadar geçen dönemi karanlık olarak nitelendirdikleri belirtilmiş ve 3 yıl hapisleri istenmişti. Ancak yargılama sonucu sanıklar, suç kasıtları olmadığı gerekçesiyle beraat etmişlerdi. (GAZETEPORT)

http://www.gazeteport.com.tr/SIYASET/NEWS/GP_231811

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir çıkmaz sokağa "Cumhuriyet Çıkmazı" ismini verenlerden ne beklenirki başka?

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
84-15 Atatürk 15 yıl ülkeyi yönetmiştir ismet inönüden berisi kopuktur

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bunların amacı bu kardeşim bunu hekez biliyor
kapatırlarda kurtuluruz milletce :mad:

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
AKP'den skandal hata. Başlık mükemmel seçim. Her ne kadar düşman olduğunuz herkese bu partinin etiketini yapıştırsanız da doğruyu söylemekten çekinmiyorum. Bir partinin bir tek üyesi yüzünden "AKP'den skandal hata" demek büyük bir kötü ve pis niyettir.

İkinci olarak, davayı açan sayın başsavcının hukuk bilmediği ve kötü niyet taşıdığının da kanıtıdır. Çünkü sayın başsavcı AKP'nin rejim karşıtı faaliyetlerin odağı olduğunu iddia ediyor; oysa bu yazıyı yazan şahsı partiden ihraç etmişler. Parti bu tür eylemlerin odağı olsaydı, adamı ihraç etmezlerdi bilakis önemli göreve getirirlerdi. Ayrıca böyle eylemlerin odağı olsaydı bunu yapan bir kişi olmazdı hepsi olurdu. Ancak CHP millet düşmanlığının odağı olma konusunda en büyük aday olmalı ki, bu milletin kutsal değerlerine dil uzatan pis niyetli şahıslar CHP'de parti genel sekreterliği gibi önemli görevler yapıyorlar. Adamı ihraç etselerdi belki iyi niyet göstergesi olabilirdi; AKP bunu yaptı ama CHP yapamadı, hatta bilakis öyle pis niyetli bir adamı savundular ve dikkatleri başka yönlere çekmek için telekulak muhabbeti yaptılar. Adam pis niyetli olduğu kadar cahil de; kendi telefonundan kendini dinletmiş, pis laflar söylemiş buna rağmen zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor.

Üçüncü olarak, hiç kimse geçmiş dönemlerin siyasetini beğenmek zorunda değil. Örneğin ben beğenmiyorum, meclis açıldığından bu yana eğer gerçekten iyi yönetiliyor olsaydık böyle perişan olmazdık.

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hala daha nasıl bunları savunuyorsunuz? 84 yıllık karanlık nedemek ya bu? Hangi insanın bilinçli bir şekilde yazabildiği birşey bu? Sokaktaki köpek okuma yazma bilse yazacağı enson şey bu..

Hoş akp yerine köpekler olsaydı daha ii olurduya orasıda bi başka durum.

İhraç edilen adam ı Hala daha partide tutsalardı sence iç ayaklanma çıkmazmıydı ? Bunu hangi cesaretle partyde tutabilirler söylermisin bna arkadaş.. Böyle bir gaf ı erdoğan yapsa o partyde hala başkan olacakmı sence ? onuda almayacaklarmı? maksat ihraç edilmesi değil KORKUDAN alınması.. el altından o kişiye bakılması..

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Menderes'i köpek davasıyla asan zihniyet, AKP'yi bu yazıyla kapatırsa hiç şaşırmam.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
GOTHiC dedi ki:
Hala daha nasıl bunları savunuyorsunuz?

Ne diye karışıyorum ki, yeyin birbirinizi. Yazıma başlarken daha "bana AKP etiketi yapıştırmaya kalkışsanız da doğru konuşmaktan çekinmem" demiştim. Ben çekinmedim, sizler de o etiketi yapıştırmaktan çekinmediniz.

Sizleri boş kibirlerle doldurmuşlar şişirmişler; biz ne süperiz en harikayız demekten başka bir süperliğimiz olmadığını gizlemişler. Bu ülkede lider olmak çok kolay, biz dünyanın en süper ırkıyız diyen adamı hemen başbakan seçersiniz. Zira CHP bunu yıllardır yapıp el altından ceplerinizi ve beyinlerinizi boşaltıyor.

Belki birileri vardır her söylenene inanmayacak fikir üretecek diye konuşuyoruz ama boşuna konuşuyormuşuz.

Samimiyetle kapanmasını istiyorum AKP'nin, çünkü bu ülkenin şöyle büyük bir musibet ve karışıklığa ihtiyacı var; çünkü bu millet açıkça kafasına vurulmadıkça kafayı çalıştırmıyor.

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
;D sana yada size sadece dişlerimi gösteriyorum
zavallılar hala uyanamadınız örümcek kaplamış bütün beyninizi :D

Akp kapatılacak.:...... :mad:

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
?Handsome? dedi ki:

:) ne güzel söyledin be ağzına sağlık...

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Akp kapatılsın, faizler yükselsin, bankalar hortumlansın, döviz 5 katına çıksın millet açlıktan ölsün gitsin yeterki laik elden gitmesin....

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
?Handsome? dedi ki:

Yahu Örümcegin ta kendisi olan sizsiniz , nasıl utanmadan paranın bile üzerinden Atatürk'ün resmini kaldırıp ismet ağanın resmini bastıran zihniyette değilmisiniz...

inci-lay.com_para6.jpg

Kazım Karabekir Paşanın günlüğünde okumuştum:
Ulu Önder ölmeden önce emir verdiriyor ismeti asın ülkenin başına bela olur, eniştemi asın kardeşimin başına bela olur diye.Tabiki asmıyorlar ama ulu öndere astık Paşam diye geliyorlar bunun üzerine Atatürk ismet'in eşi ve çocuklarına maaş bağlatıyor ah Paşam ah sen ne kadar doğru bilirmişsin ileri görüşlüymüşsün,herif ülkemizin başına bela oldu ...

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
O inönü olacak tabi.. adam asker.. siyaset ona göre değildi.. diktatör olma yolunda elirliyodu .. bu ayrı
ama bunun konuyla alakasını biraz daha açabilirmisin ?..

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
RadoN dedi ki:
O inönü olacak tabi.. adam asker.. siyaset ona göre değildi.. diktatör olma yolunda elirliyodu .. bu ayrı
Şu anda ülkemizi bu çıkmaza sokan adamlar hep ismetin ektiği tohumların meyveleri ...

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
No siyaset no dırdır.. Hep şamata hep gırgır..

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Wolker dedi ki:
RadoN dedi ki:
Şu anda ülkemizi bu çıkmaza sokan adamlar hep ismetin ektiği tohumların meyveleri ...

ilginç.. kişiden kişiye değişir aslında.. kimisine göre ükeyi karıştıran bu tohumlar Başbakan, bakanlar, feytullah gülen vs. olabilir..

Nmss dedi ki:

bunu bi üyenin profilinde görmüştüm.. :) no aşk no dırdır.. hep şamata hep gırgır yazıyodu.. :D

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
RadoN dedi ki:
Wolker dedi ki:
RadoN dedi ki:

ilginç.. kişiden kişiye değişir aslında.. kimisine göre ükeyi karıştıran bu tohumlar Başbakan, bakanlar, feytullah gülen vs. olabilir..

Nmss dedi ki:

bunu bi üyenin profilinde görmüştüm.. :) no aşk no dırdır.. hep şamata hep gırgır yazıyodu.. :D

Oda arkadasım @LgOsS ehehe (ç)alıntı yaptı benden :D

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Tamam bu resim çıktı ortaya darbe yapalım güzelleşelim dareb yapmak adetve göreneklerimizden nerede o tanklı tüfekli eski darbeler eygidi şimdi herşey internete döndü üstadım eskiden idam bile vardı asarlardı takır takır asmayalımda besleyelimmi diye bir şarkı vardı

bertan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
AKP'den skandal hata. Başlık mükemmel seçim. Her ne kadar düşman olduğunuz herkese bu partinin etiketini yapıştırsanız da doğruyu söylemekten çekinmiyorum. Bir partinin bir tek üyesi yüzünden "AKP'den skandal hata" demek büyük bir kötü ve pis niyettir.

İkinci olarak, davayı açan sayın başsavcının hukuk bilmediği ve kötü niyet taşıdığının da kanıtıdır. Çünkü sayın başsavcı AKP'nin rejim karşıtı faaliyetlerin odağı olduğunu iddia ediyor; oysa bu yazıyı yazan şahsı partiden ihraç etmişler. Parti bu tür eylemlerin odağı olsaydı, adamı ihraç etmezlerdi bilakis önemli göreve getirirlerdi. Ayrıca böyle eylemlerin odağı olsaydı bunu yapan bir kişi olmazdı hepsi olurdu. Ancak CHP millet düşmanlığının odağı olma konusunda en büyük aday olmalı ki, bu milletin kutsal değerlerine dil uzatan pis niyetli şahıslar CHP'de parti genel sekreterliği gibi önemli görevler yapıyorlar. Adamı ihraç etselerdi belki iyi niyet göstergesi olabilirdi; AKP bunu yaptı ama CHP yapamadı, hatta bilakis öyle pis niyetli bir adamı savundular ve dikkatleri başka yönlere çekmek için telekulak muhabbeti yaptılar. Adam pis niyetli olduğu kadar cahil de; kendi telefonundan kendini dinletmiş, pis laflar söylemiş buna rağmen zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor.

Üçüncü olarak, hiç kimse geçmiş dönemlerin siyasetini beğenmek zorunda değil. Örneğin ben beğenmiyorum, meclis açıldığından bu yana eğer gerçekten iyi yönetiliyor olsaydık böyle perişan olmazdık.

düşüncelerine yazıklar olsun diyorum sadece. o yazıyı savunma şeklin bile hiç zekice değil. ama provokasyon için burdasın sanırım. başaramıyon o ayrı da.. çıkarın neki ? maddi mi?

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Şu Ak parti kapansada para kazansak bari... Kına ticaretine gireceğim. Kapatılırsa baya bir satış patlaması yaşanacak çünkü...

Yorumlara bakıyorum da provakasyonla suçlayanların zihniyeti kendilerinin en önemli özelliklerini açığa vuruyorlarda farkında değiller... Gündem/Türkiye Başlığına bir bakın bakalım baştan sona, Ya Cumhuriyetten Ortaya atılmış bir yalan haber Akp hakkında veya başka kişiler hakkında ya da hürriyetten defalarca tekziplenmiş yalan dolu haberler... Köşe yazarlar başlığını zaten söylemiyorum orası ayrı bir hava... İşleri güçleri yalanla iftira ile yaşanmış hayatların peşinden koşmak ya da çarpıtılmış belgelerin arkasına sığınırak konuşmak.. E bunlara çok görmemek lazım nede olsa bunlar siyasi krizden beslenen kesimler, Bankaların hortumlarından beslenen kesimler, Bir baş örtüsü ile Şeriatin geleceğine İnsanları inandırıp üzerilerinden prim yapan kesimler... Aslında isimleri gibi biliyorlar ki böyle birşey olmayacağını ancak işlerine gelmiyor... Bu ülkede İstikrar onların işlerine gelmiyor... Koministler Atatürkçü oldu, İnönücüler Atatürkçü oldu, Atatürk Düşmanları Atatürkçü oldu son zamanlarda... Kimin ne olduğunu anlayamadık burada... Sezerlerin Affettiği Teröristler Dağlar da yakalandı anlayamadık son zamanlarda... Demirkol'un atadığı rektörlerin aslında örgütün sempatizanı olduğunu duyduk Yavaşiç'in Youtube'ta ki gizli konuşmaların da ... Kulüpler kurulmuş, Apoletliler katılmış localara biz anlayamadık hala... Ve hala Gözlerinin önünde ki bu olaylara kayıtsız kalıyorlar anlayamadık biz bu işi hala... Sırf Kendilerinden olmadıkları için Düşmanca, Nefretle konuşur olmuşlar biz anlayamadık hala... Kapansın Kapansın Artık İstiyoruz bizde bunu, Ancak İnşallah zararı masum vatandaşlara değilde kapanmasını çok isteyenlerin üzerine olur. Ancak biz biliyoruz ki bir gemi batıyorsa tümüyle batar, Umarım bu bilinç herkez de vardır...

sungur1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MAHKEMECE BERAAT ALMIŞ BİR RESİMİ GÜNDEME GETİREN GAZETE, GAZETE DEĞİL PROVAKATÖR PİYONDUR.

Justice_For_All

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nmss dedi ki:

aynen katılıyorum ama bu siyasete biz no türkiye siyaseti desek daha iyi olacak sanırım...
Siyasetin amacı ülkeleri daha iyi duruma getirmek ve geliştirmektedir.. Fakat bakınız ki bizim ülkede böyle değil kimsenin kimsenin düşüncesine saygısı yok paso birbirimizi yiyoruz bir birimizi geliştirmek yerine.. 80 öncesi sağ sol şimdi ise Dindar laik çatışmaları ? nereye varacaksa bu iş... biz ülkemizde özverili olamazsak bunları aşamayız.. ya bu ülkeye siyaset mantığını oturtmak lazım yada toptan kapatacaksın siyaset partilerini :p barış diye birşey yok ya kimse kimseye destek olmuyor nasıl gelişecek bu ülke ? Ben tarafsızım bu arada.

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Millet açlıktan ölüyor hala bıdı bıdı yapıyorsunuz akp miş kardesim
devlwetin hali ortada görmüyornusunuz bundan daha kötü olamazdı
birde olayları çarpıtmayalım eski paralarla felan

akp kapatılacak.... (&)

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:

acıklamalarınız yeterınce acık ama gorüyorumkı bazıları bunu anlamak ıstemıyor bır kısının yaptıgını tum ınsanlara mal edemezsınız ornek onder sav

Reaksiyon puanı
2
?Handsome? dedi ki:
Millet açlıktan ölüyor hala bıdı bıdı yapıyorsunuz akp miş kardesim
devlwetin hali ortada görmüyornusunuz bundan daha kötü olamazdı
birde olayları çarpıtmayalım eski paralarla felan

akp kapatılacak.... (&)

bana adresini verirsen Ak parti kapatıldığı gün sana kına yollarım. En iyisinden :D

Tekin44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence sdn forumlarında siyasi haberler ve yazılar kesinlikle yasaklanmalı. buraso bi .tek. sitesi son günlerde her yerde siyasi başlıklar görüyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor diğer üyelerdende eminimki onlarda rahatsız oluyorlar

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Sdn ye kapatma davası açtıralımmı gençler ...nasıl siyaset konuşur? vay munafıklar onlarki sadece anakart ve işlemciler üzerine tartışırlarsa iyi çocuk olurlar gerisi mihrakların oyununa gelmektir gençlerin her şey hakkında birfikirlerinin olması ülkemize ne kazandıracaktır Neyseki birbirlerine fazla tahammulleri yok fikir çatışmlarını kazanım olarak görselerdi birçok zehirli fikirleri geliştirip gundemi yorumlarlardı ki ne tekim böylebir durum yok gençler fazla akıllı olmak mutsuzluk getirir takmayın kafanıza tektip olun buyukler sizler için en iyi olanı sizler adına yapacaktır ..........

Son mesajlar